2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
ay cidden 12. haftada belli oluyor mu ben 11deyim inş haftaya görürüm zaten ikili test için gideceğim Allah herşeyin hayırlısını nasip eder inş.

ay çok heyecanlı kızlar ya ben bugün itibariyle 11 haftalığım ve 12. haftamızda doktora gitcez ikili teste acaba bizede bişiler söyler mi cinsiyetle ilgili çok merak ediyoruz eşimde bende:)

günaydın kızlar.dün doktora gittim 2 de doktorun acil ameliyatı çıkmış 3.5 ta gel dediler.tekrar gittim ameliyat uzamış bütün randevuları iptal etmiş.sinir oldum.kızdım neden telefon açmıyosunuz diye çünkü randevu alırken telefonumu almışlardı.yeni belli oldu falan dediler.çok ypruldum ama hastanede biraz uzaktı ve hava çok sıcaktı.ordan bi arkadaşa gittim,akşam kayınvalideme yemeğe gittik ordanda eski komşum aradı gel diğer komşularla toplandık diye.oraya gittik.12 de eve geldik ama öldüm yorgunluktan.hava çok sıcak.bugün 4 te tekrar doktora gidicem hayırlısıyla inşallah.

ay çok heyecanlı kızlar ya ben bugün itibariyle 11 haftalığım ve 12. haftamızda doktora gitcez ikili teste acaba bizede bişiler söyler mi cinsiyetle ilgili çok merak ediyoruz eşimde bende:)

cinsiyet biran önce belli olsa da alışverişe başlasak çok istiyorum ama hiçbir şey alamıyorum sizlerde de böyle mi bebeğiniz için neler almayı düşünüyorsunuz nerden başlamalı acaba ?

günaydın arkadaşlar :) ya benim karnımda seyirme var doktora söyledim daha hissedemessin dedi ama gazla bu seyırmeyuı ayırt edebilecek durumdayım sonuçta bide karnımın gergin olduğunu hissediyorum sanki içerde şişmiş bi balon var gibi sizde oluyor mu? bebişin cinsiyetinden konuşmuşsunuz 12.haftada bende 2 li taramaya gidiicem görebilirler mi o zaman erken değil mi?

canım normalmiş arastırdım da zatenh idrar yolu enfeksıyonu veya grip vs gibi şelr sebep oluyodur yazıo nette 38 den yuakrı

cıakrsa problemmıs ama artma varsa drnuza danısın dıyo zaten ayrın kontrolum var gıdıncce sorucam bi bakalım....

evet zaten elelrım ayakalrım kulakalrım ve yüzüm yanıyo ben de son ayalrda atesın arttııgnı biliyorum onun ıcın sukredıyorum ıyı kı kısa geldi die :)

canım maşallah sübhnallah sağlıkla büyüsün :) bence o ileri geri durumalrına tahmını doğum tarıhlerıne bakma

bebegın doğana kadar bı ılerı gecıcek bı gerı dusucek sonra bakıcaksın çok çok ielrde olucak hepsine göre ticker veya takvim

değiştirrsen olmaz zaten ultrason kagıtlarının altında da tahmını doğum tarıhının devamlı değiştiğini zamanla gözliyceksın

sen sata göre takıp et bebege göre dr zaten takıp ediyo....ilk zamanalr sorun deilmiş ama ilerki haftaalrda 2. trimesterda özellıkle

bebekte herhangi bi gerılık saptanırsa o zaman değerlendırıyoalr..

canım sabah uyanınca ıyyım ıs yerınde de iyiyim ama akşam eve gidince bi yanıyorum acaip şekılde

ateş yapışıyo sanki eşim üflüyo yel yapıyo serinleyim diye yazık :) hiç bana mısın demıyo

ılığı gectım soğuk suyla yıkanıyorum çıkıyorum hoop buharlasıo su cuma gunu kontrolum var zaten

sölerim bakaım neden oluyomuş....

:13: katılıyorum canım....hatta eski doktorum pek çok başı olmayan bebek oluşluyo bu yüzden demişt

hele ki sigara içen bi anneyse gebelıkte de kesmemıs yeterlı vitamın destegınıde alamdıysa çok trajık şeylerle karsılasıyoruz dmeıstı...

kızlar günaydınn :)

sabahları yıyebıldıgım tek sey olan poğaçamı yedım vişne suyumu ıctım geldım :)

şu bulantılar gecsın guzel bi program yapıcam kendıme

günaaydın canım henüz bir çilek boyutuna dahı ulaşmamış bebişi hisetmen gercekten zor :)

illa gaz olucak die bişey yok rahım buyyo ve o bölgedeki damarlar daha belirgin ve ciddi bi şekılde çalışıyor

onları hıssedıyrosundur gercek bi tekme yedıgın zaman aman yarabbim böle oluyomuş demekki diceksın ama :)

en gec 20-22. haftada hıssedersın daha gec veya daha erken hıssedenlerde oluyo

ikıncı ucuncu gebelıkelrde daha erken hıssedılıyormuş ama gene 8. hafta değil

en erken duydugum 16...zaten mantıklı dusununce su an bebısın kemıklerı yumusak yapılı henuz sertlesmeıdkı hadı sertlemsıs olsun

öyle vuracak , sert tepkıleri yerıen getırecek duyarlılıkta değil...

he bi de 12. hafta bebegın cinsiyetının gozukebıleceği en erken tarıh ama her bebıs farklıdır

kımısı hızlı kımısı daha yavas buyur...eğer cinsiyeti belli olmuşsa tabıı kı ultrasonal gorulur...

Son düzenleme:
günaydın kızlar
dün cok işim vardı giremedim. bugün ve yarında var aslında ama hiç gücüm yok. evde de temizlik yapılacak ama yorgun oluyorum öyleeeeee duruyor adam beni boşayacak yakında

yok tekme olarak vs düşünmemiştim zaten ama kalbinimi hissediyorum atışlarını demiştim çok aptalca ben kendimi dinlemeyeyim bari

şırnakta deprem olmuş 2 dakıka arayla ıkı tane :S 5,5 şiddetınde ımıs

Allah yardımcıalrı olsun...pek çok şehrıde hıssedılmıs....ne kadar cok deprem oluyo

şu 12,12,12 efsanesi gelıo aklıma yok canım dıyorum ama :S Allah korusun yaa

yok tekme olarak vs düşünmemiştim zaten ama kalbinimi hissediyorum atışlarını demiştim çok aptalca ben kendimi dinlemeyeyim bari

eheheh aptalca değil canım estf :) bi an önce hissedelim isitiyoruz orda olduguna daha cok ınanalım istiyrouz ondan

daha önce yazmsıtım zaten kızlar elınızı koyup pıt pıt atan sey kalbi d,ie düşünmeyın nromalde o bölgede pasif olan

gebelıkte aktif olan damarlar atıyrodur demıstım :) bebegın kalbini kulağını dayayarak ancak 28. haftada hıssedebilirsin :)

ebelerin kullandıgı özel bi alet var karna dayayıp kalbi dinledıkelri o da büyük tecrube gerektıren bişey ayırt etmek acısından :)

öğreneceğiz canım artık sağol

ayşe sen de İstanbul daydın değil mi burası çok sıcak ben de gece çok zorlanıyorum ılık duş çok iyi gerekirse günde iki defa gir bir de kilimaya maruz kalıyorsan üşütüyor olabilirisin canım dikkat et
bizim ofis hep klimalı mesela şal alıyorum

bende ocakta bekliyorum... SAtıma göre ocak 3 ama benim minik iki hafta geriden geliyor... :)

günaydın annişler ve kuzularııııııııııııı

ay okadar sıcakki duş almanın da faydası yok deniz istiyorum ve ağaçlı bi bahçe duş aldık güya yine şıpır şıpır akıyo Allahım bu sıcakta once dışarda çalışanlara hamiş ve hasta olanlara iyilikler ihsan etsin ay biz bunlaıyoruz yatanlar ve son aylarını yaşayanlar napıyodur

biz baya geride kaldık daha pzt kalp atımına gidicez içim çok kötü ama erken de gitmek istemiyorum kızlar bi belirti gögüsler ve göbekti ikiside yumuşadı tek belirtim yemek yememeğe isteği dicem ama oda sıcaktan da oluyor bi Sabah babayı geçirirken zorla süt içtik okadar akşama kadar yemesem olur ama zorla yiyorum

sizing göbüşlerde yumuşadı mı yoksa ikiside hala sertmi akıntıda kayboldu günde bir zor bazen oda yok evham yapmıcam doctor düz<gün dedi diyorum ama pzt gelse keşke

evet canım istanbuldayım cidden aşırı sıcak yaa

yani temmuzda fln napıcaz inan bılmıyorum hatta eşime diyorum çalışıyo olmasam şimdi köye gitmiştim

serin serin gecırıyodum yazı o derece yani :) klima yok ıs yerımzı baya serın öyle bi konumdakı

esiyo iş yerınde sıkıntım olmuyo genelde dısarı cıkmazsam tabıı ama eve gıdınce yanıyoos :) en üst kat bi de

klima taktırsak mı eve dıye konustuk dun esımle bılmıyorum belkı öyle yaparız...

eve gidince , akşam yatarken ve işe gelrıekn duş alıyorum soğuk suyla yok yanıyorum :)

Son düzenleme:
Günaydın kiZlar nasılsiniz bugun evime donüyorum ins. Saat 18:45 te uçağım var ))

bende dün gece sıcaktan hiç yatamadım.sabah namazda terasa çıkıp oyurdum 10 dakka falan.bayağı serindi.ancak kendime gelebildim.sabahta 6.30 da oğlum kalkmış anne bana çizgi film aç dedi.oda sıcaktan yatamamış heralde.inşallah serinler hava.yarın annemlere gideceğim.evleri denize karşı serin oluyor.1 ay kalacağız inşallah.ramazana kadar yani.eve gidip bu akşam valizleri hazırlayacağım.3 çocuk ve benim birsürü eşya oluyor.seneye bide bebeğin eşyaları olacak.iyice artacak herşeyimiz.

Merhabalar ;
sıcaklar dolayısıyla herkeze serin saatler,serin yerlerr,şöleeee bi deniz havası ,ayacıklarım çimlere bi bassa başka ne isterim ki bugun sağlık ocağına gittim testlerimi yaptırdım benden kan aldılar,heogram ,demir testi vsvs gibi şeyler
birde bi şey demek istiyorum şimdi bebeğin kalsiyum ihtiyacı olucakya ,onuda bizden çekicekleri çin diş etlerimizde ,dişlerimiz sağlıklaşabilir ,o yüzden prodondax diye bitkisel bi diş macunu var,kullanmanızı tavsiye ederim,tadı sevimsiz ama ,diş etlerim için mecburum ..
birde çatlakları olanlar ne kullanıyor ben buğrady yağına başlasammı ..krem için erken diyorum

inşallah güzel sonuclar alırsın canım :) diş macunun dıslere bı etkısı oldugunu sanmıyorum ben hatta coğu dr
diş macunu sadece bi ödüldür der yanı...bır de kalsıyum eksıkse bunu diş macunu kapatamayacagı ıcın gecerlı bı cozum olmaz
kalsiyum magnezyum almak daha doğru olur bır de hergun dıslerı fırçalarsak uzun süre artuık brııkmeyecegınden kanamalrını
engellemıs oluruz

göbek çatlağı için mı yağ kullanıcaksın hangi krem hangı yag olursa olsun açtlak olusmasını engellemıyo maalesef hatta son aya
kadar gelıp hıc catalgı olmayan akdının doğururken çatlayabılıyo gergınlıkten dolayı...yag veya krem kullanman çatlamayı engellemez
ama karnın buyudugunde özellıkle 5 aylık oldugunda kasınıyo ve yanıyo derı öyle gergınlesıyo kı batıgını yandıgını acıdıgını hıssedıosn
bu yag ve kremlaer sadece bu agrıyı azaltır canım....ayrıca esnek olamsını istiyorsan tenının bol bol su içmek ve dus soınrası vucudun ıslakken
nemlendırmek daha mantıklı...bir de kullandıgın yaga dıkkat et pek çok yağ kıl köklerını besleip kıllanmaya sebep oluyo

ohh ne güzel canım valla bi güzel serıns erın zaman gecırrısınız :)

Günaydın kiZlar nasılsiniz bugun evime donüyorum ins. Saat 18:45 te uçağım var ))

günaydınn :) hayrılı yolculuklar :)

o söylediğim diş macunnu diş etleri için ,dr tavsiyesi ile kullanıyorum ve fark ediyor,diş etleri hamilelikte çekildiği için bu diş macunu bunu önlüyor,benim kuzen,kardeşim kullandığı için biliyorum ,bende kullanmaya başladım eğer diş etleri ile ilgili sıkıntısı olanlar için tavsiye için söylemiştim ,çünkü ne kadra kalsiyum ve vitamin alsakta mutlaka dr kendileri bile multivitaminler veriyor yadi vucudumuz ne yazıkki karşılamıyor ((

yağa gelince ,beni kilo aldığım için çatlaklarım vardı,çatlaklar oluşunca tedavisi olmuyor ;fakat yağ veya dr un vereceği krem varsa çatlak oluşumu için onu kullanmak isterim,çünkü vucud anormal bi şekilde şişiyorrr,kremlerin mutlaka faydası vardır ,eczanelerde hamileler içn satılanlar var,eğer kullanmaya başlayanlar varsa yada daha önceki hamillelikklerinde kulanıp menun kalanlar varsa tavsiye ederlerse sevinirim :)

at she ,önerilerin için ayrıca teşekkür ederim sana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…