2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

bakalım inşallah her şeyi düzeltmeye geliyordur. gerçi daha ilk günden bazı yakınlar "keşke daha uygun zamanı bekleseydiniz, hani istemiyordunuz, korunamadınız mı, neyse artık olan olmuş" gibi yorumlar yaptı hem de en yakınlarımız ama inşallah bunlardan etkilenmeyiz. zaten sıkıntılıyız maddi yönden de zihnen hazır olup olmama yönünden de...neyse teşekkür ederim canım, bakalım bu hafta önce bir ultrasona gireyim sonra doooğru diyetisyene inşallah

Caanim bencede gec dollenme senin.. Ben 6. Haftamda yani 19 mayista gittim kese gozuktu bi tek 15 milimdi canim.. Okudugum kadariyla 20 kusur milimlerde bebek gozukmeye basliyormus.. Benim 2 haftam cok zor gecti iki gunum kaldi kuzu.. Bakalim neler olacak..stres yapma diycem ama insanin elinde olmuyo ne yazik ki..
kızlar aranızda gebeliğin 7. haftasında böyle şırıl şırıl kanaması olup gebeliği devam eden var mı?
canim benim is arkadasim yasadi allaha sukur hala devam ediyo gebeligi..

Sebnemcim sana katiliyorum.. Herkesin kendi hayatinda belirli odak noktalari var.. Bunlar paylasilirsa zaten ortak nokta oldugu anlasilabilir.. Yoksa nerden bilebiliriz ki? Tabiiki hepimizin bir ailesi, esi, isi ve cevre bilinci var.. Bunlardan hic bahsedilmeden ortak noktamiz yok demek yanlis olur ..ama bu topicte biraraya gelmemize sebeb olan tek odak noktamiz bebeklerimiz.. Ben bu sekilde dusunuyorum..

Son düzenleme:
selam arkadaşlar bende bu topiğe yeni katıldım kısmetse ocak annesi olacağım ilk hamileliğim o yüzden biraz tedirginim yarın doktor randevum var 3 haftadır kontrole gitmiyordum en son gittiğimde doktor beni diyetisyene yolladı yarın tekrar gideceğim sizlerin arasında da diyetisyen kontrolünde olan var mı

arada fazla yaş farkıda sorun oluyor canım,çevremde var
ama yaşlar yakın oluncada anneye olan oluyor
bence sonuç olarak hepp düşündürücüü....
anlıyorum canım ,yoo hiçte abartmıyorsun benim ablam var ne demek istediğini gayet iyi anladım
olsun seninde kızın var büyüdüğünde dertleşebileceksin ve kız çocuğu bana hep vefalı gelir nedense
gaz sancısı çeken varmı bu gece yarım saat dolandım evin içinde karnım çok ağrıdı
ben ilk hamileliğimde yaşadım.o sancı ne berbat birşey .tansiyonum yükselmişti gözlerim kararmıştı((dr.um yanlış hatırlamıyorsam metsil ilaç vermiştide rahatlamıştım.dr.una danış canım çünkü dayan zor
bende canım evim temiz olucak her zaman .oğlum odasını dağıtsın hiç duramam hemen toparlarım.
2.bebekte olunca onlarla ilgilenmek yerine ev işi,yemek vs vs.yapmakta beni üzer.
sanırım ben ev işi konusunda yardım alıcam ama yinede 2 çocukla nasıl olucak bilemiyorum
allah yardımcımız olsun
hoşgeldin,hayırlısı olsun
ilk doğumumda ebe hemşire arkadaşım girmişti doğumuma ve ona güvencim sayesinde rahattım.
ama şimdi oda hamile hemde bizlerle aynı ayda doğum yapıcak ve farklı hastanede o bu yüzden doğumuma giremicek bir heyecan olucak sanırım bendede.birde şu sezeryan yasaklanma durumu ortaya çıkarsa nasıl olucak bilemiyorum.gerçi benim ilki sezeryan olduğu için 2.de sezeryan olmalı ama offffff kafamızda birsürü soru......
oğlum doğduğunda nisan ayıydı ve benim annemde meyve bahçeleri var onlarla ilgilenmek durumundaydı.kayınvaldem yanımda durmuştu sonra yanlız kalmıştık.bu kez annem kalır ama kırkımdan sonra yanlız uğraşıcam herşeyle

he yaa ocak 2013 anaları pek bi sessiz
ben aynı zamanda ekim 2009 anasıyım. onlar bi gevezeydi actıgımda yetisemezdim yazdıklarına, cogunu okuyamazdım
canım son aylarda ve bebek doğduktan sonra fikir edinilcek okadar çok şey oluyor ki işte ozaman sayfalar nasıl ilerlicek takip bile edemicez
evet cnm çok sessiziz maşallahımız var :) ne güzel azccık geveze olmak lazım bende nisan annesiydim hala facebookta falan ayrılmadım onlardan

burada yazan bir daha yazmıyor :))
nisan mı hangi yıl?
Bende farklı bir yorumda bulunayım :) kızlar midem bulanmıyoooo ne yapcam şimdi :))
şükret canım haline:))
hoşgeldin canım hayırlısı olsun.ilk 3 ay folikasit sonra ek ilaçlar gelicek
hahaa çok güldüm kayınvaldenle tek ortak noktan eşinDDD benim eşimde geri dönüşümle ilgili biryerde çalışıyordu
hoşgeldin canım.sütü mutlaka bir şekilde iç benim ilk hamileliğimde diş eti çekilmesi olmuştu bu yüzden

akşam olması normal canım.bende yaptığım yemekleri yiyemiyorum((
allah hepimizin yardımcısı olsun

Son düzenleme:
sevgili ocak anneleri bir konuda yardım istiyorum siz süt oarak nasıl süt içiyorsunuz? ben aslında light süt almak istiyorum ama onlarda hep uht. hem uht olmayan öyle ünlük süt varmı? şimdi şişede günlük süt alıyorum.
birde ekmek konusu siz hangi ekmekleri tüketiyorsunuz çavdar kepekli yada tam buğday? mide bulantılarım başladı ve aç kalamıyorum devamlı karnımı tok tutmaya calışıyorum ama ilo alıcam diye korkuyorum birde çubuk kraker aldım onu yiyorum arada? önerisi olan varsa sevinirim nasıl geçirebilirim yada neler yiyebilirim özellikle diyetisyene giden varsa onlar yardımcı olabilirler mi bana.

ayy kızlar sizleri okuyunca bi tuhaf oldum ben temmuz annesi olucam inşallah bu haafta 33.haftamızdayız:))kocaman olduk biz darısı sizlerin başına...Size tavsiyem ilk 3 ay dikkatli olmanız şımartın kendinizi bol bol,hamiş olduğunuzu unutmayın.Kanamalar kilolar çok normal benimde kanamalarla başlayan bi hamileliğim oldu hep yattım düşük tehlikesiyle o yüzden ilk başlarda kilo çok aldım sonra durdu yavaşladı yeterki şekeriniz çıkmasın.Şimdi kocaman göbişim var ve oğlumu bekliyorum zamanında sağlığınla gelsin diye.Bu süreçlerin hepsi birbirinden kıymetli ve özel.Keyfini çıkarın...İnşallah hepimiz bebeklerimizi sağlıklarınla kucağımıza alırız ve hepsine benden koskocaman bi maşallah:))

hoşgeldin allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inş.canım

selam kızlar
mide bulantım, ben ve bebişim geldiikk
dün eşim mide bulantısı için bileklik almış eczaneden
iyi geldi gibi
Merhabalar, evet o bileklik gerçekten işe yarıyor, bizim öğrencilerden servisle gidip gelenlere almıştım araba tutuyordu, bayaa iyi gelmişti, azalmış hatta bitmişti bulantıları. ama iki bileğe de doğru noktaya ve aynı hizada takmak gerekiyor.
Ben sigarayı bırakmıştım 6 gündür içmiyordum
Az önce 1 tane içtim. Ama midem bulandı. Öğğ.
Ama çok üzüldüm şimdi Ya bişey olduysa ((
Bir daha içmicem! İçmicem İşte!
İçme canım, fiziksel ya da zihinsel bir olumsuz etkisi mutlaka oluyor. sigara daha mı önemli bebeğinden? bak ben hamile olduğumu bilmiyordum gerçi ama 2 hafta olacak yarın sigarayı bırakalı, dün hamile olduğumu öğrendim ama yine de 2 hafta önce tükettiğim sigarayı alkolü düşünüyorum acaba bi zararı olur mu diye. zaten miden izin vermez içmene ama sen de tut kendini.
ah kıyamam sana, sıkma o kadar kendini. Pozitif düşünmek çok önemli. Kendini avutmak için değil, hem gerçekçi olabilmek hem de kendini iyi hissedebilmen için. İnşallah her şey yolunda gider sağlıklı bir yavrucak alırsın kucağına, hayırlı evlat olur. bak dr.un da iyi konuşmuş ne güzel...
benim de çok sancım var. sanırım 5. haftadayım ama adet sancısına biraz benzeyen bir sancım var sürekli ne yapsam bilmiyorum. e bir de 3-4 yıldır geçmeyen idrar yolu enfeksiyonum da var, şimdi ağrılarım üşüttükçe artan sistit ağrısı mı yoksa allah korusun bebekle ilgili bir sıkıntıdan mı kaynaklanıyor bilemiyorum. ama hele ki sen ileri derecede olduğunu düşünüyorsan mutlaka kısa sürede tetkikleri tamamlayıp tedaviye başlaman lazım çünkü gebelikte değil normalde de tedavisi yapılmayan idrar yolu enfeksiyonu, bir süre sonra böbreklere de geçiyormuş. bolca su içmek ve idrarı asla tutmamak gerekiyormuş, her idrarla o bakteriler atılıyormuş. Sen de çabuk atlatırsın inşallah canım.

o kurs neredeymiş bilgi verebilir misiniz ben de izmir'liyim çiğlide oturuyorum.
bende de hiç bulantı yok yanılmıyorsam 5. haftadayım ona rağmen hiç belirti yok sadece göğüslerde hassasiyet var bir de galiba biraz gerginlik de başladı :) ah ben de haftaya gidicem inşallah doktora, bakalım görebilecek miyiz keseyi. sen kaçıncı haftadasın da gittin doktora görebildin bebişini? göğüs ağrısı da bulantı da diğer belirtiler de kişiden kişiye değişir canım bak benim de aşırı derecede kasık sancım ağrım var hatta korkuyorum bir sorun mu var diye:26:

aa bu arada ben de listeye girmek istiyorum
sat 21 nisan yanlış hatırlamıyorsam :26: ilk bebek olacak inşallah. başka ne bilgi vermem lazım bilmiyorum ?

Ne diyosun? Sakin olmaya çalışarak doktora git bence biran önce.Burada vakit kaybetme derim.

canım doktorun bilgisi var.progesteron iğnesi verdi.istirahat etmemi söyledi.başka da yapacak bişey yokmuş.

canim benim is arkadasim yasadi allaha sukur hala devam ediyo gebeligi..

ay canım inşallah benim ki de devam eder yaaaa.böyle çaresiz çaresiz beklemek çok zor.gebeliği devam edenler bana ümit oluyor.

canım maaşallah sana ve yavruna.Allah sağlıkla tamamına erdirsin inşallah...acaba birgün ben de 32.haftaya geldiğimi görürmüyüm ki

kızlar, başka başlığa yazdım ama cevap alamadım. asıl yardımlaşma burda sanırım :)

ocak-mart arası diyet yapıp 65ten, eski kilom olan 55e düşmüştüm. daha 1-1,5 aydır koruma diyetindeydim ki, hamile kaldım. ve diyetten bir anda çıkınca -tabi ben de biraz hızlı çıktım, şımardım sanırım- bir anda kilo aldım ve hala da alıyorum. 3 haftadır 3-4 kilo aldım, 59'u gördüm geçenlerde bu şekilde devam etmesinden çok korkuyorum. ama elimde değil, hamur işi ve tatlıya sardım. gündüz dikkat etsem, akşam duramıyorum. 1 gün dikkat etsem, sonraki 2 gün duramıyorum ve her geçen gün kilo alıyorum, ne olucak halim, bilmiyorum. Mesela 1-2 gündür hamur işi tatlıyı kestim, hemen 58,2'ye indim. Ama aklım hala tatlıda hamurişinde. Bir de inadına apartmanda hamur kızartıyorlar, buram buram kokuyor ya :)

var mı benim gibi, kilo verip, yeni kilosu oturmadan hemen hamile kalan? yada ilk haftalarda iştahı çok açılıp kilo alan? hamurişi tatlı yeme diyeceksiniz ama aslında yediğim de öyle aşırı abartı değil, nasıl diyeyim, 2-3 hafta hemen hemen her gün bu tarz birşeyler yedim ama kalkıp yarım kilo baklava da yemedim yani! benim asıl sorunum, daha yeni kilo oturmadan, yani vücut kilo almaya müsaitken hamile kalmış olmam. kızlar, birşey söyleyin, birşeyler önerin lütfen. bir yerde sabitler mi dersiniz?

valla ben de 85 kiloya kadar çıkmışım 2 haftada minimum 2 kilo almışım, daha da alıyorum günde 3 kez tartıya çıkıyorum hep 500 gr artıyo, wc'den sonra azalıyo sonra yine artıyo. sigarayı bıraktım diye mi yoksa gebelikten
mi bilmiyorum ama haftaya doktora danışıp uygun bi diyete başliycam yoksa 100 kiloyla doğuma giderim

o kurs neredeymis bilgi verebilir misiniz ben de izmir'liyim çiğlide oturuyorum.
Canim altta ekinoxg bilgi vermis.. Ordan inceleyebilirsin..

aynen, ben de sigarayı bıraktım. onun da etkisi olabilir tabi. ama bir çaresi olmalı. 30 kilo almak istemiyorum arkadaşlarım hep 11-12 kilo alıyorlar, doğumdan sonra 4-5 kalıyor, o da 1-2 ayda gidiyor, ne güzel. ben de onlar gibi olmak istiyorum ama böyle giderse çok zor. kontrol altında tutabilsem aslında çok olmayacak, ama devamlı kontrollü de nasıl yaşanır hamileyken... tek kaçamakta bile gramlar hemen artıyor

acaba diyetten yeni çıktım diye mi.. 58-59'da sabitler mi.. var mı benzer tecrübesi olan?

bende kılolu hamıle kaldımama ınana bana kılodan dha onemlı bı bebegının olması.napalım dıkkat edıcez yedıklerımıze =)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…