2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

kolik kelimesinin hakkini veren bi kizim vardi. su an 3.5 yasinda..hic abartmiyorum gunde 12 saat araliksiz agladigini bilirim. bi ayagimiz doktordaydi. cok gezdik her doktor ayni seyi soyledi. kolik! sabredeceksiniz...4. aydan sonra aglamalar azalmisti. ama gece uyanmalari 1 yasindayken en az 4 kereydi. 2 yasina geldiginde bu sayi 2 ye dustu. suan 3.5 yasinda sabaha kadar deliksiz uyudugu cok azdir. 1 kere kalkiyo genelde...

ayrica neye gore demir damlasi veriliyo?? kan verdi mi bebeginiz? bizim doktorumuz 6. ayda kan aliriz demire ihtiyaci varsa baslariz dedi. oyle kafadan baslanmayacakmis yani. bebeklerin demiri normalse ekstra alacagi demir damlasi vucudunda demir fazlaligina neden olacaktir. demir fazlaliginin da zararlari var

malum oğlumun gazı geçeceğine daha da arttı
çok 2.aydan beri damla kullanmıyorum evde zinco var tekrar başlayacağım
kaç damla veriliyordu günde unuttum:26:

zinco içinde rahatlatıcı ot olmasına rağmen, çoğu bebekte huzursuzluk yapıyor..bilgine..
bir arkadaşın bebeği benimkinden 10 gün büyük çok huzursuz du dedim zinco mu kullanıyorsun ewet dedi, hemen kesti om-x kullandı bebek mışıl mışıl uyuyor 3 aydır..

Son düzenleme:
içimi rahatlattınız sağolun kızlar..özel hastane doktorları güvenilebildiği kadar.....mamaya karşıyım diyorum ek gıdaya başlayabilirken niye mama vereyimki??kilosuda bana göre iyi içim rahatladı anne olunca acabamı diyor insan içine kurt düşünce

Benim bebegim pzts asi oldu tartildi 6500 kg 63cm oglum hastaydi hastayken asi oldu ve cok ateslendi ocagin onunda 4ayimiz doldu asi oldugu gün kan ilacida verdi hatt damla piyasada yok surup yaziyorum 1cay kasigi ver dedi dun verdim butun vucudu atti yavrumun kipkirmizi oldu her yeri bir suru tahlil yaptilar kan ilaci agir gelmistir kes dedi saglik ocagindaki doktorlara guven olmuyor.

Bide kizlar benim bebegimin bingildagi cok buyuk 1lira kadar nerdeyse bi kere ultrason cektirdim bisey cikmadi bilgisi olan varmidir acaba?

tabi canım aldığı kilo gayet iyi maaşallah.. bu doktorları anlayamıyorum çoğu zaman.. sen sütün yettiği sürece 6 ay boyunca bişey werme emzir, doktoruna da kulağını tıka he de :)

1 liraya kadar normal ama degilmiki..anlamadin bizimki azcik ondan kucuk erken kapanma var takip edicez dediler..

aynısını bu gece de biz yaşadık. gaz sancımız bitti sanıyordum ama bitmemiş. önceden sadece akşam 7 de başlayıp uyuyana kadardı. gece güzel uyurdu. şimdi sancısı gece bile uyandırıyor. bende çokk yoruldum artık. gece uykumu alamıyorumki gündü oğluşumla ilgileneyim.
bizde 2 defa döndük arkası gelmedi. bide bu aralar öyle bir sinirli bakıyorki anlamadım derdi nee.

bebekleriniz ne güzel biberon alıyorlar. mama verebiliyorsunuz.ben gece uykularını uzatır mı diyerek mama vereyim uyku arasında dedim bu gece. ama maalesef anladı biberon olduğunu. almadı, almadığı gb ağladı bide. ya nasıl başardınız biberon vermeyi. peki mama verince gece uykuları nasıl. kesintisiz kaç saat uyuyor. bizim 3 saatten uzun uykumuz yok. hele bu gece gazı vardı çıldırdımm

tabi canım aldığı kilo gayet iyi maaşallah.. bu doktorları anlayamıyorum çoğu zaman.. sen sütün yettiği sürece 6 ay boyunca bişey werme emzir, doktoruna da kulağını tıka he de :)

aynen..bide 4 aylık bebeğe mamaya ne gerek var madem süt yetmiyorsa ek gıdaya geçir ..
doktorlar bu firmalarla anlaşmalı bence ve k0misyon alıyorlar ve sanki kendi bebekleri gibi vicdansızca mama diye ısrar ediyorlar
pes doğrusu ..
sanki annelerimiz bizi mamayla büyüttü hayret bir şey yaa ,mecbur kalmadıkça neden yapay şeyler yediresin ki bebeğine.

mamaya eden bu kadar kotu bakiyorsunuz benim oglum 5 aylik olucak ben yine devam mamasi vermeyi dusunuyorum cunku burdaki doktorlar ek gidanin obez yapma oranin daha yuksek oldugunu soyluyor ya anne sutu yada mama baska biseyi 6 aya kadar kesinlikle onermiyorlar

ek gıdayı az verirsin obez yapmaz ama mama tamamen yapay bir şey ,içinde katkı maddesi var ,neden küçücük bebeklere doğal şeyler yedirmek varken katkılı yapay şeyler yedirelimki

ek gıdayı az verirsin obez yapmaz ama mama tamamen yapay bir şey ,içinde katkı maddesi var ,neden küçücük bebeklere doğal şeyler yedirmek varken katkılı yapay şeyler yedirelimki

haklisin peki neler yedirebilirim bebegime ne kasikla yemeyi pek sevmiyor biberon istiyor

haklisin peki neler yedirebilirim bebegime ne kasikla yemeyi pek sevmiyor biberon istiyor

valla ben daha ek gıdaya başlamadım henüz o yüzden sana çok yardımcı olamam ,ek gıdaya başlayan arkadaşlar yardımcı olsun ,püre pirinç unu filan verenler var sanırım ama onlar da kaşıkla yeniyor ,yoğurdu sulandırıp biberonla verebilirsin aslında kıvamını biraz sulu yap biberonla verebilirsin sanırım

canim yogurt nasil yapiliyor ki burda hazir satiilan bebek yogurtlari var olarda cok kilo aldiriyormus bebegim istahli kasigada alisir peki ek gida verince daha hic mama verilmiyormu kusura bakma acemilik iste

canim yogurt nasil yapiliyor ki burda hazir satiilan bebek yogurtlari var olarda cok kilo aldiriyormus bebegim istahli kasigada alisir peki ek gida verince daha hic mama verilmiyormu kusura bakma acemilik iste

sütün yetiyorsa tabiki mama verme ,ek gıda ver ..
valla bi süre evde yapmak daha mantıklı hazır almaktansa ,ben yoğurt yapma makinesi alıp evde yapmayı düşünüyorum inş.

Bizimkinin en başta emme problemi vardı, o yüzden daha hastanedeyken biberon aldı, sonra ilk zamanlar sütüm çok fazlaydı o yüzden çok sağdım verdim biberonla. Bir ayı bitmeden mama verdik zaten Emziği de aynı şekilde çok geçmeden verdim, herhalde bunlar yüzünden çabuk alıştı. Dört-beş saat uyuyor mama vermden ama bizim de bu gece çok kötüydü, gazdan uykusunun arasında sürekli ciyak ciyak ağladı gece üçe kadar, niye böyle oldu bilmiyorum inşaallah tekrarlamaz

ek gıda olayı çok zor yaşayanlar bilir, püskürtmeler kusmalar ve hatta bu dönemde ortaya çıkan reflüler.. dileğimiz 6. aya kadar bişey wermemek ama başlayınca da sebze beğenmeyecek bir dönem, bir dönem meyve, bir dönem kahvaltı.. peynir, yoğurt vs.. ,nek sütü ile yaptığımız yoğurt bir de alerji yaparsa o zaman durum daha vahim, yapay da olsa dewam sütü ile mayalamak gerek..
kısacası zor.. bir gün boyunca yaptığınız püreleri en iştahlı bir bebek bile yemeyebilir inatlaşabilir, gün boyu sadece emzirip,(kızım epey iştahlıydı) çaresiz gece muhallebi wermek zorunda kalabilirsiniz ki bu gayet normal.. seveceği şeyleri buluncaya ve seçinceye kadar inanın ne kadar doğal olsun diye cabalasak da bazı zamanlar bırakıvericez yesin diye.. tabi dileğim tüm bebekler seçmeden iştahlı, anneler sabırlı olsun :)
6. aya kadar keyifle emzirmeye mama werenler mama wermeye dewam, sonrası uğraştırıcı..

ay kıyamam yavrum.. ne kadar sıkıntı içinde kimbilir.. yoksa niye ağlasın o kadar.. umarım tekrarlamaz

6.aya kadar mama diyorsun yani ek gida daha sonra ben gunde bi iki ogun havuc yada elma puresi veriyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…