2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

owwwww park bahçe olaylarına hiç girmeyelim hele ki 2 çocukla aman deyim ben sana anneee suuuuu anne ben şurdan atlıycam anne ben de kova istiyorum anne tuvaletim geldi anne acıktım hem de siz hazırlıksız olduğunuzda hespisini birden söylerler
aman ben tedirgin yapmayayım kimseyi güzel güzel büyütelim bebeklerimizi sakin sakin.. zaman göstersin herşeyi..
herkesin uslu akıllı olsun bebekleri inaşllah

benim tam tersi oldu.doğduğundan beri yanımdaydı.son 4 gündür yatağına koydum.sanki oğlum daha rahat etti gibi geliyor.2 kişinin arasında sıcaktan bunalıyormuş gibiydi.bilmiyorum biraz daha geçsin bakalım nolcak.

geçen hafta alerji testi yaptı bizim doktor. toz, inek sütü falan.şu anda yokmuş ama alerjiye meyilliymiş. bir süre sonra yine yapacakmış testi.inşallah çıkmaz.

hele o 3 yaş sendromu yokmu.....

Haklısın, bazen vücut direnci azalınca tahammül de kalmıyor, yoksa el kadar bebek bilerek huysuzluk yapmayacak ya. Diyorum ya, sonrası vicdan azabı işte Allah başka dert keder vermesin, yavrularımızı bizlere bağışlasın...

o tüm bebeklerde var canım:)) ben kreşe vereceğim zaten akşama kadar ordalar akşam da babaları var yardım eder bi şkilde hallederiz inş. yaa

kızlar oğlumun ağzının içinde aalt diş eti üstünde hafif yan tarafta beyaz sivilce başı gibi bir şey var oğlan uyunuyor sürekli emmek istiypr doktoru aradım dentinox jel sür dedi p.tesi getir geçmezse dedi acil yardım sizlerde oldumu fikri bilgisi olan varmı

bebeğimin kakasında kırmızılıklar gördüm hemen hazırlanıp çıktım evden doktora falan görünmeden lab.da tahlil yaptırdım amip çıktı.o kadar titizlenirken nasıl kaptı bu amipi emziğine oyuncaklarına ağzına aldığı her şeyin temiz olduğundan emin olun dedi. anne ya da baba taşıyıcı olabilir dedi siz de tahlil yaptırın dedi şurup verdi ilaç almadan geçmezmiş 7 gün 8 saatte bir vericez kilosuna göre hesapladı doktor verilmesi gereken miktarı 7 gün sonunda bi 7 gün ara verilecek sonra yine 7 gün uygulanacak ikinci arada tekrar örnek alacaklar bir daha tahlil yaptırıcaz Allah'ım sen yardım et şu an evimi herşeyi herkesi kendimi mikroplu pis gibi hissediyorum. bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen...

Kızlar, işi bırakmayı düşünüyorum. Ama çevremde benden başka herkes bırakmamam düşüncesinde. Eşim istersen bütün maaşını bakıcıya ver, yine de çalış diyor. Annem babam zaten bırakmamı istemiyor, sonuçta yıllarca okuttular. Annem ilerde anlayacaksın kıymetini diyor. Tecrübe sonuçta bir bildiği vardır diyorum. Çok şükür çalışmasam geçiniriz ama çocuğuma daha rahat bir hayat sağlarım tabii çalışırsam. Etrafımda çocuklarını büyütüp dört beş yaşına getiren herkes çalışmaya geri dönüyor. Birkaç yıllığına bırakamam, bıraksam da sonrasında iş bulamam çünkü üniversitede çalışıyorum ve doktora yapıyorum. Ama çocuğumu kendim büyütmek, eğitmek istiyorum, yeteri kadar zaman ayırabilmek istiyorum. Farklı bir hayat tarzı istiyorum, çocuk büyüdüğünde de evde oturacak değilim, yapacak birçok şey bulurum kendimi ve çocuğumu mutlu edecek. Kafam çok karışık

Valla bilgim yok ama sürekli steril bir ortam da sağlayamazsın ki, çocuk bu sonuçta her şeyi ağzına sokuyor. Eğer sizden biri taşıyıcı ise ev içinde çok titizlenme derim ben, sonra takıntı yaparsın. İnşaallah bir an önce geçer ve tekrarı olmaz.

kişişel fikrim ben çalışmadan mutluyum daha yeterliyim.. ama senin yanında kayınvaliden war, bakıcı vs bulacaksın sabitsin tek yerdesin.. çalışırken endişe etmene luzüm yok.. benim çalışmama nedenim sabit bir yerde olamamaktan dolayı bakıcı kalitesi bulamamak imdat diyeceğim kimsenin olmaması.. bence sen bırakma çift maaş her zaman daha iyidir.. sen çalışmazsan bakıcı masrafı eşinden çıkacak bu da eksi demektir tek maaşla..

Son düzenleme:

Çalışmazsam zaten bakıcı tutmam ki. Çalışırsam da kayınvalidenin yanına birini bulmak istiyorum, tüm yük ona kalmasın diye. Ama o zaman sözüm geçmeyecek işte, mesela ben tv nin sürekli açık olmasını istemiyorum, ya da k.validenin günleri var, oralara getirmesini istemiyorum çocuğu, her davranışım bir şey öğretsin istiyorum. Belki fazla idealistim, gerçek hayatta bunları gerçekleştirmek çok zor olacak veya hiç olmayacak. Bu konuda çalışmayı bırakmış ve iki çocuğu olan bir anne olarak fikrin benim için çok değerli ve terazinin bir tarafına ekledim

teşekkürler:)
amam işte ben de onu dedim:) çalışırken bakıcı+kayınvalide
sen dewam et çalışmaya çalışırken de evladını eksik bırakmamış bir çok insan tanıyorum.. seni anlıyorum yine de çocuğuna yol gösterici sen olacaksın, katkı almayacak kimseden..ama dediğim gibi bu çalışarak da sen müdahale ettiğin sürece 4 4 lük yaparsın oğlunu:)
ayy bebek kucağımda düşünceler kelimeler çarprazlaştı yine :) beni yine de ciddiye al :))

Son düzenleme:
iyi haftasonları kızlar
nasılsınız herkes iyidir umarım
ben dün gündüz de gece de dahil olmak üzere çoooooook uzun zamandır en zor günümü geçirdim
oğlum gazdan mahvoldu
saat başı ağlayarak uyandı onun da bizim de piller bitti
muşmula(yenidünya)yedim biraz fazlaca o yaparmı ki gaz?
sabah 8de aldık pusetine koyup sahile gittik orda uyudu yavrum

aynı dert bizde de var. dün akşam gaz sancısından mahvoldu çocuk ağla ağla inletti ortalığı. daha önce de böyle yaptığında doktora götürmüştük, fitil vermişti. mecbur kalırsanız verin demişti. biz de dün mecbur kaldık ve verdik yarım saat içinde etkisini gösterdi ve rahatldı yavrum. fitilden önce pusetle gezdirdik dışarda belki rahatlar diye ama işe yaramadı. doktor bana senin yediklerin gaz yapar dedi ve bunun üzerine ben uzun bir araştırma yaptım nette. annenin yediklerinin bebekte gaz yapmayacağına dair pek çok şey okudum. yani bizim yediklerimizin bebeklerde gaz yaptığı ispatlanmış bir şey değilmiş. denendim birkaç gün yesem de gaz var yemesem de doğru gibi geldi bana. ben de dikkat etmiyorum artık. yani canım bence muşmulayla alakalı değildir işin özünde:)

kızlar oğlumun diş etlerinin üzerinde sivilce başı gibi beyazlıklar var.önce altta bir tane görmüştüm üst diş etindede bayabir var.oğlanın eli ağzında başına gelen duyan bilen kimse yokmu.....

Bende çalışan bir anneyim ve inan birçok şeyi evde olan anneler kadar iyi yapabiliyorum. İlk bebeğini 3-5 yıl büyüttün diyelim, sonra kardeş olsun diyeceksin 3-5 yılda ona ayırdığın zaman zaten bir daha işe başlayamazsın. Üniversitede çalışıyormuşsun doktorada yapıyorsun bence yazık etme onca emeğine.Annenler çok haklı dünyanın binbir türlü hali var. Bakıcı ev işlerine de yardımcı olursa sen de akşamları sadece bebeğinle geçirirsin. Doğum izninden sonra 1 yıl biraz zor oluyor ama geçiyor. Yine de sen bilirsin tabi bu benim tecrübelerime dayanarak nacizhane fikrim :)

bence ne olursa olsun işini bırakma canım bu kadar kariyer yapmışsın devam et bence tabii ki her anne bebegi için mükemmel olmak ister ama çalışırkende bu mümkün yani hem çalışan hemde çocukları çok iyi yetiştiren aileler var benim fikrim işini bırakma :26:

o ne yaaa nerde oturuyorsunuz siz neymiş öyle 750 kira
küçük yerde oturduğumuz için şanslıyız sanırım biz daha ew kirası için o rakamları görmedik..

istanbul bostancıdayız cnm malesef

mantığı ne peki :) bence tanıdığı zamanlar 3.4.aylara denk geliyorya o aylarda dökülür demek istemişlerdir yoksa tanıyınca neden dökülsünki:))

valla bilmem ki annem öyle der annanem öyle derdi bilmem

bizde ayrı yatıyoz kızımla beşigi odamızda ama yanıma hiç almıyorum alışmasın diye bide beşigini benimsesin diye, sürekli beşiginde gece aglayınca kucagıma alıp biraz pışpışlıyorum sonra tekrar beşigine koyuyorum; sabah uyanıncada bi müddet kendi oyalanıyor aglayınca alıp oturma odasına oyun halısına götürüyorum böyle bir devir daim yani

merabalar
ben buraya pek uğrayamıyorum kızım gündüz anamı ağlatıyo

ben 2. ayını doldurdugundan beri ayırdım
kendi odasında uyuyor, böylesinin daha uygun oldugunu düşünüyorum
diğer türlü her kıpırtımda uyanıyordu zaten

huysuz bir bebek değil sadece aşırı ilgi ve kucak istiyo
annemler ablamlar abim çok ilgileniyo sürekli seviyolar oynuyolar, ee ben yalnız kalınca zorlanıyorum haliyle
gün içinde sürekli olarak kucağımda geziyo sırtı yere gelmiyo hanfendinin

bu arada saç dökülmesi de neymiş
benim saçlarım resmen akıyor
kel kalmamış olmam bir mucize
kızımın vucudundan bile benim saçlarım çıkıyo

yok kararımı verdim ayırıcam yatağı, ama odasını 2 yaşına kadar ayırmayı düşünmüyorum :26:

bence bırakma, ev hanımlığı en kıymeti bilinmez meslek, eşim şimdiden bütün angarya işlerini bana yıkıyor, "nasılsa evdesin... nasılsa tüm gün evdesin... nasılsa boşsun..." valla hafta sonları o evdeyken part time olarak geri dönmeye karar verdim. biraz da o kalsın evde bebekle

bu arada saç dökülmesi de neymiş
benim saçlarım resmen akıyor
kel kalmamış olmam bir mucize
kızımın vucudundan bile benim saçlarım çıkıyo

aynen benim de öyle.
saçlarım bebeğin boynuna dolanıyor, ağzına kaçıyor, yarısına kadar emmişken çıkardım birini eşim şikayet edip duruyo, diyorum saçımı makineyle en büyük numaraya vur, sen de rahatla ben de, onu da kabul etmiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…