2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
canım zor iş taşınmakbide bebekle kiracı olmak dünyanın en zor şeyi galiba :26:

bizimde ev sahibi süpriz yaptı ev kiramıza 100 tl birden zam koydu neymiş 3 yıldır 25 tl zam yapıyomuş bu yıl toptan yaptı zammı zaten ücretsiz izindeyim bu gidişle işe erken dönecem galiba :KK5: 750 tl oldu ev kiramız offfffffff neyse ne yapalım bunada şükür :KK31:

Yok be canım, sabahtan beri toplasan belki bir saat eder uyuması. Kafasında çıngırakla uyur mu bir çocuk ya? Onun sesini bastırırsam susuyor ancak. Ya bağıra bağıra ee ee diycem, ya elimi şaklatıcam, ya çıngırak sallıycam. Benim çocuğum hiç sakin olamayacak mı ona üzülüyorum, bebeğimin sinirli olmasını istemiyorum:KK43: Şimdi uyudu, bu zaman da dert yandığıma pişman oluyorum vicdan azabı çekiyorum, Allah sana evlat vermiş dert yanıyorsun diyorum :KK43:

üzülme canım hepimiz zaman zaman dert yanıyoruz ve dedigin gibi pişman oluyoruz dert yandıgımız için; şükretmeliyiz evlatlarımız var ama işte bazen insanda sabır kalmıyor ben 2. çocugu doguran arkadaşlarımı tebrik eidyorum İKİZ2003 arkadaşımı ayrıca çok çok tebrik ediyorum ikizlerden sonra ne büyük cesaret 3.çocugu dogurmak valla benim 2.ye hiç niyetim yok ama bi yanımda kardeşsiz olmaz yalnız kalır diyo bi yanımda hiç cesaretin yok olmaz diyo tabii daha çok erken böyle şeyler için zaten yaşımda 2.ci için pek müsait olmaz galiba :KK6:[/QUOTE]

İnan ben de aynı şeyi düşünüyorum, bir çocuk daha istiyorum ama hakikaten cesaret; sabahtan beri neredeyse kucağımdan indirmedim. Valla helal olsun yapanlara büyütenlere!

4 sene sonra hamile kalsam yaşım 34 olacak işte şimdi zorlanıyorum o yaşta daha da zorlanırmıyım ki galiba zorlanırım hayat zaten çok zor bakalım şimdilik asla istemiyorum ama tabii hayat ne getirir bilinmez :KK23:

Benim de aynı şekilde ve beni annem 34 yaşında doğurmuş, önceden diyordum ki ben o yaşlara kalmam, daha erken doğururum ama büyük konuşmamak lazımmış:) Hakikaten bu iş kısmet, Allah hepimize hayırlı sağlıklı ömürlü evlatlar versin.

arkadaslar sizin adet duzeniniz nasil benimki bi duzene girmedi gecen ay 5 gun gecikti bu ayda 8 gu her ay korkuyorum ya normalmi yoksa hamilemiyim:KK50::KK50::KK50:

benimde düzensiz.geçen ay 5 gün geç oldu bu ay 7 gün önce oldu.

Ya çıldırıcam artık her gece her gece böyle mi olur uyutayım diye aldım uykusu var belli ayağıma yatırdım sanki bir yerine bir şey yaptım katılıyor ağlamaktan kendini kaybediyor, mideme ağrı girdi anneme verdim şimdi o sallıyor nereye kadar böyle sürecek Allah'ım geçsin artık şu hali:KK43:((

o ağlama benimkinde de var.şu an oynuyor ama uykusu gelmeye başladı.birazdan uyutmaya başlıycam.oda ağlamaya başlıycak. her gece aynı stres.

saç dökülmesi bende de var avuç avuç dökülüyo bizim oralarda da bebek anneyi tanıyınca annenin saçı dökülür derler :KK1:

çok şaşırdım.ilk defa duydum ve sevindim.

üzülme canım hepimiz zaman zaman dert yanıyoruz ve dedigin gibi pişman oluyoruz dert yandıgımız için; şükretmeliyiz evlatlarımız var ama işte bazen insanda sabır kalmıyor ben 2. çocugu doguran arkadaşlarımı tebrik eidyorum İKİZ2003 arkadaşımı ayrıca çok çok tebrik ediyorum ikizlerden sonra ne büyük cesaret 3.çocugu dogurmak valla benim 2.ye hiç niyetim yok ama bi yanımda kardeşsiz olmaz yalnız kalır diyo bi yanımda hiç cesaretin yok olmaz diyo tabii daha çok erken böyle şeyler için zaten yaşımda 2.ci için pek müsait olmaz galiba :KK6:[/QUOTE]

bende ikinciyi asla yapmam diyordum.7 sene sonra yaptım ama çok ara verdiğim için çok zorlanıyorum.

4 sene sonra hamile kalsam yaşım 34 olacak işte şimdi zorlanıyorum o yaşta daha da zorlanırmıyım ki galiba zorlanırım hayat zaten çok zor bakalım şimdilik asla istemiyorum ama tabii hayat ne getirir bilinmez :KK23:

benim 2. çocuğu düşünenlere önerim (akıl vermek olarak düşünmeyin ama ) aralarını çok uzatmayın. banada çok söylediler ama dinlemedim.hem yaşım geçti, 34 yaşındayım şu anda.hem büyüğü bu sene 1.sınıfa başladı.onun dersleriyle ilgilenemiyorum.

benim saclarimda asiri dokuluyor demekki iyi taniyor oglum ben:KK1::KK1::KK1::KK1:i her yer sac oldu oglumun bezinden bile cikiyor elimi bi atiyorum avuc dolusu sac geliyor yakinda kel kalmassam iyidir:KK31:

bende ikinciyi asla yapmam diyordum.7 sene sonra yaptım ama çok ara verdiğim için çok zorlanıyorum.

benim 2. çocuğu düşünenlere önerim (akıl vermek olarak düşünmeyin ama ) aralarını çok uzatmayın. banada çok söylediler ama dinlemedim.hem yaşım geçti, 34 yaşındayım şu anda.hem büyüğü bu sene 1.sınıfa başladı.onun dersleriyle ilgilenemiyorum.[/QUOTE]

işte bunu anlatmaya çalıştım sende haklısın canım yigenim bu sene 1.ci sınıfa gidiyo ablam delirmek üzere çok zor yaaaaaaaaaaaa vallaaaaaaaaaa

bebeği huysuz olan anneler bebekleriniz nerde uyuyor? yakınınızda mı? ve bebeği sakin olanlar ?

bebeğimin sakin olmasının beraber yatmamla ilgisi var mı anlamaya çalışıyorum. çünkü ilk 7-8 hafta ayrı yatıyorduk çok huysuzdu. beraber yatalı beri sakinleşti. ya da onla alakası yok mu acaba? çünkü yakın bir zamanda ayırmayı düşünüyorum yatağını. şu an beşiği bizim yatakla yan yana

AAAAAre2LdMAAAAAAPG_sQ.jpg

şöyle uyuyoruz, ama gece uyandığında emzirirken alıyorum bir daha da yerine koymuyorum, sabaha kadar koyun koyuna uyuyoruz :26::26::26::26:

çok tedirgin oluyorum. ikide bir uyanıp kontrol ediyorum. yerine tekrar koyup uyutsam uykum kaçıyor bir daha uyuyamıyorum. :KK14:

aynen bizde boyle uyuyoruz ve cok sakin uyumadan once illa gozlerimin icine bakacak yoksa uykuya dalmiyor sabahta esim ise gidince koyun koyuna yatiyoruz:nazar::nazar::nazar::nazar:

benim 2. çocuğu düşünenlere önerim (akıl vermek olarak düşünmeyin ama ) aralarını çok uzatmayın. banada çok söylediler ama dinlemedim.hem yaşım geçti, 34 yaşındayım şu anda.hem büyüğü bu sene 1.sınıfa başladı.onun dersleriyle ilgilenemiyorum.[/QUOTE]

Seninle ayni durumdayiz bende ikinciye birturlu cesaret edememistim istedigim zaman hemen olmadi cok ara vermis oldum o yuzden cok zorlaniyorum rahata alistim bide bebek bakimini tamamen unutmusum buyugu ayni ilgiyi bekliyo sinemaya gitmek istiyo her hafta sonu gidiyorduk nerdeyse ama oda yavas yavas alisti ara vermeyin arkadaslar yapacaksaniz beraber buyusunler
Bu cocuklarin hepsi ayni benimkide kendinden daha cok ses cikinca susuyo ancak kafasi karisiyo herhalde bende cok agladigi zaman koyuyorum arabaya aciyorum muzik i gidiyoz biryerlere banada iyi oluyo bi hava aliyorum

Bizimkininde cok dokuluyor saclari dogdugunda cok sık ve uzundu.kendim icinde vaveyla_esk arkadasimizin onerdigi lavantayi cicegini deniyorum.insallah faydasini gorurum.

Kiracilik cok zor.bizim ev sahibide geldigimizden beri 2 yildir saticam yok satmicam ne dedigi belli degildi enson dediki haziranda ya kendim gelcem ya saticam.o arada ayni apartmanin 2.kati bosaldi 2 ay once 2 aylik cocukla sogukta ev tasidim.Allahtan cocuga samimi oldugum komsum varda o bakti.ama uzerimden yuk kalkti sanki kafam rahat simdi.ciktigim dairede bos hala zararina.komsularda cok iyi yaptin diyorlar.bunlar 4 senedir oyuncak etmisler evi.adam gelmek istiyor eşi istemiyor.bizde simdi seyrediyoruz cok merak ediyoruz ne yapacaklar.evlerini biryere sıgdiramadilar.

Vaveyla_esk akil vermis gibi olmuyayim da ev denk gelir gelmez cik.boylelerine guven olmaz simdi satmaz kisin ortasinda cik der sana.Allah yardimcin olsun.

Merhaba arkadaşlar ben de Ocak annesiyim. Sizleri uzun zamandır takip ediyorum ancak yeni üye oldum. Bebeğimin inek sütü alerjisi varmış ve biz bunu 3 ay bitip de gaz sıkıntısında bir düzelme olmadığında doktor değiştirince anladık. Ben hem emziriyorum hem de mama veriyorum. Şu anda hem sıkı bir süt ürünleri diyeti yapıyorum hem de alerjik mama kullanıyorum ve gerçekten gözle görülür bir iyileşme var nihayet :) Gaz problemi devam eden arkadaslar belki sizin bebeklerde de böyle bir problem olabilir bu sebeple paylaşmak istedim. Sorularınız olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

Merhaba arkadaşlar ben de Ocak annesiyim. Sizleri uzun zamandır takip ediyorum ancak yeni üye oldum. Bebeğimin inek sütü alerjisi varmış ve biz bunu 3 ay bitip de gaz sıkıntısında bir düzelme olmadığında doktor değiştirince anladık. Ben hem emziriyorum hem de mama veriyorum. Şu anda hem sıkı bir süt ürünleri diyeti yapıyorum hem de alerjik mama kullanıyorum ve gerçekten gözle görülür bir iyileşme var nihayet :) Gaz problemi devam eden arkadaslar belki sizin bebeklerde de böyle bir problem olabilir bu sebeple paylaşmak istedim. Sorularınız olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

slm benim oglumda iki yanagindada kukucuk kucuk sivilce gibi ama cok siki kabarciklar var bigun biraz silik duruyor sonra tekrar kip kirmizi oliyor bu nerdeyse dogduktan hemen sonra olmaya basladi acaba mamadan olabilirmi dr gecer diyor ama kac ay oldu yavrum eliyle kasimaya calisiyor:KK5:

Bizimkininde cok dokuluyor saclari dogdugunda cok sık ve uzundu.kendim icinde vaveyla_esk arkadasimizin onerdigi lavantayi cicegini deniyorum.insallah faydasini gorurum.

Kiracilik cok zor.bizim ev sahibide geldigimizden beri 2 yildir saticam yok satmicam ne dedigi belli degildi enson dediki haziranda ya kendim gelcem ya saticam.o arada ayni apartmanin 2.kati bosaldi 2 ay once 2 aylik cocukla sogukta ev tasidim.Allahtan cocuga samimi oldugum komsum varda o bakti.ama uzerimden yuk kalkti sanki kafam rahat simdi.ciktigim dairede bos hala zararina.komsularda cok iyi yaptin diyorlar.bunlar 4 senedir oyuncak etmisler evi.adam gelmek istiyor eşi istemiyor.bizde simdi seyrediyoruz cok merak ediyoruz ne yapacaklar.evlerini biryere sıgdiramadilar.

Vaveyla_esk akil vermis gibi olmuyayim da ev denk gelir gelmez cik.boylelerine guven olmaz simdi satmaz kisin ortasinda cik der sana.Allah yardimcin olsun.

inan war ya bu bebeğim çok farklı we ben o lavanta kürünü düzenli olarak yapmayı bir türlü beceremedim :KK43:

haklısın, ewden çıkıcaz bakalım canım içimize sinmiyor durum böyle olunca.. alsın evini başına çalsın cenabet mendebur :KK53: :KK53:

canım zor iş taşınmakbide bebekle kiracı olmak dünyanın en zor şeyi galiba :26:

bizimde ev sahibi süpriz yaptı ev kiramıza 100 tl birden zam koydu neymiş 3 yıldır 25 tl zam yapıyomuş bu yıl toptan yaptı zammı zaten ücretsiz izindeyim bu gidişle işe erken dönecem galiba :KK5: 750 tl oldu ev kiramız offfffffff neyse ne yapalım bunada şükür :KK31:

o ne yaaa nerde oturuyorsunuz siz neymiş öyle 750 kira :KK53: :KK53: :KK53:
küçük yerde oturduğumuz için şanslıyız sanırım biz daha ew kirası için o rakamları görmedik..

Yok be canım, sabahtan beri toplasan belki bir saat eder uyuması. Kafasında çıngırakla uyur mu bir çocuk ya? Onun sesini bastırırsam susuyor ancak. Ya bağıra bağıra ee ee diycem, ya elimi şaklatıcam, ya çıngırak sallıycam. Benim çocuğum hiç sakin olamayacak mı ona üzülüyorum, bebeğimin sinirli olmasını istemiyorum:KK43: Şimdi uyudu, bu zaman da dert yandığıma pişman oluyorum vicdan azabı çekiyorum, Allah sana evlat vermiş dert yanıyorsun diyorum :KK43:

canım sabırlı olucaz başka yolu yok..
bak bebekler için iyi bir dünya değil belki ama bizim için iyi bir çağda yaşıyoruz..herşey hazır ulaşamdığımız hiçbirşey yok..annem anlatırdı, abimle aramızda 16 ay war..ikimizle ne uğraşmış bir de o zaman köydeymişiz.. soba yak, bizi uyut bez yıka..çok çekmiş kadıncağız..şimdi ne kadar rahattayız baksana tek derdimiz sallamak olsun, onlar sağlıklı olsunlar da.. bu ağlamak rahatlıktan huydan olsun biryerleri acımasın yeter ki..tabi sinirlenicez insanız ama pes etmiycez..6 ay olsun bak herşey değişir deyim sana..o da olmadı kesin 1 yaş :)

Son düzenleme:
saç dökülmesi bende de var avuç avuç dökülüyo bizim oralarda da bebek anneyi tanıyınca annenin saçı dökülür derler :KK1:

mantığı ne peki :) bence tanıdığı zamanlar 3.4.aylara denk geliyorya o aylarda dökülür demek istemişlerdir yoksa tanıyınca neden dökülsünki:))

canım sabırlı olucaz başka yolu yok..
bak bebekler için iyi bir dünya değil belki ama bizim için iyi bir çağda yaşıyoruz..herşey hazır ulaşamdığımız hiçbirşey yok..annem anlatırdı, abimle aramızda 16 ay war..ikimizle ne uğraşmış bir de o zaman köydeymişiz.. soba yak, bizi uyut bez yıka..çok çekmiş kadıncağız..şimdi ne kadar rahattayız baksana tek derdimiz sallamak olsun, onlar sağlıklı olsunlar da.. bu ağlamak rahatlıktan huydan olsun biryerleri acımasın yeter ki..tabi sinirlenicez insanız ama pes etmiycez..6 ay olsun bak herşey değişir deyim sana..o da olmadı kesin 1 yaş :)

ayaklanınca daha zor olmuyormu ,yürümeye başlayınca zaptetmek falan
senin bir çocuğun daha var sanırım tecrübelisin ,dahamı zor oluyor yoksa daha mı rahatlıyorsun
şimdi en azından bıraktığın yerde duruyor ama o zaman hiç durmayacaklar sanki o daha zor gibi ama bi yandan da büyüyünce ne istediklerini en azından ifade edebilirler o da var şimdi dilleri yok anlayamıyorsun bazen

ayaklanınca daha zor olmuyormu ,yürümeye başlayınca zaptetmek falan
senin bir çocuğun daha var sanırım tecrübelisin ,dahamı zor oluyor yoksa daha mı rahatlıyorsun
şimdi en azından bıraktığın yerde duruyor ama o zaman hiç durmayacaklar sanki o daha zor gibi ama bi yandan da büyüyünce ne istediklerini en azından ifade edebilirler o da var şimdi dilleri yok anlayamıyorsun bazen

ya tabi hareket olayını düşünürsek farklı ama uyku ağlama yönünden yeme yönünden kendi haline bırakırsak rahatlıcaz..
aman ne biliiim sözümü geri aldım hatırlayınca :KK37: sonra da sendromlar dönemi başlayacak o da uğraştırıcı..

ya tabi hareket olayını düşünürsek farklı ama uyku ağlama yönünden yeme yönünden kendi haline bırakırsak rahatlıcaz..
aman ne biliiim sözümü geri aldım hatırlayınca :KK37: sonra da sendromlar dönemi başlayacak o da uğraştırıcı..

gece uykusunu diyorsun dimi ,büyüdükçe gece uykuları düzelecek sabah kadar uyuyacaklar o var tabi ama özellikle benim için yürüyünce daha zor olacak sanırım biri bi tarafa biri bi tarafa gidecek:)
ama en azından isteklerini dile getirir o da bi artı sayılır
ne yapalım artık zaman gösterecek herşeyi ,şimdiden kasmaya gerek yok :))
he bi de şu da var en azından dışarda oynatır gelirsin çocuk stres atar ,şimdi küçükler sürekli evdeler çok anlamıyorlar filan farkında değillerya oyalamak da zor oluyor ama büyüynce en azından park bahçe gezdirirsin çocuk da rahatlar sen de rahatlarsın dimi :))

X