2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469

Canım bebeğinin allerji seviyesine göre değişir ancak eğer bebeğinin allerjisi kesinse ve sen dikkat etmeyip diyetine sadık kalmazsan vücut giderek bu proteinleri tolere edemez ve ileri aşamasında bebek komaya bile girebilir Allah korusun... Uzun vadede de bu tip bebeklerde dikkat edilmezse astım gözleniyormuş... Yani çok da masum değil bence dikkat et... Sizde allerji olmayadabiir tabi ben sadece paylaşmak istedim...bir de okuduklarımdan yola çıkarak söylüyorum allerjiniz varsa ve siz diyet yapıyorsanız çok çok sıkı yapmak zorundasınız .. Aman bu kadarcıktan birşey olmaz dememek lazımmış... Tedavi süresini uzatmış oluyormuşsunuz...

Mukuslu olması iyi değil tabi... Benim de nokta kadardı kanlar dr. Bana da çok büyük birşey değil bu emme isteği kilo almı benim için önemli dedi ama diyet yapıyoruz tabi biz...
Allah alllaaaahh
Acaba bu ağşamalar ondan mı ki bilemedim ama kv annem faşan hep gördü kakayı
Onlarda mı anlamadı bilemedim şimdi
Dr a sorcam gidince
O kdr soracağım şey var ki dr a off off
Bebisi uyumayanlar milupa papatya cayini deneyin derim eylulu bile uyuttuu :)))
GiZemmmm bende geceleri mi versem
Ama hem rezene hem papatya plur mu ki bu kadar yan gıda??
Rezene vermiim papatya deniim olmadı
Barış dicek ki gene kk da kim yazdı )
Ne zaman sunu alalım desem hamişlerle konuştun sanırım diyo:))
Nursel bende burda okuyunca aynıları olduğunu farkettim enteresan://
Hakikatrn eskiden kolik mi vardı mama mı vardı
Şimdikiler sosyete bebek

Bizde de vardi bu belirtiler bizimkinin b yesil ve mukuslu sumuksuydu baya hemde bizde kaka testi yaptirdik lokosit cikmis kakasinda 6 gun antibiyotik kullandik gecti gibi, birde ishal oldugunu nasil anliyorsunuz benim bebek dogdu dogali sivi sulu kaka yapiyor acikken yakalanirsam ustumuze falanda fiskirtito ishal mi acaba ?.

aynı benim bebeğim de öyle ya, doğduğundan beri kakası sulu, hatta bazen sırf su halinde, bazen köpüklü yapıyor,
üstüme fışkırttığı da çok oldu, benimki bazen bezini açana kadar yapmıyor, huzursuzlanıyor, ağlıyor anlıyorum ki kakasını yapamıyor
bezini açınca birden fışkırtıyor

Benimkinin de cıvık aynen açınca fışır fışır ama ishal olabilecepini düşünmedim hiç
Off o tahlil için de kaka yapmasını mı bekliyoruz hastane de??
Çiş için beklemek bile kabus gibiydi
Kafama çok takıldı
Normal bebek kakası nasıl olur acaba
Belki normaldir benimki:))

Canim bebekle gitmek daha iyi cunku tahlilin yarim saat icinde yapilmasi gerekiyor, ben once bebegin kakasini aldim gittim hastane uzak deildi yetisirim diye ama trafige takildim aksam olunca bebekle gittik bekledik cok sıkildi hastanede, bide ben soyle bisey okudum ayni benim bebegi anlatiyor
http://www.bebekveben.com/2011/06/19/babalar-gunu-ve-anne-sutunun-fazla-gelmesi/
Biz memede savas veriyoruz resmen kan ter icinde kaliyorum

merhaba arkadaşlar ne zamandır giremedim, neler yaptım bir bilseniz.

sütüm yetmiyor biliyorsunuz ve mama veriyorum günde ikiye düşürmüştüm ama oğlum doyduğu için değil gerçekten çok kanaatkar bir çocuk olduğu için dayanıyordu. karnından gurultular geldiğini bile duydum oturdum ağladım mecburen 4'e çıkardım yine mamayı. sağıyorum ama 2 saat uyuma sonunda iki mememden maks. 40 ml geliyor.

neyse işte süt anne bulabilirmiyim acaba dedim ve int.den araştırdım. facebook'tan "bebek yapım bakım onarım" diye bir grup buldum. burdaki yorumları okurken antalyadan birisi sütünün çok olduğunu ve sağıp dondurucuya attığını yazmış. onunda oğlu iki aylıkmış irtibata geçtik ve evlerine ziyarete gittik. tesadüfki birde hemşeri çıktık çok tatlı bir aileydiler onlarında ilk bebekleri onlarınkide erkek..bebeklerimizin ayıda uyumlu hem.... ve 70 poşet 180 cc dondurulmuş anne sütü verdiler bize. şimdi oğlumun bir süt annesi ve süt kardeşi var :)

bazı kişlerin inançlarına ters olabilir ama ben mama vermek yerine süt annesi olmasını daha doğru buldum. eskilerde hep süt anne bulurlarmış. hem birbirimizi tanıdıktan sonra ve süt kardeşlerin ikiside erkek olduktan sonra bir sorun olacağını düşünmüyorum ben.

işte böyle arkadaşlar ben artık çok mutluyum. hem belki mama verme stresim bittiği için moralim düzeldi ve benimde sütüm artar artık. zaten öncelikle emziriyorum ve günde 3-4 kez mama yerine süt annenin sütünü vermeyi düşünüyorum.

Arkadaslar yeni dogan bebek sulu ve sari kaka yapabilir bazen hafif yesile donuk yediklerimizden kaynaklaniyor 3 cu aya kadar kaka seklide degisecektir ilk bebekte ben cok pipirikliydimmsimdi gayet rahat bende ishal suphesiyle cok doktora
Gittjm emziren anneler baya su icin

offff ya bu mesajı okuyunca gözüm yaşardı..

çağanda çok sorguladı.."kardeşim nasıl çıkacak canın acimicakmı vs."sorularla geçti son ayımız...

dün ben okudum o iletiyi canım, demek senmişsin çok sevindim :))

süt kardeşliği yanlış birşey değil ki bilakis özendirilmesi gerekiyor. iki bebekte erkek ve aileler de birbirini tanıyor bundan daha güzeli olamaz... Şifa olsun inşAllah yavruna

kızlar bende almamıştım buhar makinası ve bebeğim hasta oldu (
burnu akıyor sesi kısıldı az az öksürüyor. ben de ketılı odaya getirdim ve kapağı açık çalıştırdım. kapağı açık olunca kapanmıyor ve sürekli kaynıyor, bikaç dakika içinde odanın havası çok güzel oldu hemen açıldı bebeğim. yatarkende yapacaktım ama unuttum gece yine burnu tıkandı hep aktı.. inşAllah iyileşir.

çok teşekkür ederim. amin amin, valla hiç ayırt etmedi cokur cokur içiyor oğlum. ben anneme bahsetmiştim süt anne bulsam falan diye ve bana çok kızmıştı şaşırma saçmalama falan diye, çok moralimi bozdu ama ben dinlemedim tabi. neyse dün faceden görmüşler biraz önce geldiler babamla, babam nasılsınız ben bişey duydum dedi, evet dedim süt annesi var oğlumun, babam çok sevindim kızım mama vermenden iyidir tabiki dedi, süt annelik kötü bişey değilki hem dedi, peygamber efendimizi de (S.A.V) süt annesi büyütmüş dedi, sünnet dedi. anne sütü gibisi var mı hem dedi.. o kadar çok sevindimki sevincim ikiye katlandı. kötü bişey yapıyormuşum gibi saklamayı düşünüyordum nerdeyse, annem çok bozmuştu moralimi. söylemeyecektim anneme babama. ama benim babam çok anlayışlı.

bizde çaycıyı oturduğumuz odaya getiriyoruz buharı iyi oluyor. yatmadan öncede yatak odasında su kaynatıyorum. gündüzleri yatak odasını havalandırıyorum geceleride oturduğumuz odayı. çok şükür tıkanıklık yaşamadık şimdiye kadar.

kızlar hepinizi takip etmeye calisiyorum bakiyorumda hemen hemen çogumuzun bebegi aynı sulu kaka yapiyormuş ben baya telaş etmistim ama içim ferahladi demekki normal Allah esirgesin hepsini benim bebegimin gobeğinin yaninda para buyuklugunde renk açilmasi oluştu beyaz neden acaba fikri olan varmi

Bebisi uyumayanlar milupa papatya cayini deneyin derim eylulu bile uyuttuu :)))
Hadi hakikaten mi kolik bebelerdede ise yarar mi aceba? Kiz sen milupanin gece cayida vermiştin galiba o ise yatamadi mi? Ben şincik hangisinden alayim ya?
Canim inan çok sevindim bencedr hiçte kötü birşey yapmiyosun. Allah senin sütunu de arttirsin inş. Benim sütüm de az biliyorum nasil bir duygu olduğunu. Allah saglicakla büyütmek nasip etsin...
Yok canim inanki bilmiyorum... Ama önemli birşey değildir inş. Allah korusun bütün bebisleri...

Kizlar bebeginiz kaç günlük ve herhangi bi düzelme var mi aceba? Biz 51 günlük olduk ama son bi kaç gündür cozuttuk yine.. Hic düzelme varmi sizin bebislerde?

Canim cok guzel benim ilk kizimin iki gane sut kardesi var massallah sutum coktu iki kiz cocuk daha emzirdim yani suan 4 kizim var eskiden yaygindi suan kimse yanasmiyor ama
Bence dinimizde var resullahefendimizde;sav de sut annesi var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…