2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
buarada meleğim bana engüzel doğumgünü ve anneler günü hediyesi hain koca yok die hediye almamıştı şimdi babalar gününde bana ne alcaksın diyo ay biz anniş olcaz ama onlar da bizden heyecanlı gerçekten bazen kazma olsada canım benim doktora izin alamadı akşama almış napıcaksa :KK14:

Merhaba Arkadaşlar, Ben de ocak ayı annesi olacağım inşallah. İlk bebeğim olacak, Allah izin verirse...
Geçen sene boş gebelik geçirdim. Bu sene tekrar hamile kaldım.
SAT: 23 Nİsan
21 mayıs: b hcg - 389
23 mayıs:1023
25 mayıs:1798
ve 27 mayıs: 4700 sonunda...

27 Mayıs ta doktora gittim, ben ultrasonda keseyi gördüm ama doktor göremedi :) Çok güldüm... bana çok ilginç geldi arkadaşlar.
Nasıl doktorlar var. Resmen kara küçücük düğme kadar minik bir top gibi.

Benim kesemin görünmesi gerekiyordu di mi arkadaşlar, ekranda gördüğüm şey keseydi sanıryorum. Ama doktor tam bir salak. Yok görünmüyor dedi. Gösterdim bu ne o zaman dedim. O rahminiz diyor bana :))) küçücük bişey
Yorumlarınız arkadaşlar?? ben şimdi kaç haftalık hamileyim, ne zmaan kalp atışını duyarım, tecrübelerinizi paylaşır mısınız?
Daha önce boş gebelik geçirdiğim için bilmiyorum, endişelerimi azaltmakta bana yardımcı olabilir misiniz?

rahim içindeki keseyi helede yeni yeni oluşan keseyi görebilmen bence olağanüstü bir durumdur :)) yani ben 3 yıl kadın doğumda çalıştım haliyle ultrason görüntülerine aşinayım ben bile kesemi 6.haftaya kadar göremedim :KK34: yani doktorun dediğide doğrudur senin gördüğün olsa olsa rahimdeki kalınlaşmadır bunada kese demek için vaginal ultrason gerekir..helede karından bakıldıysa görmen imkansız canım..sonucta her basımız sıkıstığında bir doktor bulabilmek bir ultrason görüntüsü bulabilmek için Allaha yalvarıyoruz değilmi..helede kötü giden bir gebeliği takip ettirmek zorunda kalırsak..oyüzden biraz daha uslüblu konusalım doktorlarımız hakkında ne olursa olsun bize otür kelimeler yakısmaz.. :KK50: beani yanlış anlama nacizane bir fikir..ister uyarsın ister uymazsın

Bu arada 7 haftalık olup karnında, kasıklarında şişlik hisseden varmı. Sertlik daha doğrusu. Yoksa benim hissettiğim miyomum mu??

Bu arada 7 haftalık olup karnında, kasıklarında şişlik hisseden varmı. Sertlik daha doğrusu. Yoksa benim hissettiğim miyomum mu??

Ben hissediyodum, hatta elimle dokununca hissediyorum.Böyle kist gibi, sabit birşey. Ama korkudan dokunmuyorum artık. Hissetmek istemiyorum.

Ben hissediyodum, hatta elimle dokununca hissediyorum.Böyle kist gibi, sabit birşey. Ama korkudan dokunmuyorum artık. Hissetmek istemiyorum.

Kaç haftalık?
Doktor miyom falan var dedi mi?
Ya bende miyom var ve 7 cm'e yakın.
O yüzden tedirginim. Miyom mu bebiş mi anlamadım. ):
Baya sert bir yumru. ):

rahim içindeki keseyi helede yeni yeni oluşan keseyi görebilmen bence olağanüstü bir durumdur :)) yani ben 3 yıl kadın doğumda çalıştım haliyle ultrason görüntülerine aşinayım ben bile kesemi 6.haftaya kadar göremedim :KK34: yani doktorun dediğide doğrudur senin gördüğün olsa olsa rahimdeki kalınlaşmadır bunada kese demek için vaginal ultrason gerekir..helede karından bakıldıysa görmen imkansız canım..sonucta her basımız sıkıstığında bir doktor bulabilmek bir ultrason görüntüsü bulabilmek için Allaha yalvarıyoruz değilmi..helede kötü giden bir gebeliği takip ettirmek zorunda kalırsak..oyüzden biraz daha uslüblu konusalım doktorlarımız hakkında ne olursa olsun bize otür kelimeler yakısmaz.. :KK50: beani yanlış anlama nacizane bir fikir..ister uyarsın ister uymazsın

canım kese herkeste aynı tarihte gözükücek diye bişey yok

ben gecenkinde 3+6 da gördüm keseyi yani yanlışın var gelişime ve döllenmeye göre değişir

bu 4. gebelik benim daha öncekilerde bile keseyi gördüğüm

haftalar farklı farklıydı bebkten bebeğe değişir.....

slm kuzumun teyzeleri bizde bugün doktorumuzun ultrosonu bozulsada kesemizi, gördük Rabbime şükür inşallah sağsağlim kucaklarımıza da alırız biz 5.5 hafta sata gore 4+3günlükmüşüz boyunu anlamadım ama orda ya oda yeter 3hafta dinlenip kalp atışlarını duymaya gidicez inşallah yuvasında bi sorun yok deselerde onada bakılacak ay neyazcam bilemedim

buarada ay she cim beni en yaşlı teyze ve entombiş olarak listeye alabilirsin

yaş 37
kilo 90
Izmir
ilk bebiş ama geçen yıl gelişmeyip bi kürtaj var
tahmini doğum 26sıydı sanırım ay 2012 uğurlu 2013 engüzel yılımız olur inşallah

buarada ne çok aynı kaderi paylaştığımız anne adayı var ama ilk hamileliği olanlar lütfen üzülüp sıkıntı yapmasın hiçbir bünye aynı değil ama inşallah hepimiz sağlıklı sıhhatli tamamlarız 9 güzel ayımızı

hayırlı olsun bu sefer sağlıkla nasib olur inşallahh
ınsallahh güzel bi 9 ay geçiririzzzzz amiinnn :)

Son düzenleme:
Kaç haftalık?
Doktor miyom falan var dedi mi?
Ya bende miyom var ve 7 cm'e yakın.
O yüzden tedirginim. Miyom mu bebiş mi anlamadım. ):
Baya sert bir yumru. ):

Ben 5 haftalıkken de hissediyordum, hatta geldim bu topicte sordum, başka hisseden var mı diye. Arkadaşlardan bazıları da ben çok hissetmek istiyorum, çok anaç ve hevesliyim ondan hissediyorum sandı:KK9: Ama ben korkarak hissediyordum, böyle içimde büyüyen ve vücudumun başka hiçbir yerinde olmayan, kitle gibi sert birşey. Sağ kasığımda. Dış gebelik mi diye gittim hatta apar topar doktora, ve aultrason letini ortalı değil de sağ tarafa tutunca gördü keseyi. Bende myom ya büyük bir kist yok ama polikistik over var Ama hissettiğim şey poli poli mini mini kistler değil bence. Sonra internette bi sayfadan okudum, hamilelik belirtileri olarak doktorun elle muayenesi de yazıyordu. Demek doktor eliyle muayene edince hissediyorsa bizim de bazılarımızda elle hafif bastırınca hissetmemiz de olası.

Merhaba hanımlar uzun süre yazamadim ama arada okuyordum
Bugün kontrole gittim 8+3 çıktı tam gunüm yani:)
Bulantilarim maalesef çok fazla yediğim geri
Çıkıyor

uzun sure gormeyince turkiye'ye gittin sandim? gittin mi?

bulantilar icin burada zencefil (ginger) oneriyorlar. zencefilli kurabiye, icecek, her ne olursa iyi geliyormus. belki buradaki gibi zencefilli seker bulabilirsin. benim bulantim oluyor (ozellikle aksamlari) ama henuz hic cikarmadim sukur. kuru yiyeceklerle (kraker, misir gevregi vs.) ve bu sekerlerle bastiriyorum. bir de garip bir sekilde soguk sut iyi geliyor. kucukken annemin zoruyla bogure bogure icerdim sutu, simdi bulantima sifa oluyor kadere bak.

merakta birakma bizi, yaz arada. kanamalarin tamamen gecti degil mi?

Ben 5 haftalıkken de hissediyordum, hatta geldim bu topicte sordum, başka hisseden var mı diye. Arkadaşlardan bazıları da ben çok hissetmek istiyorum, çok anaç ve hevesliyim ondan hissediyorum sandı:KK9: Ama ben korkarak hissediyordum, böyle içimde büyüyen ve vücudumun başka hiçbir yerinde olmayan, kitle gibi sert birşey. Sağ kasığımda. Dış gebelik mi diye gittim hatta apar topar doktora, ve aultrason letini ortalı değil de sağ tarafa tutunca gördü keseyi. Bende myom ya büyük bir kist yok ama polikistik over var Ama hissettiğim şey poli poli mini mini kistler değil bence. Sonra internette bi sayfadan okudum, hamilelik belirtileri olarak doktorun elle muayenesi de yazıyordu. Demek doktor eliyle muayene edince hissediyorsa bizim de bazılarımızda elle hafif bastırınca hissetmemiz de olası.

Bakalım neymiş, yarın doktora gidicem. Sorcam. Ters bir durum yoktur umarım bende de sende de. Hiçkimsede.

Kızlar
Ben bundan yıllar önce bir belgesel izlemiştim.
Anne karnında diye...
Sonunda tam buldum derken bazı videoların çalışmadığını farkettim.
Bir kısmını sizle paylaşayım.
Anne Karnında_National Geographic Belgesel_6 - YouTube
Çok etkileneceğinize eminim.
Eğer elinde tam olan varsa paylaşırsa çok sevinirim. :KK54:
süper bişey eline sağlık paylaştığın için :KK9::KK9::KK9::KK9:
Merhaba Arkadaşlar, Ben de ocak ayı annesi olacağım inşallah. İlk bebeğim olacak, Allah izin verirse...

27 Mayıs ta doktora gittim, ben ultrasonda keseyi gördüm ama doktor göremedi :) Çok güldüm... bana çok ilginç geldi arkadaşlar.

Benim kesemin görünmesi gerekiyordu di mi arkadaşlar, ekranda gördüğüm şey keseydi sanıryorum. Ama doktor tam bir salak. Yok görünmüyor dedi. Gösterdim bu ne o zaman dedim. O rahminiz diyor bana :))) küçücük bişey
Yorumlarınız arkadaşlar?? ben şimdi kaç haftalık hamileyim, ne zmaan kalp atışını duyarım, tecrübelerinizi paylaşır mısınız?
Daha önce boş gebelik geçirdiğim için bilmiyorum, endişelerimi azaltmakta bana yardımcı olabilir misiniz?

cnm bencede arkadaş haklı aslında kötü bi uslup kullanmamış bağzı dr.lar malesef bizden daha cahil olabiliyolar benimde buna benzer bi durum başıma gelmişti arkadaşın bahsettiği küçük düğme kadar yuvarlak siyahlıktan bahsediyo sence 4700 olan değerde rahim kalınlaşması buşekilde görülürmü bence görülmez çünki değeri 4700 olmuş yani kese oluşmuş kese 1200 den sonra görülebiliniyo şölede bi örnek vermek istiyorum bizler başımıza gelenlerden dolayı emin ol çok deneyim kazanıp dikkatli olduğumuz için artık bağzı durumları anlıyabiliyoruz ben mesela dr.um beni ulturasona aldığı zaman konuşmama bile gerek yok sen görebiliyosun dio veya konuşurken hekim dilindeki bir çok kelimeyi kullanıyo benim anladığımı bildiği için buda benim nacizane fikrim tabii

Bende listede adımı görmek istiyorum lütfen.....
Yaş 32
kilo 53
2.bebişim
muhtemel doğum tarihimiz 30 ocak
istanbul dan katılıyorum yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum.....

Çok selamlar,

23 Nisan SAT ve 21 Mayıs kan testi
şimdi bi oğlum var :nazar:
28 ocak tahmini dtarihi
19 ocak sezeryan

inşallah Allah seninde kucağına almayı nasip etsin canım

İdrar yollarında yanma oldu kızlar dünden beri. Wc den sonra çok üşüyorum ve yatmak istiyorum hareketsiz...
Birde ateşim çıkıyor...
Bende bu hastalık evlendiğimden beri var... Yazın daha da şiddetleniyor.
Şimdi ne yapmak lazım ama bilmiyorum?..

Ayaklarini sicak tut feslegen. Kocakari hikayesi derler ayaklari usutmeyle idrar yollari sorunlari olmasina ama ben bire bir yasadim bunu hep. Bir ara arastirmistim, bazi arastirmalar var ayak usumesi ve idrar yollari iltihabi arasinda iliski kuran. Yaz gelince havalar isindi deyip sandaletlere terliklere abanmamak lazim. Burada hava 31 derece ben ayagimda patik terliklerimle oturuyorum. Bir basladi mi cok can yakiyor cunku :KK43:

Bir de tabii camasirini sik sik degistirme, tuvaletten sonra onden arkaya temizleme gibi hijyen kurallari var ama onlari biliyorsundur.

Gecmis olsun.

günaydın kızlar :KK16:
yine bir sabah klasiği midem bulanıyor bu sabah tost yedim üstüne de elma yedim bakalım bir de elmayı deniyelim işe yararsa yazarım...

süt mide bulantısına iyi gelir ama soğuk soğuk içmeyin midenizi üşütürsünüz malum hassas bir dönemdeyiz, bir de tuzlu çubuk... bunlar hemen hemen herkeste işe yarıyor ama ben elma deniyeceğim hem e vitamini almış oluruz hem c işe yayarsa ne ala...

haftaya annem gelecek inşallah sefaletim sona erer o zaman sebzeler dolapta çürüyor pişiren yok malesef ama ne yapayım mutfağa girmek bile gelmior içimden :KK19:

bir de bizim yatak odasında tv var onu kaldırmaya karar verdim bir yandan net açık bir yandan tv ben öyle uyuyorum eşim oturuyor tabi ama sanki yeterince dinlenemiyorum, yorgun kalkıyorum. tv yi atacağım odadan inşallah kocayı da atmam sonunda :KK1:

perşembe perşembe bir gelse, 7+1 olacağım ve kalbini dinlemeye gideceğiz kocam da gelecek o da çok heyecanlı Rabbim hiçbirimizin hevesini kursağında bırakmasın Aminnnn :KK16:

X