2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
oğlum çok uykucu.
yaşıtlarının uyuması gerekenden fazla uyuyor. endişelenmeli miyim :44:

Kaç saat uyuyor toplamda? 15 saat diye biliyorum ortalama.ben de bu aralar gündüz uyumadığından şikayetçiyim. uykusuzluktan gözler kıpkırmızı, uyuyor ama en fazla yarım saat. önceden böyle değildi.10 gündr bu şekilde. şuan ayağımda sallayarak 1 saattir uyutuyorum. diğer arkadaşlar ne durumdalar acaba

bazı günler 17-18 saat uyuyor toplam.

uykusu gelince mızmızlanıyor, emziğini veriyorum uyuya kalıyor. şuan mızmızlanmaya başladı, emziğini versem kesin uyur.

kaçar saat uyuyor bi uyudumu ,geceleri kaçar saat uyuyor

gece kaçar saat uyuduğunu bilmiyorum 9-10 da yatıp sabah 7 de tamamen kalkıyor , 2- 3 kere ağlıyor, emzirip yatırıyorum tekrar. 2 saat sonra da uykuları başlıyor.
gündüz en fazla 2 saat uyuyor.

diş konusunda bilgsi olan varmı?
bizim kızla oğlan sürekli elleri ağızlarında yumruk şeklinde ve emiyorlar
salyaları ve köpükleri de var ama çok değil normal düzeyde
acab diş çıkarmaya başladığı ağız içinde nasıl belli oluyor
baktım da ağız içinde alt ortada ilk diş çıkacak yerler beyaz ve iğne ucu kadar tırnak gibi
acaba yakın zamanda dişmi çıkartacaklar çok erken geliyor bana
ama elleri sürekli ağızlarında o aklıma getiriyor
bi de oğlan bi kaç gündür elini kulağına götürüyor arada
bilgisi olan varmı acaba

ben pazartesi doktora sordum aynı el yumru ağzında salya köpük ....ama beyaz bir şry yok bizde doktor daha erken ama bu aylarda diş etleri diş çıkarmaya hazırlanıyor dedi normal olması dedi....5.ayda patlatır dişleri dedi..... hamsiler nasıl büyüdülermi mamaya başladınmı....canım ya allah sana kolaylık versin 10 sene öncesini hatırlayınca ikiz büyütmek baya bir zor bilirim.....

oğlum çok uykucu.
yaşıtlarının uyuması gerekenden fazla uyuyor. endişelenmeli miyim :44:

Sus sus dilini ısır maaşallah de:KK9: Uyanık olduğu zamanlar tepkilerinde bir yavaşlık, değişiklik yoksa sorun olduğunu sanmıyorum. Eğer sürekli uykuluysa -hiç sevmiyorum bu kelimeyi ama- doymuyor olabilir mi? Kan şekeri düşer belki doymuyorsa.

Ben Bebelac AcAlmiron kullanıyorum (gazlı bebekler için), bir sıkıntı yaşamadık. Ama bu ara iştahsızlık problemi benimki de dahil birçoğumuzun bebeğinde var.

sadece gazlı bebekler için mi? ben milupa conformil kullanıyorum gaz ve kabızlık içinmiş.ama sadece mama yediği için bir kutu mama 2 gün gitmiyor.zor yetişiyoruz yani:KK43: bende bebelaca geçsemmi ki? eczanedemi satılıyor marketlerde varmı?

onu kullandığım halde bu ay sadece 350 gr. almış.çok üzüldüm bugün acayip moralim bozuldu

gece kaçar saat uyuduğunu bilmiyorum 9-10 da yatıp sabah 7 de tamamen kalkıyor , 2- 3 kere ağlıyor, emzirip yatırıyorum tekrar. 2 saat sonra da uykuları başlıyor.
gündüz en fazla 2 saat uyuyor.

Benim de oğlum gece 11-12 gibi gece uykusuna dalıyor sabah ta 11-12 gibi kalkıyor gece ilk 4-5 saat hiç kalkmıyor sonra 2 saatte bir emmeye kalkıyor sabah ta tamamen uyandıktan 2 saat sonra tekrar uyumak istiyor ayağıma koyar koymaz gidiyor ayağımda ise 1saat belki daha fazla uyuyor yatırınca ise yarım saat 45 dakika gibi kısa bir süre uyuyor sonra 2 saat uyanık bir saat uyku genelde böyle ama bir gün diğer günle aynı olmuyor aralarda gündüz hiç uyumadığı günler oluyor 2 günde bir veya üç günde bir de tüm gün uyuyor sadece emmeye kalkıp 2 gülücük atıyor sonra tekrar uyku

selam kızlaar:)

napıyosunuz görmeyeli, baya kaynatmışsınız:))) bende genel bir dr kontrolü için gittim , sarı-yeşil akıntım vardı bi tuhaf. ben ultrasonla bi alttan bi üstten bakarlar derken hoop kendimi çatalda buldum smear testi için örnek alındı. rutin kontrolmüş oda. ama ben böyle bir şey beklemediğim için haliyle stress oldum ve spektummu neyse o alet kırıldı haydi bi daha kanama yaptı. :KK43:( ama can acıtıcı bir şey değil ben sadece bana smear yapılacağını bilmediğimden kastım. gelgelelim dr vajinada enfeksiyon olabilir dedi neo penotran die bi fitil verdi ama hala kullanmadım çünkü emziriyosanız sütten kesin tedavi bitene kadar diyo prospektüste oooldu canım dedim ben zaten bebeyi zor zaptediyorum memeyle ki memeylede kavgalı:KK43: ay inşallah geçici birşeydir bu çok zor emziiryorum valla . eşim diyo ki ben hayatta böyle emzirme şekli görmedim diyo :) sanki ben gördüm vaaay vay. onun dışındaaa salyalarımız bildiiğin şelale. eli sürekli ağzında iki elinide yumruk yapıp sokmaya çalışıyo. emerken bi yandan elimde ağzımda olsun istiyo. arkadaşlar bebk 3 ayı bitirid ve ben kucağıma filan oturtuyorum ya napıyım istiyo oturtunca sağa sola bakıyo ağlamıyo . inşallah bişeycikler olmaaz.vee son olarak kilo vermek istiyoruuuuuuuuum diyetisyene giden varmı aranızdaa

Sus sus dilini ısır maaşallah de:KK9: Uyanık olduğu zamanlar tepkilerinde bir yavaşlık, değişiklik yoksa sorun olduğunu sanmıyorum. Eğer sürekli uykuluysa -hiç sevmiyorum bu kelimeyi ama- doymuyor olabilir mi? Kan şekeri düşer belki doymuyorsa.

yok yaa uyku ihtiyacı fazla bebişin :) maaşallah diyelim :nazar: :nazar:

benim oğlan gündüz canavar oluyor niye ki :KK1:

doktor sitesindeki doktor şöyle demiş benim meraklı soruma:) bi de gülmüş bana:) umarım size de yardımcı olur, çünkü ben artık gündüzleri zorla uyutmuyorum:)

"Merhaba, Uyku da iştah gibi son derece bireysel özellik gösterir. Eğer bebeğinizin daha fazla uykuya ihtiyacı olsaydı zaten daha fazla uyurdu:)) Bu onun biyoritmiyle ilgili.Bebeklerin uyku ve beslenme alışkanlıkları 3er aylık periyotlar arası değişkenlşkler gösterebilir. Bebeğinizin gündüz uykuları uzayabilir. Ama belki gece uykuları da kısalabilir. Bekleyip göreceğiz. Kolay gelsin. Dr. Gülay Kara"

Son düzenleme:
kızlar saçını boyatmayı düşünen yada boyayan war mı?
ben kızımı:) emzirirken 6. aydan sonra boyattım bebeğe etki eder diye..kırkı çıkınca boyatanları duyunca we görünce acaba boyasam mı diyorum?? hiç beyazım yoktu ama son zamanlarda 1-2 rastlar oldum, yaştan dolayı beyazlıcam iyice sanırsam :KK1:

Son düzenleme:
sadece gazlı bebekler için mi? ben milupa conformil kullanıyorum gaz ve kabızlık içinmiş.ama sadece mama yediği için bir kutu mama 2 gün gitmiyor.zor yetişiyoruz yani:KK43: bende bebelaca geçsemmi ki? eczanedemi satılıyor marketlerde varmı?

onu kullandığım halde bu ay sadece 350 gr. almış.çok üzüldüm bugün acayip moralim bozuldu

Üzerinde gazlı bebekler için düşük laktozlu yazıyor, kabızlıkla ilgili bir şey yazmıyor. Marketlerde bunu göremedim, her eczanede de hemen bulunmuyor. Ben evime yakın bir eczaneye söylüyorum, ecza deposundan getirtiyorlar hemen. Ben meme-mama karışık gidiyorum ve bizimki çok iştahlı bir bebek değil, 100 cc zorla içiriyorum. Ona rağmen 800 gr aldı bu ay.

kızlar saçını boyatmayı düşünen yada boyayan war mı?
ben kızımı:) emzirirken 6. aydan sonra boyattım bebeğe etki eder diye..kırkı çıkınca boyatanları duyunca we görünce acaba boyasam mı diyorum?? hiç beyazım yoktu ama son zamanlarda 1-2 rastlar oldum, yaştan dolayı beyazlıcam iyice sanırsam :KK1:

Benim de kendi saçım yarıya kadar indi ama yarıdan aşağısı boya. Bir tarafımda da çok beyaz var sıra halinde:) Yoğun bir gölgeyle kapatayım diyorum ama kuaförüm oreal kullanmadan olmaz, o yüzden bekle boyalar gitsin diyor. Bu kadar uzamışken kendi saçımdan da olmayayım diyorum. Anlayacağın senin gibi tereddütteyim:KK37: Cesaret vermek isterdim ama ben de yardımcı olamadım sanırsam:)

napıyosunuz görmeyeli, baya kaynatmışsınız:))) bende genel bir dr kontrolü için gittim , sarı-yeşil akıntım vardı bi tuhaf. ben ultrasonla bi alttan bi üstten bakarlar derken hoop kendimi çatalda buldum smear testi için örnek alındı. rutin kontrolmüş oda. ama ben böyle bir şey beklemediğim için haliyle stress oldum ve spektummu neyse o alet kırıldı haydi bi daha kanama yaptı. :KK43:( ama can acıtıcı bir şey değil ben sadece bana smear yapılacağını bilmediğimden kastım. gelgelelim dr vajinada enfeksiyon olabilir dedi neo penotran die bi fitil verdi ama hala kullanmadım çünkü emziriyosanız sütten kesin tedavi bitene kadar diyo prospektüste oooldu canım dedim ben zaten bebeyi zor zaptediyorum memeyle ki memeylede kavgalı:KK43: ay inşallah geçici birşeydir bu çok zor emziiryorum valla . eşim diyo ki ben hayatta böyle emzirme şekli görmedim diyo :) sanki ben gördüm vaaay vay. onun dışındaaa salyalarımız bildiiğin şelale. eli sürekli ağzında iki elinide yumruk yapıp sokmaya çalışıyo. emerken bi yandan elimde ağzımda olsun istiyo. arkadaşlar bebk 3 ayı bitirid ve ben kucağıma filan oturtuyorum ya napıyım istiyo oturtunca sağa sola bakıyo ağlamıyo . inşallah bişeycikler olmaaz.vee son olarak kilo vermek istiyoruuuuuuuuum diyetisyene giden varmı aranızdaa

Çok geçmiş olsun, inşaallah çabucak iyileşirsin. Eğer2-3 gün sürüyorsa tedavisi birazcık mamaylaidare etsen? Gerçi bu aralar tam memeyi bırakma zamanları, ateşle oynamak gibi olacak ama ilerde daha fena olursa daha uzun sürer. Ya da en iyisi birkaç gün daha bekle, geçmezse başlarsın. Bizimki de zorla kalkmaya çalışıyor, kendini doğrultuyor iyice, e çocuğu zorla yatıracak halim de yok, dursun ne yapayım:)

Merhaba geçmiş olsun bence doktor tedavi gerekli diyorsa ilacı içmelisin sonuçta vücudunda enfeksiyon varsa bu da sağlıklı bir durum değil ama süt konusunda kesilmemesi için sağıp atarsın artık mamayla idare edersin ama bebekler bu aylarda çok çabuk alışkanlık ediniyorlar mesela benimki ilk ay biberon keşık silikon göğüs ucu ne varsa alıyordu şimdi ise memeden başka bir şey asla almıyor geçen gün biberona süt sağdım dışardaydık aç olmasına rağmen kıyameti kopardı ama yine de beronu almadı
Bu arada benim de oğlumun elleri hep ağzında diş kaşıyıcısıyla kaşıyorum çok hoşuna gidiyor fakat henüz kendi tutamıyor

Oturtma kousunda ben de kucağıma oturtuyorum fakat omuriliğini göğsüme yaslıyorum destek alıyor

Ben deeee kilo vermek istiyorum bir kaç aya işe başlayacağım insanların beni böyle görmesini istemiyorum ben kendimi biliyorum b görüntüye ir alışırsam sonra hiiç veremem şimdilik abur cuburu keserek kilo vermeyi deniyorum bir kaç kilo gitti

yok öyle yavaşlık yok. çok aktif ve hareketli.
bir de buraya yazdıktan sonra tam 5 saat uyumadı. :KK1:

X