2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Kızlar :KK9:

Benim SAT: 24 Nisan
Kese görünüyor mudur artık, kalp atışları var mıdır?

Birde ne zaman karnımız büyücek, hı :KK9: ?

Imm birde kaç haftalık diye sorana ne dememiz lazım. Mesela 4+6 benim bugün. 5 mi demem lazım yoksa 4+6 mı?...

Son olarak :KK70: doktor ilk muayenede kese kalp atışı vs için vajinal ultrason mu yapıyor yoksa karından mı?

canım bende 4+6 yım geçen hafta doktora gitmiştim beta hcgnin tahmini artışına göre hesapladı bu perşembe karından keseyi görebiliriz dedi vajinal bakmaya anaşmadı bakalım perşembe keseyi görebilecekmiyiz sende ne gibi değişiklikler var bulantın falan var mı hiç doktora gittin mi

canım bende 4+6 yım geçen hafta doktora gitmiştim beta hcgnin tahmini artışına göre hesapladı bu perşembe karından keseyi görebiliriz dedi vajinal bakmaya anaşmadı bakalım perşembe keseyi görebilecekmiyiz sende ne gibi değişiklikler var bulantın falan var mı hiç doktora gittin mi

Merhaba Sevgicim :)
Ben henüz doktora gitmedim. Eşim şehir dışında... Nasipse 11 Haziranda gitmeyi planlıyorum canım. Çok mu geç olur ki... Ama buradan bazı arkadaşlar hem keseyi hem kalp atışını görürsün dediler geç olmaz dediler (inşallah)
Bulantım var biraz bazen, sabahları ve akşamları...
Başım dönüyor...
Uyku ve yorgunluk hali.
Göğüs uçlarımda sızlama var...
Sende ne var ne yok :KK1:

Merhaba Sevgicim :)
Ben henüz doktora gitmedim. Eşim şehir dışında... Nasipse 11 Haziranda gitmeyi planlıyorum canım. Çok mu geç olur ki... Ama buradan bazı arkadaşlar hem keseyi hem kalp atışını görürsün dediler geç olmaz dediler (inşallah)
Bulantım var biraz bazen, sabahları ve akşamları...
Başım dönüyor...
Uyku ve yorgunluk hali.
Göğüs uçlarımda sızlama var...
Sende ne var ne yok :KK1:

evet canım yüksek ihtimalle 11 haziranda bebeği ve kalp atımını görürsün bir sorunun yoksa erkenden doktora gitmekde gereksiz bencede acele etmemek gerek benim ilk gebeliğimde düşük yaşadığım için biraz pimpirikliyim daha adet günümde gebeliğimi öğrendim ertesi gün doktora gittim :)bende bulantı yok ama uyku yorgunluk ve müthiş bir göğüs ağrısı dolgunluk hissi uçlarda kaşıntı gibi inşallah sorunsuz gebelikler yaşarız bakalım perşembe görebilecekmiyim keseyi eşin hamile olduğunu biliyor mu ilk bebek mi

9. haftayı doldurmak üzereyim
12. hafta dolunca bi anda mı geçecek kızlar ya nolur ewet deyin
ben gün sayıyorum resmen
bir de ben başka bir doktora mı gitsem acababu doktor bana normal normal deyip duruyo
benim mide bulantım beni bi an bile bırakmıyo 24 saat hep bulanıyo ya
normal mi bu

evet canım yüksek ihtimalle 11 haziranda bebeği ve kalp atımını görürsün bir sorunun yoksa erkenden doktora gitmekde gereksiz bencede acele etmemek gerek benim ilk gebeliğimde düşük yaşadığım için biraz pimpirikliyim daha adet günümde gebeliğimi öğrendim ertesi gün doktora gittim :)bende bulantı yok ama uyku yorgunluk ve müthiş bir göğüs ağrısı dolgunluk hissi uçlarda kaşıntı gibi inşallah sorunsuz gebelikler yaşarız bakalım perşembe görebilecekmiyim keseyi eşin hamile olduğunu biliyor mu ilk bebek mi

İnşallah bir sorun yoktur Allah korusun :KK43:
Amin canım...
İnşallah görürsün.
İlk bebiş bizimki... Biliyor tabi :)
Ama onun yokluğu ve hamile oluşum çok üzüyor beni. Her zamankinden daha çok ihtiyacım var ona... Evde de kalamıyorum.
1 hafta annemlerde 1 hafta eşimin ailesiyle..
Evimide çok özledim. Sigarayı bıraktım bu arada. ve 1,5 ay önce yeni işe başladım. Artık hayatımdaki değişikleri siz düşünün :26:

İnşallah bir sorun yoktur Allah korusun :KK43:
Amin canım...
İnşallah görürsün.
İlk bebiş bizimki... Biliyor tabi :)
Ama onun yokluğu ve hamile oluşum çok üzüyor beni. Her zamankinden daha çok ihtiyacım var ona... Evde de kalamıyorum.
1 hafta annemlerde 1 hafta eşimin ailesiyle..
Evimide çok özledim. Sigarayı bıraktım bu arada. ve 1,5 ay önce yeni işe başladım. Artık hayatımdaki değişikleri siz düşünün :26:

Herkese merhaba.:-)

Oldukça keyifliyim bugün. İlk defa bebişimin kalp atışlarını duydum. Çok değişik bir duyguymuş. :-)

ben gün sayıyorum resmen
bir de ben başka bir doktora mı gitsem acababu doktor bana normal normal deyip duruyo
normal mi bu

Benim kuzenimin nerdeyse 5 ay falan sürdü. Ama herkeste öyle olacak diye bir şey yok tabi.
Eşi eczacı. Bir ilaç kullanmıştı. Çok iyi gelmişti. O ilaçla resmen rahatladı. Hamilelerin kullanabildiği bir ilaç. Geçen gün bir arkadaşıma önerdim o da çok faydasını görmüş. İstersen ismini yeniden sorayım. Unuttum çünkü. Doktoruna bir sor istersen.

Hamilelik hakkında doktorunuzun size söylemedikleri…

Eczaneden gebelik testini alıp yaptıktan ve üzerinde iki pembe çizgiyi gördükten sonra bebeğin babası, belki annemiz ve bir iki yakın arkadaşımızdan sonra (belki de önce) ilk aradığımız insan herhalde doktorumuz oluyor. Neden? Çünkü o bu işin uzmanı. Ona güveniyor, hamilelikle ilgili tüm sorularımızı ona soruyor, her türlü konuda bilgi alıyoruz.

Alıntıdır :KK9:

çok doğru bı yaız olmuşşş :KK9:

kadın bide universite mezunu :KK37:

canım listeye beni de eklersen sevinirim

beklenen dogum tarihi: 12 Ocak
Yas: 31
2.cocuk
Yer: Ankara
Kilo: 67.5 ( baslangıc simdi 68.3 falanım :KK43:)

ekleyeyım canım :)

ben gün sayıyorum resmen
normal mi bu

canım bırden baslamadıgı gıbı bırdende bıtmez yavas yavas azalır

bir de acıkınca mıden bulansa bile mutlaka bişeyler ye ınan kı bastırıyor

benım de gun bıyu mdıem bualnıyor maalesef ama gun ıcı rahatcana bi kaç saat gecıurebılıyorum

bişeyelr yıyınce kesılıyo bulantım

is yerimde bi kadın var 41 yasında. 2 tane sezaryenle dogumu var.. Ancak bu kadın normal dogumun makattan yapıldıgını zannediyomus... Bunu da 5-6 kadının yanında soyledi. Herkes sok gecirdi. Dalga mı geciosun dediler ama kadın cok ciddiydi. Bide diyo ki ben hic normal dogum yapmadım ki :KK9:

gülermisin ağlarmısın

Benim kuzenimin nerdeyse 5 ay falan sürdü. Ama herkeste öyle olacak diye bir şey yok tabi.
Eşi eczacı. Bir ilaç kullanmıştı. Çok iyi gelmişti. O ilaçla resmen rahatladı. Hamilelerin kullanabildiği bir ilaç. Geçen gün bir arkadaşıma önerdim o da çok faydasını görmüş. İstersen ismini yeniden sorayım. Unuttum çünkü. Doktoruna bir sor istersen.

ben bir tane kullanıyorum ama pek işe yaramıyo canım ya
o ilacın ismi metpamid olabilir mi?
metpamid anında geçiriyo ama bana çok yan etki yaptığından içemiyorum
ismini öğrenirsen çok minnettar olurum
içtiğim ilacı bırakmayı düşünüyorum fayda etmiyor

canım bırden baslamadıgı gıbı bırdende bıtmez yavas yavas azalır

bir de acıkınca mıden bulansa bile mutlaka bişeyler ye ınan kı bastırıyor

benım de gun bıyu mdıem bualnıyor maalesef ama gun ıcı rahatcana bi kaç saat gecıurebılıyorum

bişeyelr yıyınce kesılıyo bulantım

ben bişeyler yesem de kesilmiyo ama yemeyince daha kötü oluyorum tabi
yavaş yavaş da geçse kabulüm ya çok bunaldım ben

camnımm ne güzelll yaa maşallahhhh :) :) :)

inşallah bizlerde görürüz kalp atıslaırını 6 gun kaldı benım randevuma

valla günler geçmek bilmiyoooo :) :) :

aynen ayşe beklemek çok zormuş inşallah beklediğimize değer canım bizim de her şey yolundadır. Rabbim pıt pıt ları duymayı bizede nasip etsin son 4 gün

ben bir tane kullanıyorum ama pek işe yaramıyo canım ya
o ilacın ismi metpamid olabilir mi?
metpamid anında geçiriyo ama bana çok yan etki yaptığından içemiyorum
ismini öğrenirsen çok minnettar olurum
içtiğim ilacı bırakmayı düşünüyorum fayda etmiyor

İlacın ismi Dramamine.
Çok faydasını gördüler.
Arkadaşım serum almak zorunda kalıyordu bulantıdan.
Bu ilaçtan sonra çok şükür pek bir şeyi kalmadı.
Kuzenim de tek lokma yemek yiyemiyordu.
Bu ilacı alınca yemek yiyebiliyordu rahat rahat.
Sor bence doktoruna. Tamam derse kullan derim. Ben bizzat şahit oldum iyi geldiğine.

Kızlaaaarrr bende aranıza katıldımmm :) Bende Ocak annesi olcam inşallah :) İlk çocuğuma hamileyim.SAT 20 Nisan hesaplamaya göre doğum 26 Ocak hayırlısıyla.Yalnız size bi sorum olucak ben idrar yolu enfeksiyonu yaşıyorum benimle aynı sorunu yaşayan var mı.Lökosit 6-7 filan çıkıyo.Ayrıca kasıklarımda sancılarım var karnım da şişiyo.Ayaklarımı mı üşütüyorum acaba çok da dikkat ediyorum ama:KK43: İnş. hepimiz hayırlısıyla sağlıklı bir hamilelik geçiririz ...

canım aramıza hoşgeldin.benimde idrar tahlilimde 6-7 lokosit var.2 tane doktor gördü ilaç falanda vermedi.tabi diğer değerlerin normalse sorun yoktur.kasık ağrılarında gebelikten olabilir.sağlıkla kucağına alman dileğiyle..

tsh ve diğer tahlillerimi tekrR ettim devlet hastanesinde.hepsi normal sınırlarda.tsh 3.61 mesela.kadın doğum dr.ilacagerek yok dedi.1 ay sonra tekrar ederiz dedi.
ve 1 ay sonrayada kontrol günü verdi.ayyyy çok uzun geldi ya.1 ay boyunca bebişimde haber alamıcam:))

Son düzenleme:
kızlar mesaim bittti bnen çıkıyorum haydı hayırlı akşamlar :)

ay_she beni de ekler misin canım?

Kilo:54
Doğum:15 Ocak
İlk bebiş

not edıyorum canım 10 dk sonra cıkcıam ekelrım ıns :)

aynen ayşe beklemek çok zormuş inşallah beklediğimize değer canım bizim de her şey yolundadır. Rabbim pıt pıt ları duymayı bizede nasip etsin son 4 gün

evet canım yaa kalp atıslarını gorup tahlıllerıde yaptırdık mı ınsallah rahatlıycamm :)
ınsallah hıcbırımız bı sorunla akrsılasmayız :)

anladım canım benıdme tam gecmıyo ama rahatlıyorum gene de

bişeyler ye mutlaka iyice güçten düşme gecıcek bu gunelr ınsallah

ben gün sayıyorum resmen
normal mi bu

canıım çok geçmiş olsun.sen uzun süredir bu dertle başbaşasın.
seni anlıyorum diyemeceğim.çünkü benim midemde vs.hiç bir farklılk yok.
ilk gebeliğimde de öyleydi.sanırım şanslıyım.inşallah en yakın zamanda bulantılarından kurtulursun.Allah yardımcın olsun.

ben gün sayıyorum resmen
normal mi bu

ilk gebeliğimde de öyleydi.sanırım şanslıyım.inşallah en yakın zamanda bulantılarından kurtulursun.Allah yardımcın olsun.

ben gün sayıyorum resmen
normal mi bu

camnımm ne güzelll yaa maşallahhhh :) :) :)

inşallah bizlerde görürüz kalp atıslaırını 6 gun kaldı benım randevuma

valla günler geçmek bilmiyoooo :) :) :)

aaaa şaka gibi :KK53: :KK53: :KK53:
inşallah cnmmm seninde az kalmış güzel haberle gel inşallahh... bundan sonraki randevum 1 ay sonra ben napim şimdi :KK43:(
Ben de de isteksizlik var arkadaşlar. 2 haftadır eşimin yüzünü görmedim,gözrmezden geliyorum :KK1:
yaaaa bendede var kaçıyorum diyebilirim.... birde uyku hali var ya o benim kurtarımcım :))
Hergün mü aynı hisle uyanır insan... gitmesem bugün işe, uyusam 11:00 e kadar.
Şuan saat 16:00 ve benim acaip uykum var, midemde bir rahatsızlık hissi, gözlerim kapanıyor.

Kızlar siz müdürünüze hamile olduğunuzu söylediniz mi? Ben henüz onu da söyleyemedim.
uyanır cnm bende öleee hergün offf ya nezaman sabah olduuu yinemi iş diye gözümü açıyorum :))
ben sölemek zorunda kaldım çünkü ilk gebeliğim kötü sonuçlandı ve buda geç döllenme oldugundan sürekli doktora gitmek zorunda kaldığımdan söledim :KK43:( olabildiğince geç sölemek istiyodum ama kısmet ...
Kızlaaaarrr bende aranıza katıldımmm :) Bende Ocak annesi olcam inşallah :) İlk çocuğuma hamileyim.SAT 20 Nisan hesaplamaya göre doğum 26 Ocak hayırlısıyla.Yalnız size bi sorum olucak ben idrar yolu enfeksiyonu yaşıyorum benimle aynı sorunu yaşayan var mı.Lökosit 6-7 filan çıkıyo.Ayrıca kasıklarımda sancılarım var karnım da şişiyo.Ayaklarımı mı üşütüyorum acaba çok da dikkat ediyorum ama:KK43: İnş. hepimiz hayırlısıyla sağlıklı bir hamilelik geçiririz ...

hoşgeldin cnm Allahım sağğlıklı sıhali kucağına almayı nasip etsin inşallahh... cnm idrar enfeksiyonları için doktor ilaç veriyo ama 3 aydan sonra diye biliyorum. kasıklarındaki ağrılar normal bebişin büyüyo çünkü :))

X