2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
selam kızlar,

vallahi o kadar dolyum ki sayfalarca yazabilirim inanın..

ama öncelikle canımızdan yavrumuzdan yazayım.. kızım p.tesi rota oldu ve gece öyle huysuzlandı ki yavru ağlamaktan ertesi güne sesi kısıldı.. salı,çarş. bekledik bu sabah eşim dr.a götürelim dedi götürdük kadın ciğerlerinde bi şey yok dedi.. boğazı kızarmış beyaz noktalar var dedi bastı antibiotiği bi de benical yazdı bi de zadifen..

eşimle zaten sürekli o kadının kavgasını yapıyoruz eşim de iyi dr diye bana onu savunuyor ben de kullanmayacam o ilaçları dedim.. aile hekimimize gşttik adam baktı bi şeyi yok ki bunun dedi..benical zaten 2 yaş altı önerilmiyor antibiotiği kullanmayın zadifen damlayı kullanın dedi.. içim rahatladı resmen.. antibiotiğe de ateş çıkrsa 3 gün ateş takibi sonrası başlayın dedi..

ama eşime göre o uzman diğeri aile hekimi.. gıcık oluyotrum bazen bilmişliklerine..

bu arada akşam oğlumun çocuk şenliği gösterisi var oraya gidecez nasıl heyecanlıyım bilseniz, benim çeşmeler boşalır kesin..rabbim miniklerimizin de gösterileini izlemeyi nasip eylesin inş.

yarın evlilik yıldönümümüz amma dün gece kötü tartıştık, zaten özel günlerde rutine bağladık genellikle küs oluruz(

geçmiş olsun canım ama rota huzursuzluk yapıyor mu yaa biz de hiçbir şey yapmadı
[gerçi her bebekte farklı etki
doktorları anlamak güç biri bir şey derken öbürü hayır diyor
iyi doktorlar bulmak lazım
bu arada rotanın 2.dozu 4.ay bitince dimi/FONT]

ikiz2003 arkadaşın yazdığı tarifi bulamıyorum, krema neyim aldım bekliyorum biri bana yardım etsin

ikiz2003 arkadaşın yazdığı tarifi bulamıyorum, krema neyim aldım bekliyorum biri bana yardım etsin

1-dondurucuya atın servisten 2 saat önce çıkarın harika pişirme yok mikser sesi yok.....

2 tane hazır kakaolu baton kek(elinle ufala)
1 tane hazır paket krema
kuru kayısı(küçük doğra),kuru üzüm,damla çikolata,fındık,ceviz parçaları yani evde ne varsa
1 portakal kabuğu rendesi harika tat veriyor...
1 kaşık çokokrem hepsini iyice karıştır güzelce yoğur streci masaya aç hepsini mozaik pasta gibi koy ben üstünüde yuvarlak şekil veriyorum ruloya daha yakın oluyor dondurucuya at bu kadar....bide ben 5-6 şar dilimlik atıyorum her seferinde 1parça çıkarıyorum.
bu muyduuuuuuuuuu

allah razı olsun arkadaşım:) ben tosbaaayı alayım mutfağa gideyim, şarkı söyleyeyim tatlımı yapayım görüşmek üzere

Calisan annelere allah kolaylik versin biz ewdeyken zorlaniyoz gerci en zor meslek ew hanimligi diye dusunuyorum. Ben universiteyi birakip ewlendim ;( gerci pisman deyilim cok mutluyum ama bitirebilirdim esimle cok kucuk yasta ewlendik af geldiginde kaydimi yeniledim bi donem gittim ama zor geldi dersle cocuk falan donduruyorum bi zamandir buraz keyfime duskunum herhalde gerci onemli olan cocuklarimin duzeni simdilik daha sonra bakacaz hayat neleri getiyor diye ...

bende 6 aylıkken başlayacağım iznim bitince başlayacaktım 3 ayrı bakıcı denedim içim rahat etmedi 6 aylıkken başlıycam umarım iyi bir bakıcı bulurum burada kreş olsa verirdim.

ben de o kadar okudum 2 üniversite bitti, 3. askıda :) okudum da ne oldu örgü ören çocuk bakan kadrolu bir ew hanımı oldum

ben evde kaldığım su dönemde anladım ki ev hanımlığı cok zor annelik hele da hada zor çalışırken bu kadar yorulmuyodum

geçmiş olsun canım başka bir cocuk doktoruna göstersen hem eşinin de içi rahat eder

yarın evlilik yıldönümümüz amma dün gece kötü tartıştık, zaten özel günlerde rutine bağladık genellikle küs oluruz(
biz dede genelde öyle olur bilerek mi yapıyorlar ne
tam yazacaktım yazılmış kolay gelsin ve afiyet olsun

bugün öğlen saat 12 de sokakta selamlaşmak dışında görüşmediğim komşular sana gelcez dedi.yarın gelin dedim küçücük çocukla o saatte ne yapayım.yok yarın başka yere gitçeklermiş.

ben 3-4 kişi beklerken 8 büyük 4 çocuk olmak suretiyle geldiler.halimi siz düşünün.

bide ben bebek mevlütü okuttum.hepsi birden çıksın diye.

8 iyiymiş:) ben safranbolu da iken, kızımın 40 ı çıkmadan dediler gelcez diye, üstelik orada benim de pek muhabbetim olmadı kimseyle..afedersiniz insanları pek soğuk genel olarak, selamsızlar.. ama birden sıcak oluwerdiler, toplan gel tüm site! 32 kişi we bir de bunların çocukları düşünün artık.. yerlere oturdular doğal olarak.. sandalye bile yetmedi..benim yaptığım hazırlıkları annem minik minik paylaştırdı! düşüncesiz insanlar yaa.. unutamayacağım günlerden biri olmuştu..

Son düzenleme:
iyi akşamlar hanımlar nasılsınız
uzuun zamandır yazamadm ama okumaya çalıştım herkez iyidir inşallah
en son bronşit olmuştu kızım çok şükür atlattık şimdi iyiyiz
bir hafta ananeye gittik kaldık ikimizede köy havası çok iyi geldi miss gibi
iki tanede düğün atlattık çok şükür kızımı hasta etmedik .çok korktm hasta olr düye şükür olmadı
şunu anladımki dügünmüş bayrammış eşmiş dostmuş..kızımdan sonra hiçbiri beni mutlu etmiyor
tabi görüyorm seviniyorm değiiklik oluyor ama hiçç bişey kızmla yalnız oldugm zamanki tatları vermiyor..
esiden böyle degildi annelik evlat sahibi olmak böle bişey demekki
genelde sorunlar aynı benim kızımda ellerini agzndan çıkarmıyor
birde parmak emiyor başparmagnı bulana kadar bayabi ugraşıyor ama buluncada uykusu geliyor emzik gibi
dişleride kaşınıyor sanki bn kaşıyınca hoşuna gidiyor
bişeyleri uzanıp tutmaya başladı şükür çok.kendi kendine sesler çıkarıyor.konuştugma cevap veriyor sanki :)
birde o gülüşü yokmu dünyalara bedel içimin yağlarını eirtiyor :))
biraz biraz oturtturmaya başladım tabi sırtına destek koyarak kucagmda falan
su veriyorum bn arada bir çok hoşuna gidiyor
kilosunuda çok merak ediyorm gürenler he büyümüş diyor ama benim gözümde hala el kadar :)
rota yaptırdınızmı ben yaptıradm daha yaptırsammı acaba ilersi için iyi olr
şimdilik bizden bukadar allaha emenet olun

Ben de aynı hastanenin iki farklı doktoruna götürmüştüm yavruyu, biri antibiyotik yazdı, öbürü de "antibiyotik mi yazdı, iyi madem başladınız iki gün daha kullanın" dedi :44::44: Aman benimkinde de var o bilmişlik, sanırsın ki o doğurdu çocuğu, hele geceleri havada yürütecek beni :) Çocuk azıcık yüksek sesle konuşsak hopluyor hemen. Oğlunun gösterisi de ne güzel olmuştur, ben şimdiden düşününce çok mutlu oluyorum, Allah hepimize o günleri gösterir inşaallah.

Aman bunlar böyle şekerim boşver Bizimki de hep böyle zamanlarda arızaya bağlar, fazla heyecanlanıyorlar herhalde

kanguru demişken kaç kiloya kadar taşır ki? 8 kilo diye biliyorum doğru mu ki acaba
Valla ne üzerinde ne kutusunda yazmamışlar ama eğer öyleyse ben yakında bir defa bile kullanamadan kaldırmak zorunda kalacağım herhalde.

ben de birini sırtıma bağlarım öbürünü önüme
Oh daha güzel olur, dengeli olur Benim sırtımın ağrısı geçmiyor ama olsun bebişler için değer ne yapalım.

Amaçları ne merak ediyorum ben bu insanların. Canları sıkılıyor herhalde kapı arıyorlar.

Yuhhh diyorum başka bir şey demiyorum

Çok geçmiş olsun, Allah'ım tekrar yaşatmasın. Bebişlerin gelişimi aşağı yukarı aynı. Dediğin gibi bu sevgi bambaşkaymış. Hele o artık beni tanıyıp yabancı birini gördüğünde başını kucağıma gömmesi yok mu, biraz bencilce ama mest oluyorummm Rabbim isteyen herkese hayırlı zamanda hayırlı evlatlar nasip etsin.

Allahımmmm bebiş uyuyor, kociş uyuyor, yapacak iş yok, sessizlik ve yalnızlık... Cennette miyim neyim Yapmak istediğim o kadar çok şey var ki hangisini yapsam diye düşünürken vakit bitecek galiba. Aylardır uzak kaldığım tezime bakayım diyorum ama açmaya bile korkuyorummm:18::18::18: Biraz boş boş takılayım en iyisi

benim tatlıyı ben 4 katı yapıp atınca acil misafire yarıyor. eşimin akrabaları doğumdan beri 5,kere gelince eeeee yeter artık diyerekten simit çay ve 5 seferdede aynı tatlıyı yediler...yeter ama utanmadan hafta sonu gelicez bebek sevmeye dediler evde yokum dedim yalan oldu ama napayım 4 büyük 7 çocuk......bebekle birlikte 3te bende bide çocuk değil canavarlar sanki evde dağılmadık yer kalmıyor bebişide rahatsız ediyorlar uyuyamıyor çocuk bide bebeğin beşiğine arabasına yatmaya kalktılar en son bağırdım ama artık yeter alınırlarda gelmezler dedim ama nerde........................

tatlıyı yaptınmı yedinmi????

yapamadım dış cepheden müdaheleler oldu tam mutfağa girdim, kızım uyandı anneeee parkkk dedi zil çaldı komşu geldi yarın yapcam inşallah nam nam nam

Benim başıma henüz böyle bir şey gelmedi ama inanın sizleri okudukça kendime olmuş gibi sinirleniyorum

biz de eşimle bunu konuştuk akşam, cennette gibi oluyoruz birden sessizleşiyor ew, onlar cennetin parçası ama boş boş takılıyorum canım bile sıkılıyor yani
akşam saçımı boyadım ayrıca tam tuttu yaww altın karamel oldum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…