2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Kizlar karanlik odada mi yatiriyorsunuz bebislerinizi
Ben los isikta yatiorum kuzucumla
Hata mi yapiyorum ki
Uykucu kuzu neymis ilk defa duydum
İse yariyorsa almak lazim

bende kuzucuklarımla odada loş ışıkta yatıyorum, antrenin ışığını da açık bırakıyorum ordan da ışık geliyor
bildiğim kadarıyla 40 ı çıkana kadar bebekte, lohusa kadın da karanlıkta yatırılmaz
40 ı çıkınca da karalıkta yatırmayı düşünüyorum, ablamız gece uyanıp korkmazsa tabi

geçmiş olsun canım,
benim bebeğimde de sarılık sınırda çıkmıştı, o da sürekli uyuyordu
ilk 2 gün sütüm gelmedi, mamayı da bebeğim almadı, iki gün sürekli uyudu, hiç süt ve mama almadan
uyandıramadığımı mama içmediğini söylediğimde doktor burnunu sıktı birkaç saniye,
nefessiz kalıp ağlayınca da biberonu soktu ağzına
bende bebeğimi uyandıramadığımda bu yöntemle ağzını açtırdım, uyur uyanık emzirdim hep
kendi acıkıp uyanmaya başlayana kadar saatte veya iki saatte bir emzirdim, sonra mama verdim
doktor burnunu sıkarken içim gitti çok korktum nefessiz kalacak diye ama tek işe yarayan şey bu oldu bizde
başka hiçbir şekilde uyandıramadım 1-2 gün

Son düzenleme:

Muhtemelen sarılıktan uyuyo bebegin. Kakasını yapmamasının nedenide yeterlibeslenememesi olabilir bence mama saatlarni sıklastır we sütün cok az da olsa mutlakaemzir bska türlü cogalmaz sütün. Cok zormus bu isler Allah yardmcmız olsun amin. :)

İnsan anne olunca eli ayagi karisio
Cnm bence uc saat ara verme
2 saatte bir emzir yada mama ver
Altini acsan emzirmeden uyanmazmiki

Aynrn ya elim ayağıma karışıyor yanlış bişey yaparım diye korkuyorum.
Sadece uyandırma faslım yarım saat sürüyor yarım saatte emziriyorum mamayıda kaşıkla veriyorum damla damla, biberon kullanma dedi doktor. Mama vermemde yarım saati geçiyor sanırım. Şimdi 5 te başladım mesela 6.40 ta bitti. 2 saat arayla nasıl yapacam

burnunuda sıkıyorum hareketleniyor biraz mememe koyuyorum bir fırt alıyor orda uykuya dalıyor tekrar

hepimizin Allah yardımcısı olsun heleki 2 çocuğu olanlara daha çok yardımcı olsun ben bir tanesine bakamıyorum demek 2. Olsa napardım

slm kızlar bende sizin gibi gece mesaisinden yeni çıktım :)
burayı çokkk özlüyorum arada okuyayım diyorum ama nerdeee
çok şükür artık ağrılarım geçti ama geçmesi için küçük bir opersayon geçirmem gerekti
bende herkese sipinali önermek isterdim ama öneremiyorum
aslında yapan anestezi uzmanı iy iolduktan sonra eminim sorun olmayacaktır ama bana ecel terleri döktürdü günlerce
gecelerce allaha yalvardım ağladım ömrümden ömür gitti allahım kimseye yaşatmasın inşallah,çok şükür geçti,dikiş ağrısı neymiş bilmedim hiç :)
öyle kötüydüki ağrılarım dikişlerim sanki hiç ağrımadı gibi geliyor
şimdi kızımla iyiyiz inşallah hep böyle gider

landfloves cnm bol bol emzir sütün çoğalsın
bol bol su iç
ben her gün humana,rezene birde maltana içiyorum kalitesi artsın diyede ceviz fındık muz mutlaka yiyorum
bende çok korkuyorum gazı olacak diye herşeyi yiyemiyorum en çokta doya doya salata yemeyi özledim yeşilllik gaz yapar dediler
aslında bazı arkadaşlarım ben herşeyi yedim ilk başta gaz yaptı ama sonrasında bebeğimde alıştı diyorlar bazen gözümü karartıp yiyesim geliyor sonra vazgeçiyorum
birde göğüslerinin üzerine havluyu ısıt koy bunu eksik etme inan faydasını göreceksin sütün daha çok inecek inşallah
lohusayız okuyamıyoruz ama ben ya şafi çektim sürekli,la havle çektim
geçmişe hiç bakamadım ama en kısa zamanda ne var ne yok okumak istiyorum hepinizi öpüyorum

Kızlar size bi uzmanlık sorusu :)
Yrn ya da cmt bizim 40 ımız. Ama tam olarak nasıl hesaplıcam kafam karıştı.. 18 kasım pzt sabah doğum yaptım, o günü mü 1sayıcam? Yoksa salı sabahı tam 24 saatini doldurduğu için salıyı mı 1 sayıcam??

Bu arada dün dr daydık sarılık için verilen ilaç şimdilik bi işe yaramamış, doktor 5 gün daha kullanın dedi. Ben de başka bi dr a daha götürmeye karar verdim, yrn için randevu aldım bakalım o ne dicek..

cnm ilk sorunu cevaplayamıcam ama sarılık için benim doktorum sürekli beslenmesini birde yattığı odada florosan lambayı açık bırakmamı önermişti
çok şükür benim kızımda çıkmadı inşallah sarılık olan meleklerimizde hemen iyleşsinler mis kokulular

Canim arkadasimmm
Ne oldu ne acisi cektin sen tam anlayamadim..
Igne oldugun bolge mi agridi
Cok gecmis olsun kuzum bnm
Allah nazardan kem gozden saklasin

Gunaydinnnnnnn herkese gunaydin
Guzel huzurlu sagkikli bigun geciririz insallah
Ben buyuk oglumu okula biraktim
Bugun aşı olacaklar (
Aklim kuzumdaaa insallah cani yanmaz
Cok düşkünüm Aral a sacindan tek tel kopsa uzuluyorum
Esim cok kızıyor bu duskunlugume ama napayim. Elimde degil

ne kadar uzun sürerse sürsün birkaç gün sık dişini canım, 6.40 da bittiyse 8.30 da tekrar kaldır
ben 4 gün uğraştım ne bel kaldı, ne sırt ama artık kuzum acıkınca kendi uyanıyo
mama için ben küçük boy şırınga kullandım daha kolay oluyor
memede uyuyunca tekrar sık burnunu, ayağını, açlıktan kan şekerleri de düşüyor biraz da ondan uyanamıyorlar

canım geçmiş olsun,
ben de gaz korkusuyla süt, yoğurt, çiğ sebze yemedim hiç doğumdan beri
ama benim de gözümü karartıp herşeyi yiyip içesim var

günaydın canımm, amin inşallah güzel bir gün olur
kuzunun canı hiç yanmaz inşallah,
erkekler pek anlamıyorlar malesef çocuklarımıza düşkünlüğümüzü,
benim ki de kızıyor ama napalım elimizde olan bişiy değil ki annelik başka bişiy

canım arkadaşım neden yanlış anlayayım bende senın yerınde olsam suçu bişeylere arardım doğru söylüyorsun canım benım çok şükür bizde bir sıkıntı yaratmadı ondan tavsiye ettım tabi her bebek bir olmaz geçmiş olsun canımminik aras iyimi
Canım ben Ocak annesi olacağım ama bu dediğini daha öncede duydum nar suyunu kendin mi sıktın bide ne miktarda verdin anlatırmı sın?
tek b,r nar tanesini ağzına damlattık canım
Kizlar karanlik odada mi yatiriyorsunuz bebislerinizi
Ben los isikta yatiorum kuzucumla
Hata mi yapiyorum ki
Uykucu kuzu neymis ilk defa duydum
İse yariyorsa almak lazim
ben de loş ışıkta yatıyorum canım gece emzırmeye kalkınca ışığı açmıyorum böylece uyuyorsa bölunmuyor uykusu ben de de tomy vr ışıklı müzikli bende onu açıyorum rahatlatıyor kendi kendine uyuyor
canım hastane belgeleri ile yadırılıyor sanırım o yüzden sanmam işi içinde resmi belgeler var

Allah bu pamuk ellerden bizi hiç ayırmasınnnn

ayyyy harıka çok tatlısınız pamuk elli ali kerem

hevuuuukk çok tatlı senin kuzun allah uzun ömürler varsııın canıımm

Tunaydinn zombi gibiyim uykusuzluktan kizlar burnu tikali eylulun fizyosol damla ise yaramadi evdeki aspiratorlede ben beceremedim napicam hirilti var cokk

gizemcim evde hangi aspiratörün var bilmiyorum ama otri bebenin hortumu var nefesini içine çekip burnundakileri getiriyor tavsiye ederim cnm

Kızlarrrrr özledim hepinizi
İki okiyim diyorum okuyup yazana kadar bnmki uyanıyo
Annemler çoktaaaaaan gitti gittiklerine çokta üzülmedim tekken kafam daha rahat sanki 10 gündür eşim kızım oğlum ben :)
Ama çok zorlanıyorum özellikle Derin okula gidiceği zaman Rüzgarı mı emziriyim derinin saçınımı tariyim çok zor oluyo
Rüzgarı memeden bıraksam ağlıcak kızın saçını taramasam servis kaçıcak
Offf iki ayağım bi pabuca giriyo çok zor çok
Tuvalet banyo vs lüks bnm için ztn
Yemek yapmak çamaşır temizlik herşeyi koştur koştur telaş içinde yapıyorum
Gaz sancılarımız olursa geceler hiç bitmiyooor
Annemler burdayken psikolojimde bozulmuştu nerdeyse sürekli emzir emzir doymuyo bu çocuk mama ver diyip duruyolardı rüzgar her ağladığında
Geçen hafta sonu doktora götürdük rüzgarı bizde hem gözündeki çapağı geçmemişti onu soralım dedik hemde kilosuna bakalım
4020 doğmuştu hastanede çok kilo kaybetmişti yavrum 3800 le çıkış yapmıştık
19 günde 900 gr almş 4700 olmuştu kuzum
1 hafta geçti şuan kaç bilmiyorum
Ayın 2 sinde aşımız var sağlık ocağında içim gidiyo şimdiden ağlıcak diye
Dr fazlasıyla almış kilosunu sütüm yetmiyo diye korkup mama fln verme sakın dedi
Açıkçası bnde korkuyodum yetmiyo diye çnkü memeler dolmadan hep emziriyorum uyumayınca göğüste dolmuyoki meğer yetiyomuş demekki şükürler olsun
Ben bunları yazarken rüzgar mıkırdanıyo
Uyumadı bi türlü çok bile yazdım zaten mucize bu kadarı
Bu akşamda banyo gecemiz eşimle yaptırıyoruz banyosunu
Kazara hamile kalmıştım ama iyikide kalmışım diyip şükrediyorum allaha hep
Keşke arayı bı kadar açmasaydım Derinden sonra hemen yapsaydım şu küçük erkeği
Bakmalara doyamıyorum
Rabbim hepsini korusunn
Ağladı ağlıcak bnm ki
Öptüm hepinizi kocamannnn

Son düzenleme:
kızlar benım bebeğimde doğum lekesi var göz kapakları kıpkırmızı 1 yasına kadar sürermiş geçmesi çoğu bebekte olur dedi doktor umarım o kdar uzun sürmez sizinkilerde de var mı

çok uzun sürdü mü canım? ıkınırken falan kıpkırmızı oluyor göz kapaklarında Allahtan gözleri açıkken görünmuyr

Benim kizimin gozlerinin uzerinde ortasinda ve burnunun altinda var umarim gecer gozlerindekileri cok goremiyorum gozlerini kapatip uyumadigi icin hep acik😊

kızlar benım bebeğimde doğum lekesi var göz kapakları kıpkırmızı 1 yasına kadar sürermiş geçmesi çoğu bebekte olur dedi doktor umarım o kdar uzun sürmez sizinkilerde de var mı

kızımın gözkapağında ve ensesinde vardı,
gözkapağındaki zamanla azaldı 1 yaş civarı tamamen kayboldu, ensesindeki çok silikte olsa hala duruyor
oğlumunda burnunun altında ve ensesinde var bakalım ne zaman geçecek

tavrını koy canım valla önüne geçilmiyo yoksa ilk günden taviz verseydim nolurdu bilmiyorum.

aşkım ben 1 damlacık içirdim de zeytinyağı mecbur kaldım hiç istemeyerekte olsa verdim işe yaradı ama.
doktora sor hayatım 1-2 gün daha yapmazsa fitil verir uuf kuzum benim ya

canım hiç korkma bizim 17ye kadar çıktı topuklarına vur sertçe ağlıyo uyanıyo canı acıyınca ama acımadan yapman lazım
ben topuklarını morarttım resmen ağlaya ağlaya
sarılığı geçene kadar ver biberon sağlığından önemli değil ben nuk first choise biberon kullanıyorum memeyi hiç bırakmıyo valla.

gizemcim evde hangi aspiratörün var bilmiyorum ama otri bebenin hortumu var nefesini içine çekip burnundakileri getiriyor tavsiye ederim cnm
var canım ondan ama korktum kullanmaya :)))
bizimde sağ göz kapağımızda var canım geçer dedi doktor geçermi kesinn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…