2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
canım nohutun piavın afiyet olsuun ayni şey bende yaptim ama denemek için azicik suyundan pilavin ustune koymustum bol kimyon attim ustune çok rahatsiz etmedi hem ben hemen hemen butun yemeklerime kimyon atiyorum sütte yapiyormuş

minigine geçmiş olsun canim sütün yorgunluktan stresten azalmistir canim üzulme bol su icip emzirince düzelir gitmen senin icin daha iyi olur belki esin destek olur sende dinlenirsin biraz

slm kızlar size elektrik süpürgesi sesi eşliğinde yazıyorum
benim kız hiç umursamaz olmuştu normlde bu tür sesleri ama demekki özlemiş neyse yine bıkana kadar işimi görür
nasılsınız bakalım biz hala aynıyız sağlıklı olsunda alıştım artık
geçmişe daha bakmadım son sayfadan alıntı yapayım dedim unutmuşum seatleon hemen denicem dediğini papatya ve kimyon hımm
evde papatya yok ama hemen aldırayım
eylül son günlerde canı çok acıyormuş gibi içli içli ağlıyor ne yapsak susmuyor aslında kaka sorunumuz yok ama geçen gün yapmakta zorlanınca resmen mahvetti hepimizi ne yapsak yok susmuyor çığlık çığlığa hiç böyle yapmamıştı aklımız gitti sonra yatırdım ağladıkça dizleinden büküp bacaklarını karnına bastırdım bebekler ıkınırken makatıda sıkıyorlarmış ya heh işte ağlama sırasında ara ara nefesi kesiliyordu o aralarda az az pırt pırt yaptı oh dedik
allahım dedim sizin bebekler kaç günlerce yapamıyor alllah yardımcınız olsun benim kız olsa varya

ah o emzikle ne mücadeleler verdimm bennnn
o attı ben verdim öürdü yine verdim hatta yavrum bikeresinde kusacağından atmış anlamadım hala tıkıyorum ağzına
sonra oda bende alıştık çünkü doktor çok emdiğinden kusuyor dedi araları açmamı söyledi yemek borusuna zarar vermemek için emziğe alıştırmak zorundaydım
senin gibi yağışık yaşıyorduk ağladıkça emmek istiyordu şimdi gündüzleri 2 saatte bir emiyor bazen 3 saatide buluyor uyanmazsa ama genelde uyanıyor
geceleri biraz daha uzuyor
ama şu var evde 6 tane emzik var nuk 2 hem silikon hem kauçuk,avent,chicco bizim cadı bunların hiçbirini almadı sonra arkadaşım wee dene dedi ve aldı
yani belki denemek lazım diğerlerini alır almaz attı ama wee aldığında biraz tutuyordu yine atıyordu ama olsun dedik sonuçtada ona alıştı
allah yardımcın olsun bilirim o yapışık yaşamak çok zor
neyse azıcık geçmişi okuyumda belki işime yarar bişeyler daha bulurum

canım geçmiş olsun nazarmı değdi sana sütün azaldı insallah ecrin cabucak düzelir asya ya bulaştırmadan. pek uzun gidiyorsun busefer çine, su gibi geçsin zaman

Geçmiş olsun zor bir gece olmuş... Tek başına daha da zor... Çinde en azından eşin de olacak daha rahat edersin...

minigine geçmiş olsun canim sütün yorgunluktan stresten azalmistir canim üzulme bol su icip emzirince düzelir gitmen senin icin daha iyi olur belki esin destek olur sende dinlenirsin biraz

Sagolun kizlar hayirlisi neyse o olsun bskalim bunalimdayim

geçmiş olsun allah yardımcın olsun siz iki küçük çocuğu olan annelere güç kuvvet versin rabbim
ben yapamazdım sanırım yani yapamadımda sonuç olarak oğlum olmasa hiçbir işimi yapamazdım banyo yaparken falan ona bırakıyorum gözüm arkada kalmıyor
bazen emzirip uyutuyorum yakındaki marketleri rahatça geziyorum uyanırsa arıyor ben gelene kadar oyalıyor hatta babasından iyi bakıyor

canım bende wee nin emzigini kullaniyorum bebisim zorlanmadan aldi onu bi dene istersenen küçügünü

Aynen öğürüyo yine veriyorum ama sinirlenip ağlama kriZine giriyo bu sefer öğün aralarını açmam ne mümkün kendini yırtıyo resmen. Bende sanırım şuan en az 15 tane emzik var :) kauçuk/ silikon /yuvarlak/damaklı aldım bi umut ama hepsi hüsran. Bi tek avent almadım bak niyeyse. Ya bi de benimki direkt beni istiyo ağzını kocaman açıyo bi ara kavrasa da hırsla çekiyo bişey gelsin istiyo gelmeyince feryat ! Ve bunu tıka basa tokken tokluktan kusmuşken yapıyo. Senin ki de böylemiydi ki? Yoksa sadee emziği itiyomuydu.

Kizlar bebeginiz kaç günlük ve herhangi bi düzelme var mi aceba? Biz 51 günlük olduk ama son bi kaç gündür cozuttuk yine.. Hic düzelme varmi sizin bebislerde?

cnm bende nette okudum 2 haftaya kadar büyük tuvaletini yapmaması normalmiş ama sadece anne sütü alan bebekler için , çünkü onlarda kabızlık yok denecek kadar az görülürmüş ben hiç bişi yapmadım bi kaç arkadaşa söledim 1 hafta çok fazla dediler netten okuduğum bilgiye güvendim ve sonunda bu sabah kendiliğinden yaptı yavrum hemde nasıl biz Allah'ın izniyle 50 günlüğüz bugün koliğimiz azaldı (dilimi ısırıyımda maşallah ) bana bebişimin kendi dr. u bi ilac vermişti neo baby die pahalıda bi ilaç işe yaramadı bahsetmiştim acile götürdüğüm nöbetçi dr. bir kaç ilaç yazdı birini aldım nurse harwey's diye şükürler olsun işe yaradı gibi günde 2 çay kaşığı veriyorum sabah akşam ...Hi ağlaması tamamen bitmiş değil ama çatlıcak gibi değil yavrum başadebiliyoruz mızıklanıyo diyim . Bide o ilacı dene istersen kötü olursa çünkü dr. bana demişti bu dönemi atlatana kadar tavsiye üzerine hangi ilaç bulursan kullan diye Allah'ın izniyle az kaldı cnm tadına doyulmıcak bebişlerimizin yakında

Anıl cım canm hasene yede yazdım çok şükür 1 haftadır kaka yapmadı ama sancılanmadı zaten uzman tv de ki dr.lar diyo sancı yoksa anne sütü alan bebekler 2 haftaya kadar kaka yapmaması sorun teskil etmez bende akısına bıraktım bayaaaan aktıııı kolik için nurse harwey's dene derim tabi her bebek bünyesinde değişiyo öperim bebişini

kızlar ben bu arada mevlüd okutmadım 40 ında okuturum diyodum ama olmadı bişi olur mu acaba ? muhakkak okutulmalı mı?

cnm bende şüpelenip tahlil yaptırdım kaka yaptığında almadım hemen hastaneye gittik orda açtım doktor aldı gönderdi :)
sonuçta bişey çıkmadı normalmiş anne sütü alan bebeklerde
benimki bazen sarı su gibi bu bile normalmiş
o kadarki içinde kaka yok :))) sadece sarı su doktora gösterdiğimde öyleydi ama yinede gelmişken yapalım tahlili dedi

birde kızlar fazla yedirilen bebeklerin kakasıda yeşil oluyor aklınızda olsun oğlumda öyleydi doktoa koşmuştuk sonra yemesini düzene sokunca oda düzelmişti
inşallah alerjisi olanlar çabuk atlatır

aynı şeyler cnm hatta emziğin sadece meme kısmı değil tümü sığıyordu ağzına
emmiyordu süt gelmeyince öyle bi fırlatıyorduki abisi kalecilik yapıyorum diyordu
ama dediğim gibi bıkmadan yaptım göğsümü emdiriyordum çekip emziği veriyordum herkes yapma memeyi bırakır dedi mümkünmü bu kızın memyi bırakması acıkınca gözü hiçbişey görmüyor
biz annelere öyle bir iç güdü vermişki aslında kimsenin ne dediği önemli değil onlar için ne iyi onu en iyi biz biliyoruz ama bunu biz bilmiyoruz
bazen iç güdülerimize kulak vermemiz lazım ben zorda olsa o emziğe alışacağını hissetmiştim
emziksiz büyüyen bebeklerde var tabiki ama kolik işi emziksiz zor oluyor
allah yardımcın olsun cnm inşallah alışır seninkide inan çok rahat oluyor bazen emzik ağzında oyun oynuyoruz gülünce ağzından düşüyor çok şirin oluyor yaaa gıdıktan öpünce çok gıdıklanıyor abisi gibi bayılıyorum o kokusuna gülüşüne oyy kurban olurummm onu vereneee diye kendimden geçiyorum

Son düzenleme:
O da vaar :) yuvarlak olanı. O da hüsran sikilon meme yaptırcam ona emzik niyetine artık :)

bide damaklısını dene benimki onu aldı yuvarlak olanın yüzüne bakmadı
ne gariptirki biberon olarakta sadece aventinkini alıyor oda yuvarlak olanını anlamadım ben bu cimcimemi :44: neye göre karar veriyor acaba

banyoda şampuan falan kullanmayın demişsiniz ben her banyoda kullanıyorum bide her banyodan sonra yağlıyorum bazen papatya yağı bazende uni bebenin havuç yağı var onunla yağlıyorum doktorşmpuan için bişey demedi ama her banyodan sonra mutlaka yağla dedi :44:
zaten çok seviyor maşallah banyoyuda yağlanmayıda ama şimdi şüpalendim ben vücudunu saçını şampuanlıyorum
bide kızlar ben yapıyorum ama doğrumu bilmiyorum banyo sonrası baş aşağı çeviriyorum
eskiler öyle yaparlar
bende çok yeni sayılmam ama zararını görmedim söyleyeyim dedim
fön makinesi işinide doktordan öğrendim yanında çalıştırma radyosyon yayıyor dedi yine susmadığı bir gün acile gittiğimizde sormuştum

acaba bu tür sesleri sürekli dinletmek doğrumu diye de düşünmüyor değilim evet uyuduğunda o seslerle 2 saat deliksiz uyuyor ama aklımada takılmıyor değil
keşke şöyle klasik müzikte falanda uyusa
ilk günlerde ne güzel uyurdu mozartta pavorotti de
bu konu hakkında da bilgisi olan paylaşsın :26:

Ayyy çok umutlandım şuan ve bayıldım anlattıklatına maşallah kuzuna :)) valla ben çok uğraşmıyodum almayacak diye ama uğraşıyım öyleysee :)

Denerizzz onu da deneriizz :))

Arabayla ciktik uyusun diye uyudu arabada derin tamam dedik eve girdik uyandi aklimi kacirmak uzereyimmmm

ahh ahh bizimkisi artık arabayada alıştı ara verdik
şimdi yeniden süpürge sesindeyiz arabaya sıra gelene kadar heralde onuda özler

Ayyy çok umutlandım şuan ve bayıldım anlattıklatına maşallah kuzuna :)) valla ben çok uğraşmıyodum almayacak diye ama uğraşıyım öyleysee :)

Denerizzz onu da deneriizz :))

bende senin gibi ilk günlerde uğraşmıyordum aman emziksizde büyür ne olacak diyordum amaninnn sonrasında bir coştu hem kusması hem ağlaması istersen alıştırma dedi resmen
inşallah cnm seninkide alışır
benim oğlumda emdi o koliğin beteriydi neler çektimmm 1 sene gece uykusu nedir bilmedim
gündüzleri bile 5-10 dakika uyurdu

Canim sekerli su yap bitkisel surubu varsa ona batir yada 1 damla recel bwn oyle verdim acayip rahatladim cok seviyo memeyi

Canim yuvarlagi tutmuyor cunku diliyle donderemiyor emerken bile dusunsene memeyi damagina koyuyor yumsatarak cekiyor bende ilk onu verdim almadi damakliyi cok cabuk tuttu

Ya bu bebekler ne kadar lik olunca kaka yacak tek basina 5 gun oldu verdim fitili tabi once hemwn yapiyodu simdi onunla bile saatler sonra yapıyo

bende şampuanlıyorum vucudunu oda mı zararlıymış Bu arada cnm benim de kayınvalidem ilk zamanlar başaşşağı sallıodu eşim kızdı artık yapmıo kalça çıkıklığı testinde bi tarafın ölçümü az çıkmıştı daha da kızdı eşim 2. ayında yine usg. ölçümü var bakalım ne dicek dr.

15. cc nasıl oluyo :26: ben süttümden başka demir ve nurse gaz ilacından başka bişe vermediğim için bilmiyorum :44:

Ya bu bebekler ne kadar lik olunca kaka yacak tek basina 5 gun oldu verdim fitili tabi once hemwn yapiyodu simdi onunla bile saatler sonra yapıyo

cnm ben yazdım uzman tv de de sölüyo sadece anne sütü alan bebekler huzursuz değilse 2 haftaya kadar kaka yapmamaları normal miş bana da 1 hafta çok ya fitil at diyolardı ( ki hiç taraftan değilim inş. mecbur kalmayız ) BEKLEDİM ŞÜKÜRLER OLSUN BU SABAH YAPTI

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…