2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
bu arada ikili test şart mı arkadaşlar?
örneğin Allah göstermesin riskli çıktı, bu durumda anne karnındayken herhangi bir önelm alınıyor mu?
yoksa sadece baktırdıgınla mı kalıyosun
eğer öyleyse ben boş yere yaptırıp kafamı kurcalamak istemiyorum aslında
ancak birşeyler önlenebiliyorsa yaptırırm

sorma canım ben de aynı şeyi düşünüp düşünüp şükrediyorum :)

selam canım

dediğin gibi sivilce oalbilir canım malum yuzumde dahı hıc sıvılce cıkmazken ıkı tae kocaman cıktı

oradada cıakbilir yanı :)

bu ikili test ne zaman bilen var mı ben unuttum gitti ya?

birde unutmadan yazayım kızlar dün doktordaydım 1 aydır hastalıklar pesimi bırakmıyor. ben üzülünce sinirlenince cok yıpranan bir insanın 2-3 gün üzerimden atamam cok sinirliyimdir nadiren olur ama cok sinirlenirim. sonrasında vucüt zayıf düşer hep hasta olurum.

Bagısıklık sistmeim zayıflamıs olabilir dedi doktor. Düzenli beslen, en az 8 saat uyu ve stresten uzak dur dedi. Hamilelere tavsiyem bu dedi. bagısıklık güclendirici ilac veremiyorlarmıs ilerleyen aylarda verebilirlermi bilemem.

bugün sabah erkenden kalktım kahvaltı hazırladım escegizimle güzelce yaptık kahvaltımızı hergün 1 yumurta eksik etmeyeye calısıcam yiyebilirsem. yeni köyden getirmiştim bir müddet idare eder. bol bol meyve yemek gerek sizinde aklınızda bulunsun

canım ıkılı tetsı yaptırmak şart değil...

ve cıkan sonuc keısn değil yanı...diokı %20 risk gibi %0,5 risk gibi sonuc cıkıo riski gösterıyo sadece

zaten ıkılı testte kan alınıyor ve ulytrasodna ense kalınlıgı ölçülüyor ense kalınlıgı normalden kalın cıkarsa

bu down sendromlu oldugu anlamıan gelıo fakat bazı ultrasonalr veya tecrubesız drlar yanlış ölçüm yapabiliyorlar

ve yanlış sonuc cıkartabılıyorlar...eğer sonuc yanlış değisle cidden ense kalınlıgı varsa bu sefer amnıyosentez yapıyoalr yanı

bebegın kesesınden sıvı alıyoalr...bu sıvıyı degerlendırıp pek çok rahatsızlıgı bulabılıyorlar bı tedavısı var mı dersen yok

yanı hadı down lı cıktı Allah koruusnn cümlemızı yapıcak bişey yok...ya bebegı aldırıcaksın ya kabul ediceksın...

fakat ıkılı tets su acıdan önemli eger kı bebegıne bişey olursa diğer olacak bebekelrın ıcın bi önlem almanı sağalr

o kadar yanı bi tanesı downlu doğdu dıyelım diğerleri için önlem alma şansın var diye bılıyorum...bı arkadasım var lsıeden

hamıleyken bebegıne downlu dedıler kız yıkıldı kaç dr gitti son gıttıgı dr yanlış ölçmüşler bişeyi yok dedi

bebek doğdu ve sağsalim hiçbişeyi yok ne down ne baska bısey yanı....ben ıkıncı bebegımde yaptırmıstım

bu seferde eger randevu alabılırsem yaptırmayı dusunuyorum...eğer kapsamlı bıyerde yaptırısan doppler ve ıkıncı düzey ultrason

ile de ınceleyip bi anomli olup olmadıgını rahatca söleyebılıo drlar kafanı karıstırmak ıstemıosan hıc yaptırma

ilk doktorum bana eger bebekte bısı varsa aldırırm dıosan yaptır kızım demıstı ben de aldırmam demıstım ve yaptırmamıstım

fakat ıkılı tets zamanına kdr kaybettım zaten ıkıncıde de doktorum ısrar ettı yaptırdım hıcbıseyde cıkmamsıtı

valla sorma :)) benim şu 3 senedir başıma gelenler zaten bende dr.larımda anlıyamıyo benim kasımda tüp bebek denemesi oldu nefatif oldu ilk adetim ozamandı hemen arkasından hamile kalmışım kendiliğinden 12 şubatta düşüğüm oldu sonra korunduk ama adet olamadım hala yani 6 ay falan nisanda korunmayı bırakmıştım nisanın yine 14 de böbreğim tuttu birden 16sında ameliyat oldum üroloji dr. ameliyat sırasında vajinal biraz kanama oldu ama bizden değil dedi tabii ne kanama gördüm nede orkid kullandım mayısda jineloğuma gittim adet olamıyorum çatlıycam die daha önce kullanmıştım ama fayda etmedi cyl die bi ilaç verdi olmamıştım o günde progestan yazdı 10 gün kullan eğer olmazsan büyük ihtimal yapışıklık var dedi arkadaşımın ısrarı yüzünden tesadüfen test yaptım bi baktım hamileyim falan filan yani 7 ay adet olmadım bu arada 15 kilo almışım tüp bebekten bu yana dr. geçirdiklerime yani ameliyattı tüp ebbekti düşüktü kilo almaktı derken vücut dengesini bozmuş o yüzden demişti adet olmadan hamile kalmışım kimseler anlıyamadı hee ameliyattan 10 gün sonrada ev taşıdım sanırım ozaman hamile kaldım :)) böbrek içinde şu anda çok önemli bişey yok bol su devam

herkese merhaba kaç gündür pek giremedim foruma. umarım herkes iidir. bebeğini kaybeden arkadaşlara Rabbim sabır versin inşallah. derler ya Rabbim düşmanımın başına vermesin cok zor.

slm arkadaşlar umarım herkes iyidir ben 2 ayrı doktora gidiyordum cunartesi gittiğim bayan doktor vajinal usg ile kalp atışlarını görmüştü ama ben göremedim henüz çok küçüktü 0.51 cm bugün diğer erkek doktora gittim geçenlerde bebek kesesi için gittiğimde 10 gün sonra gel demişti bugün 8. günüm ama dayanamadım gittim karnımdan baktı bebek kesesi var kalp atışı henüz oluşmamış cmt gel dedi canımı sıktı biraz hayırlısı ya sinir oldum sanırım birdaha bu dr. gitmeyeceğim ..

aman yaa geçmiş ve son olsun yaşadıkların :) ne maceracıymışın yahu :))
allah sağlıklı sıhhatli versin bebişini...herkesinkini...

bence acele etme, bak ben de çatlıyorum burda ama bekliyorum günümü. sıkma canını biraz daha bekle ve istersen kontrol zamanın gelince başka bir dr.a git. tanınmış, tecrübeli bi doktor bulabilirsen daha iyi olur.

ultrason cihazı eski olabilir daha iyi bi yere git bence bende geçen hafta bi hastaneye gittim bana keseyi göremedim dış gebelik olabilir dedi çok üzüldüm sonra detaylı ultrasona gönderdi orda çok şükür keseyi gördüm ama o arada beklediğim iki saati allahla kendim biliyorum seni çok iyi anlıyorum çok zor ama dediğim gbi başka ultrasonu detaylı olan bi yere git

merhaba arkadaşlar birkaç gündür giremedim , sayfalar çok iilerlemiş , umarım herkes iyidir , çok sıcak başetmesi güç Allah yardımcımız olsun

cnm bende senin gibi çift doktora gidiyorum aynısını bende yaşadım ama vajinal ultrasondan daha iyi görünüyor karından daha zor ilk günlerde ondan göremiyorlar kalp atışını nasıl olsa kalbinin attığını biliyorsun. bana karından bakan doktor kalp atışını sorduğumda hep acele etme dedi bana vajinaldan baksak görünür ama ordan zorlamak istemiyorum nasıl olsa bebek gelişiyor dedi. can sıkacak birşey yok.

çok halsizim :S kafamı kaldıramıyorum :S çalışmaya çalışıyorum öfff

mm anladım
yani aslında yaptırmakta fayda var yine de diyosun
ben de kararsız kaldım ama sonunda yaptırıcam heralde

canım ya Allah sana hayr versin, inş. bu yaşadıklarınla kalırsın
Allah güzel günler göstersin

ben önlenemiyo diyo biliyorum.o yüzden diğerlerindede yaptırmadım bundada düşünmüyorum.çünkü dediğin gibi bişey çıksa bebeği aldırmayacağıma göre niye kafamı karıştırayım.önceki doktorumda öyle demişti.aldırmayacaksan kesin yaptırma boşuna demişti.tabii herkesin fikri ve düşüncesi ayrı olabilir bu benim düşüncem.allah a emanet artık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…