2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
yok kararımı verdim ayırıcam yatağı, ama odasını 2 yaşına kadar ayırmayı düşünmüyorum :26:

bence bırakma, ev hanımlığı en kıymeti bilinmez meslek, eşim şimdiden bütün angarya işlerini bana yıkıyor, "nasılsa evdesin... nasılsa tüm gün evdesin... nasılsa boşsun..." valla hafta sonları o evdeyken part time olarak geri dönmeye karar verdim. biraz da o kalsın evde bebekle :KK47:

aynen benim de öyle.
saçlarım bebeğin boynuna dolanıyor, ağzına kaçıyor, yarısına kadar emmişken çıkardım birini :KK53: eşim şikayet edip duruyo, diyorum saçımı makineyle en büyük numaraya vur, sen de rahatla ben de, onu da kabul etmiyor :KK1:

oda ayırma tercih meselesi. Biraz da içgüdü

bu arada benim kocam da beni anlamıyodu, "ne var ya bebek işte emzir uyut oyna yine emzir yine uyut yine oyna" diyodu:KK53:
bebeği 1 saatliğine ona bıraktım da gördü anyayı konyayı
sen ne kadar sabırlısın kızım ya diyo şimdi:KK52:

Bugun bir yakinimizin evine gittik sapancada belki duymussunuzdur cok guzel biryer bahceli ewi benimkinin butungun hic sesi cikmadi cocuk bahce istiyormus bende aksamdan beri esimin omrunu yiyorum bahceli ewe tasinalim diye yada yazlik kiraliyalim bakalim onunda kafasina yatti

bebeğimin kakasında kırmızılıklar gördüm hemen hazırlanıp çıktım evden doktora falan görünmeden lab.da tahlil yaptırdım amip çıktı.o kadar titizlenirken nasıl kaptı bu amipi emziğine oyuncaklarına ağzına aldığı her şeyin temiz olduğundan emin olun dedi. anne ya da baba taşıyıcı olabilir dedi siz de tahlil yaptırın dedi şurup verdi ilaç almadan geçmezmiş 7 gün 8 saatte bir vericez kilosuna göre hesapladı doktor verilmesi gereken miktarı 7 gün sonunda bi 7 gün ara verilecek sonra yine 7 gün uygulanacak ikinci arada tekrar örnek alacaklar bir daha tahlil yaptırıcaz Allah'ım sen yardım et şu an evimi herşeyi herkesi kendimi mikroplu pis gibi hissediyorum. bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen...

Benim bebeğimin kakasında da kırmızlıklar var, gayta testi, idrar, kan testi hepsi yapıldı bir şey çıkmadı, 2 ayrı doktora gittim şu ara yok ama kendi doktorumuzun verdiği ilaçları kullanırken gene tekrarladı, eğer bebeğin sadece anne sütüyle besleniyorsa amip olmazmış, sen neyle besliyorsun, benim bebeğim sadece anne sütü alıyor, bazen laboratuvar testleri yanlış çıkarmış, bence testi tekrarla, eğer sorun amipse ilaçları kullanınca geçer zaten geçmiş olsun

Kızlar ay-she ile ilgili bilgiisi olan var mı, eşini kaybettiğini okudum çok üzüldüm, Allah sabır versin

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu ve de mutlu olsun
Aydın,Çağdaş,Çalışkan,Atatürk'ün ışığından giden evlatlar yetiştirmemiz dileğiyle

DÜn akşam en sonunda oğlumu sağlık ocağına acile götürdük dün gündüz de hiç susmadan ağladı çünkü
ama kapıdan çıkarken daha bizimki sustu ve orada o kadar beklememize rağmen gık demedi çocuk yaa
yine rezil etti bizi doktorlara:)
neyse doktor tam teşekküllü olmasada baktı gaza benziyor dedi
bunu duyacaımı biliyordum ama içim rahat etmeliydi
eve geldik bir tane paranox salladım yavruya rahatladı ve gece uyudu paşam:nazar:
ALlah tüm bebeklere rahatlıklar versin

kızlar oğlumun diş etlerinin üzerinde sivilce başı gibi beyazlıklar var.önce altta bir tane görmüştüm üst diş etindede bayabir var.oğlanın eli ağzında başına gelen duyan bilen kimse yokmu.....
hafta sonu diyemi kimsecikler yok yaaaa.....doktoru aradım p.tesi getir dedi ....offffffff yaaaaaaaaaaaaa:KK47:

kızlar oğlumun diş etlerinin üzerinde sivilce başı gibi beyazlıklar var.önce altta bir tane görmüştüm üst diş etindede bayabir var.oğlanın eli ağzında başına gelen duyan bilen kimse yokmu.....
hafta sonu diyemi kimsecikler yok yaaaa.....doktoru aradım p.tesi getir dedi ....offffffff yaaaaaaaaaaaaa:KK47:

Diş cıkarma döneminde oluşabilir diye bi yerlerde okumustum canım o kadar telaş etme yarın olsun götürürsün doktora...

disi cikacak canim beimkide oyle baslamisti suan iki tane disimiz var:nazar:

allahım bu ne sıcak biraz gezelim dedim bebişle kan ter içinde kaldık. eve kendimizi zor attık resmen. en iyisi evde oturmak:)

Allah Allah bebişlerin dişler çıkmaya başladı desenize
İkiz2003 sanırım geliyor dişler
bu dönemde çok ağlıyor mu durumu ne
biizmkin,in salyaları çok arttı el de hep ağızda merak ettim

Işılsare burası da fena artık bebişleri ince giydirin kızlar
bıldır bıldır bacaklar foraa:KK52::KK52:

kızlar bir şey soracağım
malum benım oğlan 2 gündür susmuyor acaba doymuyor mu diyorum
pirinç unundan muhallebi yapacağım ama günlük süt bulamadık
bir arkadaşa doktru da kendi sütünden yapmasını tavsiye etmemiş
evde pastorrize süt var
sadece 1 fincan ölçüden yapacağım denemek için yani aç olup olmadığını anlamak için
ne yapayım

kızlar bir şey soracağım
malum benım oğlan 2 gündür susmuyor acaba doymuyor mu diyorum
pirinç unundan muhallebi yapacağım ama günlük süt bulamadık
bir arkadaşa doktru da kendi sütünden yapmasını tavsiye etmemiş
evde pastorrize süt var
sadece 1 fincan ölçüden yapacağım denemek için yani aç olup olmadığını anlamak için
ne yapayım

sakın sütten muhallebi yapma ya suyla yada anne sütüyle yaşına kadar süt yasak diş çıkarıyormu bilmiyorum doktor geçen hafta daha 1-2 ay var çıkmaz daha demişti....

sakın sütten muhallebi yapma ya suyla yada anne sütüyle yaşına kadar süt yasak diş çıkarıyormu bilmiyorum doktor geçen hafta daha 1-2 ay var çıkmaz daha demişti....

çok teşekkür ederim canım uyardığın içn aklıma takılmıyor değildi
o zaman suyla yapayım suyu da kaynatayım önce bir deneyim bakayım aç mı değil mi gerçi şimdi 3.5 tan beri mışıl mışıl uyuyor bir emmek için kalktı:nazar::nazar: bir de mıkırdandı salladım ben de uyudu gene

diş belli olmuyor canım yaa baksana çıakrtan var topikte
benim ablam da 3 aylıkken çıkarmış
belli olmaz sen gösterince anlaşılır zaten

benim 10 yaşında ikizler var.onlarda anne sütüyle muhallebi yapıyordum.ama nasıl.... az suyla ülkerin gogly diye yanlış hatırlamıyorsam bebekler için pirinç unu var.az suyla koyu kıvamlı pişirip ocaktan alıp anne sütüyle kıvamını açıyordum.yada tek suyla yapıyordum....

benim 10 yaşında ikizler var.onlarda anne sütüyle muhallebi yapıyordum.ama nasıl.... az suyla ülkerin gogly diye yanlış hatırlamıyorsam bebekler için pirinç unu var.az suyla koyu kıvamlı pişirip ocaktan alıp anne sütüyle kıvamını açıyordum.yada tek suyla yapıyordum....
:nazar:maşallah size canım
bir deneyim bakayım paşa aç mı tok mu

Anneler İstanbul'da olanlar özellikle dikkat etsin 3 gün önce oğluşumu 4 aylık aşıları için sağlık ocağına götürdük.Gece hafif ateş yaptı bulantı, kusma ve ishal eşliğinde sabah tekrar sağlık ocağına götürdüm aşının yan etkisi diye düşündüm ama aile hekimimiz bu aralar İstanbul'da salgın olduğunu aşıdan değil sağlık ocağının virüs salgınında olduğundan bebişimin ishal olduğunu söyledi çok canım sıkıldı :KK50:sağlıklı bebeğim hasta oldu aşı olacak diye.Zaten her gidişimde tedirgin oluyorum bu da haklı olduğumu gösterdi.Bilmiyorum bu aşıları yaptırmakla doğrumu yapıyoruz yada eve hemşiremi çağırsam:26:. Allah'ım hepimizin bebeklerini kötülüklerden hastalıklardan korusun.Amin

teşekkürler:)
amam işte ben de onu dedim:) çalışırken bakıcı+kayınvalide :KK31:
sen dewam et çalışmaya çalışırken de evladını eksik bırakmamış bir çok insan tanıyorum.. seni anlıyorum yine de çocuğuna yol gösterici sen olacaksın, katkı almayacak kimseden..ama dediğim gibi bu çalışarak da sen müdahale ettiğin sürece 4 4 lük yaparsın oğlunu:)
ayy bebek kucağımda düşünceler kelimeler çarprazlaştı yine :) beni yine de ciddiye al :))

Bende çalışan bir anneyim ve inan birçok şeyi evde olan anneler kadar iyi yapabiliyorum. İlk bebeğini 3-5 yıl büyüttün diyelim, sonra kardeş olsun diyeceksin 3-5 yılda ona ayırdığın zaman zaten bir daha işe başlayamazsın. Üniversitede çalışıyormuşsun doktorada yapıyorsun bence yazık etme onca emeğine.Annenler çok haklı dünyanın binbir türlü hali var. Bakıcı ev işlerine de yardımcı olursa sen de akşamları sadece bebeğinle geçirirsin. Doğum izninden sonra 1 yıl biraz zor oluyor ama geçiyor. Yine de sen bilirsin tabi bu benim tecrübelerime dayanarak nacizhane fikrim :)

bence ne olursa olsun işini bırakma canım bu kadar kariyer yapmışsın devam et bence tabii ki her anne bebegi için mükemmel olmak ister ama çalışırkende bu mümkün yani hem çalışan hemde çocukları çok iyi yetiştiren aileler var benim fikrim işini bırakma :26:

yok kararımı verdim ayırıcam yatağı, ama odasını 2 yaşına kadar ayırmayı düşünmüyorum :26:

bence bırakma, ev hanımlığı en kıymeti bilinmez meslek, eşim şimdiden bütün angarya işlerini bana yıkıyor, "nasılsa evdesin... nasılsa tüm gün evdesin... nasılsa boşsun..." valla hafta sonları o evdeyken part time olarak geri dönmeye karar verdim. biraz da o kalsın evde bebekle :KK47:

aynen benim de öyle.
saçlarım bebeğin boynuna dolanıyor, ağzına kaçıyor, yarısına kadar emmişken çıkardım birini :KK53: eşim şikayet edip duruyo, diyorum saçımı makineyle en büyük numaraya vur, sen de rahatla ben de, onu da kabul etmiyor :KK1:

Misafirler vardı bakamadım kızlar, çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Çevremden bir iki kişiyle de konuştum konuyu, onlar da aynı fikirde, ben de en azından birkaç ay denemeyi düşünüyorum, her şey yolunda giderse devam...:KK66:

canım ben de gördüm kızımda. dr normadir diş kisti dedi.. içinş-99999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999

herkese günaydın
haftasonu çok yoğun ama güzel geçti. ablamlar burdaydı özlemiştim çok çok iyi geldi yeğenimi bol bol sevdim ama o biraz oğlumu kıskandı.:KK43:(( alışır herhalde
sizler neler yaptınız?? hafta sonunuz nasıldı ??
şimdi biraz gecmişe bakayımmm:KK52::KK52::KK52:

X