2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Ben daha doğumdan 1 hafta sonra bandajı aldırırken sormuştum doktora hemen kullanabilirsin demişti demişti hergün giyemiyorum aklıma geldikçe kullanıyorum ama emzirirken zor oluyor eğilemiyorum çünkü korseyle.

kanama bitmeden zaten bende hayatta yapamamda yapmamda. Benim çok azaldı artık günde bir ped bile batmıyor azıcık bişey geliyor böyle böyle kesilecek sanırım. Doktorun önerdiği ilaç ne için dikiş yerin mi ağrıyor onun için mi? Bende bitere uzanırsam falan dikişin sağ tarafı ağrıyor.

evet aslında üstte bi sıkıntı olmuyor ama alt tarafta oturunca derim sıkışıyor gibi oluyor, külotlu olanlar alttan çıtçıtlı mı peki bide bel kısmında böyle sert çubuklar gibi var mı? Çünkü benim bitanede çıtçıtlı atlet şeklinde korsem var o lastik gibi sadece ve bu bel korsesi kadar toparlamıyor o .
Korunmak için hap canim ama eşime dedim emzirirken ben hap alamam 1sene sen korunacaksin dedim işine gelmedi gerçi bende sevmiyorum ama yapacak birşey yok hafta da 1 kere olacak olmucak çocuğumu maruz bırakamam

Korse alttan citcitli ve rahat oluyor öyle çok sıkı değil ama zaten çok sikiyla rahat edemem ve giyemem Su dönemde zaten ilk 3 aydan sonra korse onermiyorlar egzersiz yapmamız lazım korse kasları temvellestiriyormus

Ya benim bugun kontrolum wardı igneleri sordum doktora hormon alıyosun wucuduna emzirme dneminde önermyoruz dedi emzirırken kullanılablecek haplar warms onuda tawsye etmedi altın spiral önerdi hic sorun yasamadm hem guwenli hem saglıklı dedi normal spiralden farklıymıs bilmiyorum napmak lazım

Spiralde de yumurta dolleniyor sonra tutunması engellenip atılıyor yani sürekli düşük yapıyorsun bende bilmiyorum ne yapcaz en sağlıklısı eşlerin korunması ama onuda biz sevmiyoruz doktor artık hamile kalma kürtaj olurdun dedi Haha kadın bize hiç güvenmiyor haklı da sürekli hamile kalıyorum

canım ben NBB markanınkini aldım sadece bel korsesi olarak aldım, kalçamıda kapatırsa her seferinde WC ye girerken sorun yaşarım diye düşündüm gögüse kadar çıkanlarda emzirme sırasında zor olur hem süt üretimini etkiler diye düşündüm. yani sadece bel kısmımda var, çıtçıtlarını zorla kapatıyorum ama kapatıncada gerçekten zımba gibi oluyorum :))

işte resminide buldum int.den:

Eki Görüntüle 939024

bu cok ıyıymıs canım ya bende almayı dusunuyorum. bende vardı ama kalcadan ıtıbaren baslıyo dedıgın gıbı zor olur bıde bebek varken vc ye zor gıdıyorum onu cıkarmakla ugrasmaya vaktım kalmaz :KK1:

merhabalar bizde 1 ay 2 gunluk olduk iki haftadir gogus yaralarimdan dolayi afedersiniz esek gibi anira anira emzirdim emziremedigimde mecbur mama verdim sutum yerlere damliyordu yaralarim icin denemedigim sey kslmadi birsuru krem ayvanin cekirdegi armudun sapi uzumun copu derken garmastan kullaninca yaralarim hafifledi bu seferde sutum azaldi hatta kesildi diyebilirim aglamaktan baska bi b.k bildigim yok kompostolar ballar yaglar pekmezler yok yok yok niye boyle oldu bilmiyorum oglumda aksi meme tiryakisi helak oldum aglamaktan oglumu doyuramiyorum diye 9 ay boyunca emzirmenin hayaliyle yasadim ruyalarimda hep emziriyodum ama simdi sut yok oglum bos bos cekiyo esim aglamaktan sutun kesildi diyor anne caylari kompostolar falan fayda etmiyor hamilegimde kana kana su icen ben simdi sudan midem bulaniyor acaba ondanmi bana birseyler soyleyin ne olur simdi siselere su doldurdum iciyorum ama bakalim Rabbim kimseyi dara dusurmesin insallah oglumunda kilo alimi guzel 3820 dogdu suan 5400 57 cm boyu kafa cevreside 38 cm kilo aliyo ama nasil aliyo bende anlamiyorum biraksam sabaha kadar uyuyacak acikinca uyanmiyor alarm kurup uyaniyorum oglumuda uyandiriyorum. ama sarhos gibi gozlerini acamiyor uykudan gaz kaka gibi sorunlarimiz yok cok sukur masallah buyuk adam gibi gegiriyor ve gaz cikartiyor tavsiyelerinizi bekliyoru:-(

Aml

Bizimki de emzigi almiyor zorla vermeye calisiuorum.annem zorlama sinirli olur diyor ..muhtemelen srninki de cok sinirlendi..merak etme norolojik bisey olmaz...artik zorlama ama almiyorsa almicak demektir..buyuyunce daha cok bi seyi istemiyolarsa istemiyolar

Anılcım almıyorsa almasın sen nasılsa anne sütü veriyosun mis gbi elinden gelenide yaptın herkesin harcı 2saatte bir üşenmeden sağmak onu ısıtmak biberonu yıkamak. İsteyerek alıştırmadınya canım her işte vardır bir hayır almayan cocuk almıyor. Yiğenimde aras gbi almadı şuan 7aylık hala anne sütü içiyor hiç sıkma canını
canlar teşekkür ederim
gerçekten dediğiniz gibi..
almıyorsa almıyor ne yapayım
ama kızlar mesela emmeden önce(hani 3 kere tuttu ya) bi göğüsten 50 sağarken 90 sağmaya başladım
demek çekse sizin gibi artacak ama böyle tutmadığı göğsüm hala aynı az geliyo süt=(
neyse öylew böyle 2 ay bitti kaldı 4 ay. 6 ay versem yeter....

evet zorlamıcam artık.inşallah bir sefer sinir ettim diye sinirli olmaz yazık kıyamam.
neyse ki o ataklar bir daha olmadı....
Gizlar bizim bgn kirkimiz cikti.

Ama çok keyifsizm oturdum agliyorm bi yandanda oğlumun beşiğini salliyorum...
tubacım hayrola?önemli birşey yok herhalde yoksa rutin bunalımlarımızdan da .bana da geliyorlar ara ara...
geçen eşim bir bakış attı oturdum banyuoda kitledim kendimi ağladım ya pess dedi eşim=//
evi havalandırmaya çalışıyorum ama yeterli olmadığının farkındayım, sağol gizemcim bugün eşim gitti buhar makinesi aldı, bide sen otribebe aspiratörü kullandığını yazmıştın onuda aldım, Allah onu icat edenden razı olsun....burda okudğum tavsiye edilen herşeyi alıyoruz eşim artık foruma girmemi yasaklayacak bu gidişle:KK1:
otri bebe süper birşey ya biz günde 3 kere yapıyoruz çocuk rahatlıyor.
ama evin nemini bilmeden kullanma derim buhar makinasını
ben tıkanıyor diye kullanıyordum dr neme bak öyle kullan dedi
45-55 olması lazım bizim ev 61 di.kullanınca 65 oldu hemen kestik.
yanlış anlama tabi cnm.ben yaşadığımı paylaşmak istedim...

kızlar bebekleriniz hıckırıyormu

bir de hapsırıyormu

canlar teşekkür ederim
ama kızlar mesela emmeden önce(hani 3 kere tuttu ya) bi göğüsten 50 sağarken 90 sağmaya başladım
demek çekse sizin gibi artacak ama böyle tutmadığı göğsüm hala aynı az geliyo süt=(

evet zorlamıcam artık.inşallah bir sefer sinir ettim diye sinirli olmaz yazık kıyamam.

tubacım hayrola?önemli birşey yok herhalde yoksa rutin bunalımlarımızdan da .bana da geliyorlar ara ara...
geçen eşim bir bakış attı oturdum banyuoda kitledim kendimi ağladım ya pess dedi eşim=//

Aynen öyle canim süt bebeğin emmesiyle alakalı tabi yemekte önemli ama emmek en önemlisi bence göğüslerin sızlıyor dağıtım diyorum azcik geliyor emmeye başlayınca daha çok akıyor ama hiç kafana takma bencede 6 ay yeterli ve sen daha fazla anne sürüyle besleyeceksin yavrunu sonra biraktirmasi da ayrı bi dert zaten asıl bunalım da 40tan sonra başlıyor bende öyle olmustuda hatta hiç bunalımdan cikamiyacaz gibi

merhabalar bizde 1 ay 2 gunluk olduk iki haftadir gogus yaralarimdan dolayi afedersiniz esek gibi anira anira emzirdim emziremedigimde mecbur mama verdim sutum yerlere damliyordu yaralarim icin denemedigim sey kslmadi birsuru krem ayvanin cekirdegi armudun sapi uzumun copu derken garmastan kullaninca yaralarim hafifledi bu seferde sutum azaldi hatta kesildi diyebilirim aglamaktan baska bi b.k bildigim yok kompostolar ballar yaglar pekmezler yok yok yok niye boyle oldu bilmiyorum oglumda aksi meme tiryakisi helak oldum aglamaktan oglumu doyuramiyorum diye 9 ay boyunca emzirmenin hayaliyle yasadim ruyalarimda hep emziriyodum ama simdi sut yok oglum bos bos cekiyo esim aglamaktan sutun kesildi diyor anne caylari kompostolar falan fayda etmiyor hamilegimde kana kana su icen ben simdi sudan midem bulaniyor acaba ondanmi bana birseyler soyleyin ne olur simdi siselere su doldurdum iciyorum ama bakalim Rabbim kimseyi dara dusurmesin insallah oglumunda kilo alimi guzel 3820 dogdu suan 5400 57 cm boyu kafa cevreside 38 cm kilo aliyo ama nasil aliyo bende anlamiyorum biraksam sabaha kadar uyuyacak acikinca uyanmiyor alarm kurup uyaniyorum oglumuda uyandiriyorum. ama sarhos gibi gozlerini acamiyor uykudan gaz kaka gibi sorunlarimiz yok cok sukur masallah buyuk adam gibi gegiriyor ve gaz cikartiyor tavsiyelerinizi bekliyoru:-(
Canim takma o kadar demekki sütun yağlı ve besleyici çok olması önemli değil doyursun yeter
ende çok ağlıyorum yemek yemedigim oluyor gün boyunca göğüslerin sönük oluyor ama oğlum emdiginda geliyor bi bakıyorum geliyor süt yeterli ve ya değil bi ogün mamayla gecistirirsen sonra hemen dolar bırak uyusun uykuda çok önemli oda yariyordur ne güzel uyudukca yikandikca buyur bebekler sadece yemekten ibaret değil

Bide bulgur pilavı acayip kaliteli süt yapıyor tamam gazda yapıyor ama resmen yağlı ve sarı oluyor süt üzerine kimyon atıyorum bi bölümüne erken ogunlerde tuketilebilir bence

Off arkadaşım aynı şeyi bugün biz yaşadık yaaa...hafif bir yeşil kaka vardı.. Sabah altını açarken o sırada ( çok sver altını açtığımda s.çmayı:)) yaptı ancak ishal gibiydi sulu sulu.. Hatta önce bir yaptı sonra tam sildim yine yaptı.... Sonuna doğru bir baktım böle kılcal damar şeklinde hafif kan gördüm... Aklım başımdan çıktı:KK43:(( neyse ateş felam ölçtüm gayet normaldi huzursuzluğu da yoktu emme isteksizliği de... Ama benim midem bulandı bir kere... Eşimde evde olmadığı halde atladım taksiye gittim hastaneye... Neyse randevumuz olmadığı ve hastane çok yoğun olduğu halde kanlı ishal diyince bizi doktor aldı hemen...

Doktorun dedikleri şöyle:

Muayene ettikten sonra Bu dedi enfeksiyona şuan için benzemiyor... Beslenmesini sordu hem anne sütü hem mama dedim... Bu dedi büyük ihtimal inek sütü allerjisi dedi:KK43: yani benim sütümden kaynaklanıyor olabilir... İnek sütü ürünü hiçbir şey tüketme ve takip et bir kaç gün dedi... Baktın ki devam ediyor o zaman getir bir takım testler yapmamız gerekiyor dedi... Şuan için hemen teste ihtiyaç yok dedi... Ben zaten süt ve yoğurtu gaz dolayısıyla hiç tüketmiyordum... Ancak beyaz peynir kaşar onları tüketmeyeceğim... Süt tozu falan onları da tüketme dedi.. Lactamil kullanıyordum onu da içme dedi sıkı bir diyet yapman gerekiyor inek sütü ürünleri bazında bakalım nolacak dedi.... Öyle yani sabah sabah çok üzüldüm ağladım inşallah bebeğime birşey olmaz... Sen de doktora gittin heralde seninki ne dedi o da fikir olur bana... Geçmiş olsun sana da...

Yazmak için biraz gec kaldım hastanede işlemleriniz uzadı kısaca anlatım muayene olduk atesemiz kalbimiz vs iyi cıktı kaka
Tahlili
Ve kan tahlili
Yaptılar suan için bişe söyleyemeyiz takip etmeliyiz dediler bendede aynı sekilde süt
Ürünleri yasagı geldi bakacaklar
Ondan mı diye ama keci yada soya sütü
İçmek gerekiyormus bebek için önemliymiş eşim süt içemiyor keci dedi dr denesin bebek için önemli içemezse biz hastanede süt yapıcaz içmesi için onun tadı daha kötü dedi.ayrıca kilosunu sordular seninki kaç günlük kaç kilo ?kilo alımı önemliymiş.sana ilaç verdilermi bize bişe vermediler geri eve geldik,sıvımsı yaparsa haber verin dediler sende dikkat et istersen ben şuan in et süt peynir kaşar vs inekten olan herseye ara verdim bakalım gelişmeleri yazarım sizede cok gecmiş olsun

Ayyy inanmıyorum aynen bende aglaya aglaya emziriyorum ayvayı denedim tahin yagını denedim zeytin yagını denedim şimdi gögüs ucu aldım lansinoh diye bi krem kullanıyorum nafile gecmiyor bebegim emeceginde aglamaya başlıyorum bitene kadar eşim dayanamıyor çıkar yeter bu kadar emmesi falan diyo :)dışarı çıktıgımda soguktan sızlıyor.senin kullandıgın krem mi sütünü azalttı gecirdi demişssin bende kullanmak istedim ama sütüm azalsında istemiyorum:KK43:sanada çok gecmiş olsun canım

Ayyy inanmıyorum aynen bende aglaya aglaya emziriyorum ayvayı denedim tahin yagını denedim zeytin yagını denedim şimdi gögüs ucu aldım lansinoh diye bi krem kullanıyorum nafile gecmiyor bebegim emeceginde aglamaya başlıyorum bitene kadar eşim dayanamıyor çıkar yeter bu kadar emmesi falan diyo :)dışarı çıktıgımda soguktan sızlıyor.senin kullandıgın krem mi sütünü azalttı gecirdi demişssin bende kullanmak istedim ama sütüm azalsında istemiyorum:KK43:sanada çok gecmiş olsun canım

Kızlar burda çok yazıldı gogus kalkanı lansion kremle kesinlikle çok ise yarıyor

kızlar bebekleriniz hıckırıyormu

bir de hapsırıyormu

Aynen ikisinide yasiyoruzz

Hilalisa

Canm ben burda surekli kendi deneyimmi yazdim sizlete yardmci olmak icin bnde 1 ay zirlayarak..kocaman yarasidaa vardi...

Ama en son zafer benm oldu ve sutum geldi 27 aylik olana kadar emzirfim :)))
Hergun agladim gogsumu bile dovdum nden sut yok diye..amaanladimki aglamaktan sut gelmiyomus...
Simdi bile g en moralim bozuktu o gun dsutim daha az geldi...

Morallll baska bisey degil sut yapan sey tab bide suuuuuu

canlar teşekkür ederim

yanlış anlarmıyım canım, burdaki paylaşımların herbiri çok değerli benim için, evin nemini ölçmek için ayrı bir derece falanmı almam gerekiyor???gerçi bizim ev gerçekten çok kuru, hergün uyandığımda burnum tıkalı oluyordu kızımın sayesinde aldığımız buhar makinesi açık olunca sabah bi baktım burnumdan nefes alabılıyorum:)
bebeğim bir aylık ama kilo olarak pek farketmedi, bizim cadı acıkınca basıyor yaygarayı doyduğunu düşünüyorum ama kilo almıyor bir türlü:KK43: mamayı günde bir kere veriyorum 60 cc bakalım bu hafta hem aşımız hem kalça ultrasonumuz hemde kontrolümüz var

canım nasılsın bebek nasıl? ya ben bu hesap işini anlamadım, bizim yavrular 1 aylıkmı bugun? bu hafta aşı, ultrason , kontrol var sende götürecekmisin??? kilo alımı nasıl senin bebişinin? mama veriyormusun

Son düzenleme:
yanlış anlarmıyım canım, burdaki paylaşımların herbiri çok değerli benim için, evin nemini ölçmek için ayrı bir derece falanmı almam gerekiyor???gerçi bizim ev gerçekten çok kuru, hergün uyandığımda burnum tıkalı oluyordu kızımın sayesinde aldığımız buhar makinesi açık olunca sabah bi baktım burnumdan nefes alabılıyorum:)
bebeğim bir aylık ama kilo olarak pek farketmedi, bizim cadı acıkınca basıyor yaygarayı doyduğunu düşünüyorum ama kilo almıyor bir türlü:KK43: mamayı günde bir kere veriyorum 60 cc bakalım bu hafta hem aşımız hem kalça ultrasonumuz hemde kontrolümüz var

Merhaba canim ben daha bebeikimi karnimda tasiyorum :) 10 gün sonra kismetse dogumum sizleri takip ediyorum tecrübe olarak. Sunu paylasmak isterim biz cihico nun derecesiji aldik üstte nem altta sicaklik gösteriyo taktik ve sartlar uygun olmayinca kirmizi isik yaniyo uyariyo nemide scakligida uyariyo aklinizd a bulunsun meleklerinizle saglikli, sütlü, gazsiz günler insallahh :)

canlar teşekkür ederim

Ya anilcim acaba meme ucunda göcüklükmü var? Benim sol memede var zor tutuyor diye Dr a gösterdim göçukluk var dedi. Bizde resmen savasiyorduk.ama ben pes etmedim simdi o alisti tutuyo daha kolay bi sekilde.

Bizimde otribebemiz var benim oğlan gicik oluyo çok zorlaniyiruz yaz.

Kiz biktim sürekli kendimi izah etmeye calismaktan. Bir ileride beni dusunsun fedakarlık etsidoyo. Benim bebe zaten kolik sağlamaktan kollarimda derman kalmamis sirtim bacaklarim her yerin agriyo anneme gitmek istedim hafta içindeyken bakariz dedi Esim simdi olmbillahi bunaldim vallahi billahi
Tubisss
Hayirdir neden agliyosunn
Bunaldim hayatim bunaldim. Vallahada billahada bunaldim beni beni anlamayanlar anlayis gostermeyenler bunaltti. Ne diyim Allah fehimlerini acsin. Hem fizik sel olarak hem ruhsal olarak hemdr sinirsel olarak ben çok yipranmis hissediyorum arkadasim.

İnsanlarla imtihanlardayim...
Sabh oğlumu mememi tutma savaşı verdik gene.
ama bir daha uzun süre uğraşmı cam çünkü çok çok ağldı ve resmen sinirsel atak yaşadı
öyle pişman oldum öyle vicdanım sızlıyor ki....

ya kalıcı bir şey olduysa ya nörolojik birşeye sebep olduysam.
eğe bir daha yaşarsa o rutin atakları kesinlikle nöroloğa göüreceğiM
Allahım sen koru tüm evlatlarımızı...
offf offf=(((

canım çok sıkkın bugün çok...

Sikma canini ya benim oglumda öyle sinirli ve mutsuzki ne yapsam begenmiyo.oyledd begenmiyo böylede senle alakasi yok bence o çocuk la alakali biraz. Zaten benimkisi kolik her Allahin günü en az 8saat agliyo anam hemde ikinci ingaaaa nidasinda tikanarak agliyo. Evdeki efor sarfimi sen düşün cani :)

Kizlar in olun benim kadat bunalan yipranan sıkılan yoktur gurbetteyim kimse yok 40 olunca annem gitti kv daha tenezzil etmedi bebegim kolik nurse yi kullamiyorum kimyonda gece 2 de saç kurutma makinası ile uyuttugumu biliyorum amnem sagolssun sanci baslayinca surubu boldu biraz yalanci memeye batirip batirp verdi ayaginda sallayarak sakinlestirdi simdi bende ole yapitorum baktim cildiriyo hwmen ayagima vazende memeyi sekerli suya bazen recele vallahi dunya varmis dedim hwn daliyo bilm denermisiniz paylasmak istedom
benim bebek bide kaka bile yapmiyo oda ustune yani

$IMG-20140119-WA0002.jpg
kızlar nasılsınız merhabala hepinize kaç zmandır ana oğul bir foto çekinemedik:))) kısmet bugüneymiş salı günü 2 aylık oluyoruz:))

X