2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Tuğba nasıl oldu bilmiyorum hamilelik te damarlar genişliyormuş
Buda dogum sonrası hemorid e yol acıyormuş
Ben araldan sonrada olmuştum
Ne iğrenç bişey yaa
Popon acıyo yaparken kanıyor fln
Sende yok öyle bi durum dimi

canım sen peki sen çare bulabildinmi hemoraide

kızlar valla size tavsiyem bu aralar yani gelen giden olduğunda fazla süslenip püslenmeyin maşallah çoğunuzun resminide gördüm çok güzellersiniz en hassas dönemdeyiz nazara çabuk geliriz nur topu gibi yavrularda kucağimizda kimin iyi kimin kötü baktiğini bilemeyiz o yüzden göze batmayalim şahsen ben böyle yapiyorum çünkü çevremi taniyorum

Tugbacım boşaltsınlar ne demek çözemedim ama
Fitil var bende biliosun bizimde derdimiz o..!
Fitilin yarısınında yarısını veriyorum
4-5 dk içinde yapıyor. Birde fitilin ucunu guzelce yumasatıyorum
Tırnağım ile şekil veriyorum oval yapıyorum ucunu ve sıvıyag sürüyorum fitilin ucuna
Çünkü ben bu işlemleri yaparken fitilin kendi yağı gidiyor.
Yağ sürüyorum veriyorum hiç bişey hissetmiyor o zmn..
Sende öyle yap
Ben kakasını yaparken sobayı takıyorum altını acıyorum dızlerini karnına ittiriyorum.
Yaptıkcada siliyorum poposunu çünkü asırı asitli bi kaka oldugundan anında pişiriyor
Yaptıkca silmek onu rahatlatıyor. Pipiyede peçete koyuyorum çişini yaparsa diye.
Ya bende fitil yok bi fitil ismi verir diye düşündüm kadim acile gidip bosalttirin demiş. Siringa ile cekiyolar galiba nasil olduğunu tam bende bilmiyorum. Saglik ocağına gidip bi soylesemmi acaba fitil verirler mi? O pipi ile benim basim dertte valla hic alisik değilim deniz cocugun altibi değiştirirken kaç kere suladi ortaligi.

Tuğba nasıl oldu bilmiyorum hamilelik te damarlar genişliyormuş
Buda dogum sonrası hemorid e yol acıyormuş
Ben araldan sonrada olmuştum
Ne iğrenç bişey yaa
Popon acıyo yaparken kanıyor fln
Sende yok öyle bi durum dimi

Hee boyleyse yok bende ama bendeki problem ne o zaman? Büyük tuvaletimi tutamiyorum deniz gelen cikiyo :KK43:((

Ya bende fitil yok bi fitil ismi verir diye düşündüm kadim acile gidip bosalttirin demiş. Siringa ile cekiyolar galiba nasil olduğunu tam bende bilmiyorum. Saglik ocağına gidip bi soylesemmi acaba fitil verirler mi? O pipi ile benim basim dertte valla hic alisik değilim deniz cocugun altibi değiştirirken kaç kere suladi ortaligi.

Hee boyleyse yok bende ama bendeki problem ne o zaman? Büyük tuvaletimi tutamiyorum deniz gelen cikiyo :KK43:((
Canim lavmandan bahsediyolar sanirim oyle yaptiriliyo cunku :/ sen eczaneden gliserin kansuk fitil al onu kullaniyoruz denizde bende onu veriyo zaten butun doktorlarda kucuklere

Bizimde kirkimiz ciktigi gun ananemdeki duaya bi akrabamiz gelmisti eylulun altini degisirken bu kaka yapmaya basladi 10 dk surekli yapti kadin aaa oluk oluuk musluk gibii aaaaa ohaa dedi durdu masallah de bebek o dedim demedi cocuk o gun bugundur fitilsiz yapmiyo carsamba gunu kendiliginden yapmisti dune kadar yapmamisti fitil verdim dun :KK43:

kızlar bugün 1 aylık olduk çok şükür, geçen hafta perşembe sürekli kustu emdiğini kustu hemde oluk gibi çok korktuk ertesi gün bişi kalmadı ama doktora götürdük, muayene etti bişi göremedi karın ultrasonu istedi ilk erkek bebeklerde olabiliyor bazen dedi neyse kalça ultrasonunu da çektirdik gitmişken ikisi de sorunsuz çıktı, boyumuz 54 ten 57 olmuş, 4750 olmuş kiloda 1 kilo almış :nazar: bugün de aşısını yaptırıcaz bu 1 aylıkken yapılan aşı nereden yapılıyor? bacaktan mı koldan mı? yan etkisi oluyor mu?

kızlar bugün 1 aylık olduk çok şükür, geçen hafta perşembe sürekli kustu emdiğini kustu hemde oluk gibi çok korktuk ertesi gün bişi kalmadı ama doktora götürdük, muayene etti bişi göremedi karın ultrasonu istedi ilk erkek bebeklerde olabiliyor bazen dedi neyse kalça ultrasonunu da çektirdik gitmişken ikisi de sorunsuz çıktı, boyumuz 54 ten 57 olmuş, 4750 olmuş kiloda 1 kilo almış :nazar: bugün de aşısını yaptırıcaz bu 1 aylıkken yapılan aşı nereden yapılıyor? bacaktan mı koldan mı? yan etkisi oluyor mu?
Bacaktan canim bi yan etkisi olmuyo :) masallaahh kuzunaa nazar degmesinnn:)

Kizlaar bebisleri nasil uyutuyosunuz besiklerine koydugunuzda kendi kendisine uyuyan bebek varmi ben 2 saat salliyorum besigii :KK43:

Kizlaar bebisleri nasil uyutuyosunuz besiklerine koydugunuzda kendi kendisine uyuyan bebek varmi ben 2 saat salliyorum besigii :KK43:

canım benimkini önce beşiğinfe salliyordum ayağımda sallamaya başladım şimdide ayağimda biyandan oturdum onu salliyorum biyandan yaziyorum daha rahat oluyor hem böyle sallayinca mekanda önemli olmuyor öbür türlü beşik başında mahsur :-(

Gizem bnmki bazen memede uyuyor
Bazen emdikten sonra emziğini verip ana kucağına bırakıyorum uyuyo
Ana kucağını bazen hafif sallıyorum uyuyo
Ama sallamak cok kötü yaa

Kızlar çok kötu bi gece geçirdim
Dün gündüz ayrı aksam ayrı misafirlerim vardı
Gündüz gelen arkadaslarımın nazarına geldim sanırsam
MASTİT oldum!!!! Sag göğsümün altı kızarıkk
Onlar kapıdan çıkar çıkmaz kendimi yatakta buldum
Üşüme titreme eşim 3 yorgan örttü mahfoldummmm ya
Duşa girdim mememe sıcak tuttum.!
Yok tıkanmış sağdım 10 cc bile çıkmadı.
Bu ne beter bileymiş ya
Anıl'ı şimdi daha iyi anlıyorum:KK43:(
Migrenimde tuttu kaç tane agrı kesici aldım geçmiyor
Hala cok kötüyüm.
Bildiklerinizi paylaşın başka neler yapılabilir :KK43:((((

geçmiş olsun canım, ben de 3 kez mastit oldum, en son geçen hafta iki taraf birden mastit olmuştu
akşam birden titreme, üşüme başlamıştı, kat kat giyinip yorganların altına girdiğim halde dondum resmen
inanılmaz bir baş ağrısı, vücut ağrısı vardı,
sıcak suyla masaj, kat kat giyinip terleme, pompayla sağma, sürekli emzirme sonucu 2 gün sonunda biraz hafifledi ağrılarım ama sütüm baya azalmıştı
doktora gittim antibiyotik ve etol diye bir ağrı kesici verdi, etolün sadece ağrı kesici olmadığını mastit için verdiğini söyledi
akşam antibiyotiği kullandım sabaha bir kalktım ki üstüm başım süt içinde kalmış
bir biberon dolusu süt dökülmüş gibiydi üstüme, 5 gün boyunca antibiyotik ve etol ü kullandım
çok şükür sütüm mastitten öncesine göre bile fazla sanki
sen de bir doktora görün istersen

Kizlar benim oğlan 6gundur kaka Yapmiyo ya iki gündür derece ile yağ veriyorum popodaan kimyon yapiyorum mamasina yağ atiyorum yok. TSH değerlerimizin sonucunu aldi Esim Dr a gösterdi Cerrahpaşa daki ona sor dedim. Sormuş Acile görürun bosaltsinlar demiş. Anne yediklerinde dikkat etsin demiş. Ne kdr sinirlendim!!! Millet fitille yapiyo da bizimkine niye acilen gidip bosaltin diyo küçücük çocuğa eziyet değil mi!! Hem de ne giyimde bu çocuk kabiz olmasin arkadaş onu de bari!!! Zaten gazi olmasin diye sut içme onu yeme sunu içme bi suru şey yasaklandı simdi ne yemeyecem? Valla pehriz listen kabardi iyice yiyecek bisi bulamiyorum ayni şeyleri yemektende sikildim! Sonrada annenin şutu yetersiz hayret bisi ya!!!!!

canım doktorlar her ne kadar 10 güne kadar normal dese de 3-4 gün sonra bebeğe sıkıntı veriyor
3-4 günü geçince 1/4 gliserin kansuk fitil yap, mama veriyorsan da daha sulu hazırla mamasını ya da değiştir
sen de meyve kompostolarını, lifli sebzeleri daha çok, patates, pilav gibi nişastalı şeyleri az, yemeye çalış
ben de senin gibi süt ürünleri tüketmiyordum gaz olur diye, sağlık ocağındaki ebe soğuk yemediğin sürece süt ürünleri gaz yapmaz dedi, azar azar yiyip içiyorum artık gazında bir artış sezmedim

Son düzenleme:
Canim lavmandan bahsediyolar sanirim oyle yaptiriliyo cunku :/ sen eczaneden gliserin kansuk fitil al onu kullaniyoruz denizde bende onu veriyo zaten butun doktorlarda kucuklere
Adi bu dimi adında bile Meymenet yok valla gliserin kansuk fitil küfür gibi ya. Gidim saglik ocagina bi sorayim olmadi yazdirmaya calisayim bari. Yan etkisi yoktur dimi rahat rahat kullanabiliriz...
Bizimde kirkimiz ciktigi gun ananemdeki duaya bi akrabamiz gelmisti eylulun altini degisirken bu kaka yapmaya basladi 10 dk surekli yapti kadin aaa oluk oluuk musluk gibii aaaaa ohaa dedi durdu masallah de bebek o dedim demedi cocuk o gun bugundur fitilsiz yapmiyo carsamba gunu kendiliginden yapmisti dune kadar yapmamisti fitil verdim dun :KK43:
Ayyy valla Allah tüm bebisleri nazardan saklasin Kiz yazik günah vallahi billahi. Ben farkediyosam okutturuyorum nazari degebilecek kişilere eve gelen gören ziyaretçilere gizlar. Sizde öyle yapin isterseniz. Sifadir bi okuyun çok huysuz fln diyorum

Ben öyle bi bebek olduğuna inanmiyorum. Valla gizem benimki bazen memede uyuyo bazende gaz cikartmaya calisirken kolunda yukari asagi sallarken uyuyo yerine koyuyorum öyle başka turlu uyumuyo ama benim ooğlum kolik biluyosun zaman oluyor.2-3-4saat kolumda salladigimi biliyorum tabi arada acikiyo emiyo yada mama veriyorum.

Zaten kucagimda güzelce uyuyan çocuk yatağa koyuyorum kipirdaniyo agliyo uyumuyoki kolik bebeklerde problem var iste
kýzlar siz kaç günde bi banyo yaptiriyorsunuz

Valla canim bi programim olmuyo ne zaman müsait olursam o zaman yikiyorum.şartlar ne zaman uygunsa. Zaten 40banyomuzda ilk defa ben yikadim tabi esinle oda cumartesi cikti. Onun haricinde hep annemle yikadik bi kerede k.v. ve gorumcemle pişman oldum onlarla yikattigima nasil agladi yavrum annem yikarkende ben yikarkende az az mikirdandi sadece

benim ki genellikle emerek uyuyor, uyuduğu zaman beşiğine koyuyorum eğer gözlerini açarsa emziğini verip elini tutuyorum, beşiğin kenarına da başımı yaslayınca yanında yatıyorum sanıyor herhalde tekrar kapatıyor gözlerini, yoksa beşiğe koyunca kıyamet kopuyor

Kizlar benim oğlan 6gundur kaka Yapmiyo ya iki gündür derece ile yağ veriyorum popodaan kimyon yapiyorum mamasina yağ atiyorum yok. TSH değerlerimizin sonucunu aldi Esim Dr a gösterdi Cerrahpaşa daki ona sor dedim. Sormuş Acile görürun bosaltsinlar demiş. Anne yediklerinde dikkat etsin demiş. Ne kdr sinirlendim!!! Millet fitille yapiyo da bizimkine niye acilen gidip bosaltin diyo küçücük çocuğa eziyet değil mi!! Hem de ne giyimde bu çocuk kabiz olmasin arkadaş onu de bari!!! Zaten gazi olmasin diye sut içme onu yeme sunu içme bi suru şey yasaklandı simdi ne yemeyecem? Valla pehriz listen kabardi iyice yiyecek bisi bulamiyorum ayni şeyleri yemektende sikildim! Sonrada annenin şutu yetersiz hayret bisi ya!!!!!
komposto özellikle de kayısı kompostosu yesen nasıl olur canım
Kesinlikle inanıyorum nazara
Ztn Yıldız'ım cok düşüktür
Aman kızlar siz dikkatli olun :/

kızlar valla size tavsiyem bu aralar yani gelen giden olduğunda fazla süslenip püslenmeyin maşallah çoğunuzun resminide gördüm çok güzellersiniz en hassas dönemdeyiz nazara çabuk geliriz nur topu gibi yavrularda kucağimizda kimin iyi kimin kötü baktiğini bilemeyiz o yüzden göze batmayalim şahsen ben böyle yapiyorum çünkü çevremi taniyorum

kızlar benim kızımda misafir ne zaman gelse o aksamı zor cıkarıyoruz
iyice gaz sancısı tutuyor aglıyor
nazara geliyoruz hemde cok fena
evde misafir istemiyorum o derece
gelenim gidenim de çok
gelenler kucağına alsın öpsün istemiyorum ama bazen engel olamıyorum
gecen arkadaslarım nasıl güzel olmssun hiç yeni doğum yapmıs gibi değilsin dediler
bir hafta kızım sancı cekti
nas felak ayetel kürsi okuyorum devamlı
kýzlar siz kaç günde bi banyo yaptiriyorsunuz

gün asırı yaptırıyorum canım
ama ben antalyadayım burası sıcak

Hacı teyze ovalayarak okudu. Terliyorum arada üşüyorum
Şimdi kv de kendi evine indi oğlumla bas basayız

Sükunet Cnm sanada gecmiş olsun
Aynı seyler ya evet bas agrısı korkunç ztn!!
Bende bugün biraz durayım olmazsa Dr a gidicem
Senin ilaçları not alayım Dr sorarım onları yazar belki

Bebegim memen diline degince agliyor ac ama memeyi alamiyor dili beyaz birde damaklarinda da var sanki hafif beyazlik sizde de var mi pamukcuk mu olduk biz :KK43:

canım doktorlar her ne kadar 10 güne kadar normal dese de 3-4 gün sonra bebeğe sıkıntı veriyor
3-4 günü geçince 1/4 gliserin kansuk fitil yap, mama veriyorsan da daha sulu hazırla mamasını ya da değiştir
sen de meyve kompostolarını, lifli sebzeleri daha çok, patates, pilav gibi nişastalı şeyleri az, yemeye çalış
ben de senin gibi süt ürünleri tüketmiyordum gaz olur diye, sağlık ocağındaki ebe soğuk yemediğin sürece süt ürünleri gaz yapmaz dedi, azar azar yiyip içiyorum artık gazında bir artış sezmedim
Bende hic azalma hissetmedim ama kolik olunca daha çok endişe ediyorum gaz olmasından.
komposto özellikle de kayısı kompostosu yesen nasıl olur canım

kızlar benim kızımda misafir ne zaman gelse o aksamı zor cıkarıyoruz
iyice gaz sancısı tutuyor aglıyor
nazara geliyoruz hemde cok fena
evde misafir istemiyorum o derece
gelenim gidenim de çok
gelenler kucağına alsın öpsün istemiyorum ama bazen engel olamıyorum
gecen arkadaslarım nasıl güzel olmssun hiç yeni doğum yapmıs gibi değilsin dediler
bir hafta kızım sancı cekti
nas felak ayetel kürsi okuyorum devamlı

gün asırı yaptırıyorum canım
ama ben antalyadayım burası sıcak

Kiz kayisi kompostusu gaz yapiyomus diye yemiyorumki anam offf offf kolik bebek zor kuşlar.....

X