2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Ozfer;öncelikle güzel ve rahat bir hamilelik geçirirsin inşallah, sonra da bebişini sağsalim kucağına alırsın... 4+4 iken gittiğimde keseyi, 5+6 haftalıktaki muayenemde ise bebeğimi gördüm. aynen senin gibi sinir harbi yaşıyorum bende. başka belirti de yok...bebişini görünce haber veririsin, mutluluğunu birlikte yaşarız (gerçi çok küçük ama olsun, o bile güzel)

merhaba kizlar.. kirmizi lahanayi aldim ve testi yaptim. rengi pembe-kirmizi cikti. bakalim buna gore erkek.. umarim dogrudur bu test. zira bi kizimiz var :KK37:

en bayilarak yedigim sey beyaz peynir

Son düzenleme:
kızlar, başka başlığa yazdım ama cevap alamadım. asıl yardımlaşma burda sanırım :)

ocak-mart arası diyet yapıp 65ten, eski kilom olan 55e düşmüştüm. daha 1-1,5 aydır koruma diyetindeydim ki, hamile kaldım. ve diyetten bir anda çıkınca -tabi ben de biraz hızlı çıktım, şımardım sanırım- bir anda kilo aldım ve hala da alıyorum. 3 haftadır 3-4 kilo aldım, 59'u gördüm geçenlerde :KK43: bu şekilde devam etmesinden çok korkuyorum. ama elimde değil, hamur işi ve tatlıya sardım. gündüz dikkat etsem, akşam duramıyorum. 1 gün dikkat etsem, sonraki 2 gün duramıyorum ve her geçen gün kilo alıyorum, ne olucak halim, bilmiyorum. Mesela 1-2 gündür hamur işi tatlıyı kestim, hemen 58,2'ye indim. Ama aklım hala tatlıda hamurişinde. Bir de inadına apartmanda hamur kızartıyorlar, buram buram kokuyor ya :)

var mı benim gibi, kilo verip, yeni kilosu oturmadan hemen hamile kalan? yada ilk haftalarda iştahı çok açılıp kilo alan? hamurişi tatlı yeme diyeceksiniz ama aslında yediğim de öyle aşırı abartı değil, nasıl diyeyim, 2-3 hafta hemen hemen her gün bu tarz birşeyler yedim ama kalkıp yarım kilo baklava da yemedim yani! benim asıl sorunum, daha yeni kilo oturmadan, yani vücut kilo almaya müsaitken hamile kalmış olmam. kızlar, birşey söyleyin, birşeyler önerin lütfen. bir yerde sabitler mi dersiniz?

1-2 hafta sonra o kızartma kokuları daha iştahını kapatır. ben pek bişey yiyemiyorum, kilo verdim almaktansa

merhaba kizlar.. kirmizi lahanayi aldim ve testi yaptim. rengi pembe-kirmizi cikti. bakalim buna gore erkek.. umarim dogrudur bu test. zira bi kizimiz var :KK37:

en bayilarak yedigim sey beyaz peynir

canım bu test nasıl yapılıyor acaba anlatabilir misin denemek istiyorum çok merak ettim

kızlar önceden 2çocuk istiyordum şimdi ne hikmetse 4-5 tane istiyorum. inşallah maddi durumumuz elverir de kocamaaaaaaan bi aile oluruz.

merhaba kızlar ay bugun dısarı bı cıktım gıremedım bı daha amma kaynatmıssınız

evdeım kociş uyudu banyo yapaım dedım kombi bozulmus saka gibi

yay gıbı gergınım bı banyo yapsam rahatlıcakdm ama neysme ıstee

öle oturuyorum cok bulantım var su an hersey kokuyo :KK43: :KK43: :KK43:

istanbulda kimsecikler yok galiba:)

e ben varım bebısımm :)

kızlar önceden 2çocuk istiyordum şimdi ne hikmetse 4-5 tane istiyorum. inşallah maddi durumumuz elverir de kocamaaaaaaan bi aile oluruz.

ayy valla ben de 4 tane istiyorum yaa 2 kız 2 erkek ama sağlıklı hayırlı olsun en önemlisi

hoş bu 4. gebelıgım ama öncekıelrı kaybettım Rabbım bu sefer sağlıkla versın ınsallahhh

cümlemıze canımm :)

2.bebeği bekleyen anneler peki tereddütleriniz var mı?
doğumdan sonra herşeye nasıl yetişicem diye??

olmaz mı helede oğlum henüz 11 aylıkken ve aralarında 20 ay olacak bebiş doğunca düşünsene 2 bebek ama allah verir kolaylığını inşallah ve seneye doğumdan sonra ücretsiz izin almayı düşünüyorum

kızlar aranızda memur olan var mı bilmiyorum ama memurlar eğer doktora gideceği gün doktordan bir işe başlama mı ne öyle bir kağıt alıyorlarmış o gün izinli sayılıyorlarmış var mı öyle bir şey?

canım ben öğretmenim biz dra gidince eğer ders saatleri içindeysek ayakta tedavi kağıdı alıp okula geri dönüyoruz eğer okula dönemeyeceksek o gün dra gittiğimizde drun verdiği receteyi okula veriyoruz ayakta tedavide ücret kesilmezken diğerinde o günün ek dersi kesilir

bende öyle diyordum bak 2. ye hamileyim aman dikkat:))))))) ama hala hamilelik bence dünyadaki en güzel şey:KK49::KK49::KK49::KK49:

kızlar aranızda gebeliğin 7. haftasında böyle şırıl şırıl kanaması olup gebeliği devam eden var mı?

Mrb cnm ben o şırıl şırıl kanamayı tam 7.haftada yaşadım.7+0 dı yani tam.Hastanede kaldım akşama kadar serum filan 1 gün sürdü kanama.8 gün geçti aradan ama hergün lekelenme devam ediyo kahverengi gibi az az.Dr daha devam eder lekelenmen dedi ama bebeğimiz 4 gün önce gittim kalp atışları filan devam ediyodu saplıklıydı ama risk devam işte.Ama alıştım lekelenmeyede ço korkmuyorum içimi ferah tutuyorum..Allaha emanet bebeişlerimiz Allahım korusun....

ayy kızlar sizleri okuyunca bi tuhaf oldum ben temmuz annesi olucam inşallah bu haafta 33.haftamızdayız:))kocaman olduk biz darısı sizlerin başına...Size tavsiyem ilk 3 ay dikkatli olmanız şımartın kendinizi bol bol,hamiş olduğunuzu unutmayın.Kanamalar kilolar çok normal benimde kanamalarla başlayan bi hamileliğim oldu hep yattım düşük tehlikesiyle o yüzden ilk başlarda kilo çok aldım sonra durdu yavaşladı yeterki şekeriniz çıkmasın.Şimdi kocaman göbişim var ve oğlumu bekliyorum zamanında sağlığınla gelsin diye.Bu süreçlerin hepsi birbirinden kıymetli ve özel.Keyfini çıkarın...İnşallah hepimiz bebeklerimizi sağlıklarınla kucağımıza alırız ve hepsine benden koskocaman bi maşallah:))

Çok tşkler paylaşımın için arkadaşım .İnan böle şeyleri duyunca helede sorun yaşayan bi hamileysen güzel şeyleri duymak insanı öyle rahatlıyoki valla umudunu birkez daha yitirmemesini sağlıyor......tekrar tşkler Allahım senide doğumda kolay kurtarsın inş...

slm gece kaybolmuş annişler

bugün konu genelde kilo olmuş sanırım topikin en tombik annesi olarak noktayı koyayım kilodan önemli olan bebişlerin gelişimi
hep çırpıcık olan ben 5yılda 35 kiloyu işten çıkma evde kalma eşin akraba sorunları darken cips ve kola sağolsun aldım
ama geçen yılkı hamilelikte 86ydım ve osorunlarla haftada 2kilodan 4kilo vermiştim doktorum kiloyu hiç sorun yapmazken sağlık ocağındaki bayanlar hep bu kilo ne alma diyordu ama her kan testi ve tansiyon değerlerimde şahaneydi şuan da iyiler ama önemli olan sağlık kilo tabiki kötü hele göbişler çıkınca ama once bebiş sonra kilo verme bi komşum 40 yaşında 25 kilo alıp 90la doğurdu şimdi maşallah 1yılda Verdi aman onların peşinde koştururken veririz hepsini

bide bende izmirdeyim ama bornovaya uzak çiğliye yakın sayılırım :KK3: sadece kurs eğer normal doğumu arttırmak ve normal doğum aşılamak amaçlıysa kilodan ve bazı sebeplerden Rabbim nasip eder bebiş içerde karanlıktan ve havasızlıktan annesi gibi bulanıp erkenden kaçmazsa sezeryan istiyorum ama kısmet oyüzden kursun bana pek faydası olmaz gibi :26:

Çok tşkler paylaşımın için arkadaşım .İnan böle şeyleri duyunca helede sorun yaşayan bi hamileysen güzel şeyleri duymak insanı öyle rahatlıyoki valla umudunu birkez daha yitirmemesini sağlıyor......tekrar tşkler Allahım senide doğumda kolay kurtarsın inş...

canım benim tek bebiş gelişsin okadar çok kanaması olup doğuran arkadaşım olduku en son eşimin yeğeni benimle kanamalı olmuştu bak benim 1damla kahve leke yokken gelişmemişti onun ki maşallah şimdi 3aylık oldu sırıtıyor bile

Mrb cnm ben o şırıl şırıl kanamayı tam 7.haftada yaşadım.7+0 dı yani tam.Hastanede kaldım akşama kadar serum filan 1 gün sürdü kanama.8 gün geçti aradan ama hergün lekelenme devam ediyo kahverengi gibi az az.Dr daha devam eder lekelenmen dedi ama bebeğimiz 4 gün önce gittim kalp atışları filan devam ediyodu saplıklıydı ama risk devam işte.Ama alıştım lekelenmeyede ço korkmuyorum içimi ferah tutuyorum..Allaha emanet bebeişlerimiz Allahım korusun....

canım inşallah ikimizinki de en kısa zamanda kesilir.canım sende sancı olmuşmuy du?

ekinoxg cum anneler kulubunde ocak annelerinden evvel bi etkinlikler sayfası var bu izmirle ilgili fikrini birde orda yaz hem 36cı haftaya kadarmış sade ocak anneleri değil digger annelerde düşünebilir haftada 2saatmiş sanırım çok değilmiş bende hergün oyol gidilmez diyordum ama dediğim gibi sadece normal doğumun faydaları içinse zor benim

ay şuncazıda kullanabiliyorum ya yine :KK49::KK49::KK49:

cnm 2012 nisan annesi olucaktım ama kısmet değilmiş işte ...

kızlar, başka başlığa yazdım ama cevap alamadım. asıl yardımlaşma burda sanırım :)

ocak-mart arası diyet yapıp 65ten, eski kilom olan 55e düşmüştüm. daha 1-1,5 aydır koruma diyetindeydim ki, hamile kaldım. ve diyetten bir anda çıkınca -tabi ben de biraz hızlı çıktım, şımardım sanırım- bir anda kilo aldım ve hala da alıyorum. 3 haftadır 3-4 kilo aldım, 59'u gördüm geçenlerde :KK43: bu şekilde devam etmesinden çok korkuyorum. ama elimde değil, hamur işi ve tatlıya sardım. gündüz dikkat etsem, akşam duramıyorum. 1 gün dikkat etsem, sonraki 2 gün duramıyorum ve her geçen gün kilo alıyorum, ne olucak halim, bilmiyorum. Mesela 1-2 gündür hamur işi tatlıyı kestim, hemen 58,2'ye indim. Ama aklım hala tatlıda hamurişinde. Bir de inadına apartmanda hamur kızartıyorlar, buram buram kokuyor ya :)

var mı benim gibi, kilo verip, yeni kilosu oturmadan hemen hamile kalan? yada ilk haftalarda iştahı çok açılıp kilo alan? hamurişi tatlı yeme diyeceksiniz ama aslında yediğim de öyle aşırı abartı değil, nasıl diyeyim, 2-3 hafta hemen hemen her gün bu tarz birşeyler yedim ama kalkıp yarım kilo baklava da yemedim yani! benim asıl sorunum, daha yeni kilo oturmadan, yani vücut kilo almaya müsaitken hamile kalmış olmam. kızlar, birşey söyleyin, birşeyler önerin lütfen. bir yerde sabitler mi dersiniz?

cnm bende kiloluyum zayıf hamile kalamadım malesef en son 2 haftada 1 kilo almıştım son durum ne pek bilmiyorum
ama çok takma kilona bende kaçırıyorum hamur işlerini ama nalaplım can isteyince yeniyor :KK56:

kuzum zaten sen bunları yemeye devam edersen ilersi için çok sakıncalı ilerleyen hamiellik dönemlerinde albüm oluşur albüm oluşumuna en büyük etkende başta tuz ve senin bu saydığın yiyecekler dr.un zaten kesin diyet diycek ve şunuda unutma eğer 1 haftada 2 kilo veya üzeri alıyosan direk dr. söle faydalı bişey değil normalde 1 haftada ortalama yarım kilo alman doğaldır

ben 2 ayda 1 kilo almisim hemsire tarmisti kilomi artis cok iyi dedi...ve bu kiloyu istahsizlik ve bulantilara ragmen almisim hayret...tartildigimda da acti karnim...ayda bir kilo normalmis fazlasi zarar zaten maksimum 9 aya kadar 14 kilo olmasi gerekiyormus aman dikkat kizlar...

canım dikkat et azıcık tamam herşey bebeğimizin sağlıklı gelişimi için ama bukadar hızlı şekilde kilolarını geri alman kötü olmuş tut azıcık kendini yeme hamurları tatlıları sonra çok pişman olursun bak...

Günaydın kızlar...
Midem fena uyku tutmadı:KK43:

Kilo mevzusuna gelince kendimiz için değilde bebeğimiz için beslenirsek daha az kiloyla kapatırız

Benimde kilom var ama boyum uzun olduğu için kamufle ediyorum biraz
Bu hamileliğimde dikkat etmeye çalışıyorum
-tam buğday yada kepekli ekmek yiyorum(unonun pakette olanlarından.fırında beyaz un karıştırıldığını duydum)
-zeytinyağı kullanıyorum
-şeker ve tuzu azalttım(zaten tuz ödem yapacağı için az tüketmekte yarar var)
-pilav,mantı,makarna,hamurişi az tüketiyorum
Kendimce şimdilik dikkat etmeye çalışıyorum ama zaten son aylarda kilo alınıyor bakalım ozamanda dikkat edebilecek miyim?

canım bu test nasıl yapılıyor acaba anlatabilir misin denemek istiyorum çok merak ettim

lahanayı ufak ufak dogradım goz kararı..uzerine biraz su koydum ve ocakta hasladım.. suyun rengi mor oluyo. sonra soguttum 1 plastik bardaga koydum yaklasık yarısı kadar..baska plastik bardaga aynı olcude idrar koydum.. sonra lahana suyunu idrar olan bardaga bosalttım.. renk koyu oluyosa kız, acılıp pembe- kırmızı gibi oluyosa erkekmis oyle diyolar

kızlar gece yatınca bi sorun yoktu. sabah hazırlanmak icin uyandıgımda inanılmaz bel agrısı yasadım. zor kalktım yataktan yururken bile cok siddetliydi. simdi ise geldim sabahki siddeti yok ama beni cok rahatsız ediyo :KK50: kalkarken, oturdugumda, yurudugumde agrı var. hani bel cukuru vardır ya tam orası :26: bebege bi zararı olur mu acaba?

X