2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

gayet yardımcı oldun, benim gibi kararsız biri daha olduğunu öğrendim :) ben walla bugün dedim eşime bana boya al kendim boyacam diye.. çok rengini açmadan karamel yapmaya karar werdim..

allah korusun orta kulak enfeksiyonu olsa uyuyamaz çocuk sürekli ağlar hem ateş te olur..
iyi bari ozaman
ben boyattım valla emzirirken etki ettiğini düşünmüyorum ben bişey de olmadı çok şükür
gece kaçar saat uyuduğunu bilmiyorum 9-10 da yatıp sabah 7 de tamamen kalkıyor , 2- 3 kere ağlıyor, emzirip yatırıyorum tekrar. 2 saat sonra da uykuları başlıyor.
gündüz en fazla 2 saat uyuyor.
gündüz az uyuyorsa gece uyuması çok normal
4 aylık bir bebek gece kesintisiz 8-9 saat uyuyabilir ben bunu çok araştırdım doktora da sordum o da öyle dedi
normal bir durum yani
bende öyle düşünmüştüm ama yine de insan endişeleniyor.
büyüdüler çok şükür 5,5 kilo olmuşlardır şuanda ..yok çok şükür şimdilik mamaya başlamadım sütüm yetiyor
evet zor ama ben düzenimi kurdum çok şükür yorucu olsa da bi şekilde yürüyor
6 aylıkken kreşe bırakıp işe başlayacağım maalesef..
ev kredimiz olmasa ücretsiz izin alacaktım ama maalesef öyle denk geldi.
sendede mi ikiz var
sen tekmi baktın peki ben tek bakıyorum
bi de yürümeye başlayınca daha mı zor oluyor zaptetmek ,sence en zor dönemi hangisi

yaa ben de hala adet olmadım ,doktor 6ay takma kafana dedi pko var bende
yaza ben de gidip smear aldıracağım
Diyetisyene ben c.tesi gidiyorum canım
benım 5 kilo fazlam var biraz da göbek ama rahatsız ediyor benı
doktorla konuştum emziriyorum geleyim mi diye size özel programlarımız var dedi
bir gideyim bakayım sana da yazarım burdan

bu arada herkese selllllaaaaaaaaaammmm
oğlum gece 2 güne göre daha iyiydi ,daha iyi uyudu tabii ben de

canım diyetisyen sonrası burdan doktorun söylediklerini bizimlede paylaş bendede 6 kilo kaldı çokda takıyorum işallah veririz.

ben sizin bu kadar atarlanmanızı anlamış değilim. ben düşüncemi paylaştım rahatsızlığımı dile getirdim onca kalabalık içinde 30 yaşındaki eşim için sürekli beni iğneler gibi karşıdan karşıya oğluşum nasıl demesi beni rahatsız ediyor sizi rahatsız etmemesi çok normal. ben herkesin fikrine saygı duyuyorum.lütfen sizde benım neye takılıp takılmayacağımı kafanıza takmayın....

bazı günler 17-18 saat uyuyor toplam.

uykusu gelince mızmızlanıyor, emziğini veriyorum uyuya kalıyor. şuan mızmızlanmaya başladı, emziğini versem kesin uyur.

maşallah bebişine
bızım artık gece uykuları çok düzensizleşti.saat başı kalkıyor kimi emiyor kimi emmiyor sızlanıp tekrar uyuyor.
gündüzleride çok iyi uyuduğu söylenemz emzikle kendi kendine uyuyordu ama şu sıra onuda unuttu. işe başladım düzen bozuldu sanırım.

bende de var bi 6 kilo:) diyet listesi verince payaşırmısın bakalım hem sütü etkılemiycek hem zayıflatıcak neler var..

seni ozluyordur

maşallah büyümüşler

her dönemin zorluğu var ...emeklerken her yerdeler birini takip etsem öbürü gider.ben tek baktım bide ev dublexti merdivenlerden korkardım.yürüyünce çok zorlanmadım.ikiz olmalarının avantajı birbirlerine oyun arkadaşı oluyorlar bizde yemek ve yıkanma kabustu.... çok zor yemek yiyediriyordum bide banuoda ayaklanınca oğlan tepeme kadar tırmanıyordu.....

anneanne babaanne abla kardeş yokmu evde bakıcı tutsanda onlardan biride otursa kreşte yazık ya...
şimdi düşününce bebeklikleri en kolayıymış 10 yaşındalar okul ders arkadaşları sorun kedi köpek gibi didişiyorlar ve yeni kardeşi ikiside kıskanıyor malesef ....

Son düzenleme:

bakalım nasıl olacak ..ben 6 aylıkken işe başlayacağım mecburen .
bakıcıyı istemedim ,kimseye güvenemem evlatlarımı emanet edemem ,çocuklarımı iter kakar ,küfür öğretir argo öğretir ,rahat bir kadındır mahalle ağzıyla konuşur çocuklarıma örnek olacak sonuçta benden çok onu görecekler , o yüzden çok bildik tanıdık olmadıktan sonra bakıcı olmaz güvenemem ,ankarada da akraba tanıdık yok işten dolayı burdayız o yüzden kreş en iisi bizim için.hem itip kakma durumları olmaz hem de çocuk orada eğitim alır ,oturmasını kalkmasını öğrenir ,konuşmasını öğrenir ,argo bilmez küfür bilmez bakıcı belki evde yedirmeyecek içirmeyecek geçecek tvnin başına çocukları da alıştıracak ,bakıcının bir sürü dezavantajı var ama kreş öyle değil ..
annem kardeşim yakınımda ama kimseden fayda yok başımın çaresine tek başıma bakıyorum ...
eşim de işten gelince yardım ediyor beraber bakıyoruz geceleri de
o şekilde gidiyor çok şükür

Son düzenleyen: Moderatör:
canım diyetisyen sonrası burdan doktorun söylediklerini bizimlede paylaş bendede 6 kilo kaldı çokda takıyorum işallah veririz.

Seve seve paylaşırım canım
ben de çok takıyorum çünkü hayatım boyunca hiç göbeğim olmadı hamilelik dşında
yaz geliyor bol bol yüzmek lazım

bende de var bi 6 kilo:) diyet listesi verince payaşırmısın bakalım hem sütü etkılemiycek hem zayıflatıcak neler var..

paylaşırım canım ama pazar gününden önce yazamam evde olmayacağım
yazmadı demeyin:)
son kez bu akşam koca bir tabak makarna yiyeyim barii

içimi kararttın be delikız
ben mecburen bakıcıya verecağim yaşadığım yerde kreş yok 3 yaş anaokulu var
ailelere baktırmayı istemıyorum zaten yakın değiller
bir şey demey gelmez çocuğun kıymetli olur kırgınlık olur diye
ALlah vicdanlı birini çıkarsın herkesin karşısına
tabi bakıcı olunca eve gelecek ve kamere sistemi kuracağız

herkesin şartları farklı tabiki herkes kendine uyanı yapacak
bizim burdada kreş olmasa bende mecbur verecektim
ama şimdi seçme imkanım var bu yönde seçim yaptım
RABBİM inş.vicdanlı insan çıkarsın hepimizin karşısına
ben sadece bakıcı olayını sevmiyorum ne yapayım
ama siz kamera kuracakmışsınız o zaman sıkıntı olmaz zaten

ben çalışmayı bırakalı 5 yıl oldu.. allah mecbur etmezse de düşünmüyorum.. çocukla çalışmak we bu sorunlarla uğraşmak gerçekten zor.. allah yardımcınız olsun, iyilerle karşılaşın..

evet zor gerçekten ve delikızın dediği gibi şartlar farklı
bir de çocuk küfürü argoyu illaki duyacak söyleyecek önemli olan onun yanlış olduğunu bzim anlatabilmmiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…