2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
sutu az olan arkadaslar oncelikle firininiza birkac sogan koyup kozleyin o nu yedikten sonra bir bardak su icin ve hurma yiyin inanilmaz sut yapiyor denenmistir denemenizi tavsiye ederim

sutu az olan arkadaslar oncelikle firininiza birkac sogan koyup kozleyin o nu yedikten sonra bir bardak su icin ve hurma yiyin inanilmaz sut yapiyor denenmistir denemenizi tavsiye ederim

doğum yaptığım hastaneden inanılmaz memnun kalmıstım
orda bana özel yemekler geliyordu
soğan közlemesi, helva ve komposto özelllkle veriliyordu
süt yapsın diye
hurma yememi de söylemişlerdi
bir de gündüz uykusu cok iyi geliyor süte
banyo yaparken göğse masaj cok iyi geliyor
bol sıvı
ve suyu 3-5 lt arası iç demişlerdi
yudum yudum iç yoksa direk wc ye içmiş olursun demişlerdi
cidden bunlar süt için cok iyi seyler

Hadi hakikaten mi kolik bebelerdede ise yarar mi aceba? Kiz sen milupanin gece cayida vermiştin galiba o ise yatamadi mi? Ben şincik hangisinden alayim ya?

Canim inan çok sevindim bencedr hiçte kötü birşey yapmiyosun. Allah senin sütunu de arttirsin inş. Benim sütüm de az biliyorum nasil bir duygu olduğunu. Allah saglicakla büyütmek nasip etsin...

Yok canim inanki bilmiyorum... Ama önemli birşey değildir inş. Allah korusun bütün bebisleri...

Teşekkür ederim, inşallah hepimizin sütleri artar arkadaşlar

Canim cok guzel benim ilk kizimin iki gane sut kardesi var massallah sutum coktu iki kiz cocuk daha emzirdim yani suan 4 kizim var eskiden yaygindi suan kimse yanasmiyor ama
Bence dinimizde var resullahefendimizde;sav de sut annesi var

Ayy ne güzeeel süt anne olmak eminim çok güzel bir duygudur.

Bunuda deneyeyim

Deniyeceğim hemen inşallah işe yarar ya:)
dene canim bol bol su ic ama yavas yavas bu gun doktora gittim sut alerjisi icin yemediklerimi saydim cok sadirdi hemen basla sadecece hayvansal gidalar yeme icme dedi ekmegin icinde sut ve peynir varsa onlarda yenmiycek tam tahil ekmek yiycem suan meyve yiyorum cok mutluyum:21::suan konusmak icin cok erken tam kesin emin olalalim konusuruz dedi beni diyetisyene yonlerdi diyetisyen bana ne yapcak bilmiyorum yarin goruscez sanirim diyetisyen yediklerimi kontrol edip uzmana yonlendiriyormus yumurta dana eti meyve sebze ekmek digerlerini hepsini yememi soyledi bebegi surekli gozlemle dedi sende yap sekerim goz temasiniz varmi sana gulumsuyormu diye sordu suan icin bu kadar gelismeleri yazarim

doğum yaptığım hastaneden inanılmaz memnun kalmıstım
orda bana özel yemekler geliyordu
soğan közlemesi, helva ve komposto özelllkle veriliyordu
süt yapsın diye
hurma yememi de söylemişlerdi
bir de gündüz uykusu cok iyi geliyor süte
banyo yaparken göğse masaj cok iyi geliyor
bol sıvı
ve suyu 3-5 lt arası iç demişlerdi
yudum yudum iç yoksa direk wc ye içmiş olursun demişlerdi
cidden bunlar süt için cok iyi seyler

kesinliklekatiliyorum cok dogru su ozellikle cok icilmeli bence... egerki bebeginiz zor kaka yapiyorsa ve katiysa 30 ml kadar su verile bilitrmis bu durum gecince birakilmaliymis bu gun dr soyledi hemen paylastim sizle:KK9:

dene canim bol bol su ic ama yavas yavas bu gun doktora gittim sut alerjisi icin yemediklerimi saydim cok sadirdi hemen basla sadecece hayvansal gidalar yeme icme dedi ekmegin icinde sut ve peynir varsa onlarda yenmiycek tam tahil ekmek yiycem suan meyve yiyorum cok mutluyum:21::suan konusmak icin cok erken tam kesin emin olalalim konusuruz dedi beni diyetisyene yonlerdi diyetisyen bana ne yapcak bilmiyorum yarin goruscez sanirim diyetisyen yediklerimi kontrol edip uzmana yonlendiriyormus yumurta dana eti meyve sebze ekmek digerlerini hepsini yememi soyledi bebegi surekli gozlemle dedi sende yap sekerim goz temasiniz varmi sana gulumsuyormu diye sordu suan icin bu kadar gelismeleri yazarim

Ay çok sevindim canım ya afiyet olsun:)) inşallah hiçbir şeycik olmaz...benim dr da aslında sadece süt ve süt ürünlerini tçketme demişti ama ben bayağı bir genişletmiştim diyeti.. Bakalım ayın 8 inde dr a gidicem o bize ne yapacak..kakanız yine aynı şekilde mi.. Karın ağrıları azaldı mıhiç.. Göz temasını sorması ilginç bu arada..

Kizlar super bilgiler paylasilmis helal topisimize :KK9:
Tugbisss biara seslenmistin bana gordum kusum ama donemedim, sevindim annene gitmene cok yoruldun uykusuzluktan,, eve dondunmu iyice bi enerji depola donmeden

Landfloves harika bisey bu!
Ne guzel is becermissin, giriskenligine saglik
Seni esini ve sut veren aileyi tebrik ve takdir ederim :KK16: kesinlikle bebegin icin cok degerli bi adim:KK9:

Deniz sirtin nasil oldu kuzum?
Benim cok fena yaaa aklima sen geliyosun hamilelikte cok cekmistin simdi benim de sirtim feci agriyo :/ bisey yapiyomusun o agrilar icin?

Buarada kizlar h.sonu kvler geldi ondan sebep pek giremiyorum ve yarin mevlutumuz var bugun temizlikten bittim ama herkes yatti dusumu aldim nescafe yaptim sizi okudum az kendime geldim valla, ben de hazirliklarimi anlatiyim bari :KK1:
Bebegimin akika kurbani kesildi cok sukur ki
Kvler burdayken mevlutu yapmakti niyetimiz
O bi tepsi burma baklava yapmis, bi tepsi de hazir ev baklavasi aldik iki tepsi de su boregi
Yani pilav ustu et, borek ve tatli
ayranlar hazir ama kopuk tabak ve plastik catala karsiyim:KK1:
Lokum aldim ikramlik
Hediyelik kucuk boy havlu almistim onlari da kurdale ile fiyonklayip hazir ettim yarin sepete dizcem, okuma bitince kolonya lokum yemekten sonra da hediyelerimi dagitcamm
Kolonya yerine gulsuyu da olabilir ikisini hazir ettim tülleyip süsledim
Ay cok uzattim kusura bakmyin sizi bulmusken iki lafin belini kiriyim dedim p.kunu cikardim:KK1:
Opuyorum canlar
Buarada bizimde kakkoşlar hep cıvık umarim ishal degildir kuzu

Son düzenleme:
Selam taze annişler ve onların küçük mucizeleri.
Ben kullanan varsa bir şey danışmak istiyorum.
Kısmetse Nisan da bende anneyim.
Bebeğimin gün içinde benimle evimin odalarında rahatlıkla dolaşabileceği, uyuyabileceği ve uyanıkken içinde sallayıp oyalanabileceği bir ürün almak istiyorum tavsiyesi olan var mı?

Kizlar super bilgiler paylasilmis helal topisimize :KK9:
Tugbisss biara seslenmistin bana gordum kusum ama donemedim, sevindim annene gitmene cok yoruldun uykusuzluktan,, eve dondunmu iyice bi enerji depola donmeden

Landfloves harika bisey bu!
Ne guzel is becermissin, giriskenligine saglik
Seni esini ve sut veren aileyi tebrik ve takdir ederim :KK16: kesinlikle bebegin icin cok degerli bi adim:KK9:

Deniz sirtin nasil oldu kuzum?
Benim cok fena yaaa aklima sen geliyosun hamilelikte cok cekmistin simdi benim de sirtim feci agriyo :/ bisey yapiyomusun o agrilar icin?

Buarada kizlar h.sonu kvler geldi ondan sebep pek giremiyorum ve yarin mevlutumuz var bugun temizlikten bittim ama herkes yatti dusumu aldim nescafe yaptim sizi okudum az kendime geldim valla, ben de hazirliklarimi anlatiyim bari :KK1:
Bebegimin akika kurbani kesildi cok sukur ki
Kvler burdayken mevlutu yapmakti niyetimiz
O bi tepsi burma baklava yapmis, bi tepsi de hazir ev baklavasi aldik iki tepsi de su boregi
Yani pilav ustu et, borek ve tatli ayranlar hazir ama kopuk tsbak ve plastik catala karsiyim:KK1:
Lokum aldim ikramlik
Hediyelik kucuk boy havlu almistim onlari da kurdale ile fiyonklayip hazir ettim yarin sepete dizcem, okuma bitince kolonya lokum yemekten sonra da hediyelerimi dagitcam
Ay cok uzattim kusura bakmayin sizi bulmusken iki lafin belini kiriyim dedim pokunu cikardim:KK1:
Opuyorum canlar
Buarada bizimde kakkoşlar hep cıvık umarim ishal degildir kuzu

Selam taze annişler ve onların küçük mucizeleri.
Ben kullanan varsa bir şey danışmak istiyorum.
Kısmetse Nisan da bende anneyim.
Bebeğimin gün içinde benimle evimin odalarında rahatlıkla dolaşabileceği, uyuyabileceği ve uyanıkken içinde sallayıp oyalanabileceği bir ürün almak istiyorum tavsiyesi olan var mı?

canım tiny love un anakucağı modelini aldım ben hem beşik hem de anakucağı olanlardan.uzun süreli uyku için değildir diyor ama gündüz için çok ideal.ben her yere taşıyorum yanımda.

Kızlar söylemesi ayıptır dün nohut ve bulgur pilavı yedim 2 tabak:-)unuttum gaz yapacagını dedim yandım tüm gece uyumaz artık.sonra gizem papatya çayını deneyin yazmıştı.hemen cezveye 5 tane papatya bi çay kaşıgı kimyon attım iki dk kaynattım azcık ben içtim 15cc oğluma içirdim:-)
Anaaammmm gece bi kere bile uyanmadı 6 7 saat uyudu:-)ilk defa böyle güzel uyudu:-)
Ha unutmadan çayı verdikten bir saat sonra bi mıçtı taa beline kadar:-)
Günde bi kere yapıyordu normalde çayı içince söktü sanki:-)
Belki sizinde işinize yarar diye yazmak istedim
Ha bu arada teşekürler gizemmmm:-)

Kizlar bebeginiz kaç günlük ve herhangi bi düzelme var mi aceba? Biz 51 günlük olduk ama son bi kaç gündür cozuttuk yine.. Hic düzelme varmi sizin bebislerde?

Ben 1haftadir cok iyiydim rahatti kv ler geldi nebegimin bütün düzeni bozuldu eski sancilar yine basladi yarın tam 2 aylik olacak kucagada cok kotu alistirdi lar ne yapicam bilmiyorum şükür gidiyolar

Kizlar nasilsiniz gece uykuya hasret kaldim ecrinim buyuk kizim ateslendi gozunde irinli capaklanma vardi hastaneye gittik beyse bronsit fan yok grip olmus giz icinde sutue silecegim sutumde azalma var vucudum yorgun ufak bebegimde geceleri huysuz. Ayin 13 de çine gidiyorum 6 ay ufffff

Kizlar nasilsiniz gece uykuya hasret kaldim ecrinim buyuk kizim ateslendi gozunde irinli capaklanma vardi hastaneye gittik beyse bronsit fan yok grip olmus giz icinde sutue silecegim sutumde azalma var vucudum yorgun ufak bebegimde geceleri huysuz. Ayin 13 de çine gidiyorum 6 ay ufffff

Geçmiş olsun zor bir gece olmuş... Tek başına daha da zor... Çinde en azından eşin de olacak daha rahat edersin...

canım geçmiş olsun nazarmı değdi sana sütün azaldı:KK25: insallah ecrin cabucak düzelir asya ya bulaştırmadan. pek uzun gidiyorsun busefer çine, su gibi geçsin zaman

Arkadaşlar bir bebek emziğe nasıl alıştırılır yaa !! Memekolik resmen tıka basa tok ama emmeden asla sakinleşmiyor! Emziği bi türlü aldıramadım. Sab'ı seviyor diye ondan damlatıp veriyorum 2 cok cok snr yok! Benim göğsümmüş gibi apzını kocaman açıyo beceremedi bi türlü. Emzik oldum resmen yapışık yaşıyoruz. Nolur bi akıl bi umut ışığı yaa :KK43:

Arkadaşlar bir bebek emziğe nasıl alıştırılır yaa !! Memekolik resmen tıka basa tok ama emmeden asla sakinleşmiyor! Emziği bi türlü aldıramadım. Sab'ı seviyor diye ondan damlatıp veriyorum 2 cok cok snr yok! Benim göğsümmüş gibi apzını kocaman açıyo beceremedi bi türlü. Emzik oldum resmen yapışık yaşıyoruz. Nolur bi akıl bi umut ışığı yaa :KK43:
canım aynı durumdayız benim kızım da emzik niyetine kullanıyor biara biberonla mama ya da süt veriyordum şimdi ona da öğğğh yapıyor emziği hiç tutmadı zaten göğüs uçlarım beyazlaştı artık sürekli bebeğimin ağzında çünkü:) kırkı çıkınca düzelir dediler dün kırkımız çıktı bir umut bekliyorum bakalım bu sab dediğin ne yaaa

canım aynı durumdayız benim kızım da emzik niyetine kullanıyor biara biberonla mama ya da süt veriyordum şimdi ona da öğğğh yapıyor emziği hiç tutmadı zaten göğüs uçlarım beyazlaştı artık sürekli bebeğimin ağzında çünkü:) kırkı çıkınca düzelir dediler dün kırkımız çıktı bir umut bekliyorum bakalım bu sab dediğin ne yaaa

Aynen biberonu da zar zor alıyo ya nolcak böyle? Sab simplex gaz ilacı:) Valla benimki 50 günlük oldu değişen bişiy yok moralini bozmak istemem ama :)

X