2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

kafein tüketiminiz nasıl bu ara? bir de iştahlı bi bebekse tekrar acıkıyor olabilir.

Son düzenleme:
buraya geçenlerde yine uyku sorunumu yazmıştım ama nedense umursayan olmadı

çay kahve içme, çikolata yeme
oğlunu yatarken emzir böylelikle tam uyanmadan ikinizde uykunuza geri dönersiniz
uyku saatlerini geçirme bebeğinin çok yorgunken kaliteli uyuyamaz

bunlar benim önerilerim

Son düzenleme:
SAÇ KURUTMA MAKİNESİ VE SÜPÜRGE SESİ BEBEĞİN ANNE KARNINDA DUYDUĞU SESE EN YAKIN SESLERDİR

Bu yöntemde uyuyanlar bu yüzden kolay uyuyor :) Ne güzel büyümüş bebişler...

Gelisim atagi falan bilmiyorum ben gerci benimki dogdugunda beri ayni sayilidir uyudugu gunler sallandigi zaman uyuyordu simdi oda bitti valla ben birtane daha uykusuz buyuttum bi beklentim yok insan avutuyo kendini 3 aydan sonra duzene girer 6 aydan sonra derken bi bakiyosun buyumus ben yasina kadar cektim gunduz uykusu hic yoktu pek rahatlatmadim sizi ama istisnalarda olabilir

Biz bugün kızımla sağlık ocağına gitti. boyumuz 60cm kilo 6300 geçen aydan beri 600 gram almış. normalde bir alıyordu daha önceden.acaba normal mi böylr olması

kızlar bugün oğlumu sağlık ocağına götürdüm boy kilo gelişimine bakmak için.önünden geçerken kendimi içerde buldum.ama maalesef moralim bozuldu.boyu uzamış ama bir ayda 500 gr almış sadece.sanırım bu ayki kontrolde ek gıdaya geçecez.ablam bebek hemşiresi.o yoğurt ve meyve suyuna azar azar başlamamın uygun olacağını söyledi.bir de bu milupanın pirinçli sütlü(bebek sütü) kaşık mamaları var 4.aydan itibaren kullanılmaya başlanıyor.onlardan kullanmayı düşünenler var mı?ben kullanmayı düşünüyorum.özellikle akşamları sütüm çok azalıyor.oğlum çekerken hissediyorum.resmen kuru kuru çekiyor.

Biz bugün kızımla sağlık ocağına gitti. boyumuz 60cm kilo 6300 geçen aydan beri 600 gram almış. normalde bir alıyordu daha önceden.acaba normal mi böylr olması

normal diyor dr lar.sütün varsa ve bebeğin emmek istediğinde doyuruyorsa sorun yok bence

arkadaşım, uyku sorunu olsa bile günlük yaşantımıza dewam edicez başka yolu yok:) ben gündüzleri 2 çocukla koşuşturma ağlaşma zırlaşma arasında buraya bile wakit ayırıyorum kimi zaman telden kimi zaman bilgisayardan.. dertleşiyoruz, paylaşıyoruz.. napalım böyle geçecek zaman.. moralsizlikle bebek büyütmek zor olur..

bir misafir faciası sonunda, elimde koca tabak payıma düşenlerle sizlerleyim öyle böyle atlattım beee keyif yapcam artık, eşim de nöbetçi

bir misafir faciası sonunda, elimde koca tabak payıma düşenlerle sizlerleyim öyle böyle atlattım beee keyif yapcam artık, eşim de nöbetçi

ohhh afiyet olsun....misafirler gidince insanın üzerinden bir yük kalkar ya....ne güzeldir o his....e hade geçmiş olsun.

bu mesajından sonra gelişim atağını araştırdım internetten. ilk kez duydum valla. sağolasın içim rahatladı biraz. konu ile ilgili süper yazılar vardı nette..

bence normal maşallah ilk 3 ay gibi 1 er kilo almayacaklar. 2. üç aylık dönemde 500-600 gr normal diye biliyorum. 3. üç ayda daha da az olacakmış

Benim oğlum 40 çıktıktan sonra sabaha kadar uyumaya başladı.Başta ağladı duymadım sandım ama baktım düzenli uyumaya başlamış mucize gibi geldi başta.İnşallah düzeni bozulmaz bu durumda bile çok yorgun hissediyorum bide uyumayan bi bebek olsa ne yapardım bimiyorum.

Maşallah oğluşuna. biz de 2. ay dolduktan sonra 3. aya kadar çok rahattık. 9.30 da uyuturdum 5 saat kesintisiz uyurdu. sabaha kadar değildi ama ben memnundum yine de . 2 yada 3 kez uyanıyordu. o zaman bile uyku üzenimiz daha tam oluşmdı diyordum. 3. aydan sonra çok değişti. inşallah eski düzenimize geri döner. size de nazar değmesin gece gündüz dinlenememek çok zor.

bu mesajından sonra gelişim atağını araştırdım internetten. ilk kez duydum valla. sağolasın içim rahatladı biraz. konu ile ilgili süper yazılar vardı nette..

çok güzel şeyler var ama bizim 3 haftadır bu şekilde. orda en fazla 1 hafta diyor. ne gelişimmiş. az da diğer aylara saklasaya. 1 haftayı geçtiği için gelişim atağı değilde artık bundan sonra böyle mi olcak diyorum ve korkuyorum. önceden de uyku sorunumuz olurdu ama 2 - 3 gün olurdu geçerdi eski düzenimizi alırdık. bu seferde öye olur diye bekledim ama maleef ya uzun sürdü yada bundan sonra böyle olacak:18:

kafein tüketiminiz nasıl bu ara? bir de iştahlı bi bebekse tekrar acıkıyor olabilir.

kahvenin tadını unuttum. kahvaltıda çay bile içmiyorum. sürekli bitki çayı. ıhlamur, papatya, rezene falan içiyorum. kola meyve suyu türü şeyler de içmiyorum. ama emme olayımızda değişti. önceden hapur hupur emerken şimdi zorla emiyo.

Graco Signature bebek arabası satılıktır sadece 6-7 kez kullanılmış temiz bebek arabası ilgilenenler bana ulaşsınlar

bana çok fena geldiler kızlar
meğer benım gündüzleri uyumuyor ,hep ağıyor dwediğim bebeğim bunların hiçbirini yapmıyormuş
meğer ne usluymuş
p.tesiden beri bir huysuz,uykusu var uyumuyor,emme düzeni bir değişti 2 cokcokluyor sonra sırıtıyor oynmyaya başlıyor
bu konuşulan atak dönemi bizi de vurdu galibaa
ama bir şey var var ki gece ıkınmalarımız epey azaldı

kızlarrrrrrrrr umarım sizler ve bebişleriniz çok iyidirlerrrrrrrrr
bişey soracam eskiden annelerimiz bizi piriunuyla büyütürlermiş
bizde bebişlrimize vermeye başlasakmı azıcık kilolansın istiyomda
3. ayımız bittiği gün 5600 gramdı oğlum az biraz toparlansın istiyommmm
ne önerirsiniz?????

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…