2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
merhaba arkadaşlar. aranıza yeni katıldım, kısmetse ocak ayında anne olacağım bende:))))dün bebeğimi gördüm, 2 hafta sonra kalp atışlarını duyacağım inş:)) sizleri sürekli takip ediyorum, birçoğunuz mide bulantılarından şikayet etmişsiniz ama ben de bulantı falan yok:))) sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. bide göğsüm falan da ağrımıyo, şimdiden endişelenmeye başladım acaba sütüm olmayacak mı diye; çok erken biliyorum ama???? arkadaşlar bir de size birşey soracağım; doktorum tahlil yapmıştı, tüm değerlerin normal dedi. sadece folik asit kullanmaya devam et dedi. acaba sizler farklı bi ilaç kullanıyor musunuz? vitamin, kan hapı falan...yoksa ilerleyen dönemlerde mi başlayacağız kullanmaya? hepimize sağlıcakla kucağımıza bebişlerimiz almayı nasip etsin allah:)

valla ne bileyim cnm onu bile yazabiliriz :) sonuçta tek odak noktamız hamilelik

Bende farklı bir yorumda bulunayım :) kızlar midem bulanmıyoooo ne yapcam şimdi :))

ne güzel cnm inşallah bulanmaz :) benim öğlenleri pek iyi sabah akşam bulantı var idare ediyoruz

canım malesef çok üzücü günler yaşadım, cuma gününün gelmesini hem çok istiyorum, hemde istemiyorum..herşey o gün belli olcak çünkü..belirtilerim var, göğüslerim çok acıyo, kasıklarımda ve belimde ağrı oluyo ara ara, midemde bulantı da oluyo, böyle yanma gibi bi histe var gün boyu ama bu sadece kese olsa bile olabiliyormuş diye okudum..benim durumumdaki gelişmeyi anlamanın ultrasondan başka bir çözümü yok galiba tatlım..ona da çok az kaldı..bakalım neler olcak..

valla ne bileyim cnm onu bile yazabiliriz :) sonuçta tek odak noktamız hamilelik

ne güzel cnm inşallah bulanmaz :) benim öğlenleri pek iyi sabah akşam bulantı var idare ediyoruz

Yoo benim tek odam noktam hamilelik değil. Kocam var, evim, işimden kazadığım parayı haketmek, doğayı korumak, geri dönüşüm için katı atıkları ayrı toplamak vs.vs. Ha tek ORTAK noktamız hamilelik demek istediysen o doğru. Ama işte kim genelde tek ortak noktası olan insanlarla hergün görüşür konuşur ki Kayınvalideyle de tek ortak noktamız oğlu mesela ve hergün telefon açıp konuşmuyoruz

ne güzel cnm inşallah bulanmaz :) benim öğlenleri pek iyi sabah akşam bulantı var idare ediyoruz [/QUOTE]

Napcagını söyleyim, gelip burada bir kaç kez yazıyosun, zaten bir kaç gün içinde en sevdiğin şeylerin adını duymaya tahammül edememeye başlıyosun kendiliğinden.

Şaka bir tarafa bulantı yok ama kokulardan tiksinme başladı kırmıza ete tahammül edemiyorum. Birde çilek görünce resmen midemde yanma başlıyor hadi hayırlısı diyorum bakalım sonuç ne olacak :)

İnşallah bebişini biranönce görürsün ama ben eminim ki göreceksin. İçini ferah tut lütfen burada senin için dua edecektir ocak anneleri. Stres yapma bebişini etkileme çok fazla düşünüp emi

Şaka bir tarafa bulantı yok ama kokulardan tiksinme başladı kırmıza ete tahammül edemiyorum. Birde çilek görünce resmen midemde yanma başlıyor hadi hayırlısı diyorum bakalım sonuç ne olacak :)
[/QUOTE]

Kırmızı et konusunda ben de öyleyim. Bi de çay kahveden tiksindim. Bir de geçen hafta patatesli börek diye eşimi pastane pastane gezdirdim, bu hafta adını duyasım yok. Beyaz peynir süper birşey

Kırmızı et konusunda ben de öyleyim. Bi de çay kahveden tiksindim. Bir de geçen hafta patatesli börek diye eşimi pastane pastane gezdirdim, bu hafta adını duyasım yok. Beyaz peynir süper birşey [/QUOTE]

Çok ilginç :) bana da en iyi gelen şey beyaz peynir . Tosttan başka bir şey canım çekmiyor . Birde derler ki vucut hamilelikte ihtiyaç duyduğu şeyi istermiş :) kesin uydurmaca karar verdim çünkü ben zaten normalde de protein ağırlıklı beslenmekten hoşlanmıyordum değişen sadece peyniri fazladan tüketmem oldu

Merhaba, ben de varım :) Hepinize rahat, huzurlu hamilelikler diliyorum.

Ben SAT'a göre 6 haftada keseyi gördüm, 7+5'te kalp atışını gördüm. Kalp atışını gördüğümüz gün ultrasona göre 6 idim. Ultrasonla SAT arasında 2 haftaya yakın bir süre var, geç yumurtlama ve geç döllenmeden dolayı. Yani henüz kalp atışı görmeyenler endişelenmesin, hele ki adetleri düzensizse yada döngüleri uzunsa hiç endişelenmesin.

Benim midem adetim yeni geçtiğinde 1-2 sabah bulandı, geçti. Şimdi de ara ara bulanacak gibi oluyor, bulanmadan geçiyor, çok şükür. Ben endişelenmiyorum, neden bulanmıyor diye, çünkü herkeste olmuyor. Annemde olmamış, ablamda olmadı, genetik demek ki. Bende karında şişkinlik, gaz, kabızlık, uyuma isteği çok. Bunları da doktorun verdiği progestan arttırıyormuş. Düşük riski yok çok şükür, ama takviye olarak verdi.

Kokulara hassasiyetim giderek artıyor. En sevdiğim şeylerden biri, süttür. Geçenlerde sütü içerken "inek kokuyor" diye bıraktım, iğrendim. Eşim "hayatında kaç kez inek kokladın" dedi :) O günden beri süt ya içemiyorum ya da birkaç yudum içip bırakıyorum. Bazı peynirler kokuyor, ki peynirsiz yaşayamayan bir insanım. Et görmek istemiyorum. Kısaca proteinlerle ilgili ciddi bir sıkıntım var. Hamilelikten hemen önce protein ağırlıklı bir diyet yapıyordum, şimdi iğrenmemi buna bağlıyorum.

canm benm sat 9nisandı...
19maysta gittim kese 4milimiş..birde usg de 0.506 göründü

29mayısta gttim dün 7t1 hesabımdı ama 5t6 cıktı doktor 18milim olmus dedi.o kese sanırım..
usg kagıdında 0.506 olan degerim de 1.90 cm olmuş..

ben bu cm ve milim degerlerinin ne oldugunu anlamadım
ayh doktor banada 2 hafta snra gel dedi ama dayanamam...
haftaya salıya baska bir hastaneden randevu aldım çok daha ii cihazları olan..
bir de orda bakınayım bakayım..ii-kötü herseye hazır olmalıyım..
Allah ım istedigimizin hayırlısını versin canm..senin kesenin boyutu nasıldı?

evet canm az önce okudum...
hayır özel hastaneye gidiyorum devlete degil..
doktorum direk geç döllenme dedi bana ama yine de içim rahat etmedi.
haftaya salı çok daha ii bir özel hastaneden aldım yine randevu...
ay benm hesabıma göre 7 haftalık doktora göre 5t6lık bebek..en az 5kez doktora gittim

ah maasallah bebişine..demek ileri bile gidiyor..
insallah sizlerin yazılarınızla desteginizle daha ii olcam..

Allah ım kimsenin kucagını boş bırakmasın

ne güzel cnm inşallah bullanmaz :) benim öğlenleri pek iyi sabah akşam bulantı var idare ediyoruz

Öncelikle herkese sağlıklı hamilelikler diliyorum. Benim de bullantım yoktu ancak 2 gündür sabah yerine akşam yemekleri kabusum olmaya başladı. Kendi yaptığım yemekleri yiyemez oldum:)) Genelde arkadaşlarda sabah bullantısı olur ben de akşam oldu:)) Yazık eşimden olacak artık yemekler bu ara:))

çok şükür cnm benimde eşim var evim var bir işim yok ama sonuçta hepimizin hayatta farklı ilgi alanları ve çevresi var .
burada aynı topikte hatta ocak anneleri adı altında toplandıysak bu konuların dışında birbirimizi tanımadığımız için ne paylaşabiliriz ? bu topikte tek odak noktamız ve ortak noktamız hamilelik .

kızlar aranızda gebeliğin 7. haftasında böyle şırıl şırıl kanaması olup gebeliği devam eden var mı?

sanada sağlıklı hamilelikler cnm .

olsun azıcık eşinde sana yardım etsin :) benim işte sabah ve akşam kesin var sağolsun öğleri rahat bırakıyor beni :)

bakalım inşallah her şeyi düzeltmeye geliyordur. gerçi daha ilk günden bazı yakınlar "keşke daha uygun zamanı bekleseydiniz, hani istemiyordunuz, korunamadınız mı, neyse artık olan olmuş" gibi yorumlar yaptı hem de en yakınlarımız ama inşallah bunlardan etkilenmeyiz. zaten sıkıntılıyız maddi yönden de zihnen hazır olup olmama yönünden de...neyse teşekkür ederim canım, bakalım bu hafta önce bir ultrasona gireyim sonra doooğru diyetisyene inşallah

bakalım inşallah her şeyi düzeltmeye geliyordur. gerçi daha ilk günden bazı yakınlar "keşke daha uygun zamanı bekleseydiniz, hani istemiyordunuz, korunamadınız mı, neyse artık olan olmuş" gibi yorumlar yaptı hem de en yakınlarımız ama inşallah bunlardan etkilenmeyiz. zaten sıkıntılıyız maddi yönden de zihnen hazır olup olmama yönünden de...neyse teşekkür ederim canım, bakalım bu hafta önce bir ultrasona gireyim sonra doooğru diyetisyene inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…