2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
merhaba kızlar. ben de ocak annesi olcam nasipse. sat24 nisan . yazdıklarızı okudum hep aynı şeyleri yaşıyoruz sürekli uyku hali hafif bulantı . birde çalışan biri olmak zor müdüre daha söylemedim aslında paylaşmak hiç istemyorum ama doktora gidiş gelşten anlayacaklar.neyse bebişlerimiz sağlıkla büyüsünde katlanıcaz herşeye .çok mutluyum inşallah güzel pylaşımlar olur hep birlikte ilerleriz

merhaba kızlar. ben de ocak annesi olcam nasipse. sat24 nisan . yazdıklarızı okudum hep aynı şeyleri yaşıyoruz sürekli uyku hali hafif bulantı . birde çalışan biri olmak zor müdüre daha söylemedim aslında paylaşmak hiç istemyorum ama doktora gidiş gelşten anlayacaklar.neyse bebişlerimiz sağlıkla büyüsünde katlanıcaz herşeye .çok mutluyum inşallah güzel pylaşımlar olur hep birlikte ilerleriz

hayırlı olsun canım:)) inşallah sağ salim kucağımıza alırız bebişlerimizi...bende çalışıyorum, seni çok iyi anlıyorum zor oluyor

Kızlar ben bugün dr.a gittim kontrole. Normalde sat'a göre 1 hafta geriden geliyo demişti.Ben de bugün 8 haftalık diye gittim Sat'ı yakalamış bebişim. Yani 9 hafta 5 günlük çıktı sürpriz oldu benim için. Çok sevindim kocaman olmuş yaaaa.10 gün önce gittiğimizde pirinç kadardı, şimdi ise elleri ayakları bile belirginleşmişti, kımıldadığını da gördüm çok mutluyum bi anda sıkıntılarımı bile unuttum.Eşim bile tepki verdi bu sefer ikimiizin de yüzünde tatlı bi gülümseme..."Önceden hiç belli değildi çocuk olduğu, şimdi anladım" dedi.
Ben Aralık annesi olacakmışım ama sizden kopmak da istemiyorum. Burda da takılsam olur demi:KK49:

İlacın ismi Dramamine.
Çok faydasını gördüler.
Arkadaşım serum almak zorunda kalıyordu bulantıdan.
Bu ilaçtan sonra çok şükür pek bir şeyi kalmadı.
Kuzenim de tek lokma yemek yiyemiyordu.
Bu ilacı alınca yemek yiyebiliyordu rahat rahat.
Sor bence doktoruna. Tamam derse kullan derim. Ben bizzat şahit oldum iyi geldiğine.

canım benim teşekkür ederim:)
benim şuan kullandığım ilaç dramamine zaten
ne mutlu arkadaşına yaramış, Allah daha iyi etsin
ben bir faydasını göremiyorum
gerçi almadığımda daha fena oluyorum, az da olsa faydası oluyor tabi
ben 6. haftamda her gün serum aldım
şimdi haftada bir muhakkak hastahaneye düşüyorum çok zor bişey ya
mide bulantısı başka bşeye benzemyo
midemde başka bi sorun mu acaba ya da vücudumda iltihap mı var diye düşünmeye başladım

Kızlar ben bugün dr.a gittim kontrole. Normalde sat'a göre 1 hafta geriden geliyo demişti.Ben de bugün 8 haftalık diye gittim Sat'ı yakalamış bebişim. Yani 9 hafta 5 günlük çıktı sürpriz oldu benim için. Çok sevindim kocaman olmuş yaaaa.10 gün önce gittiğimizde pirinç kadardı, şimdi ise elleri ayakları bile belirginleşmişti, kımıldadığını da gördüm çok mutluyum bi anda sıkıntılarımı bile unuttum.Eşim bile tepki verdi bu sefer ikimiizin de yüzünde tatlı bi gülümseme..."Önceden hiç belli değildi çocuk olduğu, şimdi anladım" dedi.
Ben Aralık annesi olacakmışım ama sizden kopmak da istemiyorum. Burda da takılsam olur demi:KK49:

cnm gözün aydın ne güzel bebişin kocaman olmuş :)

bir çoğumuzun bebişlerinin doğum tarihi ocağın ilk haftası belki bizde aralık annesi olabilliriz :) kal burada cnm :KK16:

canıım çok geçmiş olsun.sen uzun süredir bu dertle başbaşasın.
seni anlıyorum diyemeceğim.çünkü benim midemde vs.hiç bir farklılk yok.
ilk gebeliğimde de öyleydi.sanırım şanslıyım.inşallah en yakın zamanda bulantılarından kurtulursun.Allah yardımcın olsun.

amiin, çok teşekkür ederim
ewt çok şanslısın, çok şşükret:))
inşaAllah böyle devam edersin

midemde başka bi sorun mu acaba ya da vücudumda iltihap mı var diye düşünmeye başladım

çok geçmiş olsun
builaçlar işe yaramıyo kuzum
ben neler çektim bi bilsen kusmaktan artık agzımdan kan geliyordu
kurtarıcım zofran oldu dil üstüne koyuyosun oldu bitti bi kere bile kusmadım
bi doktoruna sor istertsen

ayyy cnm yaa gözün aydınn maşşallahh kuzuna :)) gitme tabi bizimde nolcağımız belli diil ki belkide erken doğum yapıcaz :))

bende az önce doktordan geldim kızlar...
kalp atışı için gitmiştim ama duyamadık..
bebegim 7t1 olması gerekirken 5t6 dedi doktorum..
neden gelişmedi ki..

2hafta sonraya gün verdi..

eşimde girmişti odaya ne heveslerle..yine aglayarak çıktım..

Son düzenleme:

Anladım. ):
Umarım en kısa zamanda geçer bulantıların.
Benimde biraz bulanıyor ama öyle günlük hayatımı çok etkilemiyor.
Düşünemiyorum o zaman işe nasıl giderdim. :S
Allah kolaylık versin canım.

neden gelişmedi ki..

Hiiiiç canını sıkma. Ben de 10 gün önce gittiğimde bir hafta geriydi bebiş. Şimdi tam olması gerektiği gibi çıktı.
Merak etme 2 hafta sonra şu anki halinden çok farklı şeyler duyacaksın. :-)
Kalp atışları için zaten erken olabilir. Benim yarın 8. hafta olacak ve bugün ancak duyabildik kalp atışlarını.

neden gelişmedi ki..

cnmmm hemen umutsuzluğa kapılma olurmu belki geç döllenmedir bak benimde öle normalde 9+1 olması gerekirken 7+1 şuanda belki seninde öledir nolur ağlama dua et cnm hakkınızda hayırlısı 2 haftasnra kuzun sana süpriz yapıcak :))

çok geçmiş olsun
builaçlar işe yaramıyo kuzum
ben neler çektim bi bilsen kusmaktan artık agzımdan kan geliyordu
kurtarıcım zofran oldu dil üstüne koyuyosun oldu bitti bi kere bile kusmadım
bi doktoruna sor istertsen

benim mide bulantılarım çok şiddetlenince doktorum zofranın iğnesini yapıyordu ve anında geçiyordu
gerçekten mide bulantısına bire bir
ama çok ağır bi ilaç, hamileliğin ilk 3 ayında pek tavsiye edilmiyor
doktor sürekli kullanman için veremem dedi
ama ben forumda okudum, benim gibi şiddetli bulantısı olanlar bunu kullanıyor ikilemde kalsalar bile, çünkü normal hayata devam edebilmek mümkün değil bu bulantılarla
gerçekten sadece yaşayan bilir, mide bulantısıyla yaşamak çok zor
bu gidişle ben de onu kullanmaya başlicam

Hiiiiç canını sıkma. Ben de 10 gün önce gittiğimde bir hafta geriydi bebiş. Şimdi tam olması gerektiği gibi çıktı.
Merak etme 2 hafta sonra şu anki halinden çok farklı şeyler duyacaksın. :-)
Kalp atışları için zaten erken olabilir. Benim yarın 8. hafta olacak ve bugün ancak duyabildik kalp atışlarını.
saol arkadaşım..içimi rahatlattın sanki tek bende ble oldu die düşündüm..
peki hamilelk cetvelini dr.un söledigi zamana göre mi yaptın?
bu 2 hafta nasıl geçer ki:KK50::KK50:
cnmmm hemen umutsuzluğa kapılma olurmu belki geç döllenmedir bak benimde öle normalde 9+1 olması gerekirken 7+1 şuanda belki seninde öledir nolur ağlama dua et cnm hakkınızda hayırlısı 2 haftasnra kuzun sana süpriz yapıcak :))

ahh teşekkür ederim tubacım...aslında benm geç döllenme olablme ihtimlim yüksek pkosum ve gec yumurtladıgım için...
sen de mi cetvelini doktorunun verdigi güne göre yaptın?
ben satıma göre yapmıstım ama yanlş oldu:KK50::KK50:
inşallah güsel bir sürpriz yapar bebişim:KK16:

saol arkadaşım..içimi rahatlattın sanki tek bende ble oldu die düşündüm..
peki hamilelk cetvelini dr.un söledigi zamana göre mi yaptın?
bu 2 hafta nasıl geçer ki:KK50::KK50:

ahh teşekkür ederim tubacım...aslında benm geç döllenme olablme ihtimlim yüksek pkosum ve gec yumurtladıgım için...
sen de mi cetvelini doktorunun verdigi güne göre yaptın?
ben satıma göre yapmıstım ama yanlş oldu:KK50::KK50:
inşallah güsel bir sürpriz yapar bebişim:KK16:

Cetvelimi son adet tarihime gör yaptım.
Doktorun 10 gün önce dediğine göre cetvel bir hafta öndeydi ama dediğim gibi bugün doktora yeniden gittim ve cetvelle birebir aynı çıktı.

Cetvelimi son adet tarihime gör yaptım.
Doktorun 10 gün önce dediğine göre cetvel bir hafta öndeydi ama dediğim gibi bugün doktora yeniden gittim ve cetvelle birebir aynı çıktı.

slm cnm dr un neye göre gelişimini söyledi kan tahlili filan mı yoksa boyuna göre mi merak ettim benim hiç öyle bişey demedi

X