2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

canım ben de diyetteydim spor yapıyordum derken hamile olduğumu öğrendim daha zayıflayamadan doktor beni diyetisyene yönlendirdi kilo kontrolü için sana tavsiyem diyetisyenle görüş çok yardımcı oluyorlar hamilelikte bile diyet uygulayabiliyorsun ben 9. haftadayım ve sadece 1 kilo aldım bir de ille birşeyler yemek istiyorsan cacık süt meyve tercih et hamurişi çok zararlı şimdi önüne geçmezsen ileride senin için çok zor olur

günaydın canım hamilelikte bel ağrısı malesef çok oluyor sanırım yaşamayan yoktur bazen çok şiddetli bazen hafif korkulacak birşey olduğunu sanmıyorum ama yinede doktora sormanda fayda var içini ferah tut sen yine de Allahın izniyle bebişlerimize hiçbir şey olmaz...

Günaydın kızlar dün listeye eklenmesi için yazanlar msj atanalrı
dün tüm gün dıaşrıda olduğum için ekleyemedim anca bugün ekliycem ınsallah :)

canım gebelıkte bel agrısı kadar normal biey yok ama bu agrıya kaısk agrısı da eşlık edıyorsa bi dr na sor derım
yok sadece belım diyosan kabız mısın gazın var mı gece boyunca tek şekılde mı yattın bunları bi düşün
bende gecen haftaalrda 2 gun şiddetli vel agrısı cektım dr a kabızım ondna olblrmı eıdm baska bı sebebı olamaz zaten dedi
yine de gün içinde çok ayakta durma yorulma yürüme bel ağprısı yapabılıyo canım dınlenınc eınsallah
gecer belkı de gece açık kalmsıındır ondan üşütmusundur :)

Son düzenleme:
merhaba tatlım çiğli'ye yakınım demişsin, tam olarak ne taraftasın? ben de çiğli'deyim sevindim yakında birileri varmış, hoş çok etkisi olmaz ama yine de burdan birinin yakında olması güzel bi duygu
geçen yıl 86 kilo ile mi doğuma gittin yoksa hamileliği öğrendiğinde mi o kilodaydın? ben normalde de hızlı kilo alıyorum, şu an tartı sabah akşam farklı bir şey gösteriyor ama son iki haftada 2,5 kilo almışım, 85 civarıyım. ve çok korkuyorum daha ilerki dönemlerde ister istemez kilo alacağız sonuçta. ama kilo verebilmişsin sen, diyetle mi?ve hangi sporlara izin veriyor doktor? ay ben doktora gitmedim daha çatlarım gidene kadar, onun için soruyorum burda
merhaba, ne tür spor yapıyordun hamile olduğunu öğrendiğinde? ben de tam bisiklete başliycaktım ama gebeliği öğrenince kaldı. önerilmiyormuş çünkü galiba. ayrıca 9 haftada sadece 1 kilo almak çok güzel bişiy, gerçi normali bu, düzenli ve dengeli besleniyorsan ve vücudun benimki gibi müsait değilse kilo almaya, sonrasını da rahat geçirirsin inşllah.

insallah canım. ilk kez basıma boyle bisi geliyo. kızım da bel agrısı nedir bilmedim. hayatımda hic boyle agrımadı belim

kabız degilim. ters bi harekette yapmadım. her zamanki gibi yataktan kalktım.. gece hic biseyim yoktu belki usutmus olabilirim ne bilim. olmazsa ogleden doktorumu aricam.. otururken bile agrıyo

slm canım 1 saat yürüyüş yapıyordum arkasına hani şu parklarda spor aletleri var ya onlarda yarım saat çalışıyordum vücudum kilo almaya çok müsait benim diyetisyende ölçüm yaptırmıştım su içsen yarar demişti ama şimdilik iyi gidiyorum inş böyle devam eder 12. haftayı geçeyim yine yürüyüşe başlayacağım drnuza danışın yürüyüş yapmak ve yüzmek çok iyi oluyormuş hamilelikte

aa bu arada çok gazım var galiba benim, sancılarımın çoğu da bu yüzden galiba. ne yapmak gerekiyor acaba?
bi de kayısı bulamıyorum ki kabızlıkla savaça başlayayım! başka ne yapılabilir?

aa bu arada çok gazım var galiba benim, sancılarımın çoğu da bu yüzden galiba. ne yapmak gerekiyor acaba?

gaz için karnına masaj yap yavaşca çok rahatlatıyor kabızlık için de sabah aç karnına sıcak su iç düzelmez ise her sabah 1 kaşık zeytinyağını ılık su ile karıştır iç çok faydası oluyor...

günaydın merhabalar herkese hayırlı günler dilerim hepimiz için güzel bir gün olur. benimde kabızlık şikayetim var. kuru kayısı yiyebilirsin veya her gün olmamak kaydıyla arada bir kızartma yapıyorum ben o da ii geliyor

günaydın tutunmaya çalışan kuzular ve onların nazlı anneleri

Aynen bende senin gibi tam kilomu kontrol altına alayım derken öğrenmemle beraber 1 ay içinde 2 kilo aldım. İlk zamanlar iştahım arttı ama şimdi kokulardan tiksinme başladı özellikle et :) ama mantı,pizza, tost yani sağlıksız şeyleri yediğim zaman gayet rahatım. Vucudum sağlıksızlık istiyor sanırım :))) ben bu hafta diytisyene gidip kontrollü ilerlemeyi düşünüyorum. Tbi kokulardan tiksinme olayım beni tamamen ele geçirmez umarım. Diğer yandan asıl korkum her ne kadar kanda ki tüm değerlerim normal çıksa da , kilodan ziyade yediğim besinlerin sağlıklı bir gebelik geçirmeme engel olup olmayacağı

Demetcim aslında bana da kurs evt sezeryandan ziyade normal doğuma yönelik gibi ama bu gidişle devlet yok kürtaj yok şu yok sezeryana yasak felan derken bakarsın normal doğuma gitmek de şart olur :) şaka bir tarafa epidural ile normal doğum olduğu zamanda özellikle nefes kontrolü gibi teknikleri öğrenmek önemli yani acısız da olsa doğum doğumdur. Ve kurs sadece normal doğuma yönelik olmayabilir.Ben yine de gitmeyi düşünüyorum.Bu arada tşkler önerin için...

Spor konusunda 3 aydan sonra kontrollü olarak spora izin veriliyor belli egzersizlee diye biliyorum. Yapabileceğim en önemli spor bence il aşamada düzenli yürüyüş oda çok abartmadan ...

kabız degilim. ters bi harekette yapmadım. her zamanki gibi yataktan kalktım.. gece hic biseyim yoktu belki usutmus olabilirim ne bilim. olmazsa ogleden doktorumu aricam.. otururken bile agrıyo

Umarım sıkıntılı bir durum yoktur moralini hemen bozma ama geçen hafta doktora gittiğimde doktorum şiddetli şekilde hem kasık hem bel ağrısı olursa mutlaka aramamı söylemişti. Bence vakit geçirme. ayrıca telaşa kapılıp kendini çok üzme oda ağrını arttıracaktır

kızlar kabızlık normaldede çeken biriyim
ve kayısı armut kayısı kaynatma Sabah 1kaşık zeytinyağı şeftali herşeyi denedim oda bünyeden bünyeye değişiyor ben çok rahatsız ettiğinde aç karına çay içince ve salatalığıda aç karına yiyince rahat etmiştim bide bunları deneyin

dün canım çiğköfte çekmişti, bugün de dankek çekti
bunlar iyiye işaret dimi
yani bulantılarım şiddetliyken yemek ismi duymaya tahammülüm yoktu
yavaş yavaş düzeliyo muyum acaba:26:
canım biliyorsundur gerçi ama arkadaşlarada hatırlatma olması için yazayım eğer çiğ köfte yerseniz sakın etli yemeyin.etsiz çiğköfte yeyin.toksoplazmaya sebep olabiliyor.oda düşüğe veya bebekte anomaliye.benimde bazen canım çok çekiyor.etsiz alıp yiyorum biraz.
yarenahsen
mantar olduğunda kaşıntı,süt kesiği gibi beyaz akıntı,şişlik oluyor.
canım ben oğluma hamileyken sadece akıntı şikayetim vardı.ama evet süt kesiği gibi beyaz-yeşilimsi bir akıntı.kaşıntı ve şişlik şikayetim hiç yoktu ve doktorum şok olmuştu,mantarın var ve çok ilerlemiş demişti.ama hiç kaşıntım yok deyince bazen olmayabiliyo demişti.arka arkaya 3 kutu vajinal ovul kullanmıştım anca geçmişti ama 9 ay boyunca sürekli tekrarlamıştı.demek tam kurumuyodu.yani her bünyede aynı belirtileri vermeyebiliyo.
cinsiyeti konusunda bende meraklıyım.
çin takvimine bakmıştım kız çıktıD
başka bakan var mı?
bende baktım erkek çıkıyo ama çok güvenmiyorum.
2.bebeği bekleyen anneler peki tereddütleriniz var mı?
doğumdan sonra herşeye nasıl yetişicem diye??
ah canım beniiim.2.çocukmu.benim 4.bide beni düşün.biri ergenlik sendromlarında,biri ergenliğe girme triplerinde,biri 3.5 yaşında ve bir bebek.ve çalışıyorum.üstelik hiç yardımcım yok.hemde 4. sezeryan olcak.ben ölmüşümde ağlayanım yok.:))
ben müdüre söyleyip çıkıyorum izin kağıdı falan istemiyo fakat dr.dan veya hastaneden o gün hastaneye gittiğine ,muayene olduğuna dair kağıt alırsan izin kağıdı yerine geçiyor.
sancı değil ama gaz problemı yasıyorum ve tuvalet duzenımcokdegıstı daha dogrusu gerıledı boledevamederse hamılelıkkabusu kabızlıgı yasıcam gıbı korkuyorum.
benimde kabızlık hala devam ediyo.dün akşam kuru kayısı yedim.kompostosunu yapıp içtim ama hiç işe yaramadı.

listenin son hali kızlar :)

ay_she'cim nasıl eklenicez listeye :)

listede gördüğün bilgileri bana yazıcaksın canım özel mesja atmanı tercih ederım :) bana daha kolay oluyor cunku

burada mesaj aralarınd aolunca unutuyorum gormuyorum vs vs :)

ama snaırırm özel msj atamıosn buraya yaz napalım :)

ben de listeye dahil olmak istiyorum ama özelden mesaj atamadım ne yapabilirim...

canım mesja syaın yetersiz demekki en ıyısı buraya yaz sende ekleım ıkınızı de :)

Son düzenleme:

çok teşekkür ederim canım yaş 28 kilo 70 ilk bebiş ve adanadayım doğum 3 ocak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…