2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Arkadaşlar merak ediyorum aranızda kanguru kullanan var mı? Rahat mı tavsiye eder misiniz?

Kendi adıma konuşayım, bir kere kullandım ve bir daha kullanmadım. Bebeğe yakın olmak ve hareket özgürlüğünün artması güzel ama iki üç saat sonunda sırtım belim koptu ve eve gelip baktığımda oğlumun bezi kupkuruydu.

Arkadaşlar merak ediyorum aranızda kanguru kullanan var mı? Rahat mı tavsiye eder misiniz?

Ben bi kaç kere kullandım güzel rahat ama oğluşum büyüdü kilo aldı omuzlarım ve belim ağrıdığı için kullanmıyorum 2_3 aylık bebekler rahat kullanır bence

Suyla neden yapmıyosun 1 yaşından önce süt verilmiyo diye biliyorum ben aç olup olmadığını denemek için ver ne olcak ki

kanguruyu eşim işteyken dışarı çıkmam gerektiğinde kullanıyorum. çünkü bazen arabada durmuyo kucaga almak gerekiyor ozamanda hem arabayı it hem çocuğu kucakla zor oluyor bende teksem sadece kanguruyu alıyorum başta pek sevmedi ama 1-2 denemeden sonra alıştı artık seviyor hatta uyuyo bile

Suyla neden yapmıyosun 1 yaşından önce süt verilmiyo diye biliyorum ben aç olup olmadığını denemek için ver ne olcak ki

bilmediğim için zaten ikiz2003 beni uyardı
zaten gerek de kalmadı oğlumun çok şükür ki o ağlaması kesildi
güzelce miyor

Sevdiklerinle beraber olmak çok iyi geliyor gerçekten, ben de oğluşumla annemlerdeydim çok güzeldi :)

canım benim bebeğimin kakasında da oluyor ara ara kan gibi bazen iplik iplik bazen bulaşık,4 defa gaita tahli yaptırdık
bir seferinde bol lökosit görüldü antibiyortik verdi dr ama kullanmadık
çok geçmiş olsun,bizde de amip olsa çıkardı dimi işkillendim bak yine tekrar tahlil vereyim,

iyi günler kızlar.. 3-5 gündür giremiyordum konular ilerlemiş. bebişlerinizle keyifli saatler geçiriyosunuzdur umarım.biz bu bikaç günde ek gıdaya geçiş adımları attık.ilk gün koltuk, benim üstüm, bebişin üstü püskürtülen mamalarla kirlendi:) mamaya ilk başladığım zamanlar kaşıkla veriyodum memeyi bırakmasın diye, o zaman sorun yoktu, sonra biberona geçtik biberonun rahatlığına alıştı sıpam tabi.şimdi pirinç unlu devam sütlü muhallebiyle tekrar kaşığa geçme çalışmalarına başladık.ilk gün fiyaskoydu :) ikinci gün yarım yamalak içirdim ama sonu yine ağlama zırlama püskürtmelerle bitti.. bugün bi nebze daha iyiydi.elma suyu verdim bir de onu pek sorun çıkarmadan kaşıkla içti.bugünde yoğurt mayaladım bakalım tadına bakacak birazdan ilk tepkisi ne olacak...ek gıda konusu bana çok sevimli geliyodu ona ayrı mamalar püreler hazırlamak rengarenk mama tabakları filan heyecanlı geliyordu. amma evcilik oyununda olmadığımızı anladım zor günler bizi bekliyor nitekim...
tecrübeli annelerimizden kaşığa geçişte püf noktaları, ek gıdaya alışırken işimizi kolaylaştıracak bilgiler istiyorum!!!!!!. bi kaç kaşıkta böyle zorlandıysam ilerisi daha meşakkatli olacak gibi şimdiden tecrübelerinizi paylaşın benimle :/

bir de 3 numara prima kullanıyorum bitmişti. evde de hediye gelen 4 numara vardı onu deniyim bi dedim oldu.bacaklarında 3te olduğu gibi iz de olmadı. bundan sonra 4 ten mi devam etsem acaba dedim. 4 e geçen var mı ??

offf çok konuştum ama ihtiyacım var napiyimm eşim asker tayinimiz çıktı bugün,bundan önemlisi ben geçen eylül döneminde atanmıştım (bu arada öğretmenim)hamileydim doğum iznine ayrıldım bi müdddet sonra ardından ücretsiz izne ayrıldım. bu seneyi böyle kapattım bebişle doğuya küçücükken gitmeyim tek başıma diye,dolayısıyla stajyerliğim kalkmadı.eşimde dilekçe verdi aynı ilin başka bi ilçesine tayin oldu Allaha şükür.forumda öğretmen annelerimiz de var diye biliyorum ya da bilen varsa bi sorum olacak : stajyer öğretmenim eşimin tayin olduğu ilçede, yanında görevlendirme ile çalışabilir miyim ya da görevlendirme ayarlamak için kimle görüşeyim ne zaman görüşeyim ???

bir de 3 numara prima kullanıyorum bitmişti. evde de hediye gelen 4 numara vardı onu deniyim bi dedim oldu.bacaklarında 3te olduğu gibi iz de olmadı. bundan sonra 4 ten mi devam etsem acaba dedim. 4 e geçen var mı ??

Ben birkaç hafta önce geçtim dört numaraya, başta biraz büyük geldi ama dediğin gibi lastikler kesmiyor artık, malum yaz da geldi, biraz bol olursa yavrucaklar daha rahat eder.

Bende 4 e geçtim daha rahat oluyo zaten kalça için büyük bez daha iyiymiş

bu ev sahipleri ne kadar fırsatçılar bizimde başımıza aynı olay geldi iki ay önce. bize istediğiniz kadar oturun diye kiraladıkları iki yıllıkta sözleşmemiz olan evi 1 yıl sonra sattık dedi çıktı bide hastayım mersinden ev alacam orda yasayacam ondan acil sattım dedi. evide alma niyetimiz olduğunu biliyordu bize danısmadan emlakçıya sattım dedi baska ev aradık istediğimiz gibi bulamadık.(işe ve anneme yakın olması gerekiyordu.)taşınmak istemedik taşınınca tekrar kiraya gitmeyelim dedik mecburen oturduğumuz evi emlakçıdan piyasa fiyatının 10000 tl daha üstüne almak zorunda kaldık.sonra öğrendik ki ev sahibimiz bizim evi satıp yine bizim mahallede daha lüks bi evi arsadan satın almış yani tamamen yatırım için.

.benimde çok dökülüyor. bazen kanser falanmı oldum diye düşünüyorum.hani filmlerde görürüz saçları köküyle elinde kalır.aynen öyle dökülüyor. acaba mevsimsel olabilirmi?

saç dökülmesi hamilelikte yükselen östrojen hormonunun normal seviyeye inmesinden kaynaklanıyormuş. o yuzden dogumdan sonraki 3-4 ay sonraki dönemde saç dökülmesi oluyor.

biz 4 e geçtik daha rahat ediuoruz yaz da geldi sıkmıyor.

canım ben de öğretmenim,görevlendirme kalktı,hiç kimseye yapmıyorlar,üzüldüm senin adına,
ama eşin atamaya tabii olduğu için(asker,polis)eşlerinin eş durumundan tayini çıkmazsa dava açıyorlar,
emsallerde mevcut ancak o şekilde olur,stejyerlik kalkmalı tabi öncelikle,

3 numara bezimiz daha bitmedi,bugün sırtına kadar ilerlemiş kaka nasıl oldu anlamadım hiç bu kadar çok yapmamıştı,
bez küçük oluyor sanırım biraz da,7 kiloyuz ama 4 numaraya geçeceğim ben de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…