2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
saol arkadaşım..içimi rahatlattın sanki tek bende ble oldu die düşündüm..
peki hamilelk cetvelini dr.un söledigi zamana göre mi yaptın?
bu 2 hafta nasıl geçer ki:KK50::KK50:

ahh teşekkür ederim tubacım...aslında benm geç döllenme olablme ihtimlim yüksek pkosum ve gec yumurtladıgım için...
sen de mi cetvelini doktorunun verdigi güne göre yaptın?
ben satıma göre yapmıstım ama yanlş oldu:KK50::KK50:
inşallah güsel bir sürpriz yapar bebişim:KK16:

aaa tamam o zaman sende benim gibi olabilirsin :)) evet cnm ben ilk keseyi gördüğümüz zamanki doktorun sölediği güne göre yaptım doktor keseyi 4+3 de gördü bende çizelgemi ona göre yaptım ve bugün gittiğimde bu tarihe göre 7+1 olmam gerekiyodu ve öleydi sende ona göre hareket et peki sen ilk defamı doktora gittin yani keseyi görmeye gitmişmiydin ?

slm cnm dr un neye göre gelişimini söyledi kan tahlili filan mı yoksa boyuna göre mi merak ettim benim hiç öyle bişey demedi

10 gün önce doktora gittiğimde ne kan tahlili yaptı ne de son adet tarihimi sordu. Sadece boyuna baktı.
Bugün yeniden gittiğimde tam olması gerektiği gibi çıktı.
O zaman sadece boyuna bakarak bir hafta geriden geliyordu son adet tarihime göre.
Ama 10 gün içinde değişmiş. Olması gereken boyu yakalamış.

10 gün önce doktora gittiğimde ne kan tahlili yaptı ne de son adet tarihimi sordu. Sadece boyuna baktı.
Bugün yeniden gittiğimde tam olması gerektiği gibi çıktı.
O zaman sadece boyuna bakarak bir hafta geriden geliyordu son adet tarihime göre.
Ama 10 gün içinde değişmiş. Olması gereken boyu yakalamış.
boyuna göre yorum yapmış demekki Allah sağlıklı sıhatli kucağımıza almayı nasip eder inş...

aaa tamam o zaman sende benim gibi olabilirsin :)) evet cnm ben ilk keseyi gördüğümüz zamanki doktorun sölediği güne göre yaptım doktor keseyi 4+3 de gördü bende çizelgemi ona göre yaptım ve bugün gittiğimde bu tarihe göre 7+1 olmam gerekiyodu ve öleydi sende ona göre hareket et peki sen ilk defamı doktora gittin yani keseyi görmeye gitmişmiydin ?

canm bende sat 9nisandı.12mayıs.de tahlil yaptık 80 çıktı
19mayısda kese gördüm o zaman 5t2 di.
doktor satla uyumlu demişti.

işte 10gn snra tekrar gttim..şimdi kese byümüş oldukça
ama işte usg 5t6 gösterdi..
sanırım cetvelimi degşmeliyim

Son düzenleme:

evet cnm değiştirmelisin bencede :)) çünkü herşey yolunda ve 10 gün sonra kalp atışlarını duyup gelicen inşallahh :))

cnm olabiliyor öyle hiç kafana takma 2 hafta sonra kalp atışlarını duyarsın inşallah cnm :nazar::emir_bebek:

canlar gec dollenme olayi benimde basimda bebisin usg ile sat tarihi arasinda 10 gun var....ama hersey yolunda bebis iyi....su 3 ay bir gecsinde hayirlisiyla...

evet cnm değiştirmelisin bencede :)) çünkü herşey yolunda ve 10 gün sonra kalp atışlarını duyup gelicen inşallahh :))

cnm olabiliyor öyle hiç kafana takma 2 hafta sonra kalp atışlarını duyarsın inşallah cnm :nazar::emir_bebek:

inşallah kızlar..ahh nasıl içimi rahatlattınız bir bilseniz..
eve geldgmden ebri süzülüor yaşlar..engel olamıyorum..

Allah ım hepimize saglıklı bebişler nasıl etsin..hayırlısıyla alalım kucaklarımıza:KK16::KK16::KK16::KK16:

canlar gec dollenme olayi benimde basimda bebisin usg ile sat tarihi arasinda 10 gun var....ama hersey yolunda bebis iyi....su 3 ay bir gecsinde hayirlisiyla...

ahh cnm ahh bende sadece bende var sanıyodum demekki başkalarıda varmış doktorda tanıyoya beni artık adet tarihine göre bakmıyo zatenn :))) evet şu 3 ayı bi geçirelim herşey süper olucak ayrıcaa bebeklerimizin sağlıklı olması yeterli sat mat hiç önemli diill :))

Allah ım hepimize saglıklı bebişler nasıl etsin..hayırlısıyla alalım kucaklarımıza:KK16::KK16::KK16::KK16:

aminn kzuum inşallah hep dua et hakkımızda hep hayırlısı olsun de :)) vee kötü düşünüp sakın bebeğini etkileme olurmuuu :))

ah cnm benim kıyamam sen içini ferah tut . 2 hafta sonra belli olucak geç döllenmeyse zaten 1 hafta oynuyor sanırım
inşallah cnm hayırlısıyla alalım kucaklarımıza sıpacıkları :nazar::emir_bebek::nazar:

benim dr.da her gittiğimde 4-5 hafta sonra 5-6 hafta falan dio.uyumlumu diyorum evet diyo.ama kesin bi hafta gün vermedi bende çizelgeden takip ediyorum.

Merhabalar tüüm müstakbel annelere :KK16::KK16::KK16:
galiba ben de (standart tahmin ve ölçümlere göre)Ocak ayının 26'sında ilk bebeğimi(yaa hala inanamıyorum bebeğim deyişime bile,sanki başkasından bahsediyorum) kucağıma alıcam. bugün idrar testi yaptım pozitif çıktı.
çok genç ve tecrübesiz oluşumu bir kenara bırakın, inanılmaz şaşkınım, beklemiyordum ve düşünmüyorduk da açıkçası çünkü kendimizi hazır hissetmiyorduk ama neyse sağlıklı olsun hayırlı olsun hepimizinki inşallah. ben de eşim de hala şoktayız ondan böyle şaşkolozca yazıyorum :KK1::KK1:
tanışıp kaynaşayım dedim, iyi dileklerimi sunmak ve buradaki desteği 1 kişi daha artırmak için.
sağlıcakla arkadaşlar.:KK16:

Merhabalar tüüm müstakbel annelere :KK16::KK16::KK16:
galiba ben de (standart tahmin ve ölçümlere göre)Ocak ayının 26'sında ilk bebeğimi(yaa hala inanamıyorum bebeğim deyişime bile,sanki başkasından bahsediyorum) kucağıma alıcam. bugün idrar testi yaptım pozitif çıktı.
çok genç ve tecrübesiz oluşumu bir kenara bırakın, inanılmaz şaşkınım, beklemiyordum ve düşünmüyorduk da açıkçası çünkü kendimizi hazır hissetmiyorduk ama neyse sağlıklı olsun hayırlı olsun hepimizinki inşallah. ben de eşim de hala şoktayız ondan böyle şaşkolozca yazıyorum :KK1::KK1:
tanışıp kaynaşayım dedim, iyi dileklerimi sunmak ve buradaki desteği 1 kişi daha artırmak için.
sağlıcakla arkadaşlar.:KK16:

aramıza hoşgeeldinnn..sağlıkla kucağına alman dileğiyle.bende 2.bebeğimi dünyaya getiricem inşallah.iyi paylaşımlarrr

aramıza hoşgeeldinnn..sağlıkla kucağına alman dileğiyle.bende 2.bebeğimi dünyaya getiricem inşallah.iyi paylaşımlarrr
çok teşekkürler :KK16:
ayy tebrik ederim sen de hayırlısıyla kavuşursun bebeğine inşallah, hayırlı evlat olsun.
ben daha doktora da gitmedim, sadece bugün öğle saatlerinde hcG testi yaptım pozitif çıktı.
inşallah haftaya da doktora gidicez. of hem maddi hem manevi yönden tam hazır değildik ama Allah hayırlısını verir.
bakalım.
hızlıca kilo vermem lazım benim bu üç ay içinde ama ağır spor da yapamam, napıcam bilmiyoyorum bu kiloyla gidersem doğuma kadar 100 kiloyu geçerim ben.:KK14:

çok teşekkürler :KK16:
ayy tebrik ederim sen de hayırlısıyla kavuşursun bebeğine inşallah, hayırlı evlat olsun.
ben daha doktora da gitmedim, sadece bugün öğle saatlerinde hcG testi yaptım pozitif çıktı.
inşallah haftaya da doktora gidicez. of hem maddi hem manevi yönden tam hazır değildik ama Allah hayırlısını verir.
bakalım.
hızlıca kilo vermem lazım benim bu üç ay içinde ama ağır spor da yapamam, napıcam bilmiyoyorum bu kiloyla gidersem doğuma kadar 100 kiloyu geçerim ben.:KK14:

bebek kısmetiyle gelir dert etme.
spor olarakda plates yapabilirsin.hamilelik platesi falan.ben yapmayı düşünüyorum inşallah

ekleıdm canım hoşgeldın hayırlı olsun :)

canım hoşgeldın hayırlı olsun canım buradakii bütün arkadaşlarla beraber sna ayardımcı olurus tabii
merak ettıkelrını sorabılırısn amacımız bu :)
Bir de ilk sayfa da listemız var orası ıcın gerekli bilgileri ayzarsan sneı de ekleyeyeım :)

canım ne şanslısın valla ben sımdılık bi devlet hast dr a bi özeldekı dr a gidiyorum

bebiş birazcık büyüsün hanı sorunsuz ilerlemeye baslasın büyüdükçe risk arttıgı için riskli gebelıkler

uzmanına gitmeyı dusunuyorum ınsallah bakalım o zamana kadar böle idare edicez :)

ayşe sen istanbulda hangi yakadasın bilmiyorum ama anadolu da isen medipol de hakan apaydın var riskli gebelik uzmanı çok çok iyiymiş ben gitmek istedim ama sadece riskli gebeliklere bakıyor diye kabul etmediler. bir araştır istersen...

arkadaşlar çok kötü bir gün geçirdim
2 gündür işyerinde bir uygulama başlamış illa x ray den geçilecek yandan geçemezsiniz diye 2 günde 3 kere güvenlikçilerle kavga ettim yok dr raporu varmış zararı yokmuş ben diyorum kralı gelse 6 ay ben bu aletten geçmem diye
söyle geç dediler ben de kızdım her önümü kesen güvenlikçiye ben hamileyim diye maruzat mı bildireceğim diye...

üstüne bir de iş yerinde askerden dönecek bir arkadaşın masasına oturuyorum o gelmeden kalk muhabbeti oldu bir sürü kavga ettim sonra da haykırdım onca insana "6 ay sonra doğum iznine çıktığımda istediğiniz değişikliği yaparsınız o zamana kadar idare edin" diye tabi herkes şok!...
sonra müd. yard. beni odasına çağırdı falan Allah ım uzun zamandır bu kadar hızlı çarpmamıştı kalbim adrenalin tavan yaptı...
öyle korktum ki bebeğim etkilenecek gerilecek o da benim gibi sinir küpü olacak diye kızlar benim sakin olmam lazım yoksa bebek de bana benzeyecek, bu tür şeyler hele ilk zamanlar çok etkili diyorlar öyle mi gerçekten :KK43:

X