2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kızlar preeklampsi ciddi bi sorun bunu önlemek veya erkenden anlayabilmek için dikkat edilmesi gerekenleri
yazmak istedim....hele ki yaz hamilesi olucaz sıcakalr tuzlu yaglı yıyecekler artan kılo büyyen bebek derken
işler sarpa sarmasın :) bir de doktorunuz unutsa dahi hatırlatıp tansiyonunuzu takip kartına yazdıralım
bi sıkıntı olduğunda ilk bakılan tansiyon değerleri oluyor çünkü

-alıntı-http://www.gebelikveannelik.com/gebelikte-hipertansiyon-yuksek-tansiyon.asp

Kilo ölçümünü doğru yapın. 1 haftada 2 kilo ve daha fazla kilo alımı olursa mutlaka doktorunuzu bilgilendirin.
Fazla kilonuz varsa Doktorunuzun sizin için yaptığı önerileri dikkatli uygulayın. Mümkünse tansiyon ölçmeyi öğrenin.
Gebelik öncesi normal tansiyon ölçüm değerlerimizi öğrenelim, bilelim.
Gebelik sırasında şikâyetimiz olmasa bile en az haftada bir kez 6 saat ara ile 2 kez tansiyonumuzu ölçelim veya ölçtürelim.
Bu sonuçları not alıp doktorumuz ve ebelerimiz ve hemşirelerimize gösterelim.
Her ne şekilde olursa olsun ölçülen tansiyon değerleri 14 – 9 ve üzerinde ölçüldüyse hemen doktorumuza haber verelim.
Gerekiyorsa verilen ilaçlarınızı düzenli kullanın İlaç tedavisinin gebelikte güvenilirliği konusunda doktorunuzla konusun
Doktor tarafından farklı tarif verilmediyse her ay böbrek çalışma testleri ve idrar ile ilgili tetkikler yapılmalı.
Gebelik öncesi şiddetli hipertansiyonu olanlar yani 180/110 mmhg veya üstünde tansiyon ölçüm sonucu olanlar hemen incelenmeli.

Kızlar bişey sorayım; takip çizelgesi yarattım, bir adres çıktı, onu kopyaladım ama profilimde nereyeyapıştıracağımı bulamadım, çizelge bölümü nerede profilde?

canım nıkın ustune tıkla açılan pencere hakkımda sekmesıne gel

kişisel tercih kısmında çizelge var yanındkaı kalem işaretıen tıklayıp kopyaladıgın lınkı yapıştır kaydet

Ben 2 kere falan geçtim ama unutup. Bundan sonra kenardan geçeyim bari...

ben de doktoruma ilk bu soruyu sordum.. ama bu güvenlik kapıları sadece metal arayıcı .. yani x ışını içermiyor.. bir tehlikesi yok dedi.. hatta internetten aradım havaalanlarındaki güvenlik geçitleri bile aynı şekildeymiş.. sakıncası yok yazıyor.. ben işim gereği her gün farklı bir belediyenin güvenlik kapısından gecmek zorunda kalıyorum.. daha karnım burnum yokken de tek tek bütün güvenlikçilere dert anlatmak zor olurdu.. siz böyle söyleyınce kafam karıstı şimdi :26:

Yaotım, oldu mu acaba

olmus canım :)

bana da dr gecme demıstı bile bile hiç riske atamam.....ya tabıı ısın geregı zor oluyodur ama napalım

Hamilelikte uak yolculuu-Dr.Alper Mumcu (www.mumcu.com)
kızlar dr. alper mumcunun linkini yolluyorum.. burayı bi inceleyin isterseniz..

''Hava alanına girerken geçtiğim kapı ve dedektörler bebeğime zarar verir mi sorusu çok sıkkarşılaştığımız sorulardan birisidir. Bu sorunun cevabı HAYIR'dır. Hava alanlarının girişindeki dedektörler metal dedektörüdür ve X ışını ile çalışmazlar. Bu nedenle bu kapılardan güvenle geçebilirsiniz.'' linkin olduğu siteden alıntıdır..

Kafamız hep karışık zaten heppp

Günaydın herkese.. Ben devlet hastanede çalışıyorum, ultrason konusunda hastaneme çok güvenmiyorum ama doğumumu burda yapıcam işallah. Özel muayenehanesine olan bi doktora gidicem hatta bugün ilk randevum bebişimi görüp kalp atışlarını duyucam..
Aynı zamanda doğumu hastanede yapmayı düşündüğüm için o doktorada devam edicem ki bilgilerim olsun. İki yere birden devam edicem yani.

bende 3.hamileliğimin son 2 ayında yüksek tansiyon problemi yaşadım.normalde hiç yükselmezdi.gebeliğe bağlı oluyomuş.her gün doktordaydık.son ay sürekli nst ye giriyodum.ödem pluyodu çok kötü tansiyona bağlı ve bebeğim 7.aya kadar çok güzel kilo alıyoken ondan sonra hiç kilo almadı.2.700 doğdu.tansiyon yüksekliğinde bebeğe kordondan kan akışında problem oluyomuş.inşallah bunda yaşamam.anne sürekli stres oluyo acaba bebeğe bişey oldumu diye.

Kızlar size bir sorum var.
Alışveriş merkezlerindeki x-ray'lerden geçiyor musunuz?

Mecburen geçiyorum evet. Okumuştum birkaç yerde, onun yaydığı radyasyon düzeyi çok ihmal edilebilir düzeydeymiş. Ama ben cep telefonunu dikkatli kullanıyorum, kulaklıkla ya da hoparlörle konuşuyorum, uzun uzun konuşacagımda.

ya bayanlar sizde çok tuvalete gidiyomusunuz? Çok sık tuvaletim geliyo ya bazen gece bile gidiyorum uykudan uyandırıyo.

bende var ama çok abartıldığı gibi değil. Sadece bastırınca acıyor.

selam kızlar herkese
Benim şuan çok başım dönüyor. Dün çok midem bulandı bugün olmadı sabahtan ama başım dönüyor. Sizin oluyor mu ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…