2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
yaaaa kıskanıyorum yaaaaa,
benim sütüm yaramıyor sanırım bebeğe süt olacağına bana yağ olarak geri dönüyor:)
hemen mekiğe başlamalıyım,zayıflar kategorisine gireceğim 2 ay içinde((

zayıflığımdan ötürü çok dışlandım, sen de beni dışlama ne olurrrr

werirsin stres yapma yahu.. mekikle başla zamanla gider.. bünye meselesi ben çabuk werebiliyorum, herkes aynı değil.. bir bakarsın şu ettiğim laftan dolayı metobolizmam çalışmaz we alıweririm kiloları

22 kilo werdim şu ana kadar, herşeyi fazlasıyla yiyorum.. o yüzden pek yardımcı olamıycam

ama ekleyeyim en az 4 litre su içiyorum.. bu fayda etmiştir wermeme..

ben ikiz gebeydim ,20 kilo aldım ,doğumdan sonra 1 haftada 15 i gitti ,2 haftada geri kalan 5 ide gitti ,şimdi ise doğumdan -4 teyim:)) yani 24 kilo verdim :)) 60 la hamile kalmıştım şuan 56 yım :))

ha bi de biliyormusun su içme özürlüyüm :)) günde 1,1-5 l,tre ancak o da zorlama ile :))
yemeye gelince bi oturuşta bir ekmek yiyorum ,kendime ben bile şaşıyorum ,bir günde bir ayda yiyeceğim yemeği yiyorum
sütüm yağlı ondan tüm yağlarım süte gidiyor sanırım:))
ha her gün de evde pasta börek oluyor mutlaka :))

anama çekmişim ,4 doğum yaptı hala aynı
bu arada klasik tarifleri bırakın millet
farklı şeyler deneyin ,nette dolaşın çok farklı şeyler bulacaksınız .
bi de uydurmasyon yapn ben çok yapıyorum uydurmasyon
markete gidince hemen sos ve soğuk reyonuna bakarım nelerle neleri karıştırabilirim de ortaya meze ya da salata çıkar diye :))
ya da kekle kurabiye tariflerindeki fikirleri karıştırıp uydurmasyon kekler kurabiyeler yaparım :))
mesela bugün ne zamandır canım sütlü tatlı çekiyordu :)) sanki hiç tatlı yapmıyorum da :)) dolabı açtım :) süt var irmik var :)) sütlü irmik tatlısı yapayım dedim :)) normalde içine bisküvi koyulurya evde bisküvi yok :)) ama hazır kek varmış hem de kakaolu :) arasına hazır keki dilimleyip bisküvi gibi yerleştirdim ,Hindistan cevizi ve kakao serptim üstüne de ,al sana tatlı :)) sanırım sütlü tatlının arasına hazır kek koyan bi ben varımdır :)) bakalım kocam beğenecek mi :))

3 yumurta (küçükse 4 adet)
1,5 su bardağına yakın şeker (isterseniz azaltabilirsiniz)
2.5-3 su bardağı un
1 su bardağı sıvıyağ
1 su bardağı süt
1 paket kabartma tozu 1-2 damla vanilya aroması
2 tatlı kaşığı portakal şekerlemesi
2 çorba kaşığı kakao Yapılışı: Kek kalıbını yağlayıp,unladım. Fırını 175 C de ısıtmaya başladım.
Yumurtaları şeker ile birlikte 3-4 dk. mikserle çırptım. Sıvıyağı
ekleyip,tekrar çırptım.
Portakal şekerlemesini ve vanilya aromasını ekleyip çırptım. Sütü ekledim
ve elenmiş un,k.tozu ekleyip mikserle çok az çırptım karışana kadar. Karışımın yarısını kalıba boşalttım. Kalan yarısına kakaoyu ilave edip, çok
az da su ile incelterek (su ilave etmezsek kakao hamuru katılaştırabilir)
tekrar düşük hızdaki mikserle çok az daha çırptım ve kalıba döktüm. İki
hamurun birbirine karışması için elime çatalı alıp hamur üzerinde çizikler
attım.Çatalı batırıp çıkardım. 35-40 dk arası pişirdim.
Zerrin Pasta Evi'nden alıntı

Bu tarifi çok yaptım, herkes çok beğenmişti.

Elma yiyordum, bizimkine de tattırayım dedim, maaşallah daha bana öyle yapışmadı:) Bıraksam hepsini yiyecek dişsiz prensim:)

Ben de zayıflamak istiyorum.. Hamileyken değil de emzirirken aldım resmen.. Yarın kızım müsade ederse ben de bakayım bari şu beyaz tv ye..

canım sezeryanlısın sen de galiba
benım doktorum 2 aydan sonra yap dedi başlamıştım ama hafif yanmalar oluncabıraktım
deneyeceğim tekrar

sezaryanlıyım canım evet.2 aydan sonra başlanabiliyor mu? en az 6 ay demiş bir arkadaşıma dr u.hadi beee dedim 6 ay bu göbekle gezilir mi?senin dr un yapılır dediyse ben bugün başlıyorum....

anam pek hamarat bu hatunlar[/QUOTE]

hamaratlıktan değil valla.millet bana gelmeye mi bayılıyor anlamadım ki...bıktım misafir ağırlamaktan.

Anaam haftanın üç dört günü misafirim gelse kafayı yerim herhalde! Zaten iyice asosyal oldum, kalabalıkta acayip huzurum kaçıyor:)

kalabalığı ben de sevmiyorum...oğlum da bana çekmiş ne zaman misafir gelse yada birilerine gitsek ağla ağla yırtılıyor resmen.ben gitmiyorum artık kimseye.dn pikniğe gittik ama bayıldı açık havaya.eve geldikten sonra yıkayıp bir yatırdım oğluşumu..misss gibi uyudu.etrafına ağaçlara bakmaktan bi hal oldu yavrum

Elma yiyordum, bizimkine de tattırayım dedim, maaşallah daha bana öyle yapışmadı:) Bıraksam hepsini yiyecek dişsiz prensim:)

geçenlerde ben de denedim.aynen oğlum bi tuttu elmayı...bırakmadı şapırtıları mutfaktan duyuldu :) ek gıdaya geçmekte zorlanmayacaklar inşallah.gerçi hiç belli olmaz ama...

klasik milasik falan ama şimdi bi mercimekli köfte olsaydı iyi giderdi beeeaaaahhhh ben alışılmış tatları severim.bir de farklı şeyleri kendimize denerim evde,yemek ya da pasta börek gibi...ama misafire her tarifi sunmam.orijinal tariflerim var ama hatta bir defterim bile var tariflerimin olduğu,kimseye vermem

Kızım öksürüyo demiştim doktora gittik bronşit başlangıcı 3iğne broconly surup ve zaditen damla verdi çok kötüyüm arkadaşlar moralim çok bozuldu bakamadım yavruya bi arkadaşın bebişide olmuştu şimdi nasıl durumu yavrjmun hırıltısı ve öksürüğü çok içimi acıtıyo ya

Anaam haftanın üç dört günü misafirim gelse kafayı yerim herhalde! Zaten iyice asosyal oldum, kalabalıkta acayip huzurum kaçıyor:)

benim pazartesi gününden beri her gün misafirim vardı hem de yatıya gelenler de içinde. bayılcam artık misafir ağırlamaktan. bugün kimse yok çok şükür. tabi şimdilik daha akşama çok var

yok cd almadım henüz bi hevesle başladım bakalım.bu kocaman göbekten kurtulmak istiyorum. giydiğim hiçbir şeyi yakıştıramıyorum artık kendime. ama cd de almayı düşünüyorum son bir dvd si çıkmış sanırım birkaç hafta yapayım bakalım neler olacak ona göre dvd de alcam.

önce tabiki evde deneyececksin denemeden pat diye sunamazsınya:))
ama çok orijinal lezzetler çıkabiliyor bazı şeyleri karıştırırsan ..
bende defter yok ,ölçü filan bilmem herşey göz kararı ,o huyum da anama çekmiş :))

canım, çok geçmiş olsun.. benim kızım da 40 günlüktü olduğunda.. bakasmadım diye düşünme çünkü o dönem bizimkine de abisinden geçti.. ne kadar engel olabiliriz ki.

benim de çok içim acımıştı.. ama geçti çok şükür.. siz de 1 haftaya kalmaz iyileşirsiniz inş.

yaaaa kıskanıyorum yaaaaa,
benim sütüm yaramıyor sanırım bebeğe süt olacağına bana yağ olarak geri dönüyor:)
hemen mekiğe başlamalıyım,zayıflar kategorisine gireceğim 2 ay içinde((

Bende zayıflamak istiyorum ama hiçde sütüm olmuyor moralim çok bozuk..

benim pazartesi gününden beri her gün misafirim vardı hem de yatıya gelenler de içinde. bayılcam artık misafir ağırlamaktan. bugün kimse yok çok şükür. tabi şimdilik daha akşama çok var

Allah güç kuvvet kolaylık versin çok zor ya, bizim yorgunluğumuz bize yetiyor zaten, bir de her gün misafir düşünemiyorum valla.

Oğluşum bir cazgırlık sürecinin ardından saç kurutma makinesi sesi eşliğinde uyudu:) benim kafamı ütülerken onu nasıl rahatlatıyor aklım almıyor çabuk dalsa da kapatsam şunu.

ehi :) kendimi okudum sanki bir an kilodan uydurma tariflere kadar :)

menüm kızlar:)

buzlu börek
patatesli derotlu kek
pekmezli susamlı simit kurabiye
tavuklu amerikan salata
yaprak sarması
karamelli browni :)

keki yaptım, tavuğu ddidikledim, beklemedeyim:) yaprak sarması buzluk deposundan :)ikiz'in kekten tekrar yapmıştım dondurucuda çıkarmaycam kendim yeyceeeeem :)

Son düzenleme:
Oğluşum bir cazgırlık sürecinin ardından saç kurutma makinesi sesi eşliğinde uyudu:) benim kafamı ütülerken onu nasıl rahatlatıyor aklım almıyor çabuk dalsa da kapatsam şunu.

off off sen ne diyon ya ben artık kurutma sesine eşdeğer buzuki orhan osman dinlemekten bıktım yaa.. ninni yerine bununla uyuyoruz.. zamane veletleri

kek için teşekkürler ayrıca, neti açmadan yapmış bulundum :) fırın güzel pişirdi bakalım

olduğunu sandığım göbeğimden kurtulmak için sabah 100 akşam 100 yarım mekik çektim.. ardına vaktim we gücüm kalırsa 50 tam we yan mekik.. şu an dümdüz diyebilirim

Çok güzel bugün eşimin arkadaşları geldi elbiselerimi denedim, oluyor fakat göbek belli 5 kilo fazlam var. Bende senin taktiği uygulasam iyi olacak galiba. Bünyemde kolay kilo almaya müsait. 15 kilonun 10 gitti buna bile şükrediyorum. ama vücut sıkılaşmalı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…