2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
sizinkiler baya iriymiş
bizim daha o kadar kilo almadı
inşallah bundan sora alır biraz daha bakalım hayırlısı
sizinde sadece anne sütümü

Ewt maasallah iri birbebek. Maalesef sadece anne sutu degil. Mama da veriyoruz sutum yetmiyor yagli ama az. Gunduz emmez zaten sagip veriyorum. Sadece gece emiyor.

Sadece anne sutu veriyorsan hic kilosuna takilma belirli bir oranda arttigi surece kilo bisi diil saglikli olsun onemli olan o.

günaydın arkadaşlar. bu uyku olayı delirtçek beni. artık gündüz yarım saatten fazla gecede 1,5 saatten fazla uyumuyor. 3 ayın gelişim atağıdır dedim ama 4 aya yaklaştık hala geçmedi düzensizliğimiz.2 hafta önce çok düzenliydik şimdi bozuldu. herkesin bozuk düzeni gittikçe düzelir bizim tam tersi oldu.
bizim durumumuzda olan var mıı???

günaydın arkadaşlar. bu uyku olayı delirtçek beni. artık gündüz yarım saatten fazla gecede 1,5 saatten fazla uyumuyor. 3 ayın gelişim atağıdır dedim ama 4 aya yaklaştık hala geçmedi düzensizliğimiz.2 hafta önce çok düzenliydik şimdi bozuldu. herkesin bozuk düzeni gittikçe düzelir bizim tam tersi oldu.

benim kızım da üç ay bir haftalık.son bir haftadır akşam üzeri çok huysuz oluyor.normalde çok iyiydik. uyutmakta çok zorlanıyorum ama 10dan sonra filan iyi. ben de bilmiyorum neden:KK43:

Bizdede durum aynı. Önceden gece 3-4 saat uyuyan yavrum şimdi saat başı kalkıyor çok nadir 2 saat uyuyor. Gündüz sallanan ana kucağında uyuyor ben sallarsam eğer 1 saat filan uyuyor ama salllamayı bıraktığım an uyanıyor ve ağlamaya başlıyo tekrar salladığımda uyuyo bu düzensizlik benide çok yoruyor hiçbirşey yapamıyorum uyurken bile dinlenmek yok bana :S

ben de 70 e dayandım, doğumdan önceki kilomu 3 geçmiş durumdayım tekrar. bugün spora başlıyorum ve abur cuburu hayatımdan çıkarıyorum :KK14:

resmen gözlerim yanıyor uykusuzluktan. dün internette baya bi araştırdım ama çözüm bulamadım maalesef. benim oğlumda nerdeyse 4 aylık oldu. bi çözüm önerebilecek varsa çok sevinirim

şu an emzirirken yazıyorum. uykusuzluk o kadar had safada ki burada yemek tarifi veya kilo konuşabilmenizi hayretle izliyorum. aslında sadece bebekler ile ilgili paylaşımlarını okuyorum:) ayın 3 ünde 4 ayı dolduracağız ve yoğurt ile ek gıda olayına başlıyoruz inşalllah. bakalım nasıl tepki verecek. sanırım daha ek gıdaya başlayan yoktur dimi

şu an emzirirken yazıyorum. uykusuzluk o kadar had safada ki burada yemek tarifi veya kilo konuşabilmenizi hayretle izliyorum. aslında sadece bebekler ile ilgili paylaşımlarını okuyorum:) ayın 3 ünde 4 ayı dolduracağız ve yoğurt ile ek gıda olayına başlıyoruz inşalllah. bakalım nasıl tepki verecek. sanırım daha ek gıdaya başlayan yoktur dimi

4 ay erken değil mi ben kızıma herseyi tattırıyodum damak tadı olsun die parmagımın ucuyla tabi.. ama bi zmn sonra emmeyi reddetti dr anne sütü onlara göre tatsız oldugu için onları ister ve seni bırakır dedi 5 veya 5,5 aylıkken baslamayı düşünüyorum şimdi
:KK31:

çok gecmiş olsun canım...çok ağlamışmı ? siz girmediniz mi sünnete?
bende ayın 10 da gidicem doktora bakalım kaç kilo almış. emmek bizim için hala sıkıntı zor emiyor. emme araları bazen 4 saat oluyor çok mu acaba?

biz de aynıyız ya bi aydır belki böyle zorla emziriyorum Allah tan gece uyku sersemi emiyo ama 1kilo kadar almış hemen hemen belki de yetiyo diyorum :KK50:

4 ay erken değil mi ben kızıma herseyi tattırıyodum damak tadı olsun die parmagımın ucuyla tabi.. ama bi zmn sonra emmeyi reddetti dr anne sütü onlara göre tatsız oldugu için onları ister ve seni bırakır dedi 5 veya 5,5 aylıkken baslamayı düşünüyorum şimdi

bizim dr 4 ay dolunca yogurt ve meyve ile başlıyo. her ay yeni bişeyler başlıycak. böylece ilerde yeme sorunu olmayacağını düşünüyorum. aslında dediğin gibi sanırım damak tadı olsun diye erken başlatıyor

Ek gıdaya geçiş durumu rahatlatabilir, anne sütü ve mama kıvamlı olmadığı için çabuk acıkıp uyanıyor olabilir. Muhallebi gibi daha kıvamlı şeyler yemeye başlayınca daha uzun süre uyuyabilir. Bir yakınım pirinci haşlayıp süzerek onun muhallebisini yapmıştı,bebeği biraz daha fazla uyumaya başlamıştı. İnşaallah yemek tarifi ve kilo muhabbetlerine yakında katılırsın:)

Ek gıdaya geçiş durumu rahatlatabilir, anne sütü ve mama kıvamlı olmadığı için çabuk acıkıp uyanıyor olabilir. Muhallebi gibi daha kıvamlı şeyler yemeye başlayınca daha uzun süre uyuyabilir. Bir yakınım pirinci haşlayıp süzerek onun muhallebisini yapmıştı,bebeği biraz daha fazla uyumaya başlamıştı. İnşaallah yemek tarifi ve kilo muhabbetlerine yakında katılırsın:)

acıkmaktan ziyade bizim oğlan dudak tiryakisi :KK14: uyanınca meme ağzında olmalı yoksaaa :KK47:

bizim dr umuz da eğer anne sütü yetersiz gelirse,kilo alımı az olursa yavaş yavaş 4 .aydan itibaren ek gıdaya geçeriz dedi.kilo alımına göre karar verilecek yani.uykusuzluk sorunumuz bizim de ilk aylarda hat safhadaydı.yavaş yavaş uyku düzenini oturtmaya çalışıorum ben de.her gün gün içerisindeki uykuları da dahil aynı saatte yatırıyorum.akşam uykusu gelse bile erkenden uyutmuyorum,oyalıyorum.uyku saati gelince de pijamalarını giydirip yatak odasına gidiyorum,gecee lambasının ışığında emziirip yatırıyorum.gece uyandığında da asla ışığı açmıyorum.gece iyice emziriyorum bir de..patlayana kadar :) tok olsun da iyi uyusun diye :)

bizim dr umuz da eğer anne sütü yetersiz gelirse,kilo alımı az olursa yavaş yavaş 4 .aydan itibaren ek gıdaya geçeriz dedi.kilo alımına göre karar verilecek yani.uykusuzluk sorunumuz bizim de ilk aylarda hat safhadaydı.yavaş yavaş uyku düzenini oturtmaya çalışıorum ben de.her gün gün içerisindeki uykuları da dahil aynı saatte yatırıyorum.akşam uykusu gelse bile erkenden uyutmuyorum,oyalıyorum.uyku saati gelince de pijamalarını giydirip yatak odasına gidiyorum,gecee lambasının ışığında emziirip yatırıyorum.gece uyandığında da asla ışığı açmıyorum.gece iyice emziriyorum bir de..patlayana kadar :) tok olsun da iyi uyusun diye :)

akşam uykusu öncesi bende banyo yaptırp dediğin gibi odasında emzirip uyutuyorum. aslında patlayana kadar ememiyo çünkü uykuya çabuk geçip uyanınca bi daha istiyo. gece boyunca kısa kısa emip çabuk acıkıyo. uyandırırsamda 1 saat uyumuyo :KK37:

Bizdede durum aynı. Önceden gece 3-4 saat uyuyan yavrum şimdi saat başı kalkıyor çok nadir 2 saat uyuyor. Gündüz sallanan ana kucağında uyuyor ben sallarsam eğer 1 saat filan uyuyor ama salllamayı bıraktığım an uyanıyor ve ağlamaya başlıyo tekrar salladığımda uyuyo bu düzensizlik benide çok yoruyor hiçbirşey yapamıyorum uyurken bile dinlenmek yok bana :S

aynen dediğin gb akşam 9.30 da yatırırdım 2,5 ta kalkardı. sona 2 - 1,5- 1 saatlerle sabahı ederdik. gündüzde 2 kere 2 saatlik uykumuz olurdu.2 haftadır böyle. araştırmalarım gelişimatağı diyor ama ne bitmez atakmış bizimki 2 haftadır geçmedi. yazılanlara göre 1 haftada gecermş en fazla. farkediyorum gelişimi aslında çok güzel gülüyor, dönüyor arada. büyüdüde.

bizim doktorumuzda 4. ay kontrolümüzde kilomuza bakıp ek gıdaya başlatacakmış. ama başlamayız galiba. akranlarına göre kilosu önden gidiyormuş

X