2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Kizlar benim sol göğsümde sut ice azalmis damla damla geliyo oglum cok agliyo saga gecince iyi ne yapicam bittimi yani bidaha gelmez mi

Kızlar çok kötu bi gece geçirdim
Dün gündüz ayrı aksam ayrı misafirlerim vardı
Gündüz gelen arkadaslarımın nazarına geldim sanırsam
MASTİT oldum!!!! Sag göğsümün altı kızarıkk
Onlar kapıdan çıkar çıkmaz kendimi yatakta buldum
Üşüme titreme eşim 3 yorgan örttü mahfoldummmm ya
Duşa girdim mememe sıcak tuttum.!
Yok tıkanmış sağdım 10 cc bile çıkmadı.
Bu ne beter bileymiş ya
Anıl'ı şimdi daha iyi anlıyorum:KK43:(
Migrenimde tuttu kaç tane agrı kesici aldım geçmiyor
Hala cok kötüyüm.
Bildiklerinizi paylaşın başka neler yapılabilir :KK43:((((

Canım geçmiş olsun bu mastit belasını ben de hastaneden eve geldiğimde yaşadım... Ateşten ağrıdan bir gece sabahı zor ettim... İki göğsüm birden taş gibi olmuştu kollarımı kapayamıyordum şişlikten o derece... Sıcak havlular falan koymuştum ama bana mısın dememişti sağdığımda da çok az çıkıyordu beni hiç rahatlatamamıştı... Doktor bebek emip seni rahatlatacak dedi ama bebek de küçük olduğu için ememiyordu kısır döngü yani... Biraz sağoyordum anında doluyordu... Doktor bana augmentin 1000 mg verdi antibiyotik... Çok ama çok rahatladım.... Beni resmen o iyileştirdi... Doktoruna danış bence canım ama ilaçsız ben de olmamıştı... Geçmiş olsun...

kýzlar siz kaç günde bi banyo yaptiriyorsunuz

Valla bana kalsa herhün yaptırırım zira yıkanınca çok rahatlıyor... Annem de yıkanınca büyür bebek der durur:) ancak ben yalnız olduğum için tek başıma hergün yıkayamıyorum 2 günde bir yoıkıyorum...

Yazmak için biraz gec kaldım hastanede işlemleriniz uzadı kısaca anlatım muayene olduk atesemiz kalbimiz vs iyi cıktı kaka
Tahlili
Ve kan tahlili
Yaptılar suan için bişe söyleyemeyiz takip etmeliyiz dediler bendede aynı sekilde süt
Ürünleri yasagı geldi bakacaklar
Ondan mı diye ama keci yada soya sütü
İçmek gerekiyormus bebek için önemliymiş eşim süt içemiyor keci dedi dr denesin bebek için önemli içemezse biz hastanede süt yapıcaz içmesi için onun tadı daha kötü dedi.ayrıca kilosunu sordular seninki kaç günlük kaç kilo ?kilo alımı önemliymiş.sana ilaç verdilermi bize bişe vermediler geri eve geldik,sıvımsı yaparsa haber verin dediler sende dikkat et istersen ben şuan in et süt peynir kaşar vs inekten olan herseye ara verdim bakalım gelişmeleri yazarım sizede cok gecmiş olsun

Bizim de ateşimiz yoktu muayenesi falan iyiydi... İnek sütüne dair evet herşey yasaklandı.. Keçi peyniri yiyebilirsin dedi... Keçi sütü içebilirsin dedi ama illa süt içmem gerektiğini söylemedi mesela bana... Süt tozu vs yediğin herşeyin etiketine bak öyle ye dedi... Bir de mamadan olabilir dedi.... Bilmiyorum sen mama kullanıyor musun ama ben kullanıyorum... Mamanın içinde de tabi inek sütü olduğu için o da yapabilir dedi... Gözlemdeyiz bizde eğer devam ederse mamayı değiştirmemiz gerekecek dedi... Ben aptamil kullanıyorum... Yne milupanın inek sütü allerjisi olan bebekler için özel ürettiği " pregamin" isminde bir mama varmış onu kullanman gerekecek dedi... Bizde şuan için herhangi bir test de yapmadı... İlaç da vermedi... Yalnız benim kızın ishali ara ara hala devam ediyor... Bir katı oluyor bir sıvı... Kan ise böye nasıl diyim iğnenin ucu kadar birşey belli belirsiz.. Seninki nasıl?? Yani buraya bir boklu bezin fotosunu koymadığımız kaldı:KK17: kilo alımı da evet doktorun takip vermesine sebep olan ir faktördü... Benim kızım çok düşük ağırlıklı doğdu 2550 g hastaneden 2440 olarak çıktık... Bir ayın sonunda 3580 olmuştu... Kilo alımı iyi olduğu için doktor hemen test yapmadı...haberleşiriz yine evet:)

ah o mastit denen rahatsızlığı ben de yaşadım
çok fena çok
allah şifa versin denizcim geçmiş olsun
ilk haftamıydı ne pazar günü acile gitmiştik augmentin vermişti bana da dr

yine ara ara bi göğsümde sertleşme oluyo emince biraz rahatlıyorum ama o sertlik çok rahatsız ediyo
çok sık sağmaya da üşeniyorum :KK43:

ahh yemek yapmak, işleri yetiştirmek bi yandan, uykusuzluk bi yandan bebek uyanıkken hiç bişey yapamıyorum zaten
siz de öylemisiniz?
uyumuyorsa mümkün değil odadan çıkamıyorum hatta değil odadan çıkmak kucaktan inmiyo
ortalığı yıkıyo çok kucakçı bu bebee
nasıl atlatcas bu durumu bi bilen varsa desin allah rızası için

Miracım cok teşekkür ederim..
Valla babada aralda öyle olmuştu insan aradan zmn geçince unutuyor acıları
Sürekli emziriyorum ama hala kızarık
Sanırım eşimi eczaneye yollayıp antibiyotik ve o etol denen agrı kesciyi aldıracam

ben de haftada 2 bazen 3 kez yıkıyorum

mirakar tek nasıl yıkıyorsun :KK53: hiç denemedim bugün çok niyetlendim girip duşa kucağımda yıkasam diye ama cesaret edemedim
neyseki akşama doğru annem geldi onla yıkadık
bi yardımcım olsa 2günde bir düzenli yıkicam
eşimle de anca 3 günde 1 falan oluyo

gizem o pozisyonun resmini ekle bacım

şu gaz illeti ne zaman bitecek
ne zaman uyumadığında kucaksız da durabilcek
tek başıma ne zaman yıkayabilcem...........................

Essela nasıl alıştıysa öyle gider
Biraz ağlamasına mıkırdanmasına izin ver hemen anında kcagına alma
İnan cok iyi kullanıyorlar herseyi anlıyorlar

kızlar buzluktan çıkan sütü yada buzdolabından nasıl ve ne kadar ılıtıyorsunuz?
bir de o ılıyan süt sadece bir kez ılıtılır dimi
kalanı döküyorum
bi defa çok ısınmıştı sonra çeşme altında soğutmaya çalıştım :26: belki de yanlış bişey yapmış oldum
bilenler aydınlatırsa sevinirim
anıl canım sen nasıl yapıyorsun hep sağdığın anda içirebiliyomusun
nasıl ısıtıp veriyorsun?

Essela bende duş başlığını alt tarafa takıp sag koluma alıp yıkadım bi kere tabi
Uzun uzun olmuyo
En iyisi kendi kuvetinde yıkamak ohh miss

mirakar tek nasıl yıkıyorsun :KK53: hiç denemedim bugün çok niyetlendim girip duşa kucağımda yıkasam diye ama cesaret edemedim

tek başıma ne zaman yıkayabilcem...........................[/QUOTE]

Kendi küveti var.. Beek küveti... Üzerine de geçirilen gergi var onun üzerine ystırıyorum.. O yatıyor zaten ben su döküp ovalıyorum elime almak yok... Elde kayıyor zaten onu yapamam zaten... O yatıyor ben yıkıyorum hoşuna da gidiyor zibidinin:)

Canım bi kez ıstılır o süt.
Birde Anıl daha iyi bilir artık bu işin kurdu oldu o
Az ısıtıyor yetmezse bi daha veriyor o
Sütü ziyan etmemek için.
Kâseye sıcak su koyup biberobu içine oturtuyorsun dimiı
O sekilde yapılıyor çünkü

Essela nasıl alıştıysa öyle gider
Biraz ağlamasına mıkırdanmasına izin ver hemen anında kcagına alma
İnan cok iyi kullanıyorlar herseyi anlıyorlar

ah deme öyle umarım kucaksız uyanık durduğunu da görürüz deniz yaa yoksa yandık valla
şimdiden belim sırtım pert!
hemen almamayı çok deniyorum ama bizim oğlan çok gür sesli inanamazsın
millet ''nasıl ağlamaymış bu'' ''hiç bebek ağlaması gibi değil'' diyen bile oldu :KK50:
ortalık çınlıyo bağırmasından
babası da ben de pek sesimizi yükseltmeyiz bile
bu bebiş evin volümünü değiştirdi
başlarda şok oluyoduk eşimle :KK53: alıştık :KK14:
ama boğazlarını acıtıyo o derece
durum böyle olunca da fazla ağlatamıyorum alıyorum kucağıma
ama o kadar yoruyo ki bu durum
niye alıştırdın diyolar
daha hastanede ilk günden alıp susturmaya çalışmakla başladı maceramız
e zaten emzirmeye al, gazını çıkar uyudu bırak derken her uyanışı kucakta bulduk :26:
nasıl alışmasın!!!
az edepli olaydı iyiydi, ama yok! uyanınca yıkıyo ortalığı :KK35:

ben de haftada 2 bazen 3 kez yıkıyorum

tek başıma ne zaman yıkayabilcem...........................

Küvet şu şekilde...

http://urun.gittigidiyor.com/bebek-anne/bebek-banyo-kuvet-filesi-56378951

Tugbacım boşaltsınlar ne demek çözemedim ama
Fitil var bende biliosun bizimde derdimiz o..!
Fitilin yarısınında yarısını veriyorum
4-5 dk içinde yapıyor. Birde fitilin ucunu guzelce yumasatıyorum
Tırnağım ile şekil veriyorum oval yapıyorum ucunu ve sıvıyag sürüyorum fitilin ucuna
Çünkü ben bu işlemleri yaparken fitilin kendi yağı gidiyor.
Yağ sürüyorum veriyorum hiç bişey hissetmiyor o zmn..
Sende öyle yap
Ben kakasını yaparken sobayı takıyorum altını acıyorum dızlerini karnına ittiriyorum.
Yaptıkcada siliyorum poposunu çünkü asırı asitli bi kaka oldugundan anında pişiriyor
Yaptıkca silmek onu rahatlatıyor. Pipiyede peçete koyuyorum çişini yaparsa diye.

Kizlaaarrr yardim çocuğun altuni actim fitili kesicem fitile bucak deydikce kiriliyo yardimmmmmmmm

Bizim de ateşimiz yoktu muayenesi falan iyiydi... İnek sütüne dair evet herşey yasaklandı.. Keçi peyniri yiyebilirsin dedi... Keçi sütü içebilirsin dedi ama illa süt içmem gerektiğini söylemedi mesela bana... Süt tozu vs yediğin herşeyin etiketine bak öyle ye dedi... Bir de mamadan olabilir dedi.... Bilmiyorum sen mama kullanıyor musun ama ben kullanıyorum... Mamanın içinde de tabi inek sütü olduğu için o da yapabilir dedi... Gözlemdeyiz bizde eğer devam ederse mamayı değiştirmemiz gerekecek dedi... Ben aptamil kullanıyorum... Yne milupanın inek sütü allerjisi olan bebekler için özel ürettiği " pregamin" isminde bir mama varmış onu kullanman gerekecek dedi... Bizde şuan için herhangi bir test de yapmadı... İlaç da vermedi... Yalnız benim kızın ishali ara ara hala devam ediyor... Bir katı oluyor bir sıvı... Kan ise böye nasıl diyim iğnenin ucu kadar birşey belli belirsiz.. Seninki nasıl?? Yani buraya bir boklu bezin fotosunu koymadığımız kaldı:KK17: kilo alımı da evet doktorun takip vermesine sebep olan ir faktördü... Benim kızım çok düşük ağırlıklı doğdu 2550 g hastaneden 2440 olarak çıktık... Bir ayın sonunda 3580 olmuştu... Kilo alımı iyi olduğu için doktor hemen test yapmadı...haberleşiriz yine evet:)

Ewet haberleşelim gercekten buna cok ihtiyacım var 2 gündür aglıyorum bebegimin yüzü hala kızarıyor ara ara kakası yeşil bazen sarımsı kan öyle cok görünmüyor dediğin gibi bazı bezlerde yok seviniyorum diger bezde cok az geliyor emzirirken 10 ile 15 dk sürüyor ama biraz önce emziriyordum emmek istiyor ama emerken aglamaya başladı diliyle iteledi memeyi cok kötü oldum.süt ve süt ürünlerini tamamen bıraktım hatta inek etide yemiyorum çilek receli ve mandalina cok yiyordum onlarıda bıraktım neden etkilendiğini tam bulamadım suan keci sütüde içmiyorum hatta zeytin ekmekle kahvaltı ediyorum korka korka yiyorum int arastırdım biraz astım olabilirmiş dikkat edilmezse sen neler yiyorsun ayrıca merak ettim için soruyorum sütün çokmu çamasırını ıslatıyormu emzirirken hemen kakasını yapıyormu yada sonrasında ben gaz cıkaramıyorum bebegimden gaz ilacı vermeye başladım yinede agızdan cıkaramıyorum ara ara bazen cıkıyor cok yazdım böyle bi hastaliği ilk defa duyuyorum onun için senden bilgi bekliyorum

Nalcak forumdaşlarim biz bu kaka yaptiran fitili yarim saat önce verdik ama kaka cikmadi Hala simdi ne olacak? :///

Ewet haberleşelim gercekten buna cok ihtiyacım var 2 gündür aglıyorum bebegimin yüzü hala kızarıyor ara ara kakası yeşil bazen sarımsı kan öyle cok görünmüyor dediğin gibi bazı bezlerde yok seviniyorum diger bezde cok az geliyor emzirirken 10 ile 15 dk sürüyor ama biraz önce emziriyordum emmek istiyor ama emerken aglamaya başladı diliyle iteledi memeyi cok kötü oldum.süt ve süt ürünlerini tamamen bıraktım hatta inek etide yemiyorum çilek receli ve mandalina cok yiyordum onlarıda bıraktım neden etkilendiğini tam bulamadım suan keci sütüde içmiyorum hatta zeytin ekmekle kahvaltı ediyorum korka korka yiyorum int arastırdım biraz astım olabilirmiş dikkat edilmezse sen neler yiyorsun ayrıca merak ettim için soruyorum sütün çokmu çamasırını ıslatıyormu emzirirken hemen kakasını yapıyormu yada sonrasında ben gaz cıkaramıyorum bebegimden gaz ilacı vermeye başladım yinede agızdan cıkaramıyorum ara ara bazen cıkıyor cok yazdım böyle bi hastaliği ilk defa duyuyorum onun için senden bilgi bekliyorum

Ben de kan olmadığında sırf sarı katı olduğunda çok mutlu oluyorum... Benim emzirmelerim ortalama 10 dakika kadar sürüyor... Ben de güya kahvaltı yapıyorum ama yediklerim hep tatlı olmaya başladı:KK43: çünkü ben zeytin de yemem... Bugün 40 ımız çıktı misafirliğe gittik kısır dışında birşey yiyemedim düşün.. Börek çörek vs hiçbiri olmuyor... Sebze veya sırf et yiyorum yediklerimin içinde kesinlikle inek sütü ürünü yok işte... Ama ben et yiyorum... Keçi sütünü ben de içmedim henüz gaz yapar diye zaten süt yoğurt tüketmiyordum... Off astım mı... Allahım sen koru yarabbim... Benim sütüm mama verip de 2 saati aştığı vakit emzirme sürem dluyor tabi göğüs taşıyor ama öyle çok çok da bir sütüm yok malesef... Kakasını evet çabuk yapıyor sayılır günde zaten 8 den aşağı yapmıyordur heralde...gazını çıkarıyor çok şükür ama akşamları belirli bir saati var o saatte sancılanıyor o zaman sab simplex veriyorum geçiyor... Alttan üstten çıkarıyor maşallah... Bilgileşelim canım...

X