2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

anladım baya bir patlaksın :) sorunlarını halledemeden gelmişsin yine :) ben onun yaptığını yapmam we düşünmem bile ama 30 seneye kalırsam ben geline de saygı duyarım, yani öyle saygılı bir insanım ben ister güncel, ister yaşamsal ister siyasi herşeye saygı duyarım ama bildiğimi okurum anladın mı sen beni şu yaşa kadar "saygı" duyulan biri olduysam bu da tawrımdandır!

Son düzenleme:

Diyelim ki haklısın, bu üslupla söyleyince "faydalı" olabilecek misin sence?

sağol canım geçecek biliyorum da zor işte biliyorsunuz
benım oğlum da yüzüstü yatırayım kafa solucan gibi yukarıda yere düşmez ama kucağa alınca kafa öne düşüyor bir süre sonra
seninle aramızda birgün var galiba biz de yarım tam 3 aylık olacağız

benım oğlumun altını açarken bir hareketi var,yüz ifadesi ve kol hareketi ben yapmadım der gibi bayılıyorum o ana
canım eğer annesi işine daha yakınsa gitsin,seni götürmeye zorlamıyorsa bırak yine gitsin
hemen tercih meselesine getirdik mi durumu ALlah korusun gerçekten öyle bir durum olduğunda o sözün hiçbir önemi kalmaz
ALah yardımcın olsun

off canım off geçecek de işte ben çok stresleniyorum

bu kaynana mevzusu cok uzar giderdeeeee :)

ya kızlar bosverın onları yaa.mutlu bır çocuk yetstrmek ıstıyorsanız sızın de mutlu olmanız gerekır.mutlu olmayan bır aıle ortamında o bebekler nasıl ıyı yetiştirilebilir ki. kaynana vıdıvıdısını kafaya taktıktan sonra huzur gelmez.ne olursa olsun eşlerinize sırt cevrmeyın mümkünse onları kendınıze cevırın.yarın obur gun herkes gıder evlatlarnız yuvadan ucar sız kalırsınız bas basa.yuvayı dişi kuş yapar lafı cok doğru.bazı seylerı duymayın.evlılıgınıze ve bebeklerınıze konsantre olun.bazen elde olmuyo ama kendı mutluluğumuz ıcın baska yapcak bısey yok :)

heh işte, sonunda aklıbaşında bir insan evladı daha kral çıplak demeye cesaret etti. Tebrik ederim delikız.

Terbiyeni takın, patlaksın matlaksın ne iş Kaldı ki hepimiz patlağız, malum topic ocak anaları Bize kendini anlatman da iyi oldu, yakinen tanımak istiyorduk, feyz almak istiyorduk hayat görüşünden. "saygı" konulu bu ortaokul kompozisyonu gerçekten ufkumuzu açtı

Diyelim ki haklısın, bu üslupla söyleyince "faydalı" olabilecek misin sence?
Yok, üslup çok doğru olmayabilir ama ıkınılan sıkınılan şey o kadar can sıkıcı ki, ben de seviyede ayar yaptım az biraz. Yok neymiş annesi oğluna oğlum demiş.Ya ne diyeceğidi, yeğenim di diyeceğidi Neyse, inşallah etme bulma dünyasıdır. Edenler bulsun.İyilik eden de , kötülük eden de.

Takmayin kaynana gorumce derken en guzel gunlerinizi huzursuzlukla geciriyorsunuz anliyorum herkeze kendi yasadigi en zorugelir kimsenin anlamasi beklenmez ama hicbir sekildd erkeklere tavir yapmaya gelmez bu sene ewlilikte 9 yili bitirecez yaptigim denetimlere gore erkekler sikiliyo belli bi zamandan sonra analar nede olsa tavir yapmiyo havada karsiliyo
Simdi diyorum esime ne kadar sacma seylerden kirmisiz birbirimizi simdi kenfisi yok hafta sonlari geli ancak tartismaya zaman bile bulamiyoz sukredin halinize

kızlar selam nasılsınız? ben 8 şubat 2013 annesiyim. 20 mayısta iş başı yapıcam. kızım mamayı zorla yiyor denemediim marka kalmadı aptamil i yine daha iyi yiyor. fakat benim sütümde çok yok.dolayısıyla mama vermek zorundayım sab simplex gaz damlası kullanıyorum acaba o mu iştahsızlık yapıyor. kilo da geri kalır diye çok korkuyorum. aranızda yememe sorunu yaşayan var mı? fikirlerinizi bekliyorum...

yaraaaaalı diyorsun yani

terbiye anlaşıyışına we ettiğim kelimeyi çektiğin yere hayran oldum kelime de war ise hata senin de zihniyetinde war, terbiyesizlik kelimeyle değil uslupla da mümkün.. kompozisyon konum sana fikir werdiyse ne mutlu! umarım uslubun hakkında bütün gün düşünmene sebep olmuşumdur..
he ayrıca hoşuna gitmeyen konular yorumlar olabilir ki bu kaynana oğul meselesi gibi, bana görüş olarak uymayan çok şey war ama çok fazla farkındalık yaratmadan cewap weriyorum yok sen illa ben sivrilik yapıcam dersen saygı duyarım artık! ama söz de weremem

iki gün önce akşam saat 11 de oğlumu zorla uyutmuşken uzun uzun telefon çaldı bi baktık eşimin abisi önemli bişey var heralde diyorum bu arada da uyanan ve çığlığı basan oğlumu sakinleştirmeye çalışıyorum. öylesine aramış sonra 1 saat oğluşu uyutmaya çalıştım eşimede söyle artık bebek var daha erken saatte arasınlar dedim vay efendim arasınmış ne olurmuş söylemezmiş abartıyomusum bir sürü laf işittim. bana gelince terlikle odada yürürken ses çıkarıyorum çocuğu uyandıracaksın diye laf eder. neyse dedim dün aksam tekrar bak çocuk uyanıyor sonra ben uğrasıyorum bana söylüyosun onlarada söyle dedim alınıcak kırılıcak bişey yok ki bunda onlar düşünmüyosa sen hatırlat dedim. yine söylediğimle kaldım haklı olduğumu bilsede toz kondurmuyo anladım ki eşin bile olsa aile ile ilgili konuşmamak gerekiyo. bi daha olursa bırakıcam oğlanı o uyutsun

aynı sorun bende de var. çok zor emiyor.ama hiç bir mamayı yediremiyorum o yüzden emzirmeye devam ediyorum. sab simplex i bende kullanıyodum kilo alımı az olunca 3. ay da bıraktım ama iştahında bi değişiklik olmadı. ((bir arkadasım humana yada sma dene demişti. biz de cok işe yaramadı ama dene istersen belki kızın beğenir :))))

arkadaşlar ortamı germenin manası yok kişisel saldırılara geçmeyin ama buraya yazılanlara da bazen şaşırıyorum
insanların öyle büyük sorunları varki biz kalkmış annesi bunu şunu demiş diyoruz
lütfen yani çocuklarımızı da bu mantıkla yetiştirmeyelim lütfen
desin ne var ,yanına gitsin ne var
bizi zorlayan bir durum olsa ,annesi bişey yapsa o zaman tamam ama siz annenize gidemiyorsunuz o gidiyor diye kıskanmak filan olacak işmi lütfen objektif olun
aynı durumda siz olsanız anneniz size kuzum dese ya da siz annenizin yanına gitseniz o gidemese ne olacaktı
o zaman yine kendiniz haklı görecektiniz öyle değilmi
lütfen empati yapmayı öğrenelim ve eşlerimizle mutlu olmaya çalışalım
yoksa ona buna takarsak daha büyük sorunlar peşimizi bırakmaz ve o zaman keşke oğluna oğulcuğum deseydi dersiniz
insanı mutsuz eden de kendisi mutlu eden de kendisidir bunu hiç unutmayalım
biz nasıl yaklaşırsak öyle karşılık alırız
tabiki çok kötü insanlar da var ama bu kadar ufak şeyleri büyütmek de çok yersiz..
eşlerimizin kıymetini bilelimki onlar da bizim kıymetimizi bilsin
tek taraflı hiçbirşey yürümez o yüzden lütfen anlayışlı olalımki anlayış bulalım

Ben Bebelac AcAlmiron kullanıyorum (gazlı bebekler için), bir sıkıntı yaşamadık. Ama bu ara iştahsızlık problemi benimki de dahil birçoğumuzun bebeğinde var.

diş konusunda bilgsi olan varmı?
bizim kızla oğlan sürekli elleri ağızlarında yumruk şeklinde ve emiyorlar
salyaları ve köpükleri de var ama çok değil normal düzeyde
acab diş çıkarmaya başladığı ağız içinde nasıl belli oluyor
baktım da ağız içinde alt ortada ilk diş çıkacak yerler beyaz ve iğne ucu kadar tırnak gibi
acaba yakın zamanda dişmi çıkartacaklar çok erken geliyor bana
ama elleri sürekli ağızlarında o aklıma getiriyor
bi de oğlan bi kaç gündür elini kulağına götürüyor arada
bilgisi olan varmı acaba

dişin en yakın zaman belirtisi, o beyaz dediğin yerler yani diş yerleri kızaracak şişecek.. ben de zaman zaman acaba mı diyorum salyadan dolayı ama bakıyorum yok..

dişin en yakın zaman belirtisi, o beyaz dediğin yerler yani diş yerleri kızaracak şişecek.. ben de zaman zaman acaba mı diyorum salyadan dolayı ama bakıyorum yok..

hımmm ,tamam o zaman ona göre bakayım kontrolüne
peki diğer saydıklarımın alakası varmı yani hemen olmasa da birer belirti olabilirmi

herkese selam bende ocak annesiyim. fırsat buldukça okuyorum yazdıklarınızı. tecrübesizlik zor şey...
uyku sorunu devam eden var mı? biz geceleri çok sık uyanıyoruz. oğlum artık yenidoğan değilsin bak 3,5 aylık oldun diyorum ama beni dinlemiyo

bundan sonra hiççç bişey demicem ben de,üzüldüğümle eşimi üzdüğümle kaldım,boşver tıppp!

hımmm ,tamam o zaman ona göre bakayım kontrolüne
peki diğer saydıklarımın alakası varmı yani hemen olmasa da birer belirti olabilirmi

ewet onlar da belirti, zaten diş belirtileri erken başlıyormuş bazı bebeklerde.. 4-5 ay sonra çıkıyor kiminde erken..benim oğlum da kulağını çekiyor sanırım dişten.. kulak enfeksiyonu olabilir mi diye düşündüm tek belirtisi o değil düşünmekten vazgeçtim:)

aynı şeyi ben de düşündüm enfeksiyon olabilirmi diye ,hatta yarın sağlık ocağına götüreyim diyorum ama başka bi belirti yok ..

oğlum çok uykucu.
yaşıtlarının uyuması gerekenden fazla uyuyor. endişelenmeli miyim :44:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…