2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
ahh ahh bizimkisi artık arabayada alıştı ara verdik
şimdi yeniden süpürge sesindeyiz :KK1: arabaya sıra gelene kadar heralde onuda özler

bende senin gibi ilk günlerde uğraşmıyordum :KK1: aman emziksizde büyür ne olacak diyordum amaninnn sonrasında bir coştu :KK52: hem kusması hem ağlaması istersen alıştırma dedi resmen :KK9:
inşallah cnm seninkide alışır
benim oğlumda emdi o koliğin beteriydi neler çektimmm 1 sene gece uykusu nedir bilmedim
gündüzleri bile 5-10 dakika uyurdu
Öykü de öyle 10-15 dk uyuyo sonra çığlık.. Valla çok sağol bana umut oldun şuan bile uğraşıyorum. Bi ara daldı baya emdi sonra özüne döndü :)) uğraşıcam her gün. Yarın öbürgün işe başlıcam hep yanında olamıcam maalesef:KK43: alışması lazım. Allah hepimizin yardımcısı olsun valla

cnm bende nette okudum 2 haftaya kadar büyük tuvaletini yapmaması normalmiş ama sadece anne sütü alan bebekler için , çünkü onlarda kabızlık yok denecek kadar az görülürmüş ben hiç bişi yapmadım bi kaç arkadaşa söledim 1 hafta çok fazla dediler netten okuduğum bilgiye güvendim ve sonunda bu sabah kendiliğinden yaptı yavrum hemde nasıl :KK9: biz Allah'ın izniyle 50 günlüğüz bugün :KK16: koliğimiz azaldı (dilimi ısırıyımda maşallah :KK1: ) bana bebişimin kendi dr. u bi ilac vermişti neo baby die pahalıda bi ilaç işe yaramadı bahsetmiştim acile götürdüğüm nöbetçi dr. bir kaç ilaç yazdı birini aldım nurse harwey's diye şükürler olsun işe yaradı gibi günde 2 çay kaşığı veriyorum sabah akşam ...Hi ağlaması tamamen bitmiş değil ama çatlıcak gibi değil yavrum başadebiliyoruz mızıklanıyo diyim . Bide o ilacı dene istersen kötü olursa çünkü dr. bana demişti bu dönemi atlatana kadar tavsiye üzerine hangi ilaç bulursan kullan diye :KK34: Allah'ın izniyle az kaldı cnm tadına doyulmıcak bebişlerimizin yakında :KK16::nazar::emir_bebek:
Ya benimkisi bugün 52 günlük hala bi değişiklik yok gecen hafta bi kaç gün iyiydi sonra yine kötüleşti tek basina birakinca 5 dk uyuyo uyurken sürekli sallanmak istiyor gerçekten psikolojik bozuluyor: ((

Ben 1haftadir cok iyiydim rahatti kv ler geldi nebegimin bütün düzeni bozuldu eski sancilar yine basladi yarın tam 2 aylik olacak kucagada cok kotu alistirdi lar ne yapicam bilmiyorum şükür gidiyolar

Kolik bebeklerin kucağa alismamak gibi bi durumkari söz konusu degilki canim yani benim bebeğinin değil. Sürekli agliyor ve ağlamaktan tikaniyo çocuk nasil almayim kucagima. Çocuk la resmimiz bile yok ya uyuyo yada agliyo.onu susturma cabamizdan resim bile cekilemiyoruz ailecek...

Kizlar super bilgiler paylasilmis helal topisimize :KK9:
Tugbisss biara seslenmistin bana gordum kusum ama donemedim, sevindim annene gitmene cok yoruldun uykusuzluktan,, eve dondunmu iyice bi enerji depola donmeden

Landfloves harika bisey bu!
Ne guzel is becermissin, giriskenligine saglik
Seni esini ve sut veren aileyi tebrik ve takdir ederim :KK16: kesinlikle bebegin icin cok degerli bi adim:KK9:

Deniz sirtin nasil oldu kuzum?
Benim cok fena yaaa aklima sen geliyosun hamilelikte cok cekmistin simdi benim de sirtim feci agriyo :/ bisey yapiyomusun o agrilar icin?

Buarada kizlar h.sonu kvler geldi ondan sebep pek giremiyorum ve yarin mevlutumuz var bugun temizlikten bittim ama herkes yatti dusumu aldim nescafe yaptim sizi okudum az kendime geldim valla, ben de hazirliklarimi anlatiyim bari :KK1:
Bebegimin akika kurbani kesildi cok sukur ki
Kvler burdayken mevlutu yapmakti niyetimiz
O bi tepsi burma baklava yapmis, bi tepsi de hazir ev baklavasi aldik iki tepsi de su boregi
Yani pilav ustu et, borek ve tatli
ayranlar hazir ama kopuk tabak ve plastik catala karsiyim:KK1:
Lokum aldim ikramlik
Hediyelik kucuk boy havlu almistim onlari da kurdale ile fiyonklayip hazir ettim yarin sepete dizcem, okuma bitince kolonya lokum yemekten sonra da hediyelerimi dagitcamm
Kolonya yerine gulsuyu da olabilir ikisini hazir ettim tülleyip süsledim
Ay cok uzattim kusura bakmyin sizi bulmusken iki lafin belini kiriyim dedim p.kunu cikardim:KK1:
Opuyorum canlar
Buarada bizimde kakkoşlar hep cıvık umarim ishal degildir kuzu

Bugün döndüm hayatim. Ama ne mümkün kolik bebekle dinlenmek saolsun annemdeyken gece 4e kdr ben baktim 4ten sonra annem aldi doğumdan sonra ilk defa 3saat deliksiz uyudum güzelim ya :)) ama 52 günlük olmamiza rağmen bi hafifleme yok.:KK43:

Yok est yaptiklarini okurken keyif aldim:) maşallah ben daha yatagimi bile toplayamiyorum ustumu degisemiyorum bile sen neler basarmissin :)) Allah hayirli ömürler versin yavrusuna :))

Ay çok sevindim canım ya afiyet olsun:)) inşallah hiçbir şeycik olmaz...benim dr da aslında sadece süt ve süt ürünlerini tçketme demişti ama ben bayağı bir genişletmiştim diyeti.. Bakalım ayın 8 inde dr a gidicem o bize ne yapacak..kakanız yine aynı şekilde mi.. Karın ağrıları azaldı mıhiç.. Göz temasını sorması ilginç bu arada..

Kan yok artık ama yuzumuzdekıler henuz gecmedı ve yuzu cok kuru sureklı elı yuzunde gecelerı hala huzurlu uyuyamıyor rabbım yardımcımız olsun

Öykü de öyle 10-15 dk uyuyo sonra çığlık.. Valla çok sağol bana umut oldun şuan bile uğraşıyorum. Bi ara daldı baya emdi sonra özüne döndü :)) uğraşıcam her gün. Yarın öbürgün işe başlıcam hep yanında olamıcam maalesef:KK43: alışması lazım. Allah hepimizin yardımcısı olsun valla

Bugün alıştırmak için uğraşıyoruz yarın ise biraktirmak için uğraşacağız Allah acisin halimize de kolayliklar versin bize

Kan yok artık ama yuzumuzdekıler henuz gecmedı ve yuzu cok kuru sureklı elı yuzunde gecelerı hala huzurlu uyuyamıyor rabbım yardımcımız olsun

Olsun yavaş yavaş onlar da geçer inşallah... Bizim hala çok az da olsa kan var malesef:KK43:(

kızlar nasılsınız nasıl gidiyor bende herşey yoluna giriyor galiba artık kızım daha az ağlıyor :) biraz daha fazla uyumaya başladı ama gaz sancımız çok fazla 6. aya kadar geçer dedi dr bakalım artık herşeyin hayırlısı olsun canlar :)

ne demek cnm inşallah alışır allah yardımcın olsun :KK34:
inşallah sende burda çok uyudu normal mi diye soranlardan olursun :KK52: ay aslında hepimiz öyle olalımmm :KK76::KK76:

Canim yuvarlagi tutmuyor cunku diliyle donderemiyor emerken bile dusunsene memeyi damagina koyuyor yumsatarak cekiyor bende ilk onu verdim almadi damakliyi cok cabuk tuttu

benimki hala çok istekli değil ama en azından onunla uyuyor sonra atıyor ama uyanmıyor
eğer alışmasaydı yapamazdım tek başımayım herşey bana bakıyor allahım yardım ediyor valla çok şükür

Bugün alıştırmak için uğraşıyoruz yarın ise biraktirmak için uğraşacağız Allah acisin halimize de kolayliklar versin bize

bıraktırmak en fazla bir kaç gün sürer sonra sıkıntısı bitiyor ama alıştırmak bazen çok uzun sürüyor kızım 45 günlük oluyor halada tam anlamıyla alışmış değil
bazı bebeklerde de başka şeylere bağımlılık oluyor :KK1: battaniye oyuncak falan :KK9:

eylül banyo sonrası uykuda aslında gidip yatmam lazım yarına enerjiye ihtiyacım var :KK53:
oğlum 4 günlüğüne kampa gidiyor :KK43: napıcam bilmiyorum onsuz
poff büyümesin bunlar yaa çok çabuk büyüyorlar
eylüle baktıkça sende büyüyüceksin diyorum

Dört kere uyuttum dört kere uyandı artık inşallah bu sefer gece uykusuna geçer de ben de sırtımı dinlendiririm en azından

Ve tekrar uyandı...
Ve tekrar uyuttum...
Hiç yatağa girmiyim en iyisi on dkya uyanır zaten

Şuan kucağımda mışıl mışıl uyuyo beşiğine yatırmıyorum. Biliyorum yatırırsam en fazla 10 dk. Kendi uyuyo beni uyutmuyo hanfendii.
Yat kalk çok sinirim bozuluyo artık teşebbüs bile etmiyorum :KK43:

Ve tekrar uyandı...
Ve tekrar uyuttum...
Hiç yatağa girmiyim en iyisi on dkya uyanır zaten

Şuan kucağımda mışıl mışıl uyuyo beşiğine yatırmıyorum. Biliyorum yatırırsam en fazla 10 dk. Kendi uyuyo beni uyutmuyo hanfendii.
Yat kalk çok sinirim bozuluyo artık teşebbüs bile etmiyorum :KK43:

Benide listeye ekleyin kizlar. Şuanda beşik basinda bekliyorum. Kipirdaninca hemen uyaniyo sallayim diye. Ama uyku gözümden akiyor. Uyuyamadigim için sütüm de olmuyor offf:KK43:((

Offfff zaten iki kasik sütüm var oda adletime akmis gitmiş mamamizda az napicam ben simdi Allahim sen yardim et!

Ya benimkisi bugün 52 günlük hala bi değişiklik yok gecen hafta bi kaç gün iyiydi sonra yine kötüleşti tek basina birakinca 5 dk uyuyo uyurken sürekli sallanmak istiyor gerçekten psikolojik bozuluyor: ((

Kolik bebeklerin kucağa alismamak gibi bi durumkari söz konusu degilki canim yani benim bebeğinin değil. Sürekli agliyor ve ağlamaktan tikaniyo çocuk nasil almayim kucagima. Çocuk la resmimiz bile yok ya uyuyo yada agliyo.onu susturma cabamizdan resim bile cekilemiyoruz ailecek...

Canim çözümü bulmustum tam baslayacagi zaman ayagimda sallayarak uyutuyordum uyanmasin diede kalkmiyodum dün gittileer tatlim aksam 4 te yatti aksam hiç uyanmadi gece 3 e kadar sonra 6 bak simdi 9 hala uyuyor dinlendim valla ister istemez nazar yani zaten kolik zor duzeni bozulunca daha zor

Dün gece çok garip bi geceydi.. Kızım ilk defa kahkahalarla güldü hemde üstüste 10 kere falan :) normalde sesli gülüyodu ama bu sefer bildiğiniz kahkaha attı. Neye bu kadar güldü derseniz biz hep oyuncakçıya gittiğimizde bir sürü oyuncak gösterip sallıyoduk hani bi tanesine azcık gülse alıcaz ama hiç gülmüyodu(bizimki dışarda pek suratsız oluyo) dün de ebebekte yaklaşık 10 tane oyuncağı deli gibi 2,5 aylık çocuğa sallayıp dururken bi tanesine gülümsedi, biz de hemen aldık tabi :)) işte eve gelince babası oyuncağı sallıyo bizimki kahkaha atıyo(inanmıcaksınız ben salladığımda hiç bi tepki yok, şimdiden babacı bu kız) neyse işte çok sevindik bütün gece aklımıza geldikçe sevindik mutlu olduk falan. Yatma vakti gelince bi huysuzlandı ki sormayın, bütün gece uyumadı en son sabah 6'da ellerim ve belim kopacak sandım dayanamadım eşime pasladım. Kendi kendimize nazar mı değdirdik naaptık..

Canim çözümü bulmustum tam baslayacagi zaman ayagimda sallayarak uyutuyordum uyanmasin diede kalkmiyodum dün gittileer tatlim aksam 4 te yatti aksam hiç uyanmadi gece 3 e kadar sonra 6 bak simdi 9 hala uyuyor dinlendim valla ister istemez nazar yani zaten kolik zor duzeni bozulunca daha zor

Maşallah barekallah.benimkinin o kadar uzun uyuduğu görülmemiştir. Kaç günlük seninki. Biz daha bi düzen oturtamadik. 53 günlüğuz. Allah YARDIMcimiz olsun inş.

Kizlar ya bisi sorcam benim oğlum en fazla bir buçuk saat uyuyor acikiyor emiyor. Hadi sütüm yetmiyor diyelim e mama da veriyorum yine bir saat bir buçuk saat fln uyuyo. Neden ya neden bi anormallik mi var aceba?

Bide benim oglumunda kakasi sari, yeşil, yeşilimsi sari fln oluyo vücudunda isilik var ve yüzü sert kuru gibi zaten huysuzlugumuzda var. Acaba inek situ alerjisi mi oda onu cozemedim. Sizdeki belirtiler ne? Kamaya çok dikkatli bakmadim ama gozuma kan çarpmadi.

Maşallah barekallah.benimkinin o kadar uzun uyuduğu görülmemiştir. Kaç günlük seninki. Biz daha bi düzen oturtamadik. 53 günlüğuz. Allah YARDIMcimiz olsun inş.

Bugun tam 60 olduk gece uykumuz cok iyiydi kayin baba dediki iyi gecr yatiyo sesi yok o gun sabaha kadar agladi

X