2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Merhaba arkadaslar araniza yeni katildim aralik annesiyim 10 gunluk kizim var corek otu yagi vs bitki caylarina ne zaman basliyorsunuz؟

ayy ciddi misin bak buna çok sevindim=)süpersin..duyduğum en iyi haberlerden biri bu oldu şu sıralar...
ağzından bal damlamışşş=)
bana 1 sene değil 6 ay bile yeter...inşallah ya.çünkü çevremde moral bozmaya yer arayan bir sürü insan var...
iyi çıkıyormuş valla.ben üşeniyorum 5 saate bir falan sağıyorum...

evet canım o insanlar çok fazla ne yazıkki..
daha 3 gün olmuştu doğum yapalı, gelen akrabalar ''ayy karnın daha duruyo, doğuracak gibisin'' demişlerdi.. sezeryan oldum yani bismillah heryerim şiş, göz kapaklarıma kadar... şimdi dar kotlarımı, gömleklerimi giyiyorum 2 hafta oldu bugün:nazar::nazar:
bide işte bebek emmiyo ya yok sütün gelmez, sağmakla azalır, sen emzirmek istemiyosun heralde,vs.. hıı evet hoşuma gidiyo sürekli sağma makinesiyle yaşamak.. :KK47::KK47::KK47:
aman kim ne derse desin canım takma.. moralini iyi tut ki sütün bol olsun :21::21:
bi de kullanıyomusun bilmiyorum ama göğüs kalkanını şiddetle öneririm.. bi arkadaşım aventinkini kullanıyordu. bende almak için gittiğimde avent kalmamıştı nuk marka aldım. aynı işi görüyo oda.. süper bi şi.. sadece kalkanlarda 50 cc'ye yakın birikiyor.. bi 50 cc kadarda ben sağıyorum.. bebek içtiğini içiyo.. kalanı dipfrize.. dipfriz için de kraftın süt saklama poşetlerini öneririm.. fiyatı da uygun. 25 adet 9.5 lira.. üzerinde tarih vs.. yazabileceğimiz etiket kısmıda var.. çok işe yarıyor.. geçen eşimle avm'ye gittik.. doğumdan sonra hep evdeydim eşim biraz nefes al, bi değişiklik olsun dedi.. biberondaki bitince annem dipfrizden almış hemen..
bi de emzirmekten ben vazgeçmedim.. sabah biraz doyurup altını değiştirdikten sonra biraz kucağımda sevip oynuyorum.. sonra göğsümü ağzına götürüyorum bi 5 dk falan emiyor:nazar::nazar: ama tabi sonra olayı anlayınca yine çıngar çıkarıyo cadı:KK1::KK1:

Evetttt sonunda ali kerem de hasta oldu ://
Evde hepimiz oksuruyoruz ister istemez bulasti heralde
Babamiz kac gundur salonda yatiyordu.. bende koruyorum ama
Araldan da bulasmis olabilir
Minicik agziyla oksuruyor kuzummmm:KK43:(((
Dr umuzdan randevu alicak esim
Bu arada hala kaka yapmadi bebegim :KK43:

Kizlarrrr bnm bebegim cok uyuyor yaaa
Aral boyle olmadigi icin kerem de endiseleniyorum
Arada kalkip emiyor bi iki dk bakinip hoppp yine yatiyor
Ama gece cok uyaniyor

Bu normal mi yaa
Birde yuzu sivilce doldu 4. Gun bitti kaka yapmadi acaba ondan mi:26:

Off deniz offf sorma şu uyku olayını... Yani Allaha şükür uykusuzluktan iyi ams bu sefer de uyanamadığı için kendisi ayılıp göğsümden ememiyor... Uyandırmaya çalışmak tam işkence öyle olunca biberonla sütümden veriyorum alışacak iyice göğsümü almayacak diye korkuyorum:KK43: herkesin derdi farklı yaaa:KK33:

evet canım o insanlar çok fazla ne yazıkki..
daha 3 gün olmuştu doğum yapalı, gelen akrabalar ''ayy karnın daha duruyo, doğuracak gibisin'' demişlerdi.. sezeryan oldum yani bismillah heryerim şiş, göz kapaklarıma kadar... şimdi dar kotlarımı, gömleklerimi giyiyorum 2 hafta oldu bugün:nazar::nazar:
bide işte bebek emmiyo ya yok sütün gelmez, sağmakla azalır, sen emzirmek istemiyosun heralde,vs.. hıı evet hoşuma gidiyo sürekli sağma makinesiyle yaşamak.. :KK47::KK47::KK47:
aman kim ne derse desin canım takma.. moralini iyi tut ki sütün bol olsun :21::21:
bi de kullanıyomusun bilmiyorum ama göğüs kalkanını şiddetle öneririm.. bi arkadaşım aventinkini kullanıyordu. bende almak için gittiğimde avent kalmamıştı nuk marka aldım. aynı işi görüyo oda.. süper bi şi.. sadece kalkanlarda 50 cc'ye yakın birikiyor.. bi 50 cc kadarda ben sağıyorum.. bebek içtiğini içiyo.. kalanı dipfrize.. dipfriz için de kraftın süt saklama poşetlerini öneririm.. fiyatı da uygun. 25 adet 9.5 lira.. üzerinde tarih vs.. yazabileceğimiz etiket kısmıda var.. çok işe yarıyor.. geçen eşimle avm'ye gittik.. doğumdan sonra hep evdeydim eşim biraz nefes al, bi değişiklik olsun dedi.. biberondaki bitince annem dipfrizden almış hemen..
bi de emzirmekten ben vazgeçmedim.. sabah biraz doyurup altını değiştirdikten sonra biraz kucağımda sevip oynuyorum.. sonra göğsümü ağzına götürüyorum bi 5 dk falan emiyor:nazar::nazar: ama tabi sonra olayı anlayınca yine çıngar çıkarıyo cadı:KK1::KK1:
hahaha aynı beni anlamışsın aynı aynı....
sanki çok memnunum o makinayla 5 dk dur temizle dezenfekte et falan
cnm o klakanardan ben 5 aylık hamileyken aldım=)) çok memnunum dediğin gibi sırf orada iriken süt bile yetiyo hoş pijamamı hep ıslatsa da .unutuyorum eğiliyorum hop dökülüyor çim gidiyo...
benim ki hiç tutmuyo seninki gene 5 dk tutuyormuş.bizimki 20 sn belki.
ben deepfreeze e atmıyorum dolapta saklıyorum altta.nasılsa 1 hafta kalabiliyorlar diye.e zaten en fazla bir günlük duruyr hemen içiyo bizim ki.
sabah kv aradı eşimde "akşam 8 en beri ağlıyo" diye abartınca hemen işten izin almış geliyor
eşime dedim ki" annene söyle,eğer bir kişi bile bana bir daha ,hala emmiyo mu seni zorla kızım zorla gibi bir şey derse yemin ederim büyük demem ipleri koparırım,peşin peşin söyliim" .o da taam ben konuşurum herkesi tembihler dedi.
çok daraldım sultan insanların baskınsından çok.ben hala aynı ben değişmedim doğum yapınca.hala ağzımı açamıyorum.
kendimi yiyip duruyorum...

Off deniz offf sorma şu uyku olayını... Yani Allaha şükür uykusuzluktan iyi ams bu sefer de uyanamadığı için kendisi ayılıp göğsümden ememiyor... Uyandırmaya çalışmak tam işkence öyle olunca biberonla sütümden veriyorum alışacak iyice göğsümü almayacak diye korkuyorum:KK43: herkesin derdi farklı yaaa:KK33:

Yoo bnmki Allahtan acikinca kalkiyor agliooo yani uyanmiyorda..
Gogsunu almayip biberonu nasil aliyo uykusunda :/
Aman alsinda nasil alirsa alsinn yaa anne sutu gibi varmi
Su bebelerimiz 40 gunluk olsun.. insallah hersey rayina oturur napalim kuzum
Bi muddet boyle gidecek

Tunaydinn zombi gibiyim uykusuzluktan :KK43: kizlar burnu tikali eylulun fizyosol damla ise yaramadi evdeki aspiratorlede ben beceremedim napicam hirilti var cokk

Tunaydinn zombi gibiyim uykusuzluktan :KK43: kizlar burnu tikali eylulun fizyosol damla ise yaramadi evdeki aspiratorlede ben beceremedim napicam hirilti var cokk

Eylulde mi hastaaa yoksa..
:KK53:
Kuru sumuk mu var gizem
Dun ben keremin burnundan kocaman cikardim.. cok rahatladi kurumustu ama
Kulak temizleme cubugunun pamugunun bi kismini aldim incelttim cok dikkatlice
Burnundan cikardim.. diger taraftaki cok arkada diye cikaramadim ama
Anne sutu damlat belki işe yarar askim

Valla 2008 haziran anneleri gurubumla hala gorusuyorum
Onlar coktan 2. Leri yaptilar buyuttuler bile
Hep derlerdi iki cocuk cok zor diye :))
Bugun Aral ın poposunu mememde keremle silince anladim
Biri annecimmm bittiiii diye tuvalletten sesleniyor digeri mememi birakmiyor
Bende gidip o sekilde sildim:KK53:
Inanilmasi cok guc ama basardim :)))
Bnm su gunkerdeki en buyuk destekcim kayinvalidem..
Allah ondan razi olsun.. bana el atmasa halim yamandi :/

3. Cocugu sanirim yapamam ztn yasta geciyor cok zor yani yasayan bilir bunu
Aysunun halini dusunemiyorum suan mesela:KK53:allah herkesin yardimcisi olsun

Allah razı olsun kayınvaliden gibi insanlardan, benimki sadece 2-3 günde bir yemek getiriyor ama o bile bana büyük yardım
bende de durum seninki gibi kucağımda bebeği emzirirken, uyuyan kızımın terli kıyafetlerini değiştirmeyi başardım geçen gece :KK9:
zor bir hamilelik geçirmeseydim yaşımı falan dert etmeyip 3. yü de düşünürdüm
ama benim 9 ayım eziyet gibi geçti tekrar aynı şeylere dayanamam bu yaştan sonra

iyi aksamlar kizlar yeni ogrendim hamile oldugum daha 4 gunluguz :)

Allah tamamına erdirsin, sağlıkla, huzurla kucağına almayı nasip etsin

sabah nasipse doğuma gidiyorum suni sancıyla normal doğumu denicez uyuyamıyorum heyecandan korkuda var ara ara sancılarda başladı bende, bu sancılar doğum sancısımı bilmiyorum bu gün kendimide baya yordum hayırlısı ile kızıma kavuşurum inş....

kızlar sabah sezeyan olucaz. yarın ömrümün en ağır misafiri geliyor çok heyecanlıyımm dua edin bize.

Allah ağrısı acısı az kolay doğumlar, bol sütler nasip etsin

meme tiryakisi oldu eylül bomboş memeyi emiyo 3 buçuktan beri çektiğim an ağlıyo:KK14:

nasıl alıştırcaz emziğe şuan önümde tam 6 farklı emzik var midesi bulanıyo gibi öğürüyo atıyo çıldırcam

benim oğlan da öyle dolu boş farketmiyor hatta bazen dolu olmasına kızıp çekiştirip ağlıyor ağzına süt geldikçe :KK9:
en azından ilk birkaç ay emzik vermesen iyi olur canım ben kızıma verdiğime pişman oldum
ama ben vercem dayanamıyorum dersen
benim kız da aynı anlattığın gibi hiçbirini almamıştı öğürüyodu emziği verince
sadece chicconun mini damla emziğini tutmuştu diğerlerinden daha küçük ucu, bulabilirsen onu dene bir de

Evetttt sonunda ali kerem de hasta oldu ://
Evde hepimiz oksuruyoruz ister istemez bulasti heralde
Babamiz kac gundur salonda yatiyordu.. bende koruyorum ama
Araldan da bulasmis olabilir
Minicik agziyla oksuruyor kuzummmm:KK43:(((
Dr umuzdan randevu alicak esim
Bu arada hala kaka yapmadi bebegim :KK43:

ah canım kıyamam çok geçmiş olsun
inşallah çabucak iyileşir kuzucukların

cnm o klakanardan ben 5 aylık hamileyken aldım=)) çok memnunum dediğin gibi sırf orada iriken süt bile yetiyo hoş pijamamı hep ıslatsa da .unutuyorum eğiliyorum hop dökülüyor çim gidiyo...
ben deepfreeze e atmıyorum dolapta saklıyorum altta.nasılsa 1 hafta kalabiliyorlar diye.e zaten en fazla bir günlük duruyr hemen içiyo bizim ki.
sabah kv aradı eşimde "akşam 8 en beri ağlıyo" diye abartınca hemen işten izin almış geliyor
eşime dedim ki" annene söyle,eğer bir kişi bile bana bir daha ,hala emmiyo mu seni zorla kızım zorla gibi bir şey derse yemin ederim büyük demem ipleri koparırım,peşin peşin söyliim" .o da taam ben konuşurum herkesi tembihler dedi.
çok daraldım sultan insanların baskınsından çok.ben hala aynı ben değişmedim doğum yapınca.hala ağzımı açamıyorum.

canım insanları takmamaya çalışın, ağzı olan konuşuyor, herkesin çevresinde var herhalde öyle densizler
zorlamakla olmuyor ki bebeğin seçimi biraz da almıyorsa almıyor
ben kızımı aylarca zorladım, her emzirmeye çalıştığımda ya midesi bulandı bıraktı, ya hiç almadı ben de sağarak verdim
şimdi oğlumda biberonu almıyor, bazen gece sütüm olmuyor mama veriyorum ama biberonla almıyor
ben de en küçük boyundan şırınga aldım mamayı ona dolduruyorum, göğsümle birlikte azar azar şırıngayla veriyorum mamayı :44:

Yoo bnmki Allahtan acikinca kalkiyor agliooo yani uyanmiyorda..
Gogsunu almayip biberonu nasil aliyo uykusunda :/
Aman alsinda nasil alirsa alsinn yaa anne sutu gibi varmi
Su bebelerimiz 40 gunluk olsun.. insallah hersey rayina oturur napalim kuzum
Bi muddet boyle gidecek

Benimki biraz gıgık gıgık sesler ediyor o kadar:) biberonu alıyor çünkü daha az enerji sarfediyor kendinin çekmesinden...tam ayılmadan doymuş oluyor zilli:) tembel tavuk:) inşallah canım dediğin gibi herşey rayına oturur

Hastanedeyim kızlar birazdan Sezaryene gireceğim çok heyecanlıyım dua edin bana :)

dualarım seninle, inşallah sağlıkla alırsın meleğini kucağına

Benimki biraz gıgık gıgık sesler ediyor o kadar:) biberonu alıyor çünkü daha az enerji sarfediyor kendinin çekmesinden...tam ayılmadan doymuş oluyor zilli:) tembel tavuk:) inşallah canım dediğin gibi herşey rayına oturur

benimki uyanıp ağzını açmazsa burnunu sıkıp ağzını açınca sokuyorum göğsümü :44:
emmeyi bırakınca da alt dudağının altına dokunuyorum tekrar emmeye başlıyor :21:

Son düzenleme:
Allah razı olsun kayınvaliden gibi insanlardan, benimki sadece 2-3 günde bir yemek getiriyor ama o bile bana büyük yardım
bende de durum seninki gibi kucağımda bebeği emzirirken, uyuyan kızımın terli kıyafetlerini değiştirmeyi başardım geçen gece :KK9:
zor bir hamilelik geçirmeseydim yaşımı falan dert etmeyip 3. yü de düşünürdüm
ama benim 9 ayım eziyet gibi geçti tekrar aynı şeylere dayanamam bu yaştan sonra

Allah tamamına erdirsin, sağlıkla, huzurla kucağına almayı nasip etsin

Allah ağrısı acısı az kolay doğumlar, bol sütler nasip etsin

benim oğlan da öyle dolu boş farketmiyor hatta bazen dolu olmasına kızıp çekiştirip ağlıyor ağzına süt geldikçe :KK9:
en azından ilk birkaç ay emzik vermesen iyi olur canım ben kızıma verdiğime pişman oldum
sadece chicconun mini damla emziğini tutmuştu diğerlerinden daha küçük ucu, bulabilirsen onu dene bir de

ah canım kıyamam çok geçmiş olsun
inşallah çabucak iyileşir kuzucukların

canım insanları takmamaya çalışın, ağzı olan konuşuyor, herkesin çevresinde var herhalde öyle densizler
zorlamakla olmuyor ki bebeğin seçimi biraz da almıyorsa almıyor
ben kızımı aylarca zorladım, her emzirmeye çalıştığımda ya midesi bulandı bıraktı, ya hiç almadı ben de sağarak verdim
şimdi oğlumda biberonu almıyor, bazen gece sütüm olmuyor mama veriyorum ama biberonla almıyor
ben de en küçük boyundan şırınga aldım mamayı ona dolduruyorum, göğsümle birlikte azar azar şırıngayla veriyorum mamayı :44:

Aynen cnm albenden de o kdr. ?
9 ayim cok kotu gecti..
Bu arada nasil degistirdin kizinin ustunu yaa hayran kaldim bu da bu yetenek olsa gerek
Cocuklari cok seviyorum..
Bu hayatta tek istedigim kotu insanlardan uzak cocuklarim ve esimle huzurlu bi hayat surmek
Kalabalik olmak bayramlarda ozel gunlerde onlarin ziyarete gelmesi :))
Birbirlerinden ayrilmamalari..
Birde kizim olmasini cok isterdim ama gozum hiccc yemioo valla

Eylulde mi hastaaa yoksa..
:KK53:
Kuru sumuk mu var gizem
Dun ben keremin burnundan kocaman cikardim.. cok rahatladi kurumustu ama
Kulak temizleme cubugunun pamugunun bi kismini aldim incelttim cok dikkatlice
Burnundan cikardim.. diger taraftaki cok arkada diye cikaramadim ama
Anne sutu damlat belki işe yarar askim

ay bilmiyorumkii günde 1-2 kere minik minik öksürüyo burnu tıkalı bide hırıltılı nefes alıyo o yüzden anlamadım gitti:/

dur bende yapıyım o dediğini hiç aklıma gelmemiştii teşekkürler canımcıımm.
anne sütünü nasıl burun deliğine isabet ettiririm kaşığa sıkıp ordanmı akıtsam burnuna :44:

sadece chicconun mini damla emziğini tutmuştu diğerlerinden daha küçük ucu, bulabilirsen onu dene bir dene.

canım vermem lazım bütün gece ağzında meme kamburum çıkcak yakında kötü durumdayım yani :KK43:
memeyi çekip beşiğine koyduğum anda basıyo çığlığı e bende beşiğine sığamıyorum:KK9: haliyle bütün gece kucağımda o yüzden :KK43:(

canımcıımmm dün yazamadım bayıldım resimlere size herşeyee :))
Allah mutluluğunuzu daim etsin canıımmm benimm çok güzel elifimiz maşallahh nazarlardan korusun Rabbim:nazar:

canım bence ağızlarının payını ver ben öyle yapıyorum..
cevap veremiyosan bile kendini üzme sakın, sütünün miktarını ve kalitesini etkilersin..
bi de sık sağmaya çalış, kanallarda fazla bekleyen süt acılaşıyor , bebek o yüzden de emmek istemiyo..
bu arada dipfrizde 6 ay saklanabiliyor süt..
he bi de eğildiğinde neden akıyor kalkandan :26::26::26:
ben iyice tutturuyorum emzirme atletinin içine eğilsemde kalkasamda yatsamda akmıyor, tabi taşmadığı sürece.. bazen uykuda taştığı oluyor yatak yorgan çarşaf heryerimiz süt oluyor:KK1::KK1::KK1:
bir de sağma makinesi ne kullanıyorsun? ben medela kullanıyorum memnunun çok:nazar::nazar:
bu arada humana ve lactamilde içiyorum hergün. bir de annem ayva kompostosu yapıyor o da etkili diyebilirim..:13::13:

canımcıımmm dün yazamadım bayıldım resimlere size herşeyee :))
Allah mutluluğunuzu daim etsin canıımmm benimm çok güzel elifimiz maşallahh nazarlardan korusun Rabbim:nazar:

canım çok sağol, hepimiz için amin..
eylülcüğe de çok geçmiş olsun..

X