2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

masallah zayif dogmus ama iyi almis beim oglan 3kilo 720 grdi iriydi yanievet daha ne yapiyimki zaten 4 saatta bi 180 iciyor

masallah zayif dogmus ama iyi almis beim oglan 3kilo 720 grdi iriydi yanievet daha ne yapiyimki zaten 4 saatta bi 180 iciyor

eeee iri bebekmiş zaten canımm mama da tabi biraz fazla kilo aldırır
takma kafana sen
evet benımki zayıf doğdu bacaklar kollar falan minnacıktı dokunamıyordum 1 hafta altını alamadım giydiremedim annem yaptı hep
şimdi evirip çeviriyorum:))

iki hafta once 8 kilo 100gr di bu aralar yine aldi gibi aslinca cok seviyorum kilolu bebisleri ama ileri cin uzuluyorum ya veremezse ya herseyden mahrum kalirsa
ilerde boya veriyorlar merak etme

kaç kilo doğdu seninki .
benimki biri 2300 biri 2600 doğdu ,oyuncak bebek gibiydiler:))

bu doğuştan olan dökülmesi yenilenmesi normal de, her tarafa dökülüyor özellikle yastıkta ve anakucağında.. ağzına girecek diye çok korkuyorum

aynen canım bizde de aynı sorun var. resmen bebeğimin üstünden sürekli saç topluyorum. işin kötü tarafı benim saçlarım da inanılmaz dökülüyor. halılar feci halde bıktım evden saç temizlemekten

bu doğuştan olan dökülmesi yenilenmesi normal de, her tarafa dökülüyor özellikle yastıkta ve anakucağında.. ağzına girecek diye çok korkuyorum

Bişey olmaz kakasıyla çıkar dışarı bizimki de aynı, bir de doğum saçı koyu renk, şimdi gelenler sapsarı, tepede bir tutam, bir tutam da ensede koyu renk çok komik oldu yavrum:)

Bıngıldagı büyük, bıngıldagı kücük kapanmak üzere, kapansa da bişey olmaz. Bu ay cok kilo almıs metabolik bi sorunu olmasın, az kilo almıs mamaya baslayalım, emiyordur o 5 dk emse yeter, emmiyoooooo işte, ilk 6 altı ay sadece anne sütü, 4. ayda mutlaka ek gıdaların tattırılması lazım, öksürük surubu veriyorum, öksürük surubu 1 yasa kadar zararlı asıdan sonra fitil koy, ateşi 38i gecene kadar bişey vermeeeeee daha bir sürü sey Bütün doktorlardan nefret ediyorum artık. Bu kadar mı tutarsızlık olur ya artık cok sıkıldım kime neye inanacagız biz. Hele bi de egoları yok mu benden iyi mi bileceksin havasında eeee tamam da niye herkes farklı biliyo o zaman. Önerdiği özel asıyı yaptırmadım diye trip bile yapıyo kadın yaptırmam kardesim sen anlat karar bana kalmıs cok sinirlerim bozuk...

canım ben deviti günde bir kere veriyorum 3 damla siz nasıl kullanıyorsunuz?

Canım biz de günde bir kez 5 damlaveriyoruz kemiklerimiz iriymiş 1 ay önce 5e cıkardı doktor, ama bazı doktorlar 1 damla 1 damla 3e bölüp veriyolar ondan devitle karıstırmıstır dedim..

Her kafadan başka bir ses çıkar ama bir tek anneleri cahildir, hiçbir şey bilmez bu bebeklerin. Sen nasıl ikna olduysan öyle yap arkadaşım, bu çocuk bakma işinde akıl da alsam son kararın bende olmasında inat etmeliymişim onu anladım.

haklisin peki neler yedirebilirim bebegime ne kasikla yemeyi pek sevmiyor biberon istiyor

büyük oğlumda sadece mama yedi sütüm olmadı.doktor 4. ayda başlattı ek gıdaya.bu oğlumda mama yiyor bu defa ben kendim başlattım. meyve püresi verdim bugün.milupanın elma şeftali 4. aydan itibaren olandan. versem hepsini yiyecekti.sütlü pirinçli muhallebisi var ondan da denicem. valla doğrumu yaptım bilmiyorum.salı dr. kontrolü var sorcam.

Yabancı bir tanıdığım var, oğlu yeni doğduğunda çalışmak zorunda kalmış, bebeğine kayınvalidesi bakmış, ülkeleri de çok fakir olduğundan ne bol mama ne de mama alacak paraları varmış, çocuğu yarım ölçek inek sütü yarım ölçek suyla büyütmüş. Şimdi de çok sağlıklı, 1.90 filan kapı gibi oğlu olmuş! Verir miyim, Allah korusun, Allah muhtaç etmesin, ama dünyaya gelen büyüyor işte Anneliğin mükemmel olma çabasıyla ruhen de biraz yıpranıyoruz galiba. Belki bu da anneliğin bir parçası. :26:

aynen öyle
doktorlar kendi aralarında tutarsız
o nedenle ben doktoruma güvendım başka kimseyi dinlemeyip tıkıyorum kulağımı ne yapayım

oğlum bugün çook huysuz çok üzdü annesini
o nasıl aplamak yanaklar sırılsıklam oldu gözyaşından
bağırıyor resmen ancak memede susuyor
başlarım dedim saatine çatlayacak çocuk
ooff çok yoruldum bugün

bebeğimin de benim de saçlarımız dökülüyor. heryerde ikimizin saçları var. ağzına girecek nerdeyse. ben de korkuyorum gördüklerimi sürekli topluyorum

bebeğimin de benim de saçlarımız dökülüyor. heryerde ikimizin saçları var. ağzına girecek nerdeyse. ben de korkuyorum gördüklerimi sürekli topluyorum

benim saçlarım feci dökülüyor öyle böyle değil ,resmen elimi saçıma atınca peruk gibi elime gelecek ,her gün evi makineyle alıyorum ama nafile 2 dakika sonra yine heryer saç oluyor ,bizimkiler bi de sürekli sürünüyorlar dönüyorlar vs sürekli yerdeler ,o kadar dikkat etmeme rağmen ne zaman kontrol etsek tam ağızlarında kıl tüy yakalıyorum ,korkuyorum ağızlarına gidecek diye ,temiz nevresim serdim halının üstüne ama nafile ona da dökülüyor ne yapacağımı şaşırdım ben de

çok haklısın arkadaşım. ne zaman başkasını dinledim çocuğun huyu değişti. kayınvalidem yatağını kendi yatağının yanına koy dedi. ben de koydum. bu sefer çocuğun gece uykuları değişti. sık uyanmaya başladı. yatağın sesinden etkilendi galiba. böyle yataktan almak geri koymak daha zor oldu.şimdi eski yerine aldım ama huyu değişti bir kere. oysaki 40 ından sonra ne güzel düzenimizi tutturmuştuk. bozuldu((

çok moralim ve sinirlerim bozuk çoooook kendimi bişeylerle meşgul etmem lazım.. sütüm çekilecek diye korkuyorum
ew sahibi ewi satacakmış, alacak olan bayan geldi ben 10 güne taşınırım ewi alırsam dedi! nereye 10 güne taşınıyorsun hazırda toplanmış mı görünüyorum dedi çıkıştım! ben tepki verince 1 ay beklerim diyor!
evi satacağından haberimiz yoktu zaten aralık ayında geldik buraya, 4 sene tayin yok o kadar oturun derseniz tutalım dedi eşim adam tamam ben zaten merkezdeyim yatırım amaçlı aldım dedi pis herif! ev boş kalmış yüksek kiradan dolayı tutalım diye söyledi galiba! şu an çok kötüyüm ben küçük çocukla nasıl çıkıcam evden..nasıl toplanıcam 2 çocukla.. eşim geldi dedi 5yıla kadar satma izni yok toki sölzeşmesinde şikayet ederim dedi..

canım aynı şey ablamların başına geldi
bir avukatla konuştular
evi yeni alan evi aldığından itibaren sizi 6 ay çıkartamaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…