2013 Haziran Anneleri Doğum Hikayeleri...

canım benim de 2 cm açıklık var bugün öğrendim. sancım var ama çok düzenli değil. kasılmalarım var nst de de çıktı zaten .o yüzden yarın sabah hastaneye yatışım yapılacak(doktor istersen yarın gel istersen bekle dedi) suni sancı ile doğum başlayacak hayırlısı ile.ben çokta uzatmak istemiyorum yakın çevremde iki kişi 40 haftayı bekledi ve rahim yırtılması oldu birinde diğerinde de yine içeri kanama. bu yüzden korkuyorum çok etkilendim olanlardan.bir aksilik olmaz ise normal olacak doğum çatım müsait bebeğimin pozisyonu müsait.rahim de yumuşamış.bir yandan vicdan yapıyorum acaba doğrumu bu yaptığım diye ama keşke demek te istemiyorum.inşallah müsait bir zamanda yazarım doğum hikayemi

Dogum haftasi :40+5
Dogum sekli: normal + epidural
Bebegimin kilosu : 3730 gr
Bebegimin boyu :52.5 cm

Günümüz doldu ama bebişte tık yok, üstüne bir de kilolu çıktığımızdan 40+2 de Dr suni sancıyla doğumu başlatacaktı. Benim içime sinmedi, bebeğim hazır olduğunda gelsin istiyordum. Dr dan birkaç gün daha istedim kabul etti, bu arada karın çevresi büyük çıkıyor omuz takılma riski var sezeryan yapalım dedi,hastanedeki başka Dr a sordum o risk her bebekte var, bunu şimdiden bilemeyiz çatın çok mu dar diye sordu ebe normal doğuma müsait demişti onu söyledim kafanı karıştırma int le dedi bana.Bir Dr bi ebeyle daha konuştum onlar da benzer şeyleri söyledi. Ben de normal diye diretmeye karar verdim..Dr salı günü sabah erken gelirsin suni ile başlarız dedi bu arada da hem sancım inş kendiliğinden başlar hem de bebek çok kilo almaz diye dua ediyordum.Doğum belirtisi olarak sadece 1 cm açıklığım vardı, rahimde incelme yoktu.. Ben yine kalan birkaç günde sancı için elimden geleni yaptım, yürüyüş- hurma yeme vs.pazartesi 17.00 gibi baktım bi gelişme yok yarın hastaneye gideceğim bir evi süpüreyim dedim. Süpürdüm wc ye girdim bir baktım lekelenmem var. Dr u aradım hastaneye geç, nst ye bağlan, bir de alttan muayene ol dedi. Geçtim doğumhaneye. Ebe açılmamın 2-3 cm olduğunu ve rahmimim incelmeye başladığını söyledi, çok sevindim. Bir yandan da dua ediyorum bu ebeyle doğumum olsun diye. Onla çok rahatım alttan muayene hiç zorlamıyor. Nst de sancılarım çıktı ama düzenli değildi, Dr ve ebeyle yarın sabah görüşürüz diye ayrıldık. O muayeneden sonra bir baktım sancılarım düzene girdi. 17 dk da bir geliyor zorlamıyor eşimle markete falan geçtik, oradan eve. Sancılarım evde düzenli devam etti ve 10 dk ya kadar indi. Benim niyetimde 5 dk ya kadar evde sabretmek vardı. Eltim hastaneye gidin bir nst ye bağlanın kalp atışlarını kontrol ettirin dedi. Duşa girdim, gece 00.00 gibi geçtik hastaneye. Dogumhanede daha önce gördüğüm atarlı bir ebe. Eyvah dedim, alttan muayene edecek diyorum ki gündüz muayeneye geldim lafımı ağzıma tıkadı 1 cm açıklık hala değil mi diye bir tavırlar.. Bn de sinirlendim hayır 2-3 cm olmuş ve rahmim incelmeye başlamış dedim. Sonra diğer odadan konuşmaları duydum. Ebe nöbetçi Dr U dolduruyor. Yok bu kıza Cengiz bey böyle dedi şöyle dedi bu normal doğuracağım diye inat etti. Dr yanıma geldi Cengiz bey çok deneyimli Dr ben de bu riski alamam falan ikna etmeye çalışıyor. Nst den sonra aşağı odasına indim muayene için. O sırada kv geldi. Bebeğin son kilosu ultrasonda 3940 çıktı, tam sınır. Yine sıralıyor şöyle olacak,böyle olcak..benim kafam allalk bullak.. Diyorum ki eğer ebe doldurmasaydı belki Dr bişe demeyecekti, güvenemiyorum. Dr da bir gıcık :) ya da o sancıyla sözleri bana batıyor, bana diyor ki dalga geçerek bak 2 saat sonra sezeryan istersin ben yapmam, pişkinliğe bak..kv ile çıktık odaya, eşim ben o üçümüz konuşuyoruz. Kv Dr un dediklerinden çok etkilendi, korktu. Beni de bir inat tuttu :), başka birilerine danışmak istiyorum diye. .Bu arada sancılar giriyor 6-7 dk da bir :) eşim de destek çıktı yakında başka bir hastaneye nöbetçi Dr a kilo ölçtürmeye gittik :) Dr baktı kilosu 3800 dedi, omuz takılmasını şimdiden bilemeyiz dedi. Ama karnın yukarda bnce sezeryana gider bu dedi. Omuz takılmasıyla ilgili dediklerini duyunca sabaha kadar bekleyeceğim dedim, Doğumhaneye girmeyeceğim odada çekeceğim sancıları. Gittik Doğumhaneyle konuştuk,ebe şaşırdı, sancılara dayanamadığımdan geldim sanmış.3 saat arayla nst ye gircem diye anlaştık. Nst ye girdim sancılarım düzenli ve şiddeti yüksek, bebeğin hareketlenmesi için şekerli su takıldı, kalp atışları normal çıkınca indim aşağı. Kv odada, eşimi eve gönderdi ilk başta kızdım ama eşim daha çok telaşlanırdı, kv yanımda hiç uyumadı baya destek oldu sağolsun. 06.20 de yukarıda nst ye bağlanmam gerekecek Dr 08.00 de gelcek o zamana kadar beklemem lazım saat 05.00 gibi sancılarım 4-5 dk ya düştü. Arada yatakta şekilden şekle giriyorum arada yürüyorum ama artık sancılarım sık ve uzun giriyor, kv bi ara belden masaj bile yapti, o sirada kendi dr umu aradik epidural alabilir miyim diye? Cunku daha 8 e kadar cok beklemem gereken zaman var,sonra ne olacagi da belli degil ben 5 dk lari sayiyorum kac tane daha gececek diye. Dr aciklik 4-5 cm e ulasmadan dogru olmaz dedi. O acikliga kadar ilerleme yavas oluyormus eger epidurali o zaman alirsam dogum ilerlemezmis. Neyse dedim saat 06.20 ye geliyor yukarida acikliga bakarlar, o ebeye de muayene olmak istemiyorum ama.. Neyse yukari cikacagim zaman geldi, ben kara kara bu halde nasil nst ye bagli kalacagim bir de kv en azindan masaj yapiyordu simdi tek basima cekmem gerekecek sancilari.. Dogumhaneye girmeden annemi aradim beylikduzunden ilk otobusle cikip gelecek..girdim dogumhaneye uykusuzluk bir yandan, sancilar bir yandan hic halim kalmadi ama o ebeye de gucsuz gorunmek istemiyorum baglandim nst ye..4 dk uyuyorum, 1 dk kivraniyorum, uzanabildigim kadar belime kendim masaj yaptim. Bir baktim saat 08.00 e geliyor, bnm sevdigim ebe gelmis. Allah im ins acilmam da 4 cm i bulmustur diye dua ediyorum. Ebe alttan muayeneye cagirdi, bir baktik 5 cm :) hic suni almadan geldim 5 cm e, hemen epidural istiyorum dedim, cunku gucum kalmadi, uykum var. Anestesi dr u gelmis hazirlaniyor yapacak dedi. O sirada suni verelim artik dedi ebe. Sonra sancilarima bakti zaten full tekrar kapatti.. Epidural alana kadar dogumum o kadar dogal ilerledi ki..belki bu ebeyle baslasaydim, gece uykumu almis olsaydim epidural bile almazdim. Ebe cok dayaniklisin keske biz gelmeden suniyi alsaydin gelir gelmez dogurturduk seni dedi. Anestezi dru geldiginde saat 09.00 a geliyordu. Epidural ignesi canimi yakmadi ama dr bi ara hic kimildamaman lazim dedi ben refleks igne deyince kendimi cektim, bak yapmiyorum falan dedi.. Neyse sonra basardik bir rahatlik geldi anlatamam. Allah im ne buyuk nimetmis epidural. Bir tek sanci geldiginde afedersiniz kakam geliyormus gibi baski oluyor, epidural vurulali cok olmamisti o baskiyi ebeye soyledim aa yoksa acikligin mi artti dedi. Bir bakti 7 cm olmus :) sonra baski artti tekrar soyledim, 8 sonra cok gecmeden 9 cm derken epiduralin etkisi gecmeye basladi bn en yogun sancilari tekrardan hissetmeye basladim. O rahatliktan sonra o kadar zor ki..anestezi dr unu istiyorum ameliyata girmis, cikamiyor..ben kivraniyorum hem baskilar hem sancilar.. Artik ben ameliyata yanina gideyim falan demeye basladim :) neyse 45 dk ya yakin da o en ust seviye sancilari cektikten sonra epiduralin 2. Dozunu aldim. Ebe geldi bana ikinmayi ogretti, baski hissedince ikin bebek sagi insin dedi..bu arada bnm karnim hala o kadar yukarida ki.. İnmezse diye korkuyorum..ikiniyorum ikiniyorum bana gore bi degisiklik yok, ebe aferin bak inmis kafasi falan diyor. Bi ara dr geldi yukari,ayakta dolassin biraz dedi. Ayakta dolaniyorum baski hissedince comelip ikiniyorum. Hee bir de epidural alinca yuruyemeyecegimi sanmistim ama gayet rahat yuruyorum. Sonda takilmadi, lavman yapilmadi..baski arttikca wc ihtiyacim varmis gibi geliyor. Ebe dedi ki artik wc ye gitmek yok o bebek cunku. Ama diyorum ya yaparsam yapman hic sorun degil sadece bebege odaklan.. İnsanin dogumda dr kadar ebesi de cok onemliymis. Son bir alttan muayeneden sonra ( bu arada alttan muayeneler beni hic zorlamadi) hadi catala dedi ebe.. Diyorum ki o kadar asagida mi bebek? Karnim tepede cunku.. Bir de annemin hic inmezmis hemsireler ustune cikarmis oyle olacak diye tirsiyorum ciktim catala. Ebeyle birlikte ikiniyoruz. Bana bir kac puf noktasini daha gosterdi ikinmanin. Bebegin saclarin goruyorum diyor ebe inanamiyorum. Kendimi zorlaya zorlaya bebegin basini indirdim baya. Artik wc baskisi disinda bebegin kafasinin actigi baskiyi da hissediyorum. Cok yaklastik saat 11.50 Allah im ciktigi ani gorebilecek miyim? Ya omzu takilirsa diye korkuyorum. Ebe bebek hemsiresi ve dr u aradi kosarak geldiler. Dr bir kesik atti :/ sonra ikin ikin dedi, bebek cikiverdi. Saat 12.07 inanamiyorum takilmadi, agliyor, bir sorun yok.. Gozyaslarima engel olamadim. Bebek hemsiresi yanagima surdu yanagini. Hosgeldin kizim dedim..oyle biraz tuttuktan sonra cikti minigimle. Sonra dr dikis atmaya basladi. Epidural aldigim icin uyusturmadan attilar :) kac dikisim odugunu bilmiyorum ama dr 3-5 dedi gecti :) dr, ebe ciktilar yanimdan hasta bakici kaldirdi beni, asagi inecegiz ama bn de bir hafiflik, yuruyerek inebilirdim yani :) odaya girdim annemleri gorunce dayanamadim agladim ama heralde bise olacak diye korkmustum falan atlatinca her seyi, bir rahatlama aglamasiydi o. Yoksa herkes hic dogum yapmamis gibisin falan dedi, sesim- kendim o kadar enerjiktim. Yanima giren, beni goren hastane personeli helal olsun o kadar kiloyu direttin de normal dogurdun dediler. Sonra da nazar degdirdiler galiba hemoroid oldum, yuruyemez, oturup kalkamaz oldum.. Neyseki o da hafifledi cok sukur simdi daha iyiyim.. İste kizlar bizim hikayemiz de boyle baya macerali ve son bir kac saat disinda olabildigine dogal :) cok uzun oldu ins sikilmamissinizdir.

maşallah ne güzel . biz de bi görsek o günü, silivridenim ben de kaç gece yatırıyolar doğum sonrası öncesi ücretler nasıldı? paylaşır mısınız?

bencede helal olsun normal doğum yapmışsın normal doğum çok özel bi an:)
uyuduğumda sürekli rüyalarıma giriyor o an bebeğimin çıkışı götürülüşü çatalda yaşadıklarım o kısacık anda :)

vede haklı olduğun bi konu var doktor seçmek hamilelik boyunca cidden çok önemli ama doğum anında ebe dahada nemli bence
benim doktorum doğuma yetişemedi ebeler doğurttu bu kadar profosyonel olunabilirdi ancak cidden yanımdaydılar destektiler belki doktorum olsa bu kadar rahat bi doğum olmıcaktı
benim ebemi seçme gibi bi lüksüm yoktu tamamen tesadüf eseri pazar günü nöbetççi olan hiç tanımadığım 3 ebe girdi doğumuma:)
ve doğumdan sonra çok dua etitm sütümüm gelmesi içinde çok uğraştılar....

nekadar güzel bir doğum...inadına şaştım valla..cesaret ister o kararı almak bence...aslında olması gerekeni yapmışsın sen herşey normalken sadece bebek kilolu diye hemen sezeryana alıyolar...benim daha bir ayım var doğuma bebeğim biraz önde ve haftasına göre kiloluymuş..şimdiden doktor kilolu olursa normal doğum zor olur diyo ve benim moralimi bozuyo
bu arada hangi hastanede doğum yaptın???ben yenibosna nisada yapıcam kısmet olursa

[FONT=&quot]Bal Kızım Melek Kızımın Doğum Hikayesi[/FONT]
[FONT=&quot]Tahmini doğum tarihim: 21.06.2013[/FONT]
[FONT=&quot]Kızımın doğduğu tarih: 16.06.2013 Babalar Günü [/FONT]

[FONT=&quot]Hastane: Kurtköy Emsey Hastanesi/ İstanbul[/FONT]
[FONT=&quot]kilo: 3330gr. Boy: 50cm[/FONT]
[FONT=&quot]Doğum Şekli: Epidural Normal Doğum[/FONT]
[FONT=&quot]Adı: Doğa Eylül [/FONT]

[FONT=&quot]
Doğumumda hep annemin olmasını istemiştim annemin Sinop’tan gelmesi çok uzun sürdü ve hep kızıma tembihledim anneanne gelmeden gelme sakın, anneannemiz gelsin 1 gün dinlensin sonra doğarsın kızım dedim ama bir yandan da sabırsızlanıyorum, kaynanamda yanımda sürekli her tuvalete gidişimde sancın mı var diye soruyo ben de ise arada bir düzensiz gelen kasılmalarımdan başka bişeyim yok. Neyseki 14 haziran akşamı annem ve babam geldi veeee benim ufaktan sancılarım gelmeye başladı ama çok aralıklı ve düzensizdi sonra ertesi günün akşamı sık aralıklarla kasılmalarım başladı , gece yattım eşimde bi önceki gün gececiydi ve hemen uyudu yorgunluktan, ama ben de uyku yok sık sık bu sefer ağrılı sancılar gelmeye başladı, saat 3buçuktu kalktım yatakta duramadım sancı geldiğinde baya bunalıp zorlanıyodum ve sık sık tuvalete gidiyorum ayıptır söylemesi isal olmuşum peşpeşe 3 -4 kere tuvalete kalktım , sesime annem ve k.validem de uyandı , her ağrıyı doğuma bağlayan k.valide bişeyin yoktur sen isal olmuşsun diyo , Allah Allaaaah diyorum sancım var benim her 7 dakikada bir geliyo [/FONT][FONT=&quot]dedim, sonra saat 4e geliyodu bunlara siz yatın bişey olursa sizi kaldırırım dedim . yatağa oturdum telefonuma yüklediğim sancı kasılma aralığı hesaplayan programla sancı aralıklarını tutmaya başladım en son 3 dakikada bir geliyodu saat 5buçuktu ve anladım ozaman kalk dedim gir duşunu al hazırlığını yap ve herkesi uyandır [/FONT]:18:[FONT=&quot]. Kalktım tuvalete girdim kahverengi bir akıntı gelmişti, işte dedim nişanda geldi ama yinede hemen doğurmayabileceğimi biliyorum sadece ne olur ne olmaz diye girdim duşumu aldım hazırlandım makyaj yaptım [/FONT][FONT=&quot]çantalarıma son kez baktım [/FONT][FONT=&quot] vee saat 6buçuğa geliyodu eşimi kaldırdım o da baktı şaşırdı ama pek inanmıyo doğuracağıma sadece muayene olup döneriz diye düşündü kalktı o da hazırlandı sonra annem ve kaynanamı kaldırdım hastane yoluna düştük hastanem evimize 10 dakika mesafede , Eşim bütün tümseklerden hızlı geçiyordu ve beni çok sarsıyordu. Neden böyle yapıyosun diye sorduğumda [/FONT][FONT=&quot]eski filmlerden gördüğü traktöre kadınları bindiriyorlarmış ya doğum hızlansın bebek gelsin diye o yüzdenmiş [/FONT][FONT=&quot]. Bide diyo ki (ben o sırada k.kulübüne yazıyorum hastaneye gidiyoruz diye ve dilcaya msj yazıyorum) şu telefonla oynayacağına azıcık sancılanıyomuş numarası yap bari boşa gitmeyelim gitmişken doğur diyo [/FONT][FONT=&quot]ben 3 dakikada bir sancıdan nefes alamıyorum aslında ama sadece bağırıp çağırmıyorum o yüzden anlamıyolar [/FONT]:18:[FONT=&quot]. neyse acilden giriş yaptık sabah 07.00de , nöbetçi doktor doğumhaneye alın orada muayene edicem dedi bi tırstım heyecanlandım sonra muayene etti alttan ve 4 cm açılma var doğum başlamış yatış yapın dedi , doğumhaneden çıktım annem eşim kaynanam şok oldular hemen yatış işlemlerim yapıldı odamıza yerleştik, bu arada acilden giriş yaptığımız için doğumumdan ücret almadı hastane , almak istedi ama sert kayaya çarptılar , eşimde bir çene vardır ki sormayın ve kanun hukuk çok iyi bilir araştırır [/FONT]J[FONT=&quot] . [/FONT]

[FONT=&quot] ben odamda sancımı çekerken halama amcama da haber vermiş eşim. Halamlarda geldi odam doldu taştı aslında hiç hoş değil bunaldım kalabalıktan, ben orda sancı çekiyorum herkes gülüyo sohbet ediyo foto çekiyo her kafadan ayrı ses çıkıyo falan derken kuzenim arada bir boşalttı odayı halimden anladı . Saat 10.30da açılma 6cm olmuştu aslında hızlı ilerliyodu kendi sancımla güzel ilerliyodum ama taaa kii lağman yapılıp damar yolu açılıncaya kadar, o lağman ne berbat şeymiş hemşireye dur deikçe yırta yırta soktu o aleti bende katıla katıla ağlamaya başladım, eşimde başımda ağlıyo sonra dışarıda başka bi hasta yakını demiş neden epidural taktırmıyosunuz biz yaptırdık çok rahat oldu demiş [/FONT] [FONT=&quot]ve eşim hemen epidural yaptıralım dedi ben de can havliyle evet evet yaptıralım dedimepidural takıldıktan sonra her şey süperdi sancılarımı hissediyodum ama azıcık , canım hiç yanmıyodu ve epiduraldan sonra açılmam çok hızlı ilerledi 10 cm olunca doğumhaneye aldılar, ayrıca o açılmaya bakmak için yapılan muayeneleri de uyuşuk olduğumdan hiç mi hiç hissetmedim çok iyi oldu yani acayip tavsiye ederim, epidural ile 3 çocuk daha yaparım yani [/FONT][FONT=&quot]eşim duymasın[/FONT][FONT=&quot].Doğumhaneye alındığımda içimi bir heyecan kapladı [/FONT][FONT=&quot], içimden diyorum ki birazdan kızıma kavuşucam[/FONT][FONT=&quot] hayal gerçekleşecek diyorum, bide o çatala bacaklarını koymak ve gelen geçen ebe hemşire doktorun bakıp geçmeleri çok garip ve çaresiz hissettirdi, onlar için de gayet normaldi hiç umursamıyorlardı[/FONT][FONT=&quot], ben de utanıyodum [/FONT][FONT=&quot]ama yapacak bişey yoktu [/FONT][FONT=&quot].[/FONT]

[FONT=&quot] Doktor teyzemiz sancın gelince nefesini bırakmadan kuvvetlice ıkın dedi, 5-6 kuvvetli ıkınmadan sonra kızım saat 14.00de doğdu, doğumhaneyi inletti bıcırığım [/FONT][FONT=&quot]. [/FONT]

[FONT=&quot] Bide arada cırt diye bişey hissettim ama acımadı sanırım o sırada doktor kesi attı, Kızım doğduktan sonra hemen eşi de doğdu sonra doktorumuz dikiş attı, o dikiş bana o kadar uzun geldi ki aslında azmış 5 dikişim var , hiçbirşey hissetmedim ama kızıma kavuşmak istiyodum, yanıma getirdiler koydular doğar doğmaz ama kısacık, hemen aldılar neye benzediğini anlayamadım ama dedikleri gibi mis gibi kokuyodu o kadar muhteşem bi duygu ki göz yaşlarımı tutamadım sonra çocuk doktoru geldi ve kızımı muayene etti . Benim dikişlerim atılırken doğumhanenin hemen yanındaki oda da kızımı hazırladılar bu hazırlıkları ailem de camekanlı bir bölmeden izlemişler, çığlık çığlığa kahkahalarla[/FONT]:122::118:[FONT=&quot] izlemişler yumurcağımı. Kızım Babalar gününde babasına en güzel hediye olarak dünyaya geldi [/FONT][FONT=&quot] Babası ona ilk gördüğü anda aşık oldu o kadar güzel bir kız ki Kızlar baya uzun anlattım ama bu duygularımı unutmamak için her ayrıntıyı yazmak istedim. Allah olmayan herkese bu güzelliği bağışlasın inşallah.[/FONT]

ne güzel anlatmışsınız . tebrikler

wuu sen suanda dogum yaopmıs olmalısın cnm bnım hayırlısından ınsl ben sunı ıstemedım dr bekleyelım sancını o zaman deılerrr bende sabırsızlanıyorum ama dogal olsun ıstıyorum kısmetse haftaya kdr beklmedeyısss

ınsl l kolayından dogumun olmustur cnm benm

tebrıkler hnm lar darısı bıse ınsl kolayından bır avaz da ınsllll

masallahh canimm iyin diretmisin normal dogsun diye tebrik ederim senii ebelerin ve doktorlarin lafina kanip sezeryan olmamisin iyiki :)) allah anali baabli büyütsünn gecmis olsun canim :)))

ayy o bal kizini yerimm seninnn kizin kime benziyor ben soyleyim sana benim kzima benziyorrr
tebrik ederimmm canimm allah anali babli büyütsünn masallahh valla sanci cekerken sende benim gibi tlf elinden birakmamisinn

masallahh canimm iyin diretmisin normal dogsun diye tebrik ederim senii ebelerin ve doktorlarin lafina kanip sezeryan olmamisin iyiki :)) allah anali baabli büyütsünn gecmis olsun
Sagol canim, gercekten normali cok istiyordum o yuzden arastirdim baya :)

Aynen canim, o mucizeye tanik olmak icin belki de bu kadar direttim

Arastirdim canim, eger gercekten riskli bir durum olsaydi o riski goze alamazdim, bir de dr baya deneyimliydi.. Ben bilge hastanesinde dogum yaptim kucukkoyde

beklenen doğum tarihi:16.06.2013
bebişimin doğduğu tarih:16.06.2013:) günü gününe:)
kilosu:3830
boy:52
hastane:özel kolan hastanesi
doğum şekli:nopnormal doğum:)
adı:ÇINAR ERVA

eyyy maşallah bee...
valla hayran kaldım... Allah analı babalı büyütsün...

Dogum haftasi :40+5
Dogum sekli: normal + epidural
Bebegimin kilosu : 3730 gr
Bebegimin boyu :52.5 cm
böyle bi hikaye okurken sıkılırmı insan... Allah bağışlasın... bu güzel hikayeleri okudukça hemen kızımı kucağıma almak istiyorum bende... Allahım herşeyin hayırlısını nasip etsin...

allh bağışlsın hyırlı evlat olsun inşallah

doğum hikayen çok güzel cnm bu arada babalar gününde doğdu bnm doğu'm da herkese nasip olmaz babalara güzel bi hediye verdik eşim çok ağladı kıyamam allah her günümüzü böyle etsin yavrularımızı sağlıkla byütelim inş öp kızçeni yerime

ne güzel anlatmışsınız . tebrikler

38+4 te 25/06/2013 te oğlumu kucağıma aldım allahıma binlerce şükür .3800 gr agirliginda ve 54 cm boyunda bir tosun paşa dünyaya gldi. Biraz zor oldu aslında. Hastaneye gittim 3 cm açıklık vardı doktorum normal olacak dedi bende öyle istiyordum suni sancı ile doğumu başlattı sabah saat 9 du. Saat başı açıklık muayenesi..nst..saat 2 oldu ve suyumu patlattı doktorum.. sancılar tavan yapti o saatten sonra.. sürekli hareket ettim açılmayı kolaylaştıran.. öğrendik ki bebegimin başı şişmiş 2 cm . Yani kanala sıkışmış çünkü henüz 5 cm açıklık. Saat oldu 5.. 1 dk ara ile sancılar vuruyor ve 30 sn rahat sürüyor.. her gelen ebe ikinma bebeğin başı şişmiş ama açıklık aynı bu ilerlemeyecek gibi..dedi gitti. O sırada sayısız doğuma şahit oldum öyle dua etrim ki kolay olsun böyle diye. Saat 8 oldu ben hala o sancıları çekiyorum 130 ları vuruyor. Ağlıyorum yeter artık açılma yok mu diye. Annem agliyor ben agladikca. Esim zaten kendinden geçti.saat 9 oldu hala açılma 5 i geçmemiş.doktorumu aradık sizde gelin muayene edin açıklık aynı ise ve devam etme ihtimali yoksa alın artık sezaryen e diye. Saat 9 buçukta geldi . Hala aynı. Bana bıraktı bende sezaryen dedim çünkü doktorum garanti veremem bekleriz sabaha kadar sonu yine sezaryen de olabilir ama 2 saat sonra normal dogum da yapabilirsin allahın işi bu dedi. Ben kararımı vermiştim.çok yoruldugum için genel anestezi yaptılar. Ben ameliyattan çok geç çıkmışım. Kanamam cok fazla olmuş. Kan takviyesi yapılmış benim daha bugün haberim oldu. Saat 12 ye geliyordu odama getirdiler beni. Ve 1 dk sonra da tosunumu. Öyle aglamisim ki bu benim mi bizim mi aşkım diye. Hemşireler bile ağlamış.sonra hemen emzirdim şükür sutum hemen indi.dun sabah ta taburcu oldum. Şimdi ha bire emisiyoruz oğlumla.öyle tatlı ki bi gün dayanamayıp yiyeceğim den korkuyorum. :)rabbim herkese bu duyguları nasip etsin inşallah..

Dogum haftasi :39+0
Dogum sekli: spinal sezaryen
Bebegimin kilosu : 3370
Bebegimin boyu :ölçmüyorlarmış kalça çıkıklığına sebep olabilir diye
doğum tarihi: 18.06.2013
saat:12.50

Salı sabahı uyandım tuvalete gittim döndüm tam yatacakken bişey hissettim altıma kaçırıyor gibi. Bir baktım açık kahve renkte bir akıntı çamaşırımı tamamen kaplamış. Bu sırada sancılar arttı ve baya hissediyordum. Bana bi haller olmaya başladı. Mayıs anneleri topiğinden okuduğum bir doğum hikayesi yüzünden fena panik yaptım. Bebeğin kakasını yaptığını anladım. Hemen banyoya koştum annemi çağırdım ama sanki bi yerim yanmış gibi çırpınıyorum. “Anne böyle olmaması gerekiyor bu renk olamamalı” diyorum. Sürekli bunu söylüyorum. Bu şekilde olursa sezaryene almaları gerekiyor. Bu sezaryen olacak diyorum. Sonra duşa girdim orada da akmaya devam etti. Bir yandan da hazırlıksız olduğum için elimde jilet ne yaptığımı bilmeden kara külleme bişeyler yapmaya çalıştım. Bir yandan sakinleşmeye çalışıyorum. Nasıl banyo yaptım bilmiyorum şu an bile. Annem de paniklemeye başladı ben çırpındıkça, “çabuk hadi çabuk gidelim” diyorum. Yan komşuyu da alıp hastaneye gittik. Doktor önce ultrason da baktı sonra çatala aldı baktı ara ara suyum gelmeye devam ediyor, sancılar devam ediyor bu arada. Doktor “evet bu mekonyumlu su” dedi. Senin korktuğun gibi biz de korkarız böyle bir durumda” dedi .Açıklığımın 1 cm olduğunu söyledi “. Nst ye aldılar beni. Kasılmaları iyice hissetmeye başladım, annem ve komşumuz sağolsunlar dur daha bunlar başlangıç dediler. Doktor geldi nst kağıdına baktı iyi ama çok iyi değil dedi. En son ne zaman bir şey yiyip içtin dedi. Ben de sabah su içtim, bir de ben uyandığım sırada babam kahvaltı yapıyordu annemin ısrarıyla artık ne düşündüysem bir lokma peynir ekmek yemiştim. Doktor seni 13.30 da sezaryene alalım dedi.Bu hastanede çocuk doktoru yok, böyle bir durumda çocuğun kakası akciğerlerine kaçmışsa solunum sıkıntısı yaşayabilir, ona göre düşün dedi. Sonra yanımdakiler herhangi bir şeyde acil hemen gidebiliriz değil mi diye sordular. İki hastane arası yakın gidersiniz dedi. Sonra kendimi bi odada buldum. . Anestezi uzmanı geldi. Bana şu an hatırlamadığım şeyler sordu. Sana spinal yapalım mı felan dedi, olur dedim. Yanımda halam vardı,yok o çok paniktir yapmayın dedi. Sonra hemşire ve doktor yok panik değil çok iyi dedi. Herkes bi telefon görüşmesi yapıyor, devlet hastanedeki bir tanıdığını arıyor. Bir yandan babam çocuk doktorunu özel hastaneye gelip gelmeyeceğini soruyor, annem diğer hastanedeki arkadaşı ile görüşüyor. Bi anda millet dışarıda birleşip karar vermiş hadi devlet hastanesine gidelim diye yanıma geldiler. Halimizi görseniz güler misiniz ağlar mısınız bilemem.
Koştur koştur devlet hastanesine gittik. Ben gelmeden haberim hastaneye yayılmış. Doğumhaneye aldılar. Doktor baktı bana ben seni tanıyorum dedi. Evet Cuma günü gelmiştim dedim. Ne oldu dedi, suyum geldi mekonyumlu dedim. Dur bakalım ya belki akıntıdır dedi. Çatalda baktı doktor evet suyun mekonyumlu dedi. Sezaryen mi olmam gerek dedim. Şimdi sana orada sezaryen mi dediler diye sordu. Evet dedim. Oradan sezaryen diye geldiysen bu doğum sezaryen olur dedi. Hiç bişey diyemedim korkuyordum bebeğime bişey olur diye normal yaptırın diyemedim.Sonra soyundum önlük giydirdiler, sonda taktılar, sedyeye yatırdılar.ben ne dua okuyacağımı bile şaşırmıştım. Herkes kapının önünde beni bekliyormuş. Bir baktım yeni gelenler de var. Boşver sezaryen daha iyi diyen mi ararsın. Normal normal dedin bak yine sezaryen olacaksın diyen mi. Pehh. Beni nedense bir mutluluk ya da tamam anın keyfini çıkart ruh hali sardı.
Bebeğin eşyalarını istediler. Bi de dosyamı aldılar, içinde tahlillerimin olduğu anestezi uzmanı baktı ne güzel her şeyi bu dosyada toplamışsın, tedbirlisin demek ki dedi. Sabah bişeyler yemişsin spinal yapacağız sana dedi. İstikamet ameliyathane……
Orada beni karşılayan hemşire komşumuzun kız kardeşi. İlk defa ameliyathane gören biri olarak çok korkmadım. Herkes çok güzel karşıladı beni. Geceden sabaha kadar ameliyat yapan bu ekip çok neşeliydi. Hele anestezi uzmanı ile yanında biri vardı görevi neydi bilmiyorum, çok konuşkan ve espriliydiler. Bana ne yapıldığını tek tek anlattılar. Şimdi damar yolu açacağız, bu alet düzenli tansiyonunu ölçecek, bu sadece oksijen tamam mı felan diye. Beni oturur durumda koca göbeğimle bacaklarımdan tutup hiç kıpırdamadan eğilmemi istediler, devrilecektim neredeyse. Anestezi yapılırken kıpırdayacağım diye korktum. Sonra yattım ve bu sırada ne olduğunu bana tek tek anlattılar. Şimdi şunu hissedeceksin, şöyle olacak gibi. Az sonra bebeğin doğacak ağlamasını duyacaksın dedi. Karnıma bastırdılar çok sıkıntı veriyordu bu durum.Saat 12.50’de bebeğim doğdu. Nasıl diye sordum, çok iyi dediler az sonra getirecekler dedi. Ben ağlamasını duyuyordum uzaktan. Sonra giydirmiş getirdiler bana doğru çevirince oğluşum gözlerini açtı bakıştık bir süre. Allah’ım ne tatlı , çok tatlı ya dedim. Masum masum bakıyordu, götürdüler odaya. Dikişlerim atıldı. Beni sedyeye alacaklarında ben neredeyse kendi kendime kalkmaya çalıştım. Durdurdular beni napıyorsun diye. ekipten biri geldi o arada komik bir şekilde kalk kız ne yatıyon dedi. Ben de kalkacağımda izin vermiyorlar ki dedim. Odaya geldim hemen emzirmem için uğraştılar. Oğlum maşallah çok azimliydi ve hala da öyle..

merhaba öncelikle tebrik ederim. emsey hastanesinde doğum yapmışsın. hangi doktorun takibindeydin ve doğumunu hangi doktor yaptırdı merak ettim. bir de şu doğum ücreti kısmını merak ettim. bilgilendirirsen çok mutlu olurum. Allah analı babalı sağlıkla büyütmeyi nasip etsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…