2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Lutfen yardim edin bi yerde yanlislik yapiyorum kizim geceleri hic uyumuyor goz kapaklari hep acik yatagina koyuyorum yalaniyor ac diye kucagima aliyorum memede 2 dk duruyor ve uyuyor yatagina koyunca yine uyaniyor kucaginda cok tutma alisir diyorlar ne yapcam bilmiyorum kizim 5 dk bir emiyor 2 dk sonra uyuyor uyuyunca meme almiyor sutum var ama acaba yediklerim mi yanlis siz neler yiyorsunuz neler yapiyorsunuz ؟

Doğum tarihim 30 aralık ama hala bebeğim yukarıda normal doğum istiyorum ama son anamı iniyo çatıya sizin nasıl olduya ya pazartesi gününe kadar doğururmuyumki

Lutfen yardim edin bi yerde yanlislik yapiyorum kizim geceleri hic uyumuyor goz kapaklari hep acik yatagina koyuyorum yalaniyor ac diye kucagima aliyorum memede 2 dk duruyor ve uyuyor yatagina koyunca yine uyaniyor kucaginda cok tutma alisir diyorlar ne yapcam bilmiyorum kizim 5 dk bir emiyor 2 dk sonra uyuyor uyuyunca meme almiyor sutum var ama acaba yediklerim mi yanlis siz neler yiyorsunuz neler yapiyorsunuz ؟

Yanınızda yatırsanız belki kokunuzla uyumayı seviyordur.benim ilk çocuğumda öyleydi hala benimle uyuyor 3 kişi yatıyoruz yatakta:-)oğlumuda bazen yatırıyorum yatarken emzireyim diye 4 kişi oluyoruz yatakta:-)

Ne bulursam onu yiyorum özel bişey yapmıyorum yani:-)gaz yapan yiyeceklere kimyon atıyorum gaz yapmıyor:-)benimkinin gazı yok ama huysuz:-)

Selam güzel annişler..Herkes iyi mi? Ben hiç giremiyorum ya. Hepinizi çok özledim. Iyiki başka topik açmadıniz. Geç de olsa burada buluşuyoruz. :)Bizim yarın 1.ay kontrolü ve aşımız var. Bebeğimi sürekli takip ediyorum. Bu ara bişe dikkatimi çekti. Doysa bile hatta fazlasını kussa bile ağzı aranıyor. Doyma hissinden şüphe ediyorum. Midesini çok doldurmayim diyorum ama aç kalmasını da istemiyorum. Şaştım kaldım valla. Bide şu meşhur gaz sorunu ıkın ıkın bi hal oldu yavrum. Damlalar, bitki çayları, fitiller,zeytinyağlı çubuklar bile fayda etmiyor. Ne zaman geçer acaba bu gaz sorunu??

Selam güzel annişler..Herkes iyi mi? Ben hiç giremiyorum ya. Hepinizi çok özledim. Iyiki başka topik açmadıniz. Geç de olsa burada buluşuyoruz. :)Bizim yarın 1.ay kontrolü ve aşımız var. Bebeğimi sürekli takip ediyorum. Bu ara bişe dikkatimi çekti. Doysa bile hatta fazlasını kussa bile ağzı aranıyor. Doyma hissinden şüphe ediyorum. Midesini çok doldurmayim diyorum ama aç kalmasını da istemiyorum. Şaştım kaldım valla. Bide şu meşhur gaz sorunu ıkın ıkın bi hal oldu yavrum. Damlalar, bitki çayları, fitiller,zeytinyağlı çubuklar bile fayda etmiyor. Ne zaman geçer acaba bu gaz sorunu??

Merhaba arkadaşlar,
Ben 4 Aralık' ta kızımı kucağıma aldım. Ancak fırsat bulup buraya yazamadım. Bebeğini kucağına alan tüm annelerimize kucak dolusu sevgiler. Tarifi olmaz bir duygu :)

Bizim herhangi bir sorunumuz olmadı çok şükür bugüne kadar. Tek sorunumuz geceleri uyku problemi :) Sezeryan olan annelere bir sorum olacak ameliyat yeri değilde daha yukarısı göbek deliğinin yan taraflarında dokununca sızı hisseden var mı ? Öyleki eşofman giyerken bile lastiği değse acıyor. Birde karnımda bir hissizlik söz konusu. Bunlar normal mi acaba. Bilemedim ?

Bu arada MTA' cım canım ben dün doktor kontrolüne gittim. Benim kızımında doyduğundan emin olduğum halde aranmaları devam ediyor. Bunu doktora danıştım. Bebeklerin gazları olduğunda da ağızları devamlı arayış halindedir. Anneler de aç olduğunu düşünüp daha çok besler böylece bebek daha çok rahatsız olur dedi. Aklında olsun canım.

Kızlar ben ne yaptıysam sütüm fazla gelmedi. 2 saatte bir iki göğsümden toplam 50cc süt ancak geliyor. Ben mecburen mama da kullanıyorum. Çok çok karşı olduğum halde. Sizce ne yapmalıyım önerileri olan varmı ?

kızlar benım bebeğimde doğum lekesi var göz kapakları kıpkırmızı 1 yasına kadar sürermiş geçmesi çoğu bebekte olur dedi doktor umarım o kdar uzun sürmez sizinkilerde de var mı

Benim kızımda da var canım. İki göz kapağında da vardı. Bugün 22 günlük olduk. Bir tanesi tamamen geçti. Diğeri duruyor. Bana da 1 yaşına kadar geçer dediler.

zynpcenin durumu ne oldu bilen var mi bendede mide gorunmedide

canım beni soruyorsun herhalde :)

Cuma günü nişanım gelip sancılar başlamıştı, pazar sabah 4 buçuğa kadar dayandım sonra hastaneye 3 cm açıklıkla yatış yapıldı.
suni sancı başladı, öğlen 1 buçukta doğum oldu, kızıma iki kere kordon dolanmış :KK43: o yüzden aşağı inmemiş. tam ameliyathane sezaryen için hazırlanırken pat diye doğurdum :))

şimdi 3. haftamız dolmak üzere ama gaz sancılarıyla başımız dertte :KK43:(

kızlar benım bebeğimde doğum lekesi var göz kapakları kıpkırmızı 1 yasına kadar sürermiş geçmesi çoğu bebekte olur dedi doktor umarım o kdar uzun sürmez sizinkilerde de var mı

Canimmm keremde devar sol goz kapagininuzeri pembis pembis :)
Gecer hic mrk etme..
Aralin iki kasinin ortasinda pembe noktalar vardi mesela bogurtlen taneleri gibi
Hala gecmedi ama gozukmuyor
Yani nasil diyeyim bazi zmnlarda belli oluyor

Merhaba arkadaşlar,
Ben 4 Aralık' ta kızımı kucağıma aldım. Ancak fırsat bulup buraya yazamadım. Bebeğini kucağına alan tüm annelerimize kucak dolusu sevgiler. Tarifi olmaz bir duygu :)

Bizim herhangi bir sorunumuz olmadı çok şükür bugüne kadar. Tek sorunumuz geceleri uyku problemi :) Sezeryan olan annelere bir sorum olacak ameliyat yeri değilde daha yukarısı göbek deliğinin yan taraflarında dokununca sızı hisseden var mı ? Öyleki eşofman giyerken bile lastiği değse acıyor. Birde karnımda bir hissizlik söz konusu. Bunlar normal mi acaba. Bilemedim ?

Bu arada MTA' cım canım ben dün doktor kontrolüne gittim. Benim kızımında doyduğundan emin olduğum halde aranmaları devam ediyor. Bunu doktora danıştım. Bebeklerin gazları olduğunda da ağızları devamlı arayış halindedir. Anneler de aç olduğunu düşünüp daha çok besler böylece bebek daha çok rahatsız olur dedi. Aklında olsun canım.

Kızlar ben ne yaptıysam sütüm fazla gelmedi. 2 saatte bir iki göğsümden toplam 50cc süt ancak geliyor. Ben mecburen mama da kullanıyorum. Çok çok karşı olduğum halde. Sizce ne yapmalıyım önerileri olan varmı ?

hissizlik yaşaman gayet normal benim 2. sezaryenim.. o hissizlik duygusu uzun süre kalıyor..ilk sezaryende dikiş yerim daha çok zılıyırdu şmdi o kaadar sızlamıyor.. düzenli fito krem sürmem lazım ama yapamıyorum..
yüksek bel anne iç çamaşırı giyiyorum

mamadan önce bol bol emzir en son mama ver... oğlumda öyle yapmıştım sütüm 1 ay sonra iyice gelmişti... ilk ay hem emdi sonra mama verdim.. 2 yaş 3 aya kadar emzirdim..böylece...:KK9::KK9::KK9:

Canimmm keremde devar sol goz kapagininuzeri pembis pembis :)
Gecer hic mrk etme..
Aralin iki kasinin ortasinda pembe noktalar vardi mesela bogurtlen taneleri gibi
Hala gecmedi ama gozukmuyor
Yani nasil diyeyim bazi zmnlarda belli oluyor

aynen çağanda da iki kaşının arasında kırmızı noktaklar vardı bide ensesinde onlar kaybooldu.. ayça hanımda daha görmedim.. yok herhaldee:KK34:

uyuynca bizimkide almıyor memeyi.. bir memeden öbür memeye geçene kadr uyuyor...
ama eğer uyumuyorsa belki açtır.. bide mama ile dene isterseen... gerçi sütüm geliyor demişsin ama..
denemkte fayda var bence

Herkese merhaba;doğum yapan herkese hayırlı olsun.sezeryan olanlara sorum olacak.dikiş yerinizin 1parmak üstündeşişlik var iç dikiş yeri falanmı.geçermi bu şişlik.doğum yapalı 17 gün oldu.böyle kalacak iye korkuyorum.yardım ederseniz sevinirim.

Herkese merhaba;doğum yapan herkese hayırlı olsun.sezeryan olanlara sorum olacak.dikiş yerinizin 1parmak üstündeşişlik var iç dikiş yeri falanmı.geçermi bu şişlik.doğum yapalı 17 gün oldu.böyle kalacak iye korkuyorum.yardım ederseniz sevinirim.

şişlik derken göbek kalmış gibi çizgiinin hemen yukarısı göbek l,i gibi benim. o ileriki vakitte düzeliyor...:KK34::KK34::KK34:

Ben dogum yapali nerdeyse 2 ay olacak o sislik zamanla azaliyor normale dogru gidiyor ama o bolgede hissizlik tamamen yok olmuyormus, dogum yapali 9 ay olan arkadasim hala bazi bolgelerde hissizligin oldugunu soyluyor :KK43:

annem bana hamileyken hastanenin bahçesinden gül koparıp koklamış sonrada elini kalçasına sürmüş benim tam popomun altında gül vardı yapraklı falan popom büyüdükçe gülde büyüdü tekme yemişim gibi morluğa döndü artık göremiyorum hala varmı bilemem popom kapatıyo:KK52:
abim çok dalga geçerdi güllü g*t diye:KK9:

X