2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

ya aynı biz ben memeyi bırakacak diye cok korkuyorum biberon da almıyor yani ne mama nede sağılmış süt verebiliyorum yani memeyide bırakırsa aç kalır. sütüm azalmasın diye arada sağıyorum belki alır diye biberonla vermeye çalışıyorum ama 5 cc bile içiremiyorum ayakta emzirmekten memelerim aşağı doğru acayip uzadı sarktı demek istemiyorum((( emsin de ona da razıyım bide bu kadar zorla ancak 5 dakika emiyor sonrauyuyor . kitaplarda yok 15 dak biri yok 15 dakika diğerini ver 30 dakika aktivite sonra yatağa koy uyut diyolar en başından beri denedim yok nerde bizimki zorla 5 dakika em yarım saat uyu uyuma (çünkü aç hala) sonra kalk ama 45 dakikada yine zorla 5 dakika em tekrar uyu ( ama sinek uykusu) yerinden kalk bir adım at uyanıyor öylece yanında oturuyorum nerdeyse nefes almıycam neyse buna da şükür. kolik olduğundan ve 3 kilodan düşük doğduğundan rutin olusturmak zor olurmuş bi de ben atıştırmacı bi bebek olmasına sebep olmuşum( ilk diye acemiliğime mi geldi, yoksa benim oğlum nazlı mı?

oh içimi döktüm rahatladım tam yazacakken baktım zaten yaşadıklarım yazılmış demek ki tek değilim

evet biberon olayını kaldırmam gerekiyor.annem sabah bi kez veriyor gayet iyi içiyor ama artık kaşıkla verelim dedim bakalım değişiklik olucakmı.bide dışarıya çıkarken sağıp biberonu yanımda bulunduruyorum ne olur ne olmaz emmezse diye.ama onuda kaldırıcam bundan böyle sadece ben:)) bakalım neler olacak

Kızlar merak etmeyin memeyi bırakmazlar ama emmiyo diye sakın mama vermeyin.benim oğlumda aynı şekilde memeyle savaşıyo resmen.ama benim 2.çocuğum olduğu için ilkinden tecrübeliyim.ilk oğlumda da aynı şeyleri yaşadım hemde aynı bu dönemlerde.tabi o zaman tecrübesizim nasıl paniklemiştim napıcağımı bilemiyodum o emmedikçe ben ağlıyodum.konu komşu bide hamile olmayasın ondan almıyodur falan demişti gebelik testi bile yaptırmıştım.sonrasında kendiliğinden düzeldi. dönemsel bişey yani geçecek emin olun.bu bi süreç ve geçecek diye düşünün.sadece rahat olun kilo almayacağını falan sorun etmeyin.önce sağlık.

çok teşekkür ederim gerçekten rahatladım yani bir süre sonra emmesi düzelecekmi ben mama vermeye çalıştım ama iyiki almamış

aynen benim ki de öyle ama benim ki gündüz zaten en fazla yarım saat uyuyordu.. şimdi daha beter olduk..agresif bebek :)

aynen benim ki de öyle ama benim ki gündüz zaten en fazla yarım saat uyuyordu.. şimdi daha beter olduk..agresif bebek :)
Allah Allah nesi var bu bebelerin?
Benimki de 2 gündür benimki de huysuz her şeye ağlıyor
geceleri ağlamayan çocuk 2 gecedir ağlıyor
gündüz uykumuz bizim de yoktu zaten iyice bitti
eşim gelsin sağlık ocağına gideceğiz
bir de çişi çok kokuyor enfeksiyon olabilir mi acaba?
bir gideyim ben ocağa

benim oğlum emememe olayını burnu tıkalı olduğunda ya da sütüm aşırı hızlı ve bol olduğunda yaşıyor.

benim oğlum emememe olayını burnu tıkalı olduğunda ya da sütüm aşırı hızlı ve bol olduğunda yaşıyor.

burnu tıkanık mı diye hep kontrol ediyorum sütüm hızlı gelince ağzından çıkarıp ağlıyor ama bizde memeyi görünce kucağıma alınca aglamaya baslıyo ancak ayakta veya hafif zıplayarak memeyi tutturabiliyorum sonrada uyuyo cabucak ama buna da sukur saglıklı olsun da varsın zayıf olsun

ben de az önce sipariş verdim canım gittigidiyordan.bir ara yazmıştım gittigidiyorda daha ucuz ordan alın diye okumamışsın sanırım :) e bebekte daha pahalı.sağol canım.

Biliyordum canım ama e-bebekten başka sipatişlerime vardı birde puanımı değerlendirmek istedim. o yüzden hepsini bir vereyim dedim. iyi günlerde kullansın canım :)

olabilir, tabi inşallah değildir.. bez değiştrdiniz mi ondan da kokabilir

olabilir, tabi inşallah değildir.. bez değiştrdiniz mi ondan da kokabilir

valla canım bezi açmadığım zaman bile koku geliyor
birkaç kez bezi çok dolmuş ama az dolu olduğunda da koku aldım
bakalım birazdan gideceğiz eşimi bekliyorum
bir de ağladıktan sonra çok hırıltı geliyor sanki balgam tıkanıyor gibi
onu da bir söyleyeyim

anladım.. inşallah her şekilde hasta değildir.. aklında kalmasın tabi git göster..

bir hevesle ikinci elcilere takıldım oyun halısı alayım diye.. eşim bana kızdı ne gerek war 2. ele dedüüüüüü.. bir de dövdü dermişim offf çok kötü espriler yapıyorum hiç iyi değilim galiba en pahalı hangisi bakayım onu alsın da görsün

anladım.. inşallah her şekilde hasta değildir.. aklında kalmasın tabi git göster..

bende simdi saglikocagindan geldim kizim oksuruyordu pzteside gitmistim cigri temiz dedi ilac vermedi bu kezde temiz dedi ama peditus verdi siz hic kullandinizmi ?offf ne zormus bebek 8yasinda bi oglumda var ama sanki o daha rahat buyudu yada ben unuttum bu kiz cok sorunlu helede uykusu nerde nasil uyutacagimi bilmiyorum inanin hala duzen muzen yok olacagada benzemiyo kizlar siz uyku egitimi verecekmisuniz bebislere ne dusunuyonuz bu konuda ben cok ustiyom ama cesaretim yok zaten cok huysuz aglayinca kurutuyo kendini

peditus soğuk algınlığı için.. niye wermiş? burnu falan akmıyorsa ben werme derim.. hoş ben burnu aksa da ilaç wermedim kızıma.. oğlumun da bir ara öyle oldu kızımdan bulaştı götürmedim doktora.. bol bol emzirdim..
uyku konusunda oğlum da öyle gündüz düzenimiz yok ama en azından rahat uykuya dalması we ağlamaması için buzuki orhan osman dinletiyorum.. sıkışınca weriyorum müziği:)

kesinlikle twasiyemdir..mail warsa atayım, isteyen herkese tabi:)

Son düzenleme:

Ya boşver bence bizimki kaç gün oldu daha kaç kere halıya kustu:) Bir de ikinci el olduğunu düşün...

ozel mesj hakkim olmadigindan mailimi burdan verecem tubayumut@hotmail.com simdiden tesekkur onu dinleyince kendi kendinemi uyuyo uyku suresince hep dunletiyonmu

ben prima premium care kullanıyorum hep cis kokusu oluyo ondan olabilir hırıltı bizdede vardı doktorumuz bir sorun yok dedi umarım hic bi sorun cıkmaz

tiny love tekmele ve oyna pahalı istersen alabilirsin bence 2. el de olabilir bir çoğu yıkanabiliyo ama sen yine de esini kızdırma

ben dinletmeyi en başlarda denedim ama benim oğlanı pek sarmadı arada farid farjat dinletiyorum ondada uyumuyo ama sakinleşiyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…