2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
selam kızlar herkese
Benim şuan çok başım dönüyor. Dün çok midem bulandı bugün olmadı sabahtan ama başım dönüyor. Sizin oluyor mu ?

Bende bulantı çok ama baş dönmesii nadir oluyor. Hamilelikte tansiyondan kaynaklanan baş dönmeleri olması normal sanırım. Hiç tansiyonunu ölçtürdün mü?

benim ilk hamileliğim ama bi şey sormak istiyorum.18 mayısta dr gittmiştim,herşey normal,kalp atışı vs..
ama benim göğüslerimde hiç değişiklik yok,ne büyüme ,ne acı
sizinde öyle mi ?
çünkü göğüslerde acı,sertleşme olur diye biliyordum.
bende acı var:KK43:hatta gece yatakta çok rahatsız oluyorum.
ya bayanlar sizde çok tuvalete gidiyomusunuz? Çok sık tuvaletim geliyo ya bazen gece bile gidiyorum uykudan uyandırıyo.

evt canım bende çok sık gidiyorum
gecede aynen hem su içmeye, hem tuvalete, hemde oğlum için kalkınca uykumu bile alamıyorum:KK43:((

Son düzenleme:
Slm kiZlar Bişey sorcam ama biraz çekiniyorum ya sizdede cinsel isteksizlik varmı yoksa bendemi bı sorun var ??

selam kızlar herkese
Benim şuan çok başım dönüyor. Dün çok midem bulandı bugün olmadı sabahtan ama başım dönüyor. Sizin oluyor mu ?

hem baş dönmesi
hem karın ağrısı
hem mide bulantısı
hem mide yanması ve ekşimesi
hepsini aynı anda yaşıyorum canım
hastahanelerden kurtulamadım bi aydır böyle:KK37:

bende acı var:KK43:hatta gece yatakta çok rahatsız oluyorum.

evt canım bende çok sık gidiyorum
gecede aynen hem su içmeye, hem tuvalete, hemde oğlum için kalkınca uykumu bile alamıyorum:KK43:((

o zaman tamamen hamilelikten kaynaklı demekki teşekkür ederim. ewet suda çok içiyorum. oyy bide oğlun için kalkıyosun bu anneler gerçekten cennetlik yaa..

Slm kiZlar Bişey sorcam ama biraz çekiniyorum ya sizdede cinsel isteksizlik varmı yoksa bendemi bı sorun var ??

cinsel isteksizlik biraz var sanki bendede.

baş dönmesi bendede var. sersem gibiyim bide, enerji dolu değilim yani. şöyle bi fırsat olsada kafamı koysam modundayım sürekli .

süper bişey eline sağlık paylaştığın için :KK9::KK9::KK9::KK9:

Canım desteğin için tşkler. Sen beni anladın...
Bu arada o gece doktor göremedi ultrasonda 4700 b hcg ile...
Ertesi sabah hemen başka bir doktora gittim 8 mm lik kesemizi gördüm. Normalde 3 mm den sonra çok net görünüyor. Bizimki 8 mm olmuş teyzesi :) Talihsizlik ki ultrason görüntüsü konusunda hiçbir bilgisi olmayan bir doktora rast gelmişim.

benim de dun 4500du kese ne zaman gorunur acaba?

bende de var sankı cnmya

kızlar size bişey sorcam yaa ben eve tanbsiyon aleti almak istiyorum dijital

sizin kullandığınız bi marka var mı ? veya alırken nelere dıkkat edeım

canım bu konuda deneyimli olarak sana tavsiyem bilekten olan dijital tansyion aletlerinden almaman, onlarda değeri yanlış gösterme çok oluyo.
dijital istiyosan koldan ölçüm yapanları tercih et. marka olarak Omron'u tavsiye edebilirim, bu konuda uzman bir marka. Dijital olmayanlar mekanik ölçüm yapanlar aslında en güvenlisi ama bunun için de ölçüm yapmayı bilmek gerek, mekanikte de Scala tavsiyem hem fiyatı uygun hem de iyi. Umarım yardımcı olmuşumdur.

nasıl gidiyo kızlar inş iyisinizdir,bende dün dr gittim kesenin etrafında kanama varmış ve düşük tehlikem varmış çokk üzüldüm,ilaç kullanıyorum.Rabbim hayırlısını nasip etsin inş:KK43: dikkat edin kendinize...

al bendende o kadar.hemde çok var isteksizlik.midem bulanıyor sürekli buda psikolojime yansıyor.bide hormonlar girince işin içine tamamen isteksizlik oluyor.bazen eşimin yanıma yanaşmasına bile tahammül edemiyorum.aslında bizim bebek plansız olduğu için hala alışamadım ben o yüzden iyi hissedemiyorum bi türlü kendimi.halbuki diğerlerinde hamileliği çok seviyodum.nerde bi hamile görsem özeniyodum sanki hiç çocuğum yokmuş gibi.artık dönüp bakmam bile:))rabbim hayırlısıyla bi tamamına erdirsinde.

Son düzenleme:
nasıl gidiyo kızlar inş iyisinizdir,bende dün dr gittim kesenin etrafında kanama varmış ve düşük tehlikem varmış çokk üzüldüm,ilaç kullanıyorum.Rabbim hayırlısını nasip etsin inş:KK43: dikkat edin kendinize...

o tür kanamalar biçok gebelikte oluyor.fazla iş yapma.geçer inş.içini rahat tut.bak burada bile kaç tane arkadaşınkanaması varken sorunsuz atlattılar.

kızlar içinizde en deneyimli olarak söylüyorum,ilk 3 ay çok zor geçiyor yani insana çok uzun geliyor,bir türlü bitmek bilmiyor ama 3 aydan sonra nasıl geçtiğini hiç anlamayacaksınız.hamileliğin tadını çıkarmaya başlayacaksınız karnınızda çıkmaya başlayınca kendinizi tam hamilelik moduna sokacaksınız.etraftan ilgi alaka falan.ve bir bakıyosunuz 5 aylık ,7 aylık derken 9 ay gelmiş çatmış.yani şu 1,5-2 ayıda bi atlattıkmı tamamdır allahın izniyle.ben resmen gün sayıyorum 1 gün daha geçti diye.yarın 8 haftalık olucam ve kalıcak 4 haftam inş.doktorum 12. haftadan sonra bulantıların hafifler demişti.3 çocuğumdada böyleydi bundada böyle oldu yine 3 ayın bitmesini dört gözle bekliyorum ama bir türlü geçmiyoooor.

Üzülme sakın canım.Çünkü bende 6.haftada kesesini ilk gördüğümüzde yani kese yanında kanama noktası var ve düşük riski var dedi ilaç verdi ama çok riskli dememişti bana.Bende çok üstüne düşmemiştim açıkçası çok yormadım kendimi ama yine normal temizliğimi yapıodum.7.hafta bitiyoduki bigün bi kanamam oldu anlatamam:KK43: Hemem Dr gittik serum filan bigün akşama kdar has.yattım.sonra hergün hap ve iğne.1 hafta geçti tekrar kontrolüm vardı Maşallah bebişim sağlıklıydı kalp atışları gelişimi herşeyi iyiydi.Ama risk devam ediyo bende de hala ve kanama 1 gün sürmüştü ve 9 gündür hemen hemen lekelenme devam ediyo enazından kırmızı kanama deil ya çok şükür rahatım ve biliyomusun artık lekelenmeye bile alıştım yani barışığım artık biliyorumki üzülünce daha kötü olunuyomuş.Şimdi takmıyorum Dr 9.Haftaya giriosun korkma artık dedi.Ama bol bol dinlendim hala dinleniorum sende sakın ihmal etme.Dinlen ve sürekli su iç....

selam bayanlar, minik bebişler
nasılsınız inş. herşey yolundadır. işyeri cekilmiyor

++ İş yeri çekilmiyor evet. Kafamı koyup uyumak için neler vermezdim şu an..

baş dönmesi bendede var. sersem gibiyim bide, enerji dolu değilim yani. şöyle bi fırsat olsada kafamı koysam modundayım sürekli .

Hayat enerjim çekilmiş gibi benimde :/

kızlar içinizde en deneyimli olarak söylüyorum,ilk 3 ay çok zor geçiyor yani insana çok uzun geliyor,bir türlü bitmek bilmiyor ama 3 aydan sonra nasıl geçtiğini hiç anlamayacaksınız.hamileliğin tadını çıkarmaya başlayacaksınız karnınızda çıkmaya başlayınca kendinizi tam hamilelik moduna sokacaksınız.etraftan ilgi alaka falan.ve bir bakıyosunuz 5 aylık ,7 aylık derken 9 ay gelmiş çatmış.yani şu 1,5-2 ayıda bi atlattıkmı tamamdır allahın izniyle.ben resmen gün sayıyorum 1 gün daha geçti diye.yarın 8 haftalık olucam ve kalıcak 4 haftam inş.doktorum 12. haftadan sonra bulantıların hafifler demişti.3 çocuğumdada böyleydi bundada böyle oldu yine 3 ayın bitmesini dört gözle bekliyorum ama bir türlü geçmiyoooor.

Ne kadar güzel motive ediyorsun. Teşekkür ederiz :21:

X