2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
ayyy bebişimin başı dönmedi diye üzülüyordum aşağıda doğum haftasıyla ilgili yazan yazıyı okuyunca birazcıcık rahatladım ''bebeğinizin başı dönüyor olabilir doğuma hazırlanıyor olabilir '' yazıyor yauwww:KK16: inşallah döner artıkta bende rahatlarım:KK24:

Bu gece bana uyku yok bu cadı kız beni uyutmuyor cok hareketli:emir_bebek:fıldır fıldır dönüyor icimde.kızlar korkular başladı artık.doktorun söyledikleri aklımdan çıkmıyor bir türlü ikna olamadım yeterince konuşamamıştım zaten offf yaaa bir sürü senaryolar kuruyorum.suyun biraz azalmış demese bu kadar panik yapmicaktım sanki heran doğuracağım.biraz daha dayansa yavrum.
bu arada bende idrarda iltihap görüldü antibiyotik kullanıyorum benim gibi olan varmı?bebeğe zarar veririm acaba daha öncede çıkmıştı şimdiye kadar bol su içerek idare etmiştim en sonunda yine ictim antibiyotiği.
cok fazla stres yapıyorum cuma günü randevum nasıl beklicem bilmiyorum belki yarın doktoru arayıp konuşurum.

Bu gece bana uyku yok bu cadı kız beni uyutmuyor cok hareketli:emir_bebek:fıldır fıldır dönüyor icimde.kızlar korkular başladı artık.doktorun söyledikleri aklımdan çıkmıyor bir türlü ikna olamadım yeterince konuşamamıştım zaten offf yaaa bir sürü senaryolar kuruyorum.suyun biraz azalmış demese bu kadar panik yapmicaktım sanki heran doğuracağım.biraz daha dayansa yavrum.
bu arada bende idrarda iltihap görüldü antibiyotik kullanıyorum benim gibi olan varmı?bebeğe zarar veririm acaba daha öncede çıkmıştı şimdiye kadar bol su içerek idare etmiştim en sonunda yine ictim antibiyotiği.
cok fazla stres yapıyorum cuma günü randevum nasıl beklicem bilmiyorum belki yarın doktoru arayıp konuşurum.

Canım ben de 37.haftadayım ama nerdeyse 3 haftadır geceleri uykum yok, oturuyorum sabaha kadar :KK43: stres yapma, olabilir sonuçta bu tarz şeyler.dr kontrolünde olduktan sonra allahın izniyle bişey olmaz. sen strese girdikçe bebek de etkilenir.

Benim de idrar yolu enfeksiyonum vardı, antibiyotik kullanmaya başladım, ağır geldi, doktora gittim ben içemicem bunu diye o da tamam diip beni 1 gece hastaneye yatırıp damardan antibiyotik verdi :) Yani gerekiyorsa kaçışımız yok canım, enfeksiyon özellikle son dönemlerde tedavi edilmeli erken doğum olmaması için, hiç kafanı takma en iyisini doktorun bilir. Bu arada benim de suyum azaldı, sanırım o da enfeksiyonun etkisi :KK43:

sabah namazıyla hortladım ben yine:KK37:

boğazlarım şiş, burnum tıkalı
bir gecede hasta olmuşum nasıl oldu bilmiyorum

sabah sabah tarhana kaynatıp içtim, boğazlarım çok acıyo ilaç da alamam napıcam bilmiyorum
bu şekilde doğurmamam lazım
off başımda ağrıyo

günaydın kızlar,
bugün randevum var doktorla, dogumdan önceki son randevu inş. sabah namazındna sonra heyecan sardı uyuyamadım kahvaltı hazırladım esimle güzel sakin bir kahvaltı yaptık iş kosusturması olmadan. hala heyecanlıyım acaba kızım nasıl? Son gittiğimde suyum fazlaydı inş. düzelmiştir dua edin

inşallah böyle güzel haberlerle gelirsin hep cnm benim. maşallah :nazar:
sağolasın :KK16:

sabah sabah tarhana kaynatıp içtim, boğazlarım çok acıyo ilaç da alamam napıcam bilmiyorum
off başımda ağrıyo
aman dikkat et bol ıhlamur ,ılık ballı limonlu suyu daya hemen ,geçmiş olsun :KK16:

günaydın kızlar,
bugün randevum var doktorla, dogumdan önceki son randevu inş. sabah namazındna sonra heyecan sardı uyuyamadım kahvaltı hazırladım esimle güzel sakin bir kahvaltı yaptık iş kosusturması olmadan. hala heyecanlıyım acaba kızım nasıl? Son gittiğimde suyum fazlaydı inş. düzelmiştir dua edin

hadi bakalım RABBİM yardımcın olsun inş..

herkese günaydın ,ben de sabahın köründe kalktım kahvaltımı yaptım eşimle ,onu işe yolladım ..
kendim evdeyimya ,pencereden bakıyorum herkes işe gidiyor bir tuhaf oluyor insan :KK1:
çalışırken ben de gidiyordumya aynı öyle şimdi yatalak eve bağlı hastalar gibi oldum :KK1:
herşey hamsiler için ne yapalım :nazar:
gece ben de dön öteye dön beriye mahvoldum ,uyanıp uyanıp günün ışımasını bekledim valla :KK14:
bebekler sıkıntı vermiyor da miyomum dönerken çok canımı yakıyor ,panik oluyorum hamsilere bişey olacak diye..
dönerken çok acıtıyor özellikle ,zaten sağa dönüyorum kız vuruyor sola dönüyorum oğlan vuruyor rahat da yatamıyorum ne olacak bilmiyorum
ellerimdeki uyuşmadan doktorum calsiyum vermişti ,bir sürü ilaç içiyorum onu içmeyeyim diye almamıştım ,dün uyuşmalar artınca eczaneden aldım içtim
içmez olaydım bir ishal oldum ,karın ağrısı ,gece nefes darlığı ..
gecenin körü kalktım prospektüsü okudum ,meğer bunlar yan etkileriymiş ,bi daha da içmem ne ypayım elim uyuşsun nasılsa doğumdan sonra geçecek inş. :KK14:
bugün hamsilerin dolabını bekliyorum inş. ,gelirse yarın annemle odayı halledeceğiz :KK1:

yine çok konuştum sabah sabah ama olsun açılıyorum işte fena mı :KK1:

artık bundan sonra haftada bir gitmen lazım zaten ,ben başladım haftalık nstlere :KK1:
yorgunluktan da olur tabi bi sürü etken olabilir ,ama takılma bir sıkıntı olsa zaten belli eder kendini bi şekilde ,inş. haftaya da bir sıkıntı çıkmadan atlatırsın

beni iki haftada bir cagırıyorlar ama bir devlete bir özele gittigimden haftada bire denk geliyor
insallah sıkıntı cıkmaz hicbirimizdede cıkmaz insallah sonuna geldik artık daha cok korkar oldum :)

Canim aşiri bir su kaybi olsaydi zaten seni birakmazlardi. Sakin korkma. İltihap olayi bende sürekli oldu. Simdiye kadar 3 defa birer haftalik antibiyotik aldim. Dr birsey olmayacagini söyledi. Bana bol su ve c vitamini tavsiye etmisti. Bol kivi portakal mandalin fln yemeye calis

canımm ağrı eşiğin yüksek olabilir ve bu yüzden de hissetmiyor olabilirsin. sen yine de dr takibnde olmaya devm et.

olabilir oda neden milsa insallah sorun cıkmaz bir daha

ayyy bebişimin başı dönmedi diye üzülüyordum aşağıda doğum haftasıyla ilgili yazan yazıyı okuyunca birazcıcık rahatladım ''bebeğinizin başı dönüyor olabilir doğuma hazırlanıyor olabilir '' yazıyor yauwww:KK16: inşallah döner artıkta bende rahatlarım:KK24:

benimde fırfır dönüyordu bir gidisimde ters bir gidisimde düz dü simdi yine düzelmis korkma düzelir oyun oynuyor bizimle yaramazlar

aman dikkat et bol ıhlamur ,ılık ballı limonlu suyu daya hemen ,geçmiş olsun :KK16:

herkese günaydın ,ben de sabahın köründe kalktım kahvaltımı yaptım eşimle ,onu işe yolladım ..
kendim evdeyimya ,pencereden bakıyorum herkes işe gidiyor bir tuhaf oluyor insan :KK1:
çalışırken ben de gidiyordumya aynı öyle şimdi yatalak eve bağlı hastalar gibi oldum :KK1:
gece ben de dön öteye dön beriye mahvoldum ,uyanıp uyanıp günün ışımasını bekledim valla :KK14:
bebekler sıkıntı vermiyor da miyomum dönerken çok canımı yakıyor ,panik oluyorum hamsilere bişey olacak diye..
dönerken çok acıtıyor özellikle ,zaten sağa dönüyorum kız vuruyor sola dönüyorum oğlan vuruyor rahat da yatamıyorum ne olacak bilmiyorum
ellerimdeki uyuşmadan doktorum calsiyum vermişti ,bir sürü ilaç içiyorum onu içmeyeyim diye almamıştım ,dün uyuşmalar artınca eczaneden aldım içtim
gecenin körü kalktım prospektüsü okudum ,meğer bunlar yan etkileriymiş ,bi daha da içmem ne ypayım elim uyuşsun nasılsa doğumdan sonra geçecek inş. :KK14:
bugün hamsilerin dolabını bekliyorum inş. ,gelirse yarın annemle odayı halledeceğiz :KK1:

yesinler dolaplarını onların güle güle kullansınlar

off başımda ağrıyo
Gecmis olsun canim=(

günaydın kızlar,
ins güzel haberlerini bekliyoruz. Bakalim prenses ne durumda=)

Herkese günaydın anneler, nasılsınız?
Özledim kız herkesi nerelerdesiniz :KK53:
Biz 35'e girdik. :nazar:
Adet sancılarım gibi sancılarım var devam ediyor.
Son gittiğimde rahim ağzın yumuşamış demişti çatı muayenesinde.
Öyle işte.
Çalışan anneleri tebrik ediyorum. Ben odadan odaya gitmeye üşenirken maşallah size yani.:nazar:
Bizim hazırlıklarımız tamam çok şükür. Uyku setini bile serdik annemle beşiğine :KK1:
Keşke normal doğumda da doktorla sözleşebilsen şu gün şu saat gel diye.
Böyle de her an tetiktesin yahu :KK31:
kafamda bir sürü soru var.
En önemlisi eşim yanımda olabilecek mi? :KK43:
İşi dolayısıyla olamayabilir de...
Dua ediyorum bende. İnşallah eşimde annemde olur diye.
Yoksa sıkarım kendimi doğurmam :KK15: :KK9:

Hayirli Sabahlar herkese
Ben de cogunuz gibi gece pek uyuyamadim. Kasigimda acayip bir agri vardi. Erkenden uyandirdi cadim beni. Simdi ise dogumhaneye geldim hergün oldugu gibi nst ye baglandim. Ay su makinayi artik görmek istemiyorummm. Ayrilmaz ikili olduk resmen=) ama cok sükür pek sancim yok. Yarin da kizimin gelisimine bakacaklar. Minik kizim ins biraz daha büyümüstür ins.

Delikız uyku sorunu ne yazıkki bende de haftalardır var.Bende calsiyum içiyorum ama,öyle şikayetlerim olmadı hiç.Bünyeden bünyeye fark ediyor demek ki.Diş etimde sorun var diye daha önce yazmıştım belki hatırlarsınız,Bu gecede 2 kez ağzım kan dolu uyandım.Durmuyorda kanamaya başlayınca...

Birde bende 1 haftadır acayip derecede karnımda sertleşme var,karnım taş gibi aynen birde kasılıyor.Yatarken bile zor oluyor.Sanırım bebişlerin yeri çok dar.Onlar için korkuyorum,üzülüyorum.Birde benim kaşıntım yine başladı.Sanırım idrar yolu enfeksiyonu veya mantar başlangıcı.Alllah ım bizim ve bebişlerimizin yar ve yardımcısı olsun inşallah.Sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin Allah ım...

Bugün öğleden sonra eşimle dr a gitmeyi düşünüyoruz.Ben tek başıma cesaret edemedim,Hem dr un yeri uzak,hemde havalardan dolayı...

beni iki haftada bir cagırıyorlar ama bir devlete bir özele gittigimden haftada bire denk geliyor
insallah sıkıntı cıkmaz hicbirimizdede cıkmaz insallah sonuna geldik artık daha cok korkar oldum :)
korkma mandiş inş. RABBİM ne zaman nasip edcekse o zaman doğacak bu hamsiler ..
hayatta her zaman risk var takmamak lazım ..

olabilir oda neden milsa insallah sorun cıkmaz bir daha

benimde fırfır dönüyordu bir gidisimde ters bir gidisimde düz dü simdi yine düzelmis korkma düzelir oyun oynuyor bizimle yaramazlar

yesinler dolaplarını onların güle güle kullansınlar
dolaplarını değil onları yiyeceğim ben inş. çıtır çıtır ısıracağım :KK1:
Delikız uyku sorunu ne yazıkki bende de haftalardır var.Bende calsiyum içiyorum ama,öyle şikayetlerim olmadı hiç.Bünyeden bünyeye fark ediyor demek ki.Diş etimde sorun var diye daha önce yazmıştım belki hatırlarsınız,Bu gecede 2 kez ağzım kan dolu uyandım.Durmuyorda kanamaya başlayınca...

Birde bende 1 haftadır acayip derecede karnımda sertleşme var,karnım taş gibi aynen birde kasılıyor.Yatarken bile zor oluyor.Sanırım bebişlerin yeri çok dar.Onlar için korkuyorum,üzülüyorum.Birde benim kaşıntım yine başladı.Sanırım idrar yolu enfeksiyonu veya mantar başlangıcı.Alllah ım bizim ve bebişlerimizin yar ve yardımcısı olsun inşallah.Sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin Allah ım...

Bugün öğleden sonra eşimle dr a gitmeyi düşünüyoruz.Ben tek başıma cesaret edemedim,Hem dr un yeri uzak,hemde havalardan dolayı...

bizde bi de ikizya ne tarafa döneceğimi şaşırıyorum ,ezeceğim diye korkuyorum ,tekmeliyorlar bi de rahat değilim öte tarafa dön diye :KK1:
hangisinin gönlünü yapacağımı şaşırdım :KK1: sırt üstü yatıyorum bu sefer ben de o zaman çıtları çıkmıyor :KK1:
geçmiş olsun diş de kötü yaaa ..
bende sertleşme yok da miyom var işte herkesin derdi farklı farklı RABBİM yardım etsin inş.
bence de artık tek gitme sakın mutlaka yanına birini al ,kilo durumun nasıl peki benden öndesinya merak ediyorum birden artış oldumu diye:KK1:
çünkü bebekler bundan sonra asıl kiloyu alıyor

Canım ben 64 le hamile kaldım,şuan hemen tartılıp geleyim :)

79 olmuşum ama bu 79 un 5 ini 1 aydır aldım...Birde hamilelik takviminde altta da yazıyor bu hafta kilomuzda artış olurmuş doğumun yaklaşmasından dolayı rahimdeki kan hacmi artarmış.Benim kilom sadece göbeğimde oldu,birde göğüsler büyüdü biraz.Yani toplamda 15 kilo almışım :KK43:Bana göre çok aslında.Doğumda ne kadar gidiyor acaba?

bizde bi de ikizya ne tarafa döneceğimi şaşırıyorum ,ezeceğim diye korkuyorum ,tekmeliyorlar bi de rahat değilim öte tarafa dön diye :KK1:
hangisinin gönlünü yapacağımı şaşırdım :KK1: sırt üstü yatıyorum bu sefer ben de o zaman çıtları çıkmıyor :KK1:
geçmiş olsun diş de kötü yaaa ..
bende sertleşme yok da miyom var işte herkesin derdi farklı farklı RABBİM yardım etsin inş.
bence de artık tek gitme sakın mutlaka yanına birini al ,kilo durumun nasıl peki benden öndesinya merak ediyorum birden artış oldumu diye:KK1:
çünkü bebekler bundan sonra asıl kiloyu alıyor[/QUOTE]

Son düzenleme:

off başımda ağrıyo

çok geçmiş olsun canım,dikkat et kendine...

inşallah bir an önce döner canım sen gönlünü ferah tut:KK34:

Canım ben 64 le hamile kaldım,şuan hemen tartılıp geleyim :)

79 olmuşum ama bu 79 un 5 ini 1 aydır aldım...Birde hamilelik takviminde altta da yazıyor bu hafta kilomuzda artış olurmuş doğumun yaklaşmasından dolayı rahimdeki kan hacmi artarmış.Benim kilom sadece göbeğimde oldu,birde göğüsler büyüdü biraz.Yani toplamda 15 kilo almışım :KK43:Bana göre çok aslında.Doğumda ne kadar gidiyor acaba?

maş. bir ayda birden almışsın gerçekten ..
ben 13 kilo almış durumdayım şuanda ,ben baştan beridir istikrarlı aldım öyle birden kilo alımım olmadı yavaş yavaş aldım ,bende de sadece göbek var diğer yerlerim aynı ,hamile pantolonumu bile genişlerim diye bi beden büyük aldım ama malesef belini anneme yaptırdım hiç büyüme olmadı çünkü :KK1:
bence doğumda bizden 10 kilo rahat gider belki daha da fazlası ,normal tek gebelerde bile 7-8 kilo gidiyor bizde hayli hayli gider diye düşünüyorum ,zaten gitmese de ilk 1 ay bişey kalmaz merak etme hamsilerle uğraşmaktan :KK1:

mrb hanımlar herkez iyidir inşallah .bi sorum olcaktı yine.bebegin çamaşırlarını beyazlı renkli diye ayırdınızmı.soluyomu yaniii.beyaz battaniyeler renkliler var aynı şekilde kıyafetlerde öyle.gerçi çamaşır yıkancak hava yok ama napim daha fazla bekliyemicem eksikler tamamlandı şükür..içerde kuruturum artık cwp verirseniz çok sevinim allaha emanet olun

canım bende rekli ve beyaz diye ayırıp ters çevirip yıkadım açıkçası içim çok rahat etti

Ayy tatlım sen bir an önce çık artık izne ya. Cidden bu gebe halinle çok iyi çalıştın....

çıkıcam canım az kaldı haftaya cuma son inşallah ne yapayım bebişim doğduktan sonra onunla daha fazla zaman geçiriyim diye şimdi çalışıyorum iyi mi yapıyorum bilmiyorum ama ??

off başımda ağrıyo

çok geçmiş olsun canım vıcks kullanıyorsan onu şakaklarına sür birde başını sar sıcak tut o iyi geliyo baş ağrısına hem burnunuda açar

günaydın sanada canım oh ne güzel evdesin bende özledim evimi ama az kaldı :))

bebişler öyle malesef benimki tek ama oda beni yatırmıyo bende sırt üstü yatıyorum 2 yatıkla birde üstteki yastğıda ikye katlıyorum öyle uyuyorum anca :)) bu arada bebişlerin dolabı hayırlı olsun canım güle güle kullanın inşallah

Herkese günaydın anneler, nasılsınız?
Özledim kız herkesi nerelerdesiniz :KK53:
Biz 35'e girdik. :nazar:
Adet sancılarım gibi sancılarım var devam ediyor.
Son gittiğimde rahim ağzın yumuşamış demişti çatı muayenesinde.
Öyle işte.
Çalışan anneleri tebrik ediyorum. Ben odadan odaya gitmeye üşenirken maşallah size yani.:nazar:
Bizim hazırlıklarımız tamam çok şükür. Uyku setini bile serdik annemle beşiğine :KK1:
Keşke normal doğumda da doktorla sözleşebilsen şu gün şu saat gel diye.
Böyle de her an tetiktesin yahu :KK31:
kafamda bir sürü soru var.
En önemlisi eşim yanımda olabilecek mi? :KK43:
İşi dolayısıyla olamayabilir de...
Dua ediyorum bende. İnşallah eşimde annemde olur diye.
Yoksa sıkarım kendimi doğurmam :KK15: :KK9:

nedense bende aynı şeyi düşünüyorum hatta eşime diyorum ki seni görmeden doğuma girmem :))

Hayirli Sabahlar herkese
Ben de cogunuz gibi gece pek uyuyamadim. Kasigimda acayip bir agri vardi. Erkenden uyandirdi cadim beni. Simdi ise dogumhaneye geldim hergün oldugu gibi nst ye baglandim. Ay su makinayi artik görmek istemiyorummm. Ayrilmaz ikili olduk resmen=) ama cok sükür pek sancim yok. Yarin da kizimin gelisimine bakacaklar. Minik kizim ins biraz daha büyümüstür ins.

canım az kaldı inşallah birazcık daha sabret annesi prensesin için onu kucağına laınca çektiğin bütün sıkıntıları unutacaksın inşallah

geçmiş olsun canım eee artık yerleri iyice daraldı ki senin iki tane bi doktora görün için de rahatlamış en azından ona göre önlem alırsın sende dikkat edin kendinize hele ki bu havalarda

X