2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
mamaya eden bu kadar kotu bakiyorsunuz benim oglum 5 aylik olucak ben yine devam mamasi vermeyi dusunuyorum cunku burdaki doktorlar ek gidanin obez yapma oranin daha yuksek oldugunu soyluyor ya anne sutu yada mama baska biseyi 6 aya kadar kesinlikle onermiyorlar

arkadaşım sen sanırım sadece mama weriyordun yanlış hatırlamıyor isem, ek gıda ile birlikte tabi dewam sütü wermelisin çünkü anne sütü almayacak bebek..2 yaşına kadar böyle dewam etmeli tabi kilo alımı çok fazla artmazsa

arkadaşım sen sanırım sadece mama weriyordun yanlış hatırlamıyor isem, ek gıda ile birlikte tabi dewam sütü wermelisin çünkü anne sütü almayacak bebek..2 yaşına kadar böyle dewam etmeli tabi kilo alımı çok fazla artmazsa

evet sadece mama veriyorum ve bebegim kilolu 4 saatte bi 180cc veriyorum bi iki ogunde mama yerine meyve puresi veriyorum ek gida derken neler mesela

6.aya kadar mama diyorsun yani ek gida daha sonra ben gunde bi iki ogun havuc yada elma puresi veriyorum

normali böyle olmalı ama anne sütü de alıyorsa yanında..doktorlar 4. aydan başlatıyorlar..sadece mama alıyorsa yada ağırlıklı olarak alıyorsa başlatmaları normal sanırım..

evet sadece mama veriyorum ve bebegim kilolu 4 saatte bi 180cc veriyorum bi iki ogunde mama yerine meyve puresi veriyorum ek gida derken neler mesela

6. aydan itibaren ek gıda: kahvaltı, sebze,meyve püreleri,çorba,tahıllı karışım muhallebi vs. yani protein kalsiyum karbaonhidrat içeren ve 1 yaşından önce alerji yapmayacak her besin.. kapsamlı olarak tam öğünlere 6. aydan sonra geçicez.. tabi doktorların yönlendirmeleri farklı olabilir bu konuda

Son düzenleme:
Günde 3 defa 4 damla. Ben bu şekilde kullanıyordum

zinco içinde rahatlatıcı ot olmasına rağmen, çoğu bebekte huzursuzluk yapıyor..bilgine..
bir arkadaşın bebeği benimkinden 10 gün büyük çok huzursuz du dedim zinco mu kullanıyorsun ewet dedi, hemen kesti om-x kullandı bebek mışıl mışıl uyuyor 3 aydır..
sağolun kızlar bizim ev gaz ilacı deposu mübarek zaten
seçip kullanacağım birini

bebekleriniz ne güzel biberon alıyorlar. mama verebiliyorsunuz.ben gece uykularını uzatır mı diyerek mama vereyim uyku arasında dedim bu gece. ama maalesef anladı biberon olduğunu. almadı, almadığı gb ağladı bide. ya nasıl başardınız biberon vermeyi. peki mama verince gece uykuları nasıl. kesintisiz kaç saat uyuyor. bizim 3 saatten uzun uykumuz yok. hele bu gece gazı vardı çıldırdımm
ah canım ah benımki de biberon almıyor,emzik de almıyor
yani alıyor ama beceremiyor emmeyi
gaz mevzu beni de çok yordu artık
dua ediyorum 4ü bitirince geçsin
senin de Allah yardımcın olsun

bu doğuştan olan dökülmesi yenilenmesi normal de, her tarafa dökülüyor özellikle yastıkta ve anakucağında.. ağzına girecek diye çok korkuyorum :KK43:

iki hafta once 8 kilo 100gr di bu aralar yine aldi gibi aslinca cok seviyorum kilolu bebisleri ama ileri cin uzuluyorum ya veremezse ya herseyden mahrum kalirsa :KK43:

yok canım üzülme maaşallah beişe.. obez olacak gözüyle bakma ona.. benim ki sadece anne sütü alıyor ama seninkinden fazla napayım yapısal bişey bu.. kimi bebekler sadece mama alıyor ama çok zayıf..

bu doğuştan olan dökülmesi yenilenmesi normal de, her tarafa dökülüyor özellikle yastıkta ve anakucağında.. ağzına girecek diye çok korkuyorum :KK43:

benim paşanın dökülüyor yastıkta oluyor hep incecik inceik zaten kel benımki:)
ensede var birazcık tepeler ve geri kalan yerler çoook seyrek kısacık
ama benım saçım felaket dökülüyor ve çocuğun bezinden bile benım saçım çıktı:26:

bitkisel damlalar 4 hafta içinde tüketilmeli açıldıysa, biliyorsundur da belki söyleyeyim yine de ewde war dedin ya

Son düzenleme:
yok canım üzülme maaşallah beişe.. obez olacak gözüyle bakma ona.. benim ki sadece anne sütü alıyor ama seninkinden fazla napayım yapısal bişey bu.. kimi bebekler sadece mama alıyor ama çok zayıf..

canim anne sutu alinca bisey olmaz ayrica masallah suphanallah:nazar::nazar:ALLAH nazarlardan korusun bebisini benimki mam yiyorya o yuzden cevremdekiler ayy cok kilo almis boyle giderse ilerde obez olur diyorlar:KK43:

ama benım saçım felaket dökülüyor ve çocuğun bezinden bile benım saçım çıktı:26:

oğlumun saçı war baya hatta kızımın 1 yaşında bu kadardı:) ne güzel sewiniyordum saçlı diye arkalar dökülmeye başladı kötü görünüyor onu boşverdim yutacak diye korkuyorum:KK43:

ben oglumun saclarini kazidim simdi geri cikti

canim anne sutu alinca bisey olmaz ayrica masallah suphanallah:nazar::nazar:ALLAH nazarlardan korusun bebisini benimki mam yiyorya o yuzden cevremdekiler ayy cok kilo almis boyle giderse ilerde obez olur diyorlar:KK43:

ne sinir bozuntusu insanlar war ya..
napacakmışsın azını mı kapatacaksın çocuğun? beslenecek yani doğal olarak mama yada anne sütü!
ya biliyor musun ikisini de alamayan bebekler biliyorum ben el kadarken meyve suyuyla 2 ay beslenen! dua et ki mama yiyor millete bakma tombiş tombiş sev bebeğini.. 1 yaşa kadar fazlalaşmıyorsa ek gıda ile tek öğün mama werirsin sonra 1 yaşından itibaren keçi sütü.. keçi sütü de anne sütüne çok yakın değerlerde..mamaya muhtaç kalmazsın

ayrıca benimkinin boyu uzun çok tontik görünmüyor :)

Son düzenleme:
bitkisel damlalar 4 hafta içinde tüketilmeli açıldıysa, biliyorsundur da belki söyleyeyim yine de ewde war dedin ya
ayy canıımm ben de onu araştıryordum çok ama çok teşekkür ederim
bir cahillik edip 3 damla verdim sonra aklıma geldi bir şey olmaz dimi:KK43:((
ay çok pişman oldum

oğlumun saçı war baya hatta kızımın 1 yaşında bu kadardı:) ne güzel sewiniyordum saçlı diye arkalar dökülmeye başladı kötü görünüyor onu boşverdim yutacak diye korkuyorum:KK43:
ama hep dökülürmüş zaten dimi bebeklerin saçları
Allah korusun yaa yutmasınlar

ben oglumun saclarini kazidim simdi geri cikti

çokmuydu ki kazıdın:KK53:

canım benım ablamın kzıı da mama almıştı ve gerçekten çok kiloluydu
şimdi de çok kilolu değil ama zayıf da değil vermesi gerekn kilosu var ama bizim ailenin mayasında var kilo
eğer sizde de böyle bir durum varsa büyüdükçe dikkat edersin
maşallah bebeğine
benım oğlum çiroz 1 hafta önce 5800dü:KK9:

canım benım ablamın kzıı da mama almıştı ve gerçekten çok kiloluydu
şimdi de çok kilolu değil ama zayıf da değil vermesi gerekn kilosu var ama bizim ailenin mayasında var kilo
eğer sizde de böyle bir durum varsa büyüdükçe dikkat edersin
maşallah bebeğine
benım oğlum çiroz 1 hafta önce 5800dü:KK9:
bizim ailede cok kilo degil canim kucukken kilolu oluyorlarda buyuyunce zayifliyorlar ama ben mama yedigin icin korkuyorum .anne sutu veriyorsan cok iyi canim kilosu ilerde yogurtlar fala aldiriyormus zaten :nazar:bu arada evet saci coktu dogdugunda ama sonra dokulmeye basladi bede turkiyeye gidecem bu yaz o yuzden kaziyimda yenisi gelsin dedil
ne sinir bozuntusu insanlar war ya..
napacakmışsın azını mı kapatacaksın çocuğun? beslenecek yani doğal olarak mama yada anne sütü!
ya biliyor musun ikisini de alamayan bebekler biliyorum ben el kadarken meyve suyuyla 2 ay beslenen! dua et ki mama yiyor millete bakma tombiş tombiş sev bebeğini.. 1 yaşa kadar fazlalaşmıyorsa ek gıda ile tek öğün mama werirsin sonra 1 yaşından itibaren keçi sütü.. keçi sütü de anne sütüne çok yakın değerlerde..mamaya muhtaç kalmazsın

ayrıca benimkinin boyu uzun çok tontik görünmüyor :)
saol canim bilgiler icin boyuda uzunmus masallah:nazar:

bizim ailede cok kilo degil canim kucukken kilolu oluyorlarda buyuyunce zayifliyorlar ama ben mama yedigin icin korkuyorum .anne sutu veriyorsan cok iyi canim kilosu ilerde yogurtlar fala aldiriyormus zaten :nazar:bu arada evet saci coktu dogdugunda ama sonra dokulmeye basladi bede turkiyeye gidecem bu yaz o yuzden kaziyimda yenisi gelsin dedil

saol canim bilgiler icin boyuda uzunmus masallah:nazar:

evet canım sadece anne sütü alıyor :nazar:
2960 doğdu
doktor vücut yapısının bana benzeyeceğini söylüyor ben zayıfım eşim kilolu
maşallah senin de bebeğine hiiiç takma kafana yürümeye başlayınca verir hee gerekirse sonra dikkat ederin ama bu bebek daha ne yapacaksın

X