2013 Haziran Anneleri Doğum Hikayeleri...

herkesin dogum hikayesini okudum tek tek :)) kimisine cok uzuldum cok duygulandim kimiside komik geldii herkese ayri ayri yazmak baya zor olacagi icin ee maluk birde bebekle yazmak artik daha zor oluyorr :))
herkes bebegini ananli babali büyütsün insallah hayirli evlat olurlar uzun ömürlü olurlar rabbim saglik akil fikirr versinnn :))

insallah yakinda bende yazacam artikk okudukca cok imreniyorum hikayesini paylasanii :)))

BDT: 10.06.2013
DT:27.05.2013
HAFTASI: 38+5
DOĞUM ŞEKLİ: Spinal Anestezi ile sezaryen
KİLOSU: 3.680 gr
BOYU: 52 cm
HASTANE: Kavacık Medistate
DOKTOR: Op. Dr. Özgür Kartal

Evet bayağı zaman geçti anca yazıyorum :) benim tek amacım normal doğurmaktı, herşey de elverişliydi normal doğum için..sadece ömerimiz bir hafta baş geliş duruyorsa bir hafta tam tersine dönüyordu 38. haftaya kadar bu böyle devam etti, en son kafası aşağıya dönmüştü..ben de o kadar ağırlaşmama rağmen hergün dışarıdaydım.. her eve geldiğimde 'bi daha çıkmicam çok yoruluyorum' deyip ertesi gün yine çıkıyordum.. doğum yapacağımı henüz bilmediğim o gün de okuldan öğretmen arkadaşlarımla buluşmak için sözleştik. tesadüf annem de bendeydi, sen de gel dedim.. oturduk yedik içtik dönüşte market alışverişi de yaptık bi güzel ve eve geldik.. tv karşısında içim geçmiş, bir anda sıcacık sularla uyandım.. panik yapmamaya çalışarak 'anneeee galiba suyum geliyooo' diye bağırarak paniğimi anneme attım.. durmadığı için koşarak küvete girdim, bu esnada annem eşimi aradı eve çağırdı, ben bi elimde havlu, bi elimde düzleştirici, son hazırlıkları yapmaya başladım bile.. ben diyeyim 3 siz deyin 4 lt su geldi sanırım ve göbeğim minicik kaldı.. eşimin teyzesi de kd doktoru hemen onu aradım, çünkü suyum biraz pembe hatta kırmızıya dönmeye başlamıştı.. ittir oynasın hareket ettiğini gör dedi bana ama bizimki hiçbir şekilde hareket etmedi.. benim panik o zaman başladı ama eşim araba süreceği için ona belli etmemeye çalışarak arabada yol boyunca meryem suresi dinleyip bi yandan da espirilerle eşimi sakinleştirmeye çalışsam da en kötüsü benim kalbim o sırdada aslında..vardık hastaneye hemen nst ye bağladılar, sancılarım 100ü buluyor ve düzenli ama ben sadece kasılma hissediyorum ağrım yok gibi..çatı muayenesinde de parmak ucu kadar açık dediler ve çocuk dönmüş ama kanala yerleşmemiş dediler. bi yrm saat sonra bi baktım bone geldi acile sezaryen dediler.. o anki panikle ağzımdan sadece 'o zaman spinal istiyorum' çıkabildi.. iyi ki de öyle istemişi. çünkü yolda aradığım ve sağolsun doğuma yetişen fotoğrafçı arkadaşım da doğuma girdi ve benim için hayatımın en anlamlı fotoğrafları hep ben ayıkken çekildi..eşimi almadılar biz çok yalvardık ama iyi ki almamışlar, o benden önce doğururdu herhalde o kadar stresle..15 dk içinde ömeri gördüm, 30 dk sonra da ben çıkmıştım odaya herkes beni bekliyordu..o gece boyunca oğlumu izledim hiç uyumadım ama anne olduğumu da algılayamamıştım.. ona bakarak geçirdiğim gecenin sabahında ise hem aşık olmuştum hem de iliklerime kadar anne olmuştum..Rabbim şu an bebek bekleyen ve isteyip de çocuk sahibi olamayan herkese bu duyguyu nasip etsin

BDT: 10.06.2013
DT:27.05.2013
HAFTASI: 38+5
DOĞUM ŞEKLİ: Spinal Anestezi ile sezaryen
KİLOSU: 3.680 gr
BOYU: 52 cm
HASTANE: Kavacık Medistate
DOKTOR: Op. Dr. Özgür Kartal

Evet bayağı zaman geçti anca yazıyorum :) benim tek amacım normal doğurmaktı, herşey de elverişliydi normal doğum için..sadece ömerimiz bir hafta baş geliş duruyorsa bir hafta tam tersine dönüyordu 38. haftaya kadar bu böyle devam etti, en son kafası aşağıya dönmüştü..ben de o kadar ağırlaşmama rağmen hergün dışarıdaydım.. her eve geldiğimde 'bi daha çıkmicam çok yoruluyorum' deyip ertesi gün yine çıkıyordum.. doğum yapacağımı henüz bilmediğim o gün de okuldan öğretmen arkadaşlarımla buluşmak için sözleştik. tesadüf annem de bendeydi, sen de gel dedim.. oturduk yedik içtik dönüşte market alışverişi de yaptık bi güzel ve eve geldik.. tv karşısında içim geçmiş, bir anda sıcacık sularla uyandım.. panik yapmamaya çalışarak 'anneeee galiba suyum geliyooo' diye bağırarak paniğimi anneme attım.. durmadığı için koşarak küvete girdim, bu esnada annem eşimi aradı eve çağırdı, ben bi elimde havlu, bi elimde düzleştirici, son hazırlıkları yapmaya başladım bile.. ben diyeyim 3 siz deyin 4 lt su geldi sanırım ve göbeğim minicik kaldı.. eşimin teyzesi de kd doktoru hemen onu aradım, çünkü suyum biraz pembe hatta kırmızıya dönmeye başlamıştı.. ittir oynasın hareket ettiğini gör dedi bana ama bizimki hiçbir şekilde hareket etmedi.. benim panik o zaman başladı ama eşim araba süreceği için ona belli etmemeye çalışarak arabada yol boyunca meryem suresi dinleyip bi yandan da espirilerle eşimi sakinleştirmeye çalışsam da en kötüsü benim kalbim o sırdada aslında..vardık hastaneye hemen nst ye bağladılar, sancılarım 100ü buluyor ve düzenli ama ben sadece kasılma hissediyorum ağrım yok gibi..çatı muayenesinde de parmak ucu kadar açık dediler ve çocuk dönmüş ama kanala yerleşmemiş dediler. bi yrm saat sonra bi baktım bone geldi acile sezaryen dediler.. o anki panikle ağzımdan sadece 'o zaman spinal istiyorum' çıkabildi.. iyi ki de öyle istemişi. çünkü yolda aradığım ve sağolsun doğuma yetişen fotoğrafçı arkadaşım da doğuma girdi ve benim için hayatımın en anlamlı fotoğrafları hep ben ayıkken çekildi..eşimi almadılar biz çok yalvardık ama iyi ki almamışlar, o benden önce doğururdu herhalde o kadar stresle..15 dk içinde ömeri gördüm, 30 dk sonra da ben çıkmıştım odaya herkes beni bekliyordu..o gece boyunca oğlumu izledim hiç uyumadım ama anne olduğumu da algılayamamıştım.. ona bakarak geçirdiğim gecenin sabahında ise hem aşık olmuştum hem de iliklerime kadar anne olmuştum..Rabbim şu an bebek bekleyen ve isteyip de çocuk sahibi olamayan herkese bu duyguyu nasip etsin

Doğum hikayeni böyle güzel anlatışından Çok duygulandım. Allah sağlıcakla ve hayırlısıyla büyütmeyi nasip etsin. Darısı da bizim gibi bekleyen anne adaylarına olsun inşallah..

kızlar albume bebişimle beraber resımlerımızı koydum haberiniz olsun hastanede ceklıdıgım fotolar sezeryanlı olmama ragmen gayet ıyı gozukuyorum dımı dogumun ertesı gunu:KK34:

her gün yeni bir hikaye okuyorum. her gece sancılarım oluyor ben doğum sancısı zannediyorum ama değil uyuyakalıyorum hep... 22 sı gunum doluyor. daha doğum kanalına bile girmemiş bu evlat gelmeye niyeti yok galiba.... her şey hazır bi o eksik... normal doğuma bu kadar ıstekli ve cesaretliyken umarım sezeryan zounda kalmam... cuma kontrolum var tekrar bakalım ne olacak...

her gün yeni bir hikaye okuyorum. her gece sancılarım oluyor ben doğum sancısı zannediyorum ama değil uyuyakalıyorum hep... 22 sı gunum doluyor. daha doğum kanalına bile girmemiş bu evlat gelmeye niyeti yok galiba.... her şey hazır bi o eksik... normal doğuma bu kadar ıstekli ve cesaretliyken umarım sezeryan zounda kalmam... cuma kontrolum var tekrar bakalım ne olacak...

canım hayırlısı neyse o olsun ama sezaryandan okadar cok korkma ben 1haftada toparlandım 11 gun oldu kendı ısımı kendım goruyorum bebegıme kendım bakıyorum oturup kalkarken yatarken artık dıkıs yerlerımde en ufak acı kalmadı.
bende sonuna kadar normal dogum normal dogum dıye tutturdum ama kandıl gecesı dua ettım hangı dogum seklı hayırlısıysa o olsun yarabbım dıye sezeryan oldum hıc pısman degılım.yok kılolar kalıyor yok gobek kalıyor falan dıyenlere ınanmayın kısıden kısıye degısen seylaer bunlar benım normal dogum yapan bır arkadasım vardı dogumdan aylar sonra dogurmamıs gıbıydı mesela karnı,ben sezeryan oldum 10 gunde 16 kılo gıttı.karnım cok az kaldı oda zamanla gecer heralde gecmezsede 2ay sonra spora baslıcam ozaman mecbur gıdıcek:KK24:

keeper ve bütünduamvesenam; bebişlerinizi sağlıkla mutlulukla büyütün inş.. arkadaşlar sünnetten sonra bebekleriniz nasıl? ne tür bir bakım uyguluyorsunuz? yani bizde sünnet ettirmeyi düşünüyoruz... benim bebişte bir aylık oldu, erken doğduğu için hemen yaptıramadık sünnetini.. ama şimdi yaptırmayı düşünüyoruz... yenidoğan sünnetinin çok rahat olduğunu söylüyorlar.. siz tecrübe ettiniz sonuçta, tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim...

bizimki cok kolay oldu hatta iyilesti bile. bakimi da hic zor degildi. her altini actigimizda guzelce islak mendille silip pipisine vazelin surup gazli bezle kapatip bezini bagladik. ilk baslarda 4-5 gun alttaki deriyi asagi cekiyosun tekrar buyumesin diye oda zor degildi. ne pansuman nede baska bisey gerekmedi. masallah aglamadi bile.

Normal doğum
3330 kg 53 cm
beren arslan :)

10 saat suni sancı çektim 5 dakıka doğumum sürdü 45 dakıka dikişte kaldım.2 tane iğne vurdular uyuşmadım kızlar canlı canlı dıktıler kıçımın üzerine oturamadm 15 gün ole bır kesmişler ki 8 dikişim vardı toplam çok şükür şimdi turp gibiyim doğumla bırlıkte aldıgım 15 kilonun 11 i gitti en güzel tarafı da buydu dıyebılırım rabbım herkesi bir avazda ve kendı sancısıyla kurtarsın suyum geldiği için verdiler bana suni sancı çokta detaya gırmek ıstemıyorum o tramvadan yenı cıktım çünkü kızım uyandıı hepinizi öpüyorum....

DT: 5.6.2013
Haftası: 39+1
Spinal anestezi ile sezeryan
Ömer Faruk
Kilo: 3760 g
Boy: 51 cm

Arkadaslar çok zor bir doğum atlattım, yeni yeni psikolojim düzelmye başladı. Gece suyumun gelmesi üzerine hastanye gittik. Ne yazık ki hiç açılma yoktu. 10 saat kadar sancı çektikten sonra açılma sadece 2-3 cm kadar olmustu. O kadar yogun sancının üstüne bir de suni sancı verdiler ki 2 saat kadar sonra kendimden geçmişim. Nefesim kesildi, bagırmaya aglamaya çalıştım ama o bile zordu. En son 5 santim açılmıştı ki daha fazla dayanamadım, agrı şokuna girdim, sezeryana aldılar. Spinal anestezi ile minik oğluşum dünyaya geldi. Dünyanın en muhteşem varlıgı o. Rabbim isteyen herkese nasip etsin, bambaşka bişey. Tabi sonrasına ameliyat yerim çook ağrıdı. ilk 1 hafta cok fazla agrım vardı. tuvalete bile zor gidiyodum, ama yınede kendimi zorlayarak azar azar yürüyüş yapmaya çalıştım. 10. günden sonra ayağa kalkıp işlerimi yapabilir hale geldim. Şükür şimdi çok daha iyiyim. Birde başına gelen baskaları da olabilir diye şunu da anlatayım. Eve cıktıktan bir gün sonra duş almıştım. Duştan sonra gğüslerim sütle doldu, gerildi iyice. Yarım saat kadar sonra bir üşüme titreme, ardından ateşim 39 a kadar çıktı. Bu durumun nedeni süt ateşi imiş. Sütü sağdık ateşim düştü, fakat bu durum birkaç kez devam etti. Bir sıtma bir ateş nöbeti geçirdim. Her seferinde sütü sağınca normale döndük.
Şimdi busorunların hepsini geride bıraktık. Sırada gögüs yaralarım ve emme sorunumuz başladı. Daha cok güzel emen oglum şimdi mememi tutmuyor. 3 gün önce sağ göğsmü bıraktı, bugün de solu bıraktı. Pes etmeyip tutturmaya çalısıyorum ama nafile. Sürekli sagıp biberonla vermeye basladım. İnşallah en kısa zamanda bu durumdn kurtuluruz, zira emzirmek muhteşem bir duygu, anne ile bebek arasında muhteşem bir bağ. Ben oglumu biberonla beslemek istemiyorum. Hayırlısıyla bu günleri de atlatırız inşallah.
Benim hikayem böyle, dogum için gün sayanlara şimdiden hayırlı ve kolay doğumlar olsun diyorum. Selamlar

doğum tarihi:16.06.2013
doğum haftası:38+5
doğum şekli:normal doğum
bebeğin ismi:doğu
bebeğin kilosu:3.480
boy:50 cm

GeLELİm beklenmeyen doğumun hikayesine:bir gece öncesinde eşimle yatakta hayaller kuruyoduk göbeğine kafamı koydum eşimin ddm ki yeter gelsin bu sıpa artık dedim o da aynısını söyledi valla gelsin dedi stres oluyorum artık dedi.Gece 2 posta kustum karnım taş gibiydi zaten toplanmıştı hareketide azdı bebeğin.Sabah sağa dönüyorum ağrı sola dönüyorum ağrı dedim herhalde kusmamdan kaynaklı midem rahatsızlandı diye düşündüm wc ye kalktım ki pedim kan tutmuş kurumuş hatta.Hemen kaynanama söyledim dedi doğumun başlamış senin.5 dkda 1 sancı vuruyordu eşimi uyandırdım dalga geçio benle git dio karnın ağrıodur daha günün var dio ama ben kıvranıorum bağrıorum fln sancı vurdukça neyse ciddiyeti anladı araç çağırdık gittik kontrollerimi yaptırdığım hastaneye.Eyvahhhh erkek doktor !!! eşim kafayı yio beni ameliyetaneye indirdiler alttan baktı ebeler 1 cm açıklık var doğum 8-9 saati bulur dediler eşim aynı hastanenin farklı şubesiyle iletişime geçti orada bayan doktor varmış.Tabi kaynanam annem abimler kızıo eşime erkek doktor olsun nolucak ya yolda doğurursa kız die korkuolar.Aynı filmleri aratmıycak bi sahne yaşandı vip araçtayız tanıdıkda değil ben nasıl sancı çekiyorum görmeniz gerek adamında eli ayağına dolaştı kaza ediodu az kalsın neyse hastaneye geldik doktor çok genç 23 yaşında ancadır ebeler fln çıtı pıtı kızlar yatışımı yaptılar bnm odama geçtim üstümü değiştirdim önlüğümü giydim muayeneye aldı beni doktor bebek daha yukarıda doğum kanalına inmemiş dedi açıklık 2 cm olmuş oraya gidene kdr.doktor kilosunun 3 kilo civarı olduğunu syledi dedim oh rahat doğurucam 2900 3000 anca doğar die düşündüm neyse ben odaya çıktım tekrar sancı sıklaştı ama öyle böyle değil 3 dakkada bir geliyor o an öldüm sanıorum eşim annem kaynanam yengem abilerim herkes yanımda bağırıyorum avazım çıktığı kadar hastanede 4 doğum var biri ben tek normal doğum benmişim millet odalarından çıkıp çıkıp bakıomuş sürkli hastaneyi ayağa kaldırmışım o derece videoya çekmiş yengem bizi eşime vuruyorum ben burda ölüorum sen gitmişsin çay içiosun diyorum fln snradan izleynce çok güldüm :) karnım dümdüz kalmıştı doğuma girerken neyse açıklık 9 cm oldu çektiğim sancılardan sonra hadi dediler doğuma gidioruz bindik sandalyeye girdik doğuma 7 kişi var doğumda toplam ebeler ıkındırdı snra doktor geldi yarım saat doğuramadım ıkınıyorum ama bebek çıkmıo geri kaçıo ıkınmayı kestiğim an kafası göründü güçlü ıkın dediler bebek çıktı çıkmasıyla bi uyku hali aldı beni bebeğin kordonunu kesip memeye verdiler nasıl emio bakıo gözümün içine bi yandan snra aldılar götürdüler yıkamaya kaç kilo doğdu dedim bekliorum ki 3 fln desinler maşallah 3480 doğdu oğlum kafası yusyuvarlak olduğu için doğumum zor oldu kafası çıktığı an gerisi problem değildi zaten.Karnım dümdüz kaldı kızlar doğum snrası doktor bebek plasenta ve sudan ibaret olduğunu söyledi gebeliğimin çok sağlıklı imişim.5 dikişim var alttan makata kadar snra odama aldılar pijamalarımı giydirdiler tacımı taktılar oğlumda 5 dk snra yanıma getirildi dünyanın en güzel duygusu anne olmak olsa gerek allah olmayanlara da versin normal doğum çok farklı bişey anne olduğunu o ağrıları çekince daha iyi anlıosun annelerin kıymetinide tabi ki oğlum tıpkı babası kaynanam uğraşsa senelerce aynısını çıkaramazdı herhalde :)
babalar gününde eşime çok güzel bi hediye verdim ellerimi ayaklarımı öpüo resmen oğluna aşık oldu işe gidemedi bgn sürekli kaçtı geldi yanımıza bizim hikayemiz böyle canlarım darısı henüz doğurmayanların başına :)

Merhaba Nilom, biz oğlumu 5. gününde sünnet ettirdik yaklaşık 20 dakika ameliyathane de kaldı lokal anestezi ile işlem uygulandı ve 2 saatlik gözetimden sonra eve döndük. Evde 3 gün hiç bir işlem uygulamadık zaten pipi ucu hariç her yer kapalı sadece pipi ucuna dışkı bulaşmaması için çok sık altını değiştirdik, dr. eğer pipi ucuna bir dışkı bulaşması olursa en yakın hastaneye gidip pansuman yeniletmemizi söylemişti çok şükür başımıza gelmedi. Ağrısı olması durumu için bir fitil yazmıştı dr. ama hiç gerek kalmadı ihtiyaç duymadık, 3 gün sonra hastaneye gittik sargılar açıldı her şey yolundaydı sadece uç kısma uygulamak üzere bir krem verdi 3-4 günde bu kremi uyguluyoruz ama şu an tamamen iyi diyebilirim. Sünnet benim oğlumda hiç bir sıkıntı ve problem yaşatmadı zaten sargılarının açıldığı cumartesi göbeği de düştü şimdi tamamen özgürüz :))) Umarın sizin içinde her şey yolunda gider...

Bilgiler için çok teş. ederim... Minik oğlunuza da geçmiş olsun... Allah damatlığını da göstersin inş...

bizimki cok kolay oldu hatta iyilesti bile. bakimi da hic zor degildi. her altini actigimizda guzelce islak mendille silip pipisine vazelin surup gazli bezle kapatip bezini bagladik. ilk baslarda 4-5 gun alttaki deriyi asagi cekiyosun tekrar buyumesin diye oda zor degildi. ne pansuman nede baska bisey gerekmedi. masallah aglamadi bile.

Teş.ederim canım... İnş. bizimde kolay olur... Bu arada sizede geçmiş olsun ve allah damatlığınıda göstersin inş

Son düzenleme:

GeLELİm beklenmeyen doğumun hikayesine:bir gece öncesinde eşimle yatakta hayaller kuruyoduk göbeğine kafamı koydum eşimin ddm ki yeter gelsin bu sıpa artık dedim o da aynısını söyledi valla gelsin dedi stres oluyorum artık dedi.Gece 2 posta kustum karnım taş gibiydi zaten toplanmıştı hareketide azdı bebeğin.Sabah sağa dönüyorum ağrı sola dönüyorum ağrı dedim herhalde kusmamdan kaynaklı midem rahatsızlandı diye düşündüm wc ye kalktım ki pedim kan tutmuş kurumuş hatta.Hemen kaynanama söyledim dedi doğumun başlamış senin.5 dkda 1 sancı vuruyordu eşimi uyandırdım dalga geçio benle git dio karnın ağrıodur daha günün var dio ama ben kıvranıorum bağrıorum fln sancı vurdukça neyse ciddiyeti anladı araç çağırdık gittik kontrollerimi yaptırdığım hastaneye.Eyvahhhh erkek doktor !!! eşim kafayı yio beni ameliyetaneye indirdiler alttan baktı ebeler 1 cm açıklık var doğum 8-9 saati bulur dediler eşim aynı hastanenin farklı şubesiyle iletişime geçti orada bayan doktor varmış.Tabi kaynanam annem abimler kızıo eşime erkek doktor olsun nolucak ya yolda doğurursa kız die korkuolar.Aynı filmleri aratmıycak bi sahne yaşandı vip araçtayız tanıdıkda değil ben nasıl sancı çekiyorum görmeniz gerek adamında eli ayağına dolaştı kaza ediodu az kalsın neyse hastaneye geldik doktor çok genç 23 yaşında ancadır ebeler fln çıtı pıtı kızlar yatışımı yaptılar bnm odama geçtim üstümü değiştirdim önlüğümü giydim muayeneye aldı beni doktor bebek daha yukarıda doğum kanalına inmemiş dedi açıklık 2 cm olmuş oraya gidene kdr.doktor kilosunun 3 kilo civarı olduğunu syledi dedim oh rahat doğurucam 2900 3000 anca doğar die düşündüm neyse ben odaya çıktım tekrar sancı sıklaştı ama öyle böyle değil 3 dakkada bir geliyor o an öldüm sanıorum eşim annem kaynanam yengem abilerim herkes yanımda bağırıyorum avazım çıktığı kadar hastanede 4 doğum var biri ben tek normal doğum benmişim millet odalarından çıkıp çıkıp bakıomuş sürkli hastaneyi ayağa kaldırmışım o derece videoya çekmiş yengem bizi eşime vuruyorum ben burda ölüorum sen gitmişsin çay içiosun diyorum fln snradan izleynce çok güldüm :) karnım dümdüz kalmıştı doğuma girerken neyse açıklık 9 cm oldu çektiğim sancılardan sonra hadi dediler doğuma gidioruz bindik sandalyeye girdik doğuma 7 kişi var doğumda toplam ebeler ıkındırdı snra doktor geldi yarım saat doğuramadım ıkınıyorum ama bebek çıkmıo geri kaçıo ıkınmayı kestiğim an kafası göründü güçlü ıkın dediler bebek çıktı çıkmasıyla bi uyku hali aldı beni bebeğin kordonunu kesip memeye verdiler nasıl emio bakıo gözümün içine bi yandan snra aldılar götürdüler yıkamaya kaç kilo doğdu dedim bekliorum ki 3 fln desinler maşallah 3480 doğdu oğlum kafası yusyuvarlak olduğu için doğumum zor oldu kafası çıktığı an gerisi problem değildi zaten.Karnım dümdüz kaldı kızlar doğum snrası doktor bebek plasenta ve sudan ibaret olduğunu söyledi gebeliğimin çok sağlıklı imişim.5 dikişim var alttan makata kadar snra odama aldılar pijamalarımı giydirdiler tacımı taktılar oğlumda 5 dk snra yanıma getirildi dünyanın en güzel duygusu anne olmak olsa gerek allah olmayanlara da versin normal doğum çok farklı bişey anne olduğunu o ağrıları çekince daha iyi anlıosun annelerin kıymetinide tabi ki oğlum tıpkı babası kaynanam uğraşsa senelerce aynısını çıkaramazdı herhalde :)
babalar gününde eşime çok güzel bi hediye verdim ellerimi ayaklarımı öpüo resmen oğluna aşık oldu işe gidemedi bgn sürekli kaçtı geldi yanımıza bizim hikayemiz böyle canlarım darısı henüz doğurmayanların başına :)

tebrik ederim canim cok gecmis olsun allah anali babali buyutsun insallah senin dogum yaptigini hic duymamistimm hikayeni görunce sasirdimm :)))canim fotoda istiyoruzz ona göre:KK34::KK53:

Malum doktorum tatilde diye o gelmeden doğurmak istemedim. Gerçi bu hafta sonu doğurabilirsin çok yaklaştın demişti ama ben kendimi 12 haziran çarşamba gününe odaklamıştım. O zamanakadar doğum olmazsa suni sancı verecekti. Ben kendimi tamamen bu fikre kitleyip doğumu hiç aklıma getirmiyordum. Cumartesi günü hava çok güzeldi plaja gittik. Güneşlendim hatta denize bile girdim. P

harika ya maşallah gözlerim dolu dolu ağzım açık bi şekilde okudum:nazar::nazar:
:KK9::KK9::KK9:
rabbim analı babalı imanlı büyütmeyi nasip etsin:KK16::KK16:

GeLELİm beklenmeyen doğumun hikayesine:bir gece öncesinde eşimle yatakta hayaller kuruyoduk göbeğine kafamı koydum eşimin ddm ki yeter gelsin bu sıpa artık dedim o da aynısını söyledi valla gelsin dedi stres oluyorum artık dedi.Gece 2 posta kustum karnım taş gibiydi zaten toplanm

alemsin yaa eşine kızman komik olmuş :KK9::KK9:
oyy maşallah doğu paşaaya demek doğar doğmaz emmeye başladı
oburcaan:KK56: aç karnına mı gelmiş
bari bişiler atıştırıp geleydi:KK34::KK34:
allahım nazarlardan korusun inşallah analı babalı büyütmeyi nasip etsin:KK54:

harika ya maşallah gözlerim dolu dolu ağzım açık bi şekilde okudum:nazar::nazar:
:KK9::KK9::KK9:
rabbim analı babalı imanlı büyütmeyi nasip etsin:KK16::KK16:

alemsin yaa eşine kızman komik olmuş :KK9::KK9:
oyy maşallah doğu paşaaya demek doğar doğmaz emmeye başladı
oburcaan:KK56: aç karnına mı gelmiş
bari bişiler atıştırıp geleydi:KK34::KK34:
allahım nazarlardan korusun inşallah analı babalı büyütmeyi nasip etsin:KK54:

sağol nurgülcüm :) zaten doğuma girmeden serum verdiler bebeğe mama olarak aç idi nst de yavaştı herşeyi doğumdan snra bıç bıç başladı emmeye oğluşum amin cümlemizin kini tatlım :)

beklenen doğum tarihi:16.06.2013
bebişimin doğduğu tarih:16.06.2013:) günü gününe:)
kilosu:3830
boy:52
hastane:özel kolan hastanesi
doğum şekli:nopnormal doğum:)
adı:ÇINAR ERVA

doğum hikayeme 3 gün önceden başlamak istiorum:) perşembe günü kontrol günümdü kontrole gittim 2 cm açıklığım oldgunu söledi doktorum ve doğumun yakın olduğunu:) ama 2 günde bir zaten doktora gidiodum ve 4 gündürde 2 cm açıklığım vardı ilerlemiyodu ...
doktorum son güne kadar beklmek istediğini bekleme hakkını kullanmak istediğini söledi erken davranmak istemiorum dedi. nst de hiç sancım çıkmıyodu eğer birazcık sancım olsa suni sancıyla destekliycekmiş ama bende hiçbişe yoktu:) turp gibiydim.. bana bebeğin hareketlerini kontrol etmemi sürekli kendimi dinlememi söledi bi değişiklik hissettiğim anda mutlaka hastneye gitmem gerektiğini söledi pazartesi tekrar gel dedi bizim günümüzde pazar günü doluyodu:) anlaştık eve döndüm:) hazırlıklarımı gözden geçirdim ve gergin beklyiş başladı annem kayınvalide kardşeim bendeler 2 gün önceden gelmişlerdi herkes doğumu bekliyo gözümün içine bakıyo:) cuma oldu bende yok bişe ben haldır haldır ev süpürüorum plates topunda zıplıorum yürüyüşe çıkıorum çünkü tutuşmuştum:) hamileliğim boyunca kan ileçlerimı kullanmadım:) kan değperlerim normal diye yürüyüşde yapmadım rahatımı bozmadım toplasan 15 kere anca çıkmışımdır:)
son günler bi yürüyüşüm vardı tazı gibiydim bebek insin diye:) cumartesi oldu gene yok bişe:) ama her gece bekliyorum bu gece oldu bu gece olcak nedense hep sancılarımın gece tutcanı düşünüodum :) cumartesi gecesi karnımda bi ağzır var hafif hafif ama çok bişe diil geçmeyen bi ağrı:) dedimki gerçekten yaklaştık oğlumun hareketleride ciddi ciddi yavaşlamıştı normle göre
pazar sabahı uyandım ve ağrım fazlalşmıştı ama fazla dediğime bakmayın ben hamileliğimin en başından beri doğumu hafife alan bi insandım ne varki kediler bile doğuruo hemde sokakta benim vücudum napması gerektiğini bilio bebğimde bilio vücuduma ve bebğime güveniorum diodum hep ve doğum sancısının adet sancısının biraz daha üstünde bişe olduğunu sanıodum:) vede ciddden bu kadar hafife aldığım için cesaretliydim hemde ne cesaret:) hiç korkum yoktu hep pozitif oldum canımda pek tatlı dildir dirençliyimdir:) hatta ben hep şey diodum benim sancım gelcek ağrı eşiğim çok dşük olduğu için hissetmicem:)
pzar sabahı kalktım ağrım adet sancısi gibiydi dedimki bi duşa girim çünkü son günlerde hep duş alıodum saçlarımı yapıodum aniden doğuma gidersem güzel görünim diye o sabahta 11 gibi duşa girdim üstümü çıkardım tam duşa kabine adım attım bişeler akıyo benden ama tuvaletimi yapmıorum sızıyo bekledim 1 su bardağı kadar yere sarımsı bi sıvı aktı aha dedim su bu:) suyum geldi
ben filmlerdeki gibi foşurt diye gelcek sanıodum ama cık öle olmadı benimki:) ulan deidm bu su dedikleri bumuymuş yerde birazinceledim kıvamına falan baktım Allahın işine bak sen falan dedim sonna aklım başıma geldi napıorum ben diye hemen duşa girdim:) duştan çıktım eşimi aradım pazar günü çalıodu taksim olayları falan:) çift mesai yapıodu:)
ben hazırlandım anneme çantaların yerini gösterdim neler alıncak neler serilcek yatağa nerde ne var:) kayınvalideyle kızkardeşimide aldık yanımıza ama benim bir gidişim var hastaneye görseniz :) sancı falanda kalmamıştı bende giderken:) eşim hız yapıo bi an önce gidelim diye ekşın yapıyo dedim sakin ol ben çok rahatım:) hastaneye vardık pazar günü tabi hastane bomboş:)
kadın doğum sevisine çıktık:) birazda kanmam vardı beni muayene ettiler açıklık hala 2 cm :) ilerlemiyor deidm sıçtık oğlum sezeryan bu işin sonu ve seryandan öyyyyyyle korkuorum ya uyursamda uyanmazsam diye:)
epidurllede ben olamam dayanamam e normalde olmazsa beni bayıltın diycektim :)
neyse doktoruma haber vercekler sevgilisiyle buluşmuş sevgiliside aynı hastanede doktor:) dokruma ulaşamamışlar sevgilisini aramışlar oda sölerim demiş sölememiş:) biz hatseye gittiğimizde saat 12.30 du neyse bana içerde lavman yaptılar damar yolu açtılar önlük giydirdiler oda verdiler biz kardeşim kaynana ben odaya geçtik eşimde annemle diğer kardeşmi evden almaya gitmiş annemlerde geldiler:)
ben duş almıştım kardeşim saçlarımı düzleştirio hastane odasında bana arada sancı gelio ama sızı şeklinde ben ay geldi geldi diye doğum sancısı sanıorum:) hahahaha nst de ennn yüksek sancımda 20 çıkmıştı düşünün o kaadar hafife aldımışım:)
saçlarımı yaptık makyaj yapcaktık doğumda terlerim diye yapmadık:) sonna eşimle kapı süsümüzü taktık yani kapı süsümü bile kendim taktım hahahaha başıma gelceklerden haberim yok tabi:)
saat 14.00 oldu bize hala haber veren yok doktorumun haberi yokki bende iyyim sadece suyum gelmiş bide kanamam var ama az:) neyse güç bela doktoruma ulaşmışlar ben saç maç yapana kadar:) oda suni sancı verin geliyorum demiş:)

hemşire geldi elinde serum nst cihazı bana taktılarr:) saat 14.30 du hadi bakalım başlıyoruz dedim:) ama gülüyorum ben hala esbiriler falan yapıorum:) serum yarıya gelince ağrılar başlıcak sanıorum:) benim dışımda herkes gergin annem dioki böle doğurulmaz sancı olsa böle olmazsın bide kızıorum benim sancım var doğurcam işte diye tabi suni sancıdan önce:) ben yattım yatağa takıldı 3. dakkada bana birrrrr sancı geldi ulaaaaaaaaaaaaaannnnn oda ne beynim yerinden fırladı:) noluyo ya dedim hemşireye sancı geliyod dedi gelen sancıda daha 30 da:))) neyse dedim bekleyelim biraz daha:) sancı 40 a çıktı hemşire buralardayım sorun olursa seslenin dedi şimdi ben ne öğrendim sancı geldiğinde sakın bağırma derin nefes al evet nefes al nefes alıorum veremiorum veriorum alamıorum kesiliorum:) aradan 15 dakika geçti beni aldı bide titreme ama nasıl titreme:) ellerim enem ayaklarım vücudumun herr bir hücresi..... annem gelio ''bi doğursaydı of''kaynana glelio''yavruuuuuum elimi tut ayanı şöle al kolunu şuraya koy'' zaten gıcığım tahammül sınırım sıfıra inmiş nesef almaya çalışıorum çenem titriyo yoksa konuşcam sadyeden tutuorum ellerimin titremesine sedye sallanıo eşim beni öle görünce dayanmadı çıktı odadan aşşada beklemiş

kardeşim nst ye bakıo 30-40-aha 50 oldu indiiiiii 30 da 20 kalmadı bişe tamam tamam geçti diyo ilk başlarda onada gıcık oldum ama seslenmedim sonradan iyi geldi sölemesi:)
kardeşime dedim git hemşireyi çağğır 15 dakka geçti açılma varmı yokmu
hemşire geldi bakı açılma yok biraz daha sabret dedi tama dedim kardeşim gene devam ediyo 30-40-50-60 oha 70 oldu indiiiiiiiiiiiii
kaynana gelmiş başıma kulama eğilmiş ''Allah de Allah de'' döndüm git başımdan ya dedim gitti:))) tam sancı zmanı gelmiş sevgi gösterisi yapıo annem daynamadı oda çıktı odadan:) dışarda beklemiş
20 dakka geçti git dedim çağır hemşireyi baksın şuna açılma varmı yokmu yoksa çekmeyim hiç bu şeyi sezeryana alsınlar beni dayanamıorum diye bağırıorum:) ebe geldi baktı açıklık 6 cm olmuş:) dedi az sabret bak 6 cm olmuş bu kadarcık zmanda açılman çok iyi hemen doğurcaksın:)
o ara benim doktora heber vermişler hemen gel açılması çok hızlı diye oda istanbulun taa neresinde buluşmuş sevgilisiyle bana yetişmeye çalışıo yolda......... benim titremelerim arttı tabi artık sedye zangır zangır titriyo kaynana dediki ayağa kalk daha hızlı açılır tamam deidm ama ayakta duramıorum ayaklarım tutmuyo zangır zangır ttyorum ayağa kaktım geri yattım duramadım ayaklarımın üstünde 20-25 dakka daha geçti ama ben ölüorum dedim yok doguramıcam böle tabi kardeşim hala 80 -80 e çıktı abla süpersin kaçta oluyo bu doğum bu makine en son 100 ü gösterşyo diyo :) 50-40 ,ndiiiiiiiiiiiiiiii
dedim kes sesini git ebeyi çağır bana epidural yapııııııııııııııııııınnnnnn diye bağırıorum o arada ıkınma gibi bişe glio bana
ebe geldi alttan baktı 9 cm olmuş açılmam:) çağırmasam yatakta dogurcam:) koşa koşa sandaşye geitrdiler beni oturtcaklar oturamıorum kafasına oturuorum çocuğun dedim sandalyede bi gidişim vardı doğumhaneye görmeni lazım yürüyüm dedim olmaz dediler sandalyede totom kalkık kafam bi sağa sola yeteeeeeer diye bağıra bağıra gidiorum:)
çatala çıktım suni sancıyı çektiler bana diolarki sakın ıkınma yoksa doğurcam:) doktor gelmedi dedim nolur kurtarın beni beklemek istemiorum:) ebe dediki '' bak güzelim benim için faketmez doktoru beklerim dersen sakın ıkınma yok sen yaptır dersen ıkın bitirelim şu işi'' dedimki''doktor 5 doğum yaptırmıştır siz 15 nolur nolur yapın artık şunu izin veriorum güveniorum size:)
o an bana deselerdiki altı açık senet imzala seni kurtalaım bundan imzalardım o acının tarifi yok:) ömür boyu öderdim:)
ben o ara bi terledim bi terledim doğum bi,tip kalktığımda çatalda yattığım yerden terler sızıyodu ve yere şıp şıp damlıyodu:)
3 aylık ter attım:) ben ıkınıyorum ama nasıl ıkınma yok böle bişe ebe iğne yaptı makası aldı neler olcanı biliorum ebe epizyo açtı dedimki nolur kusura bakmayın ben kakamı yapıoyorum güldürler kak diil o dediler:) ben bi ıkındım ama morardım resmen biliorum en son bi çığlık attım bi yanma hissi çenem göğsümde son nefesimi verdim sularla birlikte bebğim çıktı:) ama ne çıkış fırladı resmen:)
normalde önce kafası çıkar falan filan yok benimki foşurt diye fırladı gördüm derin nefes muhabbetine çenem hep göğsümdeydi:) ve inanılmaz bi rahatlama hissi:) bebeğimi hemen götürdüler göremedim sadece sırtını çıkarken gördüm:) plesantamda çıktı doktorum yok hala:) ve ben haaaaaalaaaaaaaa titirorum:) ben öle çatalda yatırorum kesim var doktoru bekliorum eşim doğum esnasında dışarda kudurmuş nerde bu doktor ya içerde bişeyler ters giderse diye öle 10 dakka yattım heralde susadım hemde nasıl acıktım:) şu dikiş bitsede su içsem diye düşünüodum sonna doktor geldi tabi:)
dikiş atcak ilk dikişi attı ben bağırdım uyuşmamıştım yada uyuşukluğum geçmişti bilemiorumyeniden iğne yapıldı yine bağırdım yine yapıld uyşmuorum bi türlü ve 6 dikişim var bağır bağıra dikildim:) iyiki doğumu doktor yapırmamış dedim:)
sandalyeyle odama alındım herkes orda beni bekliodu bebğim öyle çirkindiki anlatamam buruş buruş ama dünyanın en tatlı bebeği gözlerini açtı bana baktı ve aşık olduk:)
bugün 6. günümüz birlikte aşk yaşıoruz:))))))

normal doğum böyleyse sezeryanda kimbilir neler çekiolar :) annelerin hakkı ödenmez cidden:) bana sorsalar yeniden yaşarmıydın o acıları evet yaşardım oğlum için 2. çocuk yaparmısın tanıdım çünkü bitanemi aaa...............
normal doğum hakkında şunu söleyebilirim benim hafife aldığım kadar kolay diilmiş ama imkansızda diil :) deli cesaretiyle yaptım ama doğumdan 1 saat sonna bağdaş kurup bebiğimi emzirdim sütüm yoktu ama emzirdim:) normal doğumun sonrası cidden çok rahat şu an hiç doğum yapmamış gibiyim sadece 1 kilom kaldı sütüm geldi bebiğim sağlıklı emzirme saatim geldi şimdi gidip emişcez Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın :))))))
ameliyat acısı nedir bilmiorum hiç olmadım ama gene normal doğum yapardım ...... doğum başlı başına zormuş ben zorun kolayına yaptım:)

çok güzel anlatmışsın doğumunu cnm;
bir nefeste okudum ve duygulandım resmen,darısı başımıza allahım bir nefeste bizide kurtarsın inşallah :)))
bebişini koklaaaa bizim için..

kızlar Allah analı babalı büyütsün bebeklerinizi...çok güel duygular bunlar..doğum olayı insanın hayatında sayılı kez yaşanan ve unutulmayan bi olay..kalinkaselin bu arada kardeşine çok güldüm..hikayende kendimi buldum ama tek fark benimki sezeryandı malesef..normal doğum yapabilmeyide bi hüner olarak görüyorum inan..çok şükür zorda olsa başarmışsın:KK34:

tebrik ederim canim gözun aydin allah analibabali büyütsün yavrunu . dogumun cok zor olmus kedi dogumu buldum sende .
kardesine ve kv denle yasadiklarina cok guldumm hele en basta dusta suyunu incelemen koparmisti beni :KK9::KK9:az daha tahlile göndereceksin sandim inceletmek icin:KK53::KK53::KK9::KK9: evet baslarda cok komik bir hikaye yasamisin hatta okdugum en komik hikaye senindi taki sonuna dogruu sonu cok etkileyciyi ve zor gecmis. ebe güvenme konusundai cesaretin icinde tebrik ederim :)) gerci bizi burda hep ebeler dogrutuyor ve dediign gibi doktoarl 3-5 dogum yaptiriken ebeeler gunde 10 larca yaptiriyorr:KK34::KK34::KK34::KK34:

X