2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
kızlar bugün 1 aylık olduk çok şükür, geçen hafta perşembe sürekli kustu emdiğini kustu hemde oluk gibi çok korktuk ertesi gün bişi kalmadı ama doktora götürdük, muayene etti bişi göremedi karın ultrasonu istedi ilk erkek bebeklerde olabiliyor bazen dedi neyse kalça ultrasonunu da çektirdik gitmişken ikisi de sorunsuz çıktı, boyumuz 54 ten 57 olmuş, 4750 olmuş kiloda 1 kilo almış :nazar: bugün de aşısını yaptırıcaz bu 1 aylıkken yapılan aşı nereden yapılıyor? bacaktan mı koldan mı? yan etkisi oluyor mu?

maşallah kuzuya, aşının yan etkisi olmadı bizde, sadece biraz bitkin göründü bütün gün

kýzlar siz kaç günde bi banyo yaptiriyorsunuz

belli bir süre yok, havanın durumuna, kendi durumuma göre değişiyor bazen 3 günde bazen haftada bir yaptırıyorum

Hacı teyze ovalayarak okudu. Terliyorum arada üşüyorum
Şimdi kv de kendi evine indi oğlumla bas basayız

Sükunet Cnm sanada gecmiş olsun
Aynı seyler ya evet bas agrısı korkunç ztn!!
Bende bugün biraz durayım olmazsa Dr a gidicem
Senin ilaçları not alayım Dr sorarım onları yazar belki

sağolasın canım, doktora çocuklarla birlikte gitmiştim 2 saat sıra bekleyince ikisi de isyan etti, ikisi birden ciyak ciyak ağladılar,
ağrı bir yandan, çocuklar bir yandan daraltınca sormayı unutmuşum mastit neden olur, tekrar mastit olmamak için ne yapmalıyız diye, demek ki bir yerde yanlışlık yapıyorum ki 3 kez başıma geldi, gidersen onu da öğrenir misin?

canım benimkini önce beşiğinfe salliyordum ayağımda sallamaya başladım şimdide ayağimda biyandan oturdum onu salliyorum biyandan yaziyorum daha rahat oluyor hem böyle sallayinca mekanda önemli olmuyor öbür türlü beşik başında mahsur :-(

ben beşiği salona taşıdım canım koltuğun yanında yatıyorum koltuğa ip bağladım beşiğede sallıyorum öylee yoksa kolum yoruluyo:KK52:

kızlar siz kaç günde bi banyo yaptiriyorsunuz

hergün yaptırıyoruz canım

Gizem bnmki bazen memede uyuyor
Bazen emdikten sonra emziğini verip ana kucağına bırakıyorum uyuyo
Ana kucağını bazen hafif sallıyorum uyuyo
Ama sallamak cok kötü yaa

ya eylülde memede yada kucakta uyuyo ama yerine koyunca uyanıyo sinir oluyorum :KK43:(

Adi bu dimi adında bile Meymenet yok valla gliserin kansuk fitil küfür gibi ya. Gidim saglik ocagina bi sorayim olmadi yazdirmaya calisayim bari. Yan etkisi yoktur dimi rahat rahat kullanabiliriz...

Ayyy valla Allah tüm bebisleri nazardan saklasin Kiz yazik günah vallahi billahi. Ben farkediyosam okutturuyorum nazari degebilecek kişilere eve gelen gören ziyaretçilere gizlar. Sizde öyle yapin isterseniz. Sifadir bi okuyun çok huysuz fln diyorum

Ben öyle bi bebek olduğuna inanmiyorum. Valla gizem benimki bazen memede uyuyo bazende gaz cikartmaya calisirken kolunda yukari asagi sallarken uyuyo yerine koyuyorum öyle başka turlu uyumuyo ama benim ooğlum kolik biluyosun zaman oluyor.2-3-4saat kolumda salladigimi biliyorum tabi arada acikiyo emiyo yada mama veriyorum.

Zaten kucagimda güzelce uyuyan çocuk yatağa koyuyorum kipirdaniyo agliyo uyumuyoki kolik bebeklerde problem var iste

hiç zararı yokmuş doktorla uzun uzun konuştum uzunlamasına ortadan ikiye bölüp iyice inceltip atıyosun kakayla çıkıyo zaten.

benim ki genellikle emerek uyuyor, uyuduğu zaman beşiğine koyuyorum eğer gözlerini açarsa emziğini verip elini tutuyorum, beşiğin kenarına da başımı yaslayınca yanında yatıyorum sanıyor herhalde tekrar kapatıyor gözlerini, yoksa beşiğe koyunca kıyamet kopuyor

emzik tutsa keşkede versem uyur o zaman kendiliğinden :KK43:(

Bebegim memen diline degince agliyor ac ama memeyi alamiyor dili beyaz birde damaklarinda da var sanki hafif beyazlik sizde de var mi pamukcuk mu olduk biz :KK43:

pamukçuk canım sanırım karbonatlı suyla temizlemen lazım emziriyosan kendi göğsünede karbonat sür ama bi doktorunuda ara beslenmesini engellicek kadar fazlaysa bi ilaç verir belki

pamukçuk canım sanırım karbonatlı suyla temizlemen lazım emziriyosan kendi göğsünede karbonat sür ama bi doktorunuda ara beslenmesini engellicek kadar fazlaysa bi ilaç verir belki

Of bebeklerin cani yanmasin :KK43: suan ac oldugunu bilmek beni cok uzuyor.. Karbonatla sildim.

Senin bebegin dili nasil birde benim bebek emdikten sonra dudaklarinin rengide degisiyor bi gari oluyor

Bebegim memen diline degince agliyor ac ama memeyi alamiyor dili beyaz birde damaklarinda da var sanki hafif beyazlik sizde de var mi pamukcuk mu olduk biz :KK43:

canım büyük ihtimal pamukçuk olmuş kuzun,
temiz bir tülbent ya da mendili karbonatlı suyla ıslatıp o beyaz yerleri silebilirsen çok faydası oluyor,
kendi göğsünü de karbonatlı suyla yıka sık sık sana da bulaşmasın pamukçuk varsa
emzik, biberon gibi bebeğin ağzına aldığı herşeyi sık sık kaynat

Bende hic azalma hissetmedim ama kolik olunca daha çok endişe ediyorum gaz olmasından.

Kiz kayisi kompostusu gaz yapiyomus diye yemiyorumki anam offf offf kolik bebek zor kuşlar.....

Allah kolaylık versin canım, gerçekten kolik bebek çok zor
ben kayısı kompostosunun gaz yaptığını ilk defa senden duydum, aksine doktorlar tavsiye ediyor kabıza karşı

temiz bir tülbent ya da mendili karbonatlı suyla ıslatıp o beyaz yerleri silebilirsen çok faydası oluyor,
kendi göğsünü de karbonatlı suyla yıka sık sık sana da bulaşmasın pamukçuk varsa
emzik, biberon gibi bebeğin ağzına aldığı herşeyi sık sık arşı

Bu pamukcuk neden oluyor acaba ?. Emerken cani yaniyormudur biberonda emzikde kullanmiyoruz, sildim karbonatla insallah hemen gecer

Kizlar benim oğlan 6gundur kaka Yapmiyo ya iki gündür derece ile yağ veriyorum popodaan kimyon yapiyorum mamasina yağ atiyorum yok. TSH değerlerimizin sonucunu aldi Esim Dr a gösterdi Cerrahpaşa daki ona sor dedim. Sormuş Acile görürun bosaltsinlar demiş. Anne yediklerinde dikkat etsin demiş. Ne kdr sinirlendim!!! Millet fitille yapiyo da bizimkine niye acilen gidip bosaltin diyo küçücük çocuğa eziyet değil mi!! Hem de ne giyimde bu çocuk kabiz olmasin arkadaş onu de bari!!! Zaten gazi olmasin diye sut içme onu yeme sunu içme bi suru şey yasaklandı simdi ne yemeyecem? Valla pehriz listen kabardi iyice yiyecek bisi bulamiyorum ayni şeyleri yemektende sikildim! Sonrada annenin şutu yetersiz hayret bisi ya!!!!!

Oyyyyy ayni ben 9 gundur yapmiyo valla veritorum 6 gun fitili onlarin hortumundan iyidir

Denizcim gecmiş olsun bende bi ara mastit oldum doktorum emzirmeden önce sıcak suyla emzirmeden sonrada buz torbasyla masaj yapıcaksn dedi 1gunde toparlandık yani sadce sıcak tutup masaj yapmak ise yaramyormus

Bu pamukcuk neden oluyor acaba ?. Emerken cani yaniyormudur biberonda emzikde kullanmiyoruz, sildim karbonatla insallah hemen gecer

Canim anne sütü az aldigindan söylüyorlar...sabah öyle akşam anne saçı diline sür gecer emin ol. Geçmiş olsun cnm

canım şimdi internetten biraz baktım, pamukçuk ağızda ve vajinada olan bir mantarmış,
genellikle normal doğum sırasında bebeğe bulaşıp 1 yaşına kadar ortaya çıkabiliyormuş,
pamukçuk olan bebek emme sırasında canı yandığı için iştahsız olurmuş, ateşi çıkabilirmiş,
karbonatla geçmediğini sadece üstteki tabakanın kazındığını bunun da bazen pamukçuğu artırabildiği yazılmış
http://www.kadinvekadin.net/bebeklerde-pamukcuk-nedir-2011-04-29.html
buradaki yazıda
doktorun vereceği bir damlayla 1-2 günde geçiyormuş doktorunu arayıp bir sor istersen

Slm anneler... benim kizim 35 günlük oldu fena öksürüyo sizce ne yapayimm... ilac kulanmak istemiyordum ama mecbur kulaniyorum dr öksürük şurubu vermis onu kulaniyorum ama fayda etmiyoo

Slm anneler... benim kizim 35 günlük oldu fena öksürüyo sizce ne yapayimm... ilac kulanmak istemiyordum ama mecbur kulaniyorum dr öksürük şurubu vermis onu kulaniyorum ama fayda etmiyoo
burnu tıkalımı canım??? benim kızımda çok kötü öksürüyor burnu tıkalı, 2 kez dr a götürdüm, sümküremediği için boğazına giden mukoza öksürtüyor dedi, burnunu temizliyorum sürekli birde buhar makinesi işe yaradı daha az öksürüyor hala geçmedi ama

canım şimdi internetten biraz baktım, pamukçuk ağızda ve vajinada olan bir mantarmış,
genellikle normal doğum sırasında bebeğe bulaşıp 1 yaşına kadar ortaya çıkabiliyormuş,
pamukçuk olan bebek emme sırasında canı yandığı için iştahsız olurmuş, ateşi çıkabilirmiş,
karbonatla geçmediğini sadece üstteki tabakanın kazındığını bunun da bazen pamukçuğu artırabildiği yazılmış
http://www.kadinvekadin.net/bebeklerde-pamukcuk-nedir-2011-04-29.html
buradaki yazıda
doktorun vereceği bir damlayla 1-2 günde geçiyormuş doktorunu arayıp bir sor istersen

İyki normal dogum yapmamisim dedim ilkkez, daha da canim sıkilirdi henuz surekli gittigim bi doktor yok arayabilcegim mikostatin diye bi damla varmis bende netten baktim ondan aldim insallah gecer cok saol ilgin icin :KK66: ben hemen evham telas yapiyorum bi bebege bakamiyorum nefret ettim kendimden

Benimkide gazdan boyle yapardi emerken tikanir, gazlanirdi ama bu baska biseyrim cok uzgunum :KK43:

Senin bebegin dili ve damagi nasil ?.
dilinin gerisinde hafif bi beyazlik var ama emebiliyor. Yani kolik olduğu için huysuzluk yapsa bile anlayanamki ben hangi sebepten yaptigini sürekli ağlama modunda cunku

ben beşiği salona taşıdım canım koltuğun yanında yatıyorum koltuğa ip bağladım beşiğede sallıyorum öylee yoksa kolum yoruluyo:KK52:

hergün yaptırıyoruz canım

ya eylülde memede yada kucakta uyuyo ama yerine koyunca uyanıyo sinir oluyorum :KK43:(

hiç zararı yokmuş doktorla uzun uzun konuştum uzunlamasına ortadan ikiye bölüp iyice inceltip atıyosun kakayla çıkıyo zaten.

emzik tutsa keşkede versem uyur o zaman kendiliğinden :KK43:(

Ya ahmedde öyle kucakta şahane uyuyo koyuyorum uyaniyo ifrit oluyorum ya.
Hi iyiymis o zaman eşime dedim gelirken alçak inş yapar bi problem olmadan. Çocuğum bi rahatlasin ya.

Gizem Ahmed yasin e ben bi verdim tutmadi bi verdim hafif emdi ama ekmeyi beceremediği aitti disari memeyi ben ittim sonra tuttu ama daha vermedim vermicemde. Kendimi bile bile günaha giriyomus gibi hissettim çok kotu bi duyguydu. Ağlamak istedim o an. Neden öyle hissettim bilmiyorum. Bi bebegin emzik emmesi kdr doğal birşey olamaz. Ama kotu hissettim ne bileyim keşke hissetmesem ://

Gizem Kiz tek basina yikayabiliyon mu anam? Ben yikayamam valla zaten yikarkebde eşime tutturuyorum ben hem suyu dokuyorum hem yikiyorum.
emzik, biberon gibi bebeğin ağzına aldığı herşeyi sık sık kaynat

Allah kolaylık versin canım, gerçekten kolik bebek çok zor
ben kayısı kompostosunun gaz yaptığını ilk defa senden duydum, aksine doktorlar tavsiye ediyor kabıza karşı
Kabizliga iyi bagirsaklari yumusatiyor ama gaz yaptigini okumuştum. E çocuğun durumu belli hem de koligi agir yasiyor o yüzden her şeyden nem kapiyorum bi sure sabredicez artik
Oyyyyy ayni ben 9 gundur yapmiyo valla veritorum 6 gun fitili onlarin hortumundan iyidir

Bencede. İlk uç hafta çok güzel kaka yapan çocuk artik yapamıyor ya. Hem de o zaman daha çok mama veriyodum artik daha az veriyorum mamadan olsa bunkadr kabiz yapmaması lazim değil mi? Geceleri sadece 60cc vermeye calisiyorum fazla sini vermiyorum ama zorda kalirsam 2kere veriyorum. Bu kdrcik mama kabiz yapar mi ya?

Of bebeklerin cani yanmasin :KK43: suan ac oldugunu bilmek beni cok uzuyor.. Karbonatla sildim.

Senin bebegin dili nasil birde benim bebek emdikten sonra dudaklarinin rengide degisiyor bi gari oluyor
temiz görünüyo canım üzülme çocuk sonuçta olucak bunlar ilacı vardır mutlaka ara doktorunu

Gizem Ahmed yasin e ben bi verdim tutmadi bi verdim hafif emdi ama ekmeyi beceremediği aitti disari memeyi ben ittim sonra tuttu ama daha vermedim vermicemde. Kendimi bile bile günaha giriyomus gibi hissettim çok kotu bi duyguydu. Ağlamak istedim o an. Neden öyle hissettim bilmiyorum. Bi bebegin emzik emmesi kdr doğal birşey olamaz. Ama kotu hissettim ne bileyim keşke hissetmesem ://

Gizem Kiz tek basina yikayabiliyon mu anam? Ben yikayamam valla zaten yikarkebde eşime tutturuyorum ben hem suyu dokuyorum hem yikiyorum.

ay bu hiç tutmuyo ağzına koyduğum an öğürüyo :KK43: ne alaka kuşum ya neden kötü hissettin ki emme reflekslerini onla gideriyolar sonuçta..

hayatım bizde yardımcı bi abla başladı hergün onla yıkıyoruz ben su döküyorum tek imkanı yok becerememm

kızlar dün kakayı fitille yaptırmıştım 4.günüydü biraz önce yıkıcaktık ben kıyafetleri almak için odasına gittim yardımcı abla tutuyodu gaz çıkarması için bi pozisyonda tuttu eylül gaz çıkartırken birden cozuurtt diye kaka yaptı epeyce şüükürler olsun maşallahh ama ablanın tuttuğu pozisyondan dolayı yapması kolaylaştı kabızda değil yapmıyomuş demekki.uyuyo şimdi yarın yine aynı pozisyonda tutarken buraya resmini çekip koyucam anlatamam çünkü işe yarar belki

kızlar dün kakayı fitille yaptırmıştım 4.günüydü biraz önce yıkıcaktık ben kıyafetleri almak için odasına gittim yardımcı abla tutuyodu gaz çıkarması için bi pozisyonda tuttu eylül gaz çıkartırken birden cozuurtt diye kaka yaptı epeyce şüükürler olsun maşallahh ama ablanın tuttuğu pozisyondan dolayı yapması kolaylaştı kabızda değil yapmıyomuş demekki.uyuyo şimdi yarın yine aynı pozisyonda tutarken buraya resmini çekip koyucam anlatamam çünkü işe yarar belki
gözün aydın canım fitilsiz yapar insallah artık eylül hanım. demek herşeye karışan kadından kurtuldun, bundan memnun kalırsın umarım.. bende annem gidince nasıl yıkayacağım diye düşünüyorum eşimle yıkayacağız artık:KK43: sen bu havada hergün yıkamaya iyi cesaret ediyorsun ben korkuyorum hasta olur diye 4 günde bir yıkıyordum simdi hasta olduğu için 1 hafta yıkamayı düşünmüyorum

ya kızım uykuda sürekli sesler çıkarıyor, sanki gaz çıkarmaya çalışıyor ve ağlar gibi huzurlu bir uykusu yok varmı budurumu yaşayan?

gözün aydın canım fitilsiz yapar insallah artık eylül hanım. demek herşeye karışan kadından kurtuldun, bundan memnun kalırsın umarım.. bende annem gidince nasıl yıkayacağım diye düşünüyorum eşimle yıkayacağız artık:KK43: sen bu havada hergün yıkamaya iyi cesaret ediyorsun ben korkuyorum hasta olur diye 4 günde bir yıkıyordum simdi hasta olduğu için 1 hafta yıkamayı düşünmüyorum

ya kızım uykuda sürekli sesler çıkarıyor, sanki gaz çıkarmaya çalışıyor ve ağlar gibi huzurlu bir uykusu yok varmı budurumu yaşayan?

memnunum şimdilik o olmasa aç susuz kalırdım heralde :))

ev 24-25 derecede ama yıkarken üşümesin diye ufo almıştık önceden ısıtıyoruz odayı giyinene kadar ufo açık kalıyo üşümüyo o yüzden.bide hergün yıkanmaya alıştı çok huysuz oluyo yıkanmadığında
bizimkide öyle ama o uykunun adı aktif uykuymuş canım bedenen uyuyolar ama beyin uyumuyo yani derin uykuya geçemedikleri uyku şekliymiş çoğu zaman bişey yapmazsan uyumaya devam ederlermiş ama bizimki etmiyo uyanıyo o sesleri duydugum an sallıyorum beşiği dalıyo tekrar

Son düzenleme:

Lütfen koyarmisinbende yapiym

X