2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
nasıl gidiyo kızlar inş iyisinizdir,bende dün dr gittim kesenin etrafında kanama varmış ve düşük tehlikem varmış çokk üzüldüm,ilaç kullanıyorum.Rabbim hayırlısını nasip etsin inş:KK43: dikkat edin kendinize...
cnm keseye çok yakın diilse korkma ilaç almayada başladıysan o kanama kesilicektir sen iş falan yapma sürekli dinlen ve içini rahat tut Allahım hakkında en hayırlısını versin inşallahh
kızlar içinizde en deneyimli olarak söylüyorum,ilk 3 ay çok zor geçiyor yani insana çok uzun geliyor,bir türlü bitmek bilmiyor ama 3 aydan sonra nasıl geçtiğini hiç anlamayacaksınız.hamileliğin tadını çıkarmaya başlayacaksınız karnınızda çıkmaya başlayınca kendinizi tam hamilelik moduna sokacaksınız.etraftan ilgi alaka falan.ve bir bakıyosunuz 5 aylık ,7 aylık derken 9 ay gelmiş çatmış.yani şu 1,5-2 ayıda bi atlattıkmı tamamdır allahın izniyle.ben resmen gün sayıyorum 1 gün daha geçti diye.yarın 8 haftalık olucam ve kalıcak 4 haftam inş.doktorum 12. haftadan sonra bulantıların hafifler demişti.3 çocuğumdada böyleydi bundada böyle oldu yine 3 ayın bitmesini dört gözle bekliyorum ama bir türlü geçmiyoooor.

ayyy ne güzel anlatmışsın aynen öle olucak eminim ama şu 3 ay geçmiyo bi yaaaa :)) daha önümde 5 haftam var Allahım izniyle geçicek inşallahh :)) sonra karnımız büyücek ve en çok istediğim bi an önce tekmelerini hissetmekk :))

hem baş dönmesi
hem karın ağrısı
hem mide bulantısı
hem mide yanması ve ekşimesi
hepsini aynı anda yaşıyorum canım
hastahanelerden kurtulamadım bi aydır böyle:KK37:

Canım ben de öyleyim baş dönmesi hariç tüm mide şikayetlerinin karışımı bende de var.

Sanıyorum sivastasın, bende sivastayım hangi hastaneye gidiyorsun, arkadaşım inşallah güzel sonuçlar alırsın...

Evet canım. Ben devlet hastanesine gidiyorum ama anadolu hastanesine geçmeye karar verdim.Henüz dr. yok aklımda.

kızlarrr yeni doktordan geldikk :)) 7+1 olduk ve kalp atışlarımızıda duyduk Allaha şükür inşallahh hep böle yolunda devam eder herşey :))

canım bu konuda deneyimli olarak sana tavsiyem bilekten olan dijital tansyion aletlerinden almaman, onlarda değeri yanlış gösterme çok oluyo.
dijital istiyosan koldan ölçüm yapanları tercih et. marka olarak Omron'u tavsiye edebilirim, bu konuda uzman bir marka. Dijital olmayanlar mekanik ölçüm yapanlar aslında en güvenlisi ama bunun için de ölçüm yapmayı bilmek gerek, mekanikte de Scala tavsiyem hem fiyatı uygun hem de iyi. Umarım yardımcı olmuşumdur.

canım çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için :) gercekten nfaydalı oldu

omron u gormustum bakayım en ıyısı ona :)

nasıl gidiyo kızlar inş iyisinizdir,bende dün dr gittim kesenin etrafında kanama varmış ve düşük tehlikem varmış çokk üzüldüm,ilaç kullanıyorum.Rabbim hayırlısını nasip etsin inş:KK43: dikkat edin kendinize...

canım üzülme bol bol dınlen ayakta durma gecer ınsallah :)

Slm kiZlar Bişey sorcam ama biraz çekiniyorum ya sizdede cinsel isteksizlik varmı yoksa bendemi bı sorun var ??

evet ya bende de var ama bazen birden isteyedebiliyo canım :KK1: ama bebeğime bişey olmasını ıstemedıgımden azcık
beklemek istiyorum aslında gebelıkte ilişki genelde serbest ama benım ıcın su an rısklı :) dr izin verene kadar aşna fişna yok :)

bende 3.hamileliğimin son 2 ayında yüksek tansiyon problemi yaşadım.normalde hiç yükselmezdi.gebeliğe bağlı oluyomuş.her gün doktordaydık.son ay sürekli nst ye giriyodum.ödem pluyodu çok kötü tansiyona bağlı ve bebeğim 7.aya kadar çok güzel kilo alıyoken ondan sonra hiç kilo almadı.2.700 doğdu.tansiyon yüksekliğinde bebeğe kordondan kan akışında problem oluyomuş.inşallah bunda yaşamam.anne sürekli stres oluyo acaba bebeğe bişey oldumu diye.

canım ya benımde birden kalbim hızlıca carpmaya baslıyo kafam uyusmus gibi oluyo böle gozum kararmıyo da
kulakalrım cınlıyo basıam bı agrı cıkıomus gibi garip bu yuksek tansıyon oluyor değil mi yanı en son eskısehrıdeyken oldu
o an ölçemedık ertesı gun ölçtüğümde 12-7 idi normal yani

ay-she cim.. beni de listeye ekler misin
yas:28
kilo:70
ilk bebek
24 ocak tahmini doğum tarihim

eklerım canım :)

Kızlar :KK9:

Benim SAT: 24 Nisan
Kese görünüyor mudur artık, kalp atışları var mıdır?

Birde ne zaman karnımız büyücek, hı :KK9: ?

Imm birde kaç haftalık diye sorana ne dememiz lazım. Mesela 4+6 benim bugün. 5 mi demem lazım yoksa 4+6 mı?...

Son olarak :KK70: doktor ilk muayenede kese kalp atışı vs için vajinal ultrason mu yapıyor yoksa karından mı?

Son düzenleme:

Imm birde kaç haftalık diye sorana ne dememiz lazım. Mesela 4+6 benim bugün. 5 mi demem lazım yoksa 4+6 mı?...

Son olarak :KK70: doktor ilk muayenede kese kalp atışı vs için vajinal ultrason mu yapıyor yoksa karından mı?

canım bence kese gozukebılır :)

ama kalp atısı için beklemen lazım

herkesin göbüşü aynı zamanalrda büyümeye başlamaz senın fizyolojik yapına göre değişir.

mesela ben 5 aylıkken ciddi ciddi göbeğim vardı ama kzıkardesım çok zayıf hamıle kalmsıtı ve 5. ayda bile

çok fazla göbüşü yoktu tam hamılleık göbeğim ne zaman olucak diosan 6. ay diyeyım ben sana :)

ama dediğim gibi kişiden kişiye değişir....

bazı doktorlar riskli gebelık yasyaan hastaları ıcın üstten bakmayı tercıoh edıyor ama alttan bakılmasının da

bi sakıncası yok aksine bebeği ve kalp atısını daha erken görebilrisin vajınal usg de :)

4 haftanı bitirmişsin 5. haftanın içindesin canım :)

Son düzenleme:

öncelikle 4+6 san zaten 5 haftalık oldun demek 4 haftan bitiyo :)) şuanda sadece keseyi görebilirsin bana doktor vajinal bakmıştı 4+3 de görmüştük sende görürsün ama doktordan doktora farkediyo belki üstten bakar ama kalp atışları için erken ben yine vajinal 6+1 de de kalp atışlarını gördüm bugünde 7+1 iz üstten kalp atışlarını duyduk :)) umarım yardımcı olabilmişimdir :))

ayyy şimdi bidaki randevum 1 ay sonra nasıl geççek bu zaman yaaaa ....

Son düzenleme:

canım doktor veya hemşire harici birisi sorarsa 5 dersin yoksa tam söyle 4+6 oluyor 5 değil 5 yarın olacak +
5. hafta bittiğinde muhtemeler karından gözükebilir gözükmeyedebilir o zaman mecbur alltan bakıyorlar yani ilk muayene ye ne zaman gittiğin önemli
geç gidersen karından da net gözükür artık mesela 6. hafta da gidersen karından kesin görünür artık yani ok +
benimde son adet tarihim 26 nisan perşembeye çıkıcam doktora bakalım görecekmi merakla bekliyorum canım

canım bence kese gozukebılır :)

ama kalp atısı için beklemen lazım

herkesin göbüşü aynı zamanalrda büyümeye başlamaz senın fizyolojik yapına göre değişir.

mesela ben 5 aylıkken ciddi ciddi göbeğim vardı ama kzıkardesım çok zayıf hamıle kalmsıtı ve 5. ayda bile

çok fazla göbüşü yoktu tam hamılleık göbeğim ne zaman olucak diosan 6. ay diyeyım ben sana :)

ama dediğim gibi kişiden kişiye değişir....

bazı doktorlar riskli gebelık yasyaan hastaları ıcın üstten bakmayı tercıoh edıyor ama alttan bakılmasının da

bi sakıncası yok aksine bebeği ve kalp atısını daha erken görebilrisin vajınal usg de :)

4 haftanı bitirmişsin 5. haftanın içindesin canım :)

Teşekkür ederim ay_she'cim :KK1:

öncelikle 4+6 san zaten 5 haftalık oldun demek 4 haftan bitiyo :)) şuanda sadece keseyi görebilirsin bana doktor vajinal bakmıştı 4+3 de görmüştük sende görürsün ama doktordan doktora farkediyo belki üstten bakar ama kalp atışları için erken ben yine vajinal 6+1 de de kalp atışlarını gördüm bugünde 7+1 iz üstten kalp atışlarını duyduk :)) umarım yardımcı olabilmişimdir :))

Anladım, çok teşekkür ederim :-) Darısı başıma, sizinkilere de maşallah :)

kızlar hayırlı olsun bebişleriniz allah kucağınıza almayı da nasip etsin ben ocak 2012 annesiyim topiği gorünce kutlamak istedim

is yerimde bi kadın var 41 yasında. 2 tane sezaryenle dogumu var.. ancak bu kadın normal dogumun makattan yapıldıgını zannediyomus... bunu da 5-6 kadının yanında soyledi. herkes sok gecirdi. dalga mı geciosun dediler ama kadın cok ciddiydi. bide diyo ki ben hic normal dogum yapmadım ki :KK9:

kızlarrr yeni doktordan geldikk :)) 7+1 olduk ve kalp atışlarımızıda duyduk Allaha şükür inşallahh hep böle yolunda devam eder herşey :))

camnımm ne güzelll yaa maşallahhhh :) :) :)

inşallah bizlerde görürüz kalp atıslaırını 6 gun kaldı benım randevuma

valla günler geçmek bilmiyoooo :) :) :)

is yerimde bi kadın var 41 yasında. 2 tane sezaryenle dogumu var.. ancak bu kadın normal dogumun makattan yapıldıgını zannediyomus... bunu da 5-6 kadının yanında soyledi. herkes sok gecirdi. dalga mı geciosun dediler ama kadın cok ciddiydi. bide diyo ki ben hic normal dogum yapmadım ki :KK9:

aaaa şaka gibi :KK53: :KK53: :KK53:

camnımm ne güzelll yaa maşallahhhh :) :) :)

inşallah bizlerde görürüz kalp atıslaırını 6 gun kaldı benım randevuma

valla günler geçmek bilmiyoooo :) :) :)

aaaa şaka gibi :KK53: :KK53: :KK53:

kadın bide universite mezunu :KK37:

canım listeye beni de eklersen sevinirim

beklenen dogum tarihi: 12 Ocak
Yas: 31
2.cocuk
Yer: Ankara
Kilo: 67.5 ( baslangıc simdi 68.3 falanım :KK43:)

Hamilelik hakkında doktorunuzun size söylemedikleri…

Eczaneden gebelik testini alıp yaptıktan ve üzerinde iki pembe çizgiyi gördükten sonra bebeğin babası, belki annemiz ve bir iki yakın arkadaşımızdan sonra (belki de önce) ilk aradığımız insan herhalde doktorumuz oluyor. Neden? Çünkü o bu işin uzmanı. Ona güveniyor, hamilelikle ilgili tüm sorularımızı ona soruyor, her türlü konuda bilgi alıyoruz.

YOKSA ALIYOR MUYUZ? Hiç mi utanıp sıkıldığımız konular, kızarıp bozardığımız, sormaktan çekindiğimiz sorular yok?

Olmaz olur mu? Kadın doğum doktorumuz ister kadın olsun, ister erkek, işi ilk olarak sağlıklı bir gebelik geçirmemizi sağlamak ve sonrasında da bebeğimizi sağlıkla kucağımıza almamıza yardımcı olmak. Bizim arkadaşımız olmak, örneğin ayak parmaklarımızın dolma gibi şişeceğinden bahsetmek değil.

Hangimizin kadın doğum doktoru ikinci üç ayda tavan yapan libidomuz yüzünden vahşi bir kaplan gibi eşimizin üstüne atlayacağımızdan bahseder?

Ya da karnımızın, bebeğimizin çıkacağı yerimizi göremeyeceğiniz kadar büyüyeceğinden?

İşte aşağıda ben bunları anlatmaya çalıştım.

Hamilelik hakkında doktorunuzun size söylemedikleri:

Gebelik, bütün vücudunuzu etkiler: Hamileliğin sadece karnının şirince büyümesinden ibaret olduğunu zanneden garipçik gebeler büyük yanılgı içindedir. Gebelik, saç diplerinizden ayak parmaklarınıza, kaburgalarınızdan idrar kesenize kadar vücudunuzun görünen görünmeyen her yerini tamamıyla etkileyen, hatta alt üst eden bir tecrübedir.
Büyüyen tek yeriniz karnınız değildir. Göğüsleriniz sağılacak inekmişsiniz hissi vermeye başlar (bir bakıma da öyle değil midir zaten?) Yüzükleriniz ellerinize sığmaz olur. Ayak parmaklarınızın kalın sarılmış yaprak dolması görüntüsü almasının yanı sıra ayaklarınız hepten yarım numara kadar büyüyebilir.
Regl kanaması yaşamıyor olabilirsiniz ama… Adet dönemlerini ağrılı, sızılı, bol kanamalı geçiren her genç kızın hamilikle ilgili en büyük beklentilerinden biri de aylık kanamaların en az dokuz ay boyunca rafa kalkmasıdır. Ancak acı hayat o kadar adil değildir — nitekim gebeliğiniz boyunca sizi terk eden kanamalar yerini yumurta akı gibi diğer başka sıvılara bırakacak ve sizi şaşırtacaktır.
Göbek deliğiniz dışarı fırlar. Bazı kadınların göbek deliği zaten fırlaktır, dolayısıyla bu değişiklik onları fazla etkilemez. Ama eğer içerlek ve kendinize göre nispeten “seksi” bir göbek deliğiniz varsa gebeliğiniz boyunca onunla vedalaşmak zorunda kalır ve 1-2 yaşında bir çocuğunkini andıran pırtlak bir göbekle gezmek zorunda kalırsınız.
Bazı gebeler uzun ve bakımlı tırnakların tadını çıkarma fırsatı elde eder. Gebe kalmadan önce başka kadınların uzun, bakımlı tırnaklarına özenen bazı kadınlar, hamile olduktan sonra içlerindeki bu ukdeyi biraz olsun giderebilirler. Nitekim vücuttaki hormonsal değişiklikler tırnakların hızlı uzamasına ve güçlenmesine sebep olur. Ancak burada altı çizilmesi gereken kelime HIZLI UZAMASIdır. Fazlasıyla hızlı uzayan tırnaklarınız bu sefer de manikür masraflarınızın artmasına sebep olur.
Aynı hormonsal değişiklikler saçlarınızı da etkiler. Saçlarınız ışıl ışıl parlamaya başlar, gürleşir. Gürleşmesinin sebebi gebelik boyunca saç dökülmesinin yavaşlamasıdır. Gelin görün ki hayatın adaletsizliği burada da kendini gösterir: gebeliğiniz boyunca dökülmeyen saçlarınız bebeğinizin doğumuyla beraber misliyle dökülmeye başlar. Banyoda, saçınızı tararken saçlarınız avuç avuç öyle dökülür ki, peruk arayışına girmeniz gerekeceğini düşünmeye başlarsınız.
Bu “hızlı uzamak ve gürleşmek” maalesef sadece saçlarınıza özgü değil, vücudunuzdaki tüm tüyleri (evet, İSTENMEYEN cinsten olanları da) etkileyen bir değişimdir. Bacak tüyleriniz de çok daha hızlı uzar. Lazer epilasyonun nimetlerinden faydalanmamışsanız ve banyo sırasında jilet teknolojisine başvuruyorsanız, eskisinden daha sık uygulamanız gerekir. Ancak giderek büyüyen karnınız öne doğru eğilmenizi günbegün zorlaştıracağı için banyo sırasında gerçekleştirdiğiniz bu epilasyon seansları giderek zorlaşan akrobatik hareketler gerektirmeye başlar. Eşinizin yanında maymun gibi gezmek istemezseniz onun yardımına başvurmanız kaçınılmaz olur. Böylece mahremiyet sıfırın altına iner.
Mideniz sabah, akşam, uykudayken, uyanıkken, SÜREKLİ bulanabilir. İngilizcede “morning sickness” olarak adlandırılan bu bulantılar birçok hamile kadın açısından sadece sabahla kısıtlı değildir. Mideniz gün boyunca bulanabilir, hatta benim ikinci gebeliğimde olduğu gibi geceleri uykunuzdan bile uyandırabilir. Ben de dahil birçok zavallı gebe çareyi tuzlu ve karbonhidrat açısından zengin yiyeceklere yönelmekte bulunca kendini başka bir problemle yüz yüze bulur: KİLO SORUNSALI!
Hamilelik sırasında kilo alacak olmak gebeleri en çok sıkıntıya sokan konulardan biridir. Popüler anne-çocuk dergileri, web siteleri ve gebelik üzerine yazılmış birçok kitap hamilelik sırasında ortalama 9 ila 12 kilo kadar alınmasının normal olduğunu söyler, ve eklerler: “Birinci üç ay boyunca 0-1 kilo, ikinci üç ay boyunca 5-6 kilo, üçüncü üç ay boyunca 4-5 kilo.” BU “MODEL” KİLO ALIM SÜRECİ NEDENSE ORTALAMA GEBEYE PEK UYMAZ. Birçok gebe ilk aylardaki mide bulantısını bastırmak için karbonhidratlı yiyeceklere sığınınca altıncı ayına geldiğinde toplamda alması gereken kiloyu çoktaaan geçtiğini fark eder!
Bebeğinizin çıkacağı yeriniz olan malum bölgeniz büyüyen göbeğiniz sayesinde giderek gözden ırak olmaya başlar. Her ne kadar ilk başlarda, en azından doktorunuzu düşünerek temizlik ve estetiğe önem veriyor olsanız da karnınız büyüdükçe “ayıbın yolu kayıp” felsefesini benimseyerek “Aman canım. Doktor değil mi bu? Kim bilir neler neler görüyordur” şeklinde kendinizi avutmaya başlar ve malum yerinizle aylar sonra görüşmek üzere vedalaşırsınız.
Hamileliğin en güzel fiziksel belirtilerinden biri şüphesiz bebeğinizin içinde hareket etmesidir. Hele de ilk gebeliğinizi yaşıyorsanız, neye benzeyeceğini bilmediğiniz bu anı heyecanla beklersiniz. Bilmediğiniz şey gebeliğinizin son zamanlarında bu tekme-yumrukların zaman zaman canınızı acıtmaya başlayacağı, siz tam uyumaya çalışırken kaburganıza yiyeceğiniz bir tekmenin, ya da idrar kesenize yöneltilen bir sağ kroşenin “kiracıyı sepetleme vakti”nin geldiğini düşündürtmeye başlatacağıdır. BU DÜŞÜNCE SİZİN KÖTÜ BİR ANNE OLACAĞINIZ ANLAMINA GELMEZ.
Gebelik sırasında vücudunuzun her yeri gibi cildinizde de türlü değişiklikler gerçekleşir. Göbek deliğinizin hemen altından malum yerinize doğru koyu renk bir çizgi inmeye başlar. Bu çizginin yok olması doğumdan sonra aylar alabilir. Aynı zamanda göğüs uçlarınız ve areola denilen halka kısmın rengi koyulaşır (Söylentiye göre bu koylaşmanın sebebi bebeğin memeyi kolayca görebilmesidir). Bu renk değişimleri doğumdan sonra eski haline dönebilir, dönmeye de bilir.
Çatlaklar birçok gebenin korkulu rüyasıdır. Hele de ilk gebeliğinizi yaşıyorsanız pahalı kremlerden koca karı ilaçlarına kadar her türlü solüsyonu denemeye hazır hissedersiniz. Bilmeniz gereken gerçek ise çok basittir: ÇATLAKLAR GENETİKTİR. Anneniz çatladıysa kaçarınız yoktur.
Kilo alımınız ve kilo dağılımınız Siyaset Meydanı konusuymuşçasına her ortamda tartışılır. Hamile olduğunuz zaman nedense hamileliğinizden önce “dış kapının mandalı” konumunda olan birçok insan aradaki mesafeyi hiçe sayarak vücudunuz hakkında yorum yapmaya başlar: “Sadece kalçanız büyümüş, yoksa hiçbir yerinizde bir şey yok” gibi iltifat niyetiyle yapılan meymenetsiz yorumlar sizi deli eder.
Büyüyen göbeğiniz de orta malına dönüşür. Otobüste giderken, alışveriş merkezinde gezerken, markette gezinirken herkes, özellikle de yaşlı teyzeler, size sormaksınız karnınızı okşar, onunla da yetinmez şekline göre kız ya da erkek çocuğunuz olacağına dair kehanette bulunurlar.
Vücudunuzdaki tüm değişikliklerden sorumlu olan hormonlarınız rüyalarınızda da sizi rahat bırakmaz. “Masum anne kadın” imajıyla tamamen çelişen, 18 yaş altındakiler için uygunsuz rüyalar görmeye başlarsınız. Özellikle de ikinci üç ayda görmeye başladığınız bu rüyaların ertesinde eşinizin üzerine vahşi bir kaplan gibi atlamak ister, ancak onun “Bebeğe zarar vermeyelim” endişeleri yüzünden geri püskürtülmek durumunda kalabilirsiniz.
Gebelikten önce portakal büyüklüğünde olan rahminiz 40 haftanın sonunda karpuz kadar olur. (Bu karpuzun Adana karpuzu mu, Diyarbakır karpuzu mu olacağı gebeden gebeye değişir.) Bunu yapabilmek için de rahminizin esnemesi gerekir. Bu da bambaşka bir gerçeği birlikte getirir: Gebelik sırasında esneyen tek kaslarınız rahim kasları değildir. Gebe kadınların sakar olması, normalden daha fazla düşme ve sakatlanma riski taşımaları işte bu vücut genelinde esneyen kaslar yüzündendir. Hatta yemeklerden sonra yaşanan reflü de işte yemek borusu kapakçığının gevşemesi yüzündendir.
Sindirim sisteminize dâhil olan kaslar da bu esneme ve gevşemeden nasibini alır. Hamile kadınların şirin görüntülerine tamamen ters olarak olur olmaz yerlerde gark gurk geğirme eğilimindedirler. Sindirim sisteminizdeki bu gaz sorunu sizi gittiğiniz hiçbir yerde rahat bırakmadığı gibi tek çıkış noktası ağzınız olmadığı için kötü kokulu başka gazların da ortaya yayılmasına sebep olur.
Uyku sorunsalı: Hamile kadınların sıkıntısını çektiği konuların ilk sırasında mide bulantıları geliyorsa ikinci sırada uyku problemi gelir. İlk haftalarda başını kaldıramamacasına bastıran uyku halleri ikinci üç ayda kaybolur gibi görünse de son üç ayda bu sefer büyüyen karın, çeşitli ağrı ve kramplar, yaklaşık yarım saatte bir gidilen tuvalet ziyaretleri uyku uyuyamamanıza sebep olur. Bu aslında doğanın sizi bebek geldikten sonraki uykusuz gecelere hazırlaması olarak da görülebileceğinden sıkıntı yaratsa da uzun vadede işinize yarayacak bir geçiş sürecidir.
Yukarıdaki paylaşımları biraz kendi yaşadıklarımdan, biraz yakınımdaki gebelerin deneyimlerinden, biraz da The Girlfriend’s Guide to Pregnancy kitabından derledim. Eklentilere açığım. Utanmaca, çekinmece yok. Herkes her şeyi yazsın, gebeler sıkıntılarını paylaşmaktan çekinmesin!

Alıntıdır :KK9:

aaa yok artık yaa. Dalga mı geçti acaba??? 41 yaşında üniversite mezunu ve 2 çocuğu olan bi kadının bunu bilmemesi çok ilginç ya çok komik. mantıken hiç olurmu böle bişey orası zaten bağırsaklara bağlı bağırsaktanmı çocuk çıakrıyoz :KK9: adet olurken hiç mi görmüyomuş nerden geliyo, yumurtalıklar nerde he Yarabbim yaa.

++ İş yeri çekilmiyor evet. Kafamı koyup uyumak için neler vermezdim şu an..

Hayat enerjim çekilmiş gibi benimde :/
Ne kadar güzel motive ediyorsun. Teşekkür ederiz :21:

Hergün mü aynı hisle uyanır insan... gitmesem bugün işe, uyusam 11:00 e kadar.
Şuan saat 16:00 ve benim acaip uykum var, midemde bir rahatsızlık hissi, gözlerim kapanıyor.

Kızlar siz müdürünüze hamile olduğunuzu söylediniz mi? Ben henüz onu da söyleyemedim.

Kızlaaaarrr bende aranıza katıldımmm :) Bende Ocak annesi olcam inşallah :) İlk çocuğuma hamileyim.SAT 20 Nisan hesaplamaya göre doğum 26 Ocak hayırlısıyla.Yalnız size bi sorum olucak ben idrar yolu enfeksiyonu yaşıyorum benimle aynı sorunu yaşayan var mı.Lökosit 6-7 filan çıkıyo.Ayrıca kasıklarımda sancılarım var karnım da şişiyo.Ayaklarımı mı üşütüyorum acaba çok da dikkat ediyorum ama:KK43: İnş. hepimiz hayırlısıyla sağlıklı bir hamilelik geçiririz ...

X