2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
günaydın yoldaşlar :))

güldüğüme bakmayın aslında bugün yine çok duygusalım dün gece annemlerde kaldım eve gitmedim yoruluyorum diye tabii eşimi çok özledim ama nasıl özlemek sanki aylardır görüşmüyoruz rüyamda filan hep eşimi gördüm sabahta işe geldim sibel canın orhan gencebay albümünde okuduğu şarkı varya bilmesin o felek şarkısı onu dinlerken başladım ağlamaya eşimi çok çok çok özledim ki benim hormonlar yine çoştu bugün :))

beyaz olarak bişeyim yok ki benim
ben hepsini 30 c de yıkamayı düşünüyorum yüksek ısıda ne olur ne olmaz diyorum
ben 3 aydır evdeyim evde olmak da sıkıyor bazen yaawww
sağolasın amin inş

Doğru söylüyorsun,sağlıkla gelirlerde inşallah biraz zor olacak tabiki...Sana yardımcı olan birileri olacak mı?İş durumunu nasıl yapacaksın?

Teşekkür ederim canım,sende dikkat et kendine ve bebişe...

geçmiş olsun canım eee artık yerleri iyice daraldı ki senin iki tane bi doktora görün için de rahatlamış en azından ona göre önlem alırsın sende dikkat edin kendinize hele ki bu havalarda[/QUOTE]

Kızlar bu arada çok sakin burası.Doğumlar yaklaşınca kimse girmez oldu...

Zeynepfazı merak ettim.Doğum yaptımı acaba?Yapmasa girerdi diye düşünüyorum.İnşallah tüm arkadaşlar ve bebişleri iyidir...

Doğru söylüyorsun,sağlıkla gelirlerde inşallah biraz zor olacak tabiki...Sana yardımcı olan birileri olacak mı?İş durumunu nasıl yapacaksın?

benim annem var ama rahatsız babam var ona bakıyor ,ilk 1 ay yanımda kalırlarlar sonra bir ay da kardeşim kalır alışırım ben de o süreçte biraz diyorum
iş durumum doğuma bağlı ,eğerki erken doğum olmazsa zaten doğum iznimin yarısı gitmiş olacak geriye 2 ay filan kalacak ,2 ay sonra süt izni başlıyor 6 ay boyunca 3 saat
işyeriyle anlaşıp 6 ay yarım gün gitmeyi düşünüyorum ,yarım gün annem bakar diyorum ,böylece 7-8 ay idare ederim ,sonraki 6 ay için 1,5 saatlik süt izni var onu toptan alırım diyorum ,peşine kendi yıllık iznimi eklerim rapor alırım vs 1 seneyi bulur zaten ,ondan sonrası da ALLAH kerim diyorum ama bakalım hayat ne gösterecek ...
eğer erken doğum olursa zaten tam 18 haftayı doğum sonrasına aktarabiliyoruz ki o zaman daha ii olur tabi ama yavrularım iice büyüsün de izin önemli değil gerekirse ücretsiz izin alırım ,bakıcıyı en son düşünüyorum ..
sen ne yapmayı düşünüyorsun

Ben zaten 30.haftamda iznimi kullanmaya başladım ve bu Cuma 5.haftam bitiyor.Geriye kaldı 5 hafta.Doğumumda 10 Ocakta olursa inşallah,burdan 2 hafta kalıyor+8 hafta.Yani doğum sonrası 10 haftam var.Maddi durumlara bağlı benimkide.Birine eşim para kaptırdı baya yüklü hemde Onu alabilirsek biraz bebişler için alınanların borcunu kapatırız ve 6 aylık olana kadar belki ücretsiz izin alırım.Ama yok paramızı alamazsakta 10 hafta sonrası 23 Martta iznim bitiyor.Allah ım hakkımızda en hayırlı olanı nasip eylesin.Benimde annem rahatsız,bakabilecek durumda değil.Hele de 2 tane olunca maşallah dahada zor.Kayınvaldem bakacak,en azından yaza kadar bebişler toparlanana kadar bizde kalacak galiba.Daha sonrada bebişleri oraya bırakacaz.Zaten 2 dk evlerin arası.Kv alana görümce+kayın da bedava.Bakalım biraz zor bir süreç olacak,2 kişiyken birden evde 5 kişi +2 bebiş olmak.Sağlık olsun da bu dönemlerde geçecek inşallah...

ben de 30.haftadan itibaren izinliyim ,neden 10 ocak diye şartlandınki belki daha ilerilere götürürsün bellimi olur ..37 -38 .haftalara geliriz belki ben ümitliyim
geçmiş olsun inş.alırsınız paranızı ,bizim de borcumuz var bir sürü valla ama ben yine de dişimi sıkıp ücretsiz izin alırım
en azından kayınvalide sağlam bakacak gücü var ,ne kadar onunla anlaşamasan da bebişlere yabancıdan ii bakacaktır gözün arkada kalmaz ..
neden görümce ile kaynın da geliyorki onu anlamadım nasılsa evleri yakınmış onlar orda kalsın sadece kayınvaliden gelsin ..
işte herkeste var bir dert RABBİM yardımcımız olsun ,zamanla herşey yoluna girer inş. ,plan yapmamak lazım ,ben 37-38 leri görsem keşke diyorum izin filan umrumda değil doğrusu ..
3 er kilo doğuruyormuşuz bi de bellimi olur

ıhlamur iç bal karıştır içine.. geçmiş olsun, benim de en korktuğum son zamanlarımda hasta olmak! dikkate ediyorum o yüzden.. ben ruşeym kulllanıyorum 2 yıldır bağışıklığa çok faydası oldu.. tawsiye olnur herkese

canim zeynep sanirim 21.12 tarihinde doguma ğirecekti. ben de merak ediyorum ins hayirla dogurur da güzel haberini aliriz

Evet en güzeli söküp geri dikmek sanırım ama tekrar düzgün dikemem diye sökemem de Aslında markalar üretirken içine dikmeyiverse etiket, dışına ufak birşey dikse olmuyor sanki. Onca yıllık üretici oluyorlar ama bunu nasıl akıl edemiyorlar ilginç. Mothercare güya kaç yıllık bebek markası ama onun bile içinde koca koca etiketler var.

geçmiş olsun dilekleriniz için sağolun kızlar

o kadar dikkat ettiğim halde nasıl nerden kaptım bilmiyorum
geçmezse bu şekilde nasıl doğurucam ben ya burnum tıkalı boğazlarım acıyoo

sabahtan beri bakıyorum kendime ama düzelmedim hiç

cnm bende öyleydim bi kaç gündür zencefil ıhlamur tarçın kabuğu elma kabuğu demledim hepsini içtim çok iyi geliyo istersen bi dene sende çok geçmiş olsun

tatlım çok geçmiş olsun, en yakın zamanda iyileşirsin inşallah.... bu gebe halimizle hasta olmak cidden çok çok zor...

tatlım sen de benım gibisin. insan bu durumda en çok eşini yanında istiyor. eşinin neden yanında olamama gibi bir durum var.

işi mi şehir dışında? inşallah doğum yapacağın zaman yanında, yamacında olur canım benim...

tatlım canını hiç sıkma. ben de olmadı, ama çok fazla arkadaşımızın başına geldi.

drların hepsi de antibiyotik verdi. iltihap çok daha tehlikeli bir durum bebişlerde..

zeynepfaz daha doğurmadı cnm..az bi zamanı kaldı ama sanırsam

herkese merhaba bugün ilk defa işe gitmedim artık izne ayrıldım. gerçi erken kalkıp doktora gidip 3 hafta için çalışamaz raporu alıp iş yerine filan teslim edince yorulmusum biraz. idrar yolu enfeksiyonu ben de çok sık yaşıyorum. 2 sefer 1 haftalık antibiyotik bikaç defa da tek doz şase antibiyotik kullandım.enfeksiyonun zararı daha cok olduğundan antibiyotik içmeyi tercih ediyorum ben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…