2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kuppecim canım çok sevindim en önemli korkuyu atlattın darısı başımıza tutunmuş bebiş sana bırakmaz inşallah annesini negüzel 1ay sonar hem gelişecek hem testleri yapılacak

şimdi 2 3 hafta sonar kalp atımını bekelyen bizler bu heyecanları yaşarken haftasına baştakiler test heyecanını yaşıyacak ve bu 3ay biz dualar ağlamalar neşeler için de olucaz inşallah hepimizin gözyaşları mutluluktan akar

zeynepcim sana kızarmıyız kendin için eniyisini sen bilirsin biz sadece minike bişey olmasın ve bu insilün artık yeni nesilde çok doğal olduğu için söylemiştik bizim burda anaokulunda bile kullanan var çok zor haklısın biz ne yesek faydalı diye düşünürken sen zararlılarada dikkat ediyorsun kolay gelsin ve şifalar olsun inşallah sanada

of tanışmasak ta hepimizin kalbi bebişlere atıyor inşallah hiç üzülmeyiz kavuşuruz

bide dumancım geçen yıl buzaman lar hamilemiydin sanki seni hatırlıyorum gibi inşallah bu sefer güzel hatırlarız birbirimizi bebişlere kavuşmuş ağlarken değil

cnm ya inan çok sevindim seni doktorda öyle üzgün beklerken görmek çok üzmüştü beni. bak bebişlerimiz aynı günde çıkmış benimde 7+4 göründü. ay ya şu doktıorda tekrar karşılaşalım fotolarda gördüğüm neşeli kuppeyi görmek istiyorum ben dün sıra beklerken gördüğümü değil.

kuppeden önce benim randevum vardı aynı doktorda. allaha şükür bebiş iyiyimiş kolları bacakları oluşmaya başlıyor oyuncak bebek gibi dedi. bir ay sonraya gün verdi o zamana nasip olursa ne kadar büyür değil mi :) kalp atışını gördü dinleyebilir miyiz dedim bebeği ısıtıyor sakıncalı gerek yok gördük dedi. kan sulandırıcı iğnelere devam tabiki. akşam geç döndük eve ama uyku tutmadı sabahın köründe kalkıp dünkü mesajlarınızı okudum

ah canım çok gecmıs olsun doğuştan olanalr kapanıyo diye bılıyorum ama kapandı mı ? inşallah böle sorunalr
yaşamazsın bir daha bence de bol bol su iç...hakkında hayırlısı olsun

en büyük derdin bu olsun canım ne var bunda
gecmıs olsun basit bi sorun....su alımına dıkkat et mutlaka
bir daha bu kadar ilerlemesın ınsallah

canım benım ılk kaybım patolojıde ıncelendı bıse cıkmadı..bana da düşük çok noral demıslerdı ama ıkıncı kaybıom
büyük oldugu ıcın 3. beklemeden arastırmaya aldıalr..

Canimmm arkadaslarimmmmmm dualariniz icin Allahim binlerce kez razi olsun.. Sizinleyimmm bebegimizi gordukkkkkkkkk mutluluk buymus.. Ask buymuss.. Ucuyorum kizlarrrrrr Allahim herkese nasip etsiiiiinnnn insallahhh..

canım ohhh içim rahatladı yaa çok şükür çok şükür inşallah pazartesi gunu bende böle yazabilirim
yaa inşiallahhh :)

tamam canım ekleyeyeım hoşgeldın :)

canım ben kaybettıgım bebegımde coraspin kullanıyordum ve hiçnbi anomalisi yoktu yanı 25. hafta ayrıntılı
ultrasoında perınatolojı uzmanı çok çok gğüzel 45 dk anlatmsıtı kalbinde delik dudagında yarık damagında catalk vs vs hiçbi anomalı yoktu
bize eliyle ok işaretı yapmıstı dudakalrını büzüştürüyodu dr çok sağlıklı ya maşallah demıstı kı zaten doğurunca bebeğime otopsi yapıldı
ve otopsidede hiçbi anomali çıkmadı sadece plasentada pıhtılaşmalar cıktı ve zaten o yzuden durmsu kalbi beslenemediği için
cunku dr hapı bıraktırmıstı hersey yolunda die...yanı olsa onda olurdu kı pıhtılaşam topiğinde aspirin kullanan çook ınsan var canım
bende 5+4 kaybettım bi tanede mart ayında onda sadece iğne kullanıyordum aspirin kullanmadım ama düştü
inşallah sorun yasamayız canım bu 4. gebelıgım benm ılk üçü kayıp Rabbım yastamasın kımseye

selam canım hayırlı olsun hoşgeldın :)

canım ne güzel yaa kollar bacakalr cıkmıs hee ay yerım ben onu yaaa maşallah sübhnallah :) :) :)
siz aynı doktoramı gidiosnz heeuumm tansıtınız öle ise canım okudunmu duman ın bebe aspirini için dedıkelrını sen kullanıyor musun bebe aspirini

Günaydın kızlar bugun taaammmm 7+1 izzz yaniii 8. haftamıza girdikk çok şükürr :)

bulantım bugun ne kadar az yok gibi aman aman şeytan kulağına kurşun

günaydın kızlar bugün öğlen doktora randevum var çok korkuyorum ne olur benim için dua edin inşallah bebeğim sağlıklıdır.
içimde hep kötü bişey olcak gibi his var

günaydın kızlar bugün öğlen doktora randevum var çok korkuyorum ne olur benim için dua edin inşallah bebeğim sağlıklıdır.
Içimde hep kötü bişey olcak gibi his var

günaydın :)
canım bızım senle gunumuz aynı ınsallah güzel haberle gelrısın bende pazartesı gıdıcem
bana da hep kötü bişiolcakmsı birden gibi gelıo ama ınsallahh hiçbi sorun olmaz canım benım
zaten su haftaalr gecsın riskelrin çoğu yok oluyo ınsallahh güzel haberlerle gelrıız hepımızz

inşallah canım bugünleri atlatıcaz bakalım doktor hanım ne diyecek hafta sonu yazarım canım düşük tehlikesi kaçıncı haftaya kadar sürüyor

inşallah canım bugünleri atlatıcaz bakalım doktor hanım ne diyecek hafta sonu yazarım canım düşük tehlikesi kaçıncı haftaya kadar sürüyor

Canım şöle söyleyım 7. hafta 9. hafta ve 12. hafta bunalr kritik zamanalr

yedıyı gectıkten sonra risk dahada azalıyo 9 u gecınce çok çok az oluyo ve 12. haftada gelısımsel

oalbilicek bütün bozuklukalrın riskini atlatmıs oluyorsun çünkü organ taslakalrı hazır kollar bacakalr ağız diş

göz kulak taslakları hepsi yerleşmiş oluyo 12. haftadan doğuma kadar sadece bu organ taslakalrının büyümesi ve olgunlasması

gerekıyo :) bi de ense kalınlıgı ölçümü var o da normalse 12. haftadan sonra bebek gelısım anomalısınden

dolayı dusmez baska sebepelrden dolayı kayıplar olabılır ancak ınsallah hiçbi evrede sorun yasmaayız :)

inşallah canım Allahım sağlıklı bi şekilde kucağımıza almayı nasip etsin

Herkese merhaba. :)

Tamam deneyeceğim canım. Çok sağol. Gerçi biraz daha iyi gibiyim dünden beri ama sıcak su denicem.

Hadi gözün aydın. :) Allah bozmasın. :)

Sabah kayısı yedikten sonra ben de feci sancı çektim 2 gün önce.
Bana bir arkadaşım yeşil mercimek önerdi. Bak şimdi daha iyiyim. Yeşil mercimek çorbası yaptım. İyi geldi. Bide bol zeytinyağlı salata. :)

Oldukça zor günler geçirmişsin.
Allah bir daha yaşatmasın canım ya.

Günaydın kızlar bugun taaammmm 7+1 izzz yaniii 8. haftamıza girdikk çok şükürr :)

MaşAllaaah. :)
Benim de bulantım baya geçti ya ben de çok rahatladım.

içimde hep kötü bişey olcak gibi his var

Umarım hiç bir sorun çıkmaz. O hissi yok et bence. İyi düşün ve bizi haberdar et. :)

evet cnm pıhtılaşmayı öğrenmemde kuppenin çok faydası olmuştu burda tanıştık bana neler yapmam gerektiğini anlatıp doktorunu önermişti benim aşılamayla onun doğal yoldan allahım aynı zamanda nasip etti. dün ilk defa gördük brbirimizi ama saymıyorum onu kuppe çok üzgündü allahım sevindirmiş sonunuda. coraspin kullanıyorum canım ben öyle ihtimaller olduğunu duydum ama yapacak birşey yok dudağı bilmiyorumda kalp zaten son haftalarda düzeliyormuş o haftalardada biz coraspini bırakmış oluruz 32-36 hafta arası bıraktırıyorlar doktorumla konuşmadım ama profa gidiyorum ve ona güveniyorum.

sanada günaydın ayşe
inşllah sonuna kadar sorunsuz gider hamilelimiz
bende hiç bulantı falan yok aksine yemek yameden nefret ediyom
ama hemen acıkıyom aniden açlık oluyor
bulantı için daha erkenmi sence

Herkese merhaba. :)

MaşAllaaah. :)
Benim de bulantım baya geçti ya ben de çok rahatladım.

Umarım hiç bir sorun çıkmaz. O hissi yok et bence. İyi düşün ve bizi haberdar et. :)

merhaba canım ayy gecmsıtı sımdı temzılık yapılıo deterjan kokusu tetıkledı acaipp basladı gene pıfff :)

canım kabıza özellıkle bol zeytınyaglı fasulye pırasa çok iyi gelıo yaa kaysı fln ebnde hıc ıse yaramaz ama

zeytınyaglı sebze yemekelri birebir :)

anladım canım ne güzel :) canım ya ben 28 haftalık kaybettıgım bebegımde kullanıyodum coraspin kaybetmeden bi kaç hafta önce bırakmsıtım
sadece ve ayrıntılı usg sınde nbe kalbi delik cıkmsıtı ne de dudak yarıgı vs cıkmamsıtı yaa Allah Allah
acaip kafama takıldı anlatamam yanı tabıı canım dr güvenmek çok önemli sen kadın doğrum profuna mı gidiosnb yoksa hematolojı mı ?

sanada günaydın ayşe
inşllah sonuna kadar sorunsuz gider hamilelimiz
bende hiç bulantı falan yok aksine yemek yameden nefret ediyom
ama hemen acıkıyom aniden açlık oluyor
bulantı için daha erkenmi sence

canım bualntı ıcın erken zamanda değilsin aslıdna zamanı ama kımısınd eolmuyo ıste
şanslı diye tabır edıyoruz maşallah dıyeyım
yaa evet metabolizma çok hızlı calısıo bebek ıcın onun ıcınde cok acıkıyoruz canım
bi de hormon yukselıslerı ve hormonalrın cok çalışması bunalrda acıktırıo tabıı
normal şeler çok sukur kı :)

canım kadın doğumcuya gidiyorum sadece başka biryere gittiğim yok kafanı karıştırma cnm ya kendin biliyorsun işte bebeğin sağlammış. hiç ilaç kullanmayıp kalbi delik doğanlar yok mu allahım sağlıklı evlatlar nasip etsin yeterki.

merhaba kızlar sürekli takip ediyordum sizi ama benim geç döllenme olduğu için keseyi görememiştik henüz o yüzden çok yazmıyordum bir sorun olursa hayal kırıklığı yaşamayayım diye kkendimi çok kaptırmamaya çalışıyordum ama dün keseyi gördük henüz çok küçük 4.6 mm doktor 2 hafta sonraya gün verdi kalp atışı için hayırlısı olsun hepimiz için benimde 4. gebeliğim diğerlerini kan pıhtılaşmasından dolayı kaybetmiştim ama aspirin konusunda söyledikleriniz kafamı karıştırdı kızlar birde ben kadın doğuma gidiyorum acaba birde hematoloğa mı gitsem ne dersiniz

Canım doğru söylüyosun aslında yaa...kısmet ben doktorumu dinleyim devam edeyim baska
yapacak bişey yok durudk yere kalbimizi bozmayalaım....hap kullanamyıncada olmuyo cunku hakkımzıda
hayırlısı olsun ınsallah sağlıkal alalım bebıslerımızı :)

canım keseyı gormussun ne güzel hadı hayrılısı ınsallahh
bende pıhtılaşamdan kaybettım bebekelrımı benımde bu dördüncü inşallah sağlıkal ilerler
benımde kafama takılmsıtı ama dediğim gibi ben 28 haftalık kaybettiğim kzıımda içiordm ve
ayrıntılı usg de fln hiçbi sorun cıkmamıstı hapı bıraktırdı dr sonra ıste o zamna kaybettım bebegı
yanı belıkı bölre tehlıkeleri vardır ama hapı ıcmedende olmuyo canım elimizden gelenı yapıp Allah a
tevekkül etmekten abska yapacak bişey yok mpb nın de dediği doğru hiç aspirin içmemesine ragmen kalbi delik
doğan bebekelrde var ınsallah sorun yasamayız canım böle düşünüp sıkılma bence akışına bırakalım

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…