2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
:nazar::nazar:selam kızlar..

Bayadır giremiyorum.. geçmişi de tam okuyamadım inşallah herkes için herşey yolundadır..
Ben de baya baya toparladım kendimi ağrım acım bitti çok şükür..
Şu an için emmek dışında bi sorun yaşamıyoruz..
Bebeğim biberona alıştığı için emmiyor..
Ben de artık bu durumu çok fazla problem etmiyorum kendime..
Çok şükür sütüm var sağarak içiriyorum bebeğime.. artanlarıda dipfrize stokluyorum.

Bunlar da doğum anılarımızdan bir kaç kare :nazar::nazar::nazar:

$sayfa1.jpg

$sayfa2.jpg

$sayfa3.jpg

$sayfa5.jpg

$sayfa6.jpg

$sayfa7.jpg

$sayfa8.jpg

$sayfa9.jpg

$sayfa10.jpg

$Adsız2.jpg :nazar:

gece 12den sabah 7 bucuğa kadar kıvrandı eylül karnı ağrıyodu galiba en son dün sabah kaka yaptı sab simplex kullanıyorum ama fayda etmedi nasıl kaka yaptırcam benn :KK43:(

canım benimki de iki gün kabızlık çekti ben maması biraz sulu yapıp verdim mesela 2 ölçek mamaya 2,5 ölçek su. mamasına günde bir kez de 2 3 damla tatlı bademyağı kattım. ben faydasını gördüm canım. hiç ilaç vermedim. bir de milupanın 1 ini kullanıyordum. pre yazanını kullandım 2 gün boyunca. bebeğim doymaz diye düşünme benimki 4 300 doğdu. ama yetti. size de geçmiş olsun inşallah şifa bulursunuz..

ya ne diyosun geçen yatak odasında altını değişirken öyle püfürdetti ki yerdeki peluşa sıçradı kakası :KK53: ayyy çok fenaydı
yatağın üstündeydi alt açması seriliydi
eşim bacakları kaldırmış tutuyodu ben de poşete uzandım ki önünde biz olsak üstümüze mıçmıştı :KK9:
bacaklarını çok kaldırmaya korkuyorum artık :KK9:
alt açma bezi devamlı seriyorum
bize ne bez, ne de alt açma dayanmaz :KK37:
çamaşır yıkama işi hiç bitmiyo zaten...

buarada 24 saat içinde kaç kez altını açıyosunuz kızlar???
ilk bebek olunca insan çok acemi oluyo :KK1:
Saymadim canim ama cok kaka yapiyor
Fazla Kaka yapmasi normalmis
Ozellikle emziren annelerde civik kaka ve cok sık kaka olurmus
Mama yiyenlerde daha yogun ve az kaka olurmus
kızlar b,z yarın bir aylık oluyoruz aşımız var acaba bu aşı ateş ağrı falan yaparmı bir aylık aşıyı yağptıranlar varsa bilgi alabilir miyim lütfen?
Bebegi bilmem de o asi bende simdiden agri ates yapiyor
Nasil dayancak kuzum

Bayadır giremiyorum.. geçmişi de tam okuyamadım inşallah herkes için herşey yolundadır..
Çok şükür sütüm var sağarak içiriyorum bebeğime.. artanlarıda dipfrize stokluyorum.

Eki Görüntüle 905825

Eki Görüntüle 905826

Eki Görüntüle 905827

Eki Görüntüle 905828

Eki Görüntüle 905829

Eki Görüntüle 905830

Eki Görüntüle 905831

Eki Görüntüle 905832

Eki Görüntüle 905833

Eki Görüntüle 905834 :nazar:

Canim bayildimmmmmm
Tek kelime ile muthissiniz
Kiyafetini nerden aldin bende almak istiyorum
Canim bir de elifin anne babasi yazilarini nerde yazdirdiniz
Cok begendim
Kizim azcik kilo alsin bende fotografci cagircm
Hastanemiz foto isini halkediyordu ama acil dogum olunca olmadi malesef
Bu arada kizlarimiz cok benziyor
Seninki biraz daha tombik sadece
Allah uzun saglikli omurler versin masumlarimiza

Son düzenleme:
kızlar b,z yarın bir aylık oluyoruz aşımız var acaba bu aşı ateş ağrı falan yaparmı bir aylık aşıyı yağptıranlar varsa bilgi alabilir miyim lütfen?

hatırladığım kadarıyla 1 aylıkken hepatit b aşısının 2. dozu yapılıyor sadece
bebeğim henüz 1 aylık olmadı, aşı olmadı henüz,
ama kızım 1 aylık aşısını olduğunda ateş olmamıştı, önceki günlerden daha fazla uyumuştu aşıdan sonra

şekerim nbr bnım kızım da böyle altını acınca rahatlıyor fışkırtıyor kakyı mübarek kaç kez üstüme sıçrrattı o yüzden bu alt açma örtüleri kurtarıcım ben artık kaptım işi evimiz sıcak ıkınıp kızarıp bozarınca altını acıyorum biraz acık tutuyorum kolayca yapıyor
emerkende bebeği kaldırıp geğirme molalar ıveriyoruz eğe r uyuya kalırsa memede ki genelde öyle de oluyor yatırırsan 2 dakıka sonra sıkınt yaratıyor gaz o yüzden emzirdikten sonra hemn yatırmıyorum gazını cıkarmadan bırakmıyorum zaten rahatlayınca cabucak dalıyor uykuya

iyiyim canım çok şükür
gaz ve uyku sorunsalı dışında :)
evet o örtüler kurtarıcı ama o olduğu halde fıskiye gibi mübarek
erkek bebişlerin çişi geldimi havalara yükseliyo :KK1: kız gibi değil ki
napalım alışcas inşallah
bazen emzirdikten sonra nekadar uğraşsak ta çıkmıyo gazı
mecbur yatırıyos
o zaman da çok sancı çekiyo malesef :KK50:

Eki Görüntüle 905825

Eki Görüntüle 905826

Eki Görüntüle 905827

Eki Görüntüle 905828

Eki Görüntüle 905829

Eki Görüntüle 905830

Eki Görüntüle 905831

Eki Görüntüle 905832

Eki Görüntüle 905833

canım sen de elif de çok tatlısınız maşallah
Allah nazarlardan saklasın :nazar: :nazar: :nazar:

Canim bayildimmmmmm
Tek kelime ile muthissiniz
Kiyafetini nerden aldin bende almak istiyorum
Canim bir de elifin anne babasi yazilarini nerde yazdirdiniz
Cok begendim
Kizim azcik kilo alsin bende fotografci cagircm
Hastanemiz foto isini halkediyordu ama acil dogum olunca olmadi malesef
Bu arada kizlarimiz cok benziyor
Seninki biraz daha tombik sadece
Allah uzun saglikli omurler versin masumlarimiza

Amin canım çok teşekkürler..

Kıyafet derken bebeğin kıyafeti mi yoksa lohusa pijaması mı anlayamadım kusura bakma canım :26: Bebeğin kıyafeti ise annanemizin hediyesi üzerindeki tütüyü kendim yaptım ama..lohusa pijamasıysa pijama dünyasından canım..
Elif'in anne baba yazılarını da keçe alıp evde kendim yaptım :KK49::KK49:

çok güzelsiniz maşallah :KK16: allah nazarlardan korusun
harika olmuş hazırlıklar
sağlıkla büyütün yavrunuzu...

Yok cnm ates falan yapmiyor. Bizim saglik ocagindaki ebe eger ates okursa diye tedbir amacli olarak fitil yazdi ama kullanmadim.

Kizlar bizde kaka problemi yasiyoruz.kizim sancidan dolayi cok agliyor yapmadigim sey kalmadi karnina sirtina masajlar ayagini karnina dogru cekip jimlastik yapmalar kicina zeytinyagi karnina bebe yagi surmeler cay kasigi ile zeytinyagi icirdim gaz ilaci icirdim hic biri fayda etmedi bi tek rezene cayi rahatlatti kizimi.simdi tekrar kakasini yapmaya basladi.

Yok cnm ates falan yapmiyor. Bizim saglik ocagindaki ebe eger ates okursa diye tedbir amacli olarak fitil yazdi ama kullanmadim.

Kizlar bizde kaka problemi yasiyoruz.kizim sancidan dolayi cok agliyor yapmadigim sey kalmadi karnina sirtina masajlar ayagini karnina dogru cekip jimlastik yapmalar kicina zeytinyagi karnina bebe yagi surmeler cay kasigi ile zeytinyagi icirdim gaz ilaci icirdim hic biri fayda etmedi bi tek rezene cayi rahatlatti kizimi.simdi tekrar kakasini yapmaya basladi.

canıım şimdi aldım internetten milupa rezene çayı.elime ulaştığında 25 günlük falan olmuş olucaz.kullanılabilir dimii?

iyiyim canım çok şükür
gaz ve uyku sorunsalı dışında :)
evet o örtüler kurtarıcı ama o olduğu halde fıskiye gibi mübarek
erkek bebişlerin çişi geldimi havalara yükseliyo :KK1: kız gibi değil ki
napalım alışcas inşallah
bazen emzirdikten sonra nekadar uğraşsak ta çıkmıyo gazı
mecbur yatırıyos
o zaman da çok sancı çekiyo malesef :KK50:

ya ne diyosun geçen yatak odasında altını değişirken öyle püfürdetti ki yerdeki peluşa sıçradı kakası :KK53: ayyy çok fenaydı
yatağın üstündeydi alt açması seriliydi
eşim bacakları kaldırmış tutuyodu ben de poşete uzandım ki önünde biz olsak üstümüze mıçmıştı :KK9:
bacaklarını çok kaldırmaya korkuyorum artık :KK9:
alt açma bezi devamlı seriyorum
bize ne bez, ne de alt açma dayanmaz :KK37:
çamaşır yıkama işi hiç bitmiyo zaten...

buarada 24 saat içinde kaç kez altını açıyosunuz kızlar???
ilk bebek olunca insan çok acemi oluyo :KK1:

canım benim oğlumun bezi hiç kuru kalmıyor
o yüzden belli bir saate göre değil kaka yaptığını her farkettiğimde değiştiriyorum
eğer kaka yapmamışsa en geç 2 saatte bir değiştiriyorum
zaten altını her açtığımda bezi az kirli bile olsa ben yeni bez takana kadar o dolduruyor önceki bezi :KK9:

Allah allah biDe bie gariplik mi var acaba yaa:KK43: benimki günde 10 ke kadar yapıyor... Yemek yedikten kısa bir süre sonra başlıyor zaten yapmaya... Ben de fazla bulduğum için size yazmıştım bnimki de normal değil galiba:KK50:

Ben 8 kilo almıştım 6 kilo verdim 2 kilom kaldı... Ama kilo almaktan korkuyorum çünkü deli gibi canım tatlı istiyor ve yiyorum...

benimki de öyle bazen 10 u da geçiyor
emdikten sonra hemen yapıyor sonra tekrar emmeye devam ediyor
bazen emme ve yapma seanslarımız 3-4 saat sürüyor
sonunda süt falan kalmıyor tabi, 1 ölçek veya 2 ölçek mamayı alınca 1-2 saat uyuyor

Kızlar bu arada kaç kilo verdiniz? Ben 59 la hamile kaldım, 72 ile doğuma gittim. Doğum yapalı 35 gün oldu şuan 65 im. Geçen haftaya kadar çok hızlı kilo veriyodum hatta 63'e kadar düşmüştüm, sanırım süt yapsın diye herşeyi yemekten üstüne kilo almışım :KK43: nisanda işe başlıcam o zamana kadar doğum kiloma dönmek istiyorum. Nasıl gidecek bu 6 kiloo sabah akşam 2 km yürüsem olur mu? Çok boğazlıyım da yemekten çok kısmak istemiyorum :)

62 ile hamile kaldım 69 ile doğuma gittim doğumdan doğumdan 2 gün sonra evime geldiğimde 64,5 kiloydum
doğum yapalı 15 gün oldu şu an da 61 kiloyum

saatlerce ağladı gecec yapmadığımız kalmadı ıkınıyo inliyo kendi kendine içim gitti:KK43:(
normal ama bi çözümü yokmu yapana kadar böyle acımı çekicek :KK43:(

canım mama veriyorsan ondan olabilir
benim kızımda mama ağırlıklı besleniyordu ve 3-4 gün yapmadığı olurdu
her mamadan sonra 1-2 çay kaşığı kaynamış ılıtılmış su vermemi, mamayı değiştirmemi ya da mamayı daha sulu yapmamı söylemişti doktor
bir de kızım 17 günlükken 3-4 gün yapamamıştı acile götürmüştük,
babuline diye bitkisel bir şurup vermişti yarım saate kalmadan yapmıştı

Tunaydinnnnnn
Uykusuz bi gecenin ardindan sabah esim kerem i babanneye indirdi
Cok uykusuzdum cunku
Ordan buraya ciktilar sonra Aral i okula hazirladim
Hooooppppp yataga geri gittim 12 de uyandim:KK52:
Nasil ihtiyacim varmis uyumaya yaa
Bi ara kerem i emzirdim geri uyumusum:))

Dun yalovaya esimin dedesine teyzelerine gittik
Beraber yasiyorlar ztn..
Oglumun adini kulagina okudu dedemiz :nazar:
Yari kirkimizi cikardik evimize geldik
bu arada oglum 4 gundur kaka yapmiyorr yaaa
Napicazz

biri bebek iki çocuğa bakmak çoook zor canım Allah kolaylık versin
ben de bazen resmen ayakta uyuyorum

mrb kızlaar
yeni doğum yapan arkadaşları tebrik ediyorum
kızlar bana zaman yetmiyor yaa
siz nasıl yetişiyosunuz
şuraya girip te dertleşmeye, iki lafın belini bükmeye hasret kaldım
geceleri uyu uyan sersem gibi geçiyo sabah kalkınca zaten yorgun...
allah yardımcımız olsun....
benim bebiş altını her açmamda işiyo yaa :26: sizin de öyle mi
gerçi erkek bebekler öyle olur diye duymuştum bazen kakasını da yapıyo
üst değişmekten çamaşır yıkamaktan bi hal olduk

gizem bizim de hiç kakasını yapmadan geçirdiğimiz 1buçuk günümüz olmuştu normal sanırım stres yapma canım

anıl ne yaptı kızlar? bugün dr.a gitcekti

allahım bizi de bebişlerimizi de hastalıklardan korusun

öpüyorum hepinizii

:KK9: biz de öyleyiz, ne emzirmeye ne bez ne üst baş değiştirmeye yetişebiliyorum
zaten çamaşır yıkama işi hiç bitmiyor, çamaşır makinası ve ütü nerdeyse hiç boş kalmıyor
bebek kucağımda emiyor, kızımı da karşıma oturtuyorum bir yandan onu yediriyorum
o arada fırsat bulabilirsem bende bişiyler yiyip içiyorum
hele tam bebek emerken ya da üstünü değiştirdiğim sırada kızın tuvaleti gelirse işte o zaman yandım
evde bir yaygara kopuyor, hangisini bırakırsam ciyak ciyak ağlıyor
valla bazen tuvalete gitmeye fırsat bulamıyorum

canim gozun aydin hemen baktim mesaj atmismisin diye:) allah uzun saglikli omurler nasip etsin bebeginle.

ben de cuma gunu poff gibi kavustum ogluma cok sukur saglikliyiz iyiyiz ama gecmii bir sure daha okumam mumkun diil sanirim basim cok kalabalik
allah hepimizin yavrularini bizlere bagislasin

bende doğum yaptım kızlar 17 12 2013 22.55 te 3700 kg 50 cm normal ama zor bi doğumla dünyaya getirdim küçük prensimi
en kısa zamanda doğum hikayemide yazarım

gözünüz aydın, Allah analı babalı büyütsün

arkadaşlar bebeğim bugün 15 günlük oldu . geçen hafta sağlık ocağından monovit d3 verdiler. bugün biraz bakıyım dedim ve bazı olumsuz yorumları da okudum. siz ne yaptınız hangi ilaçları kullanıyorsunuz.

biz de dün kullanmaya başladık d vitamini, kızımda da kullanmıştık hiçbir zararını görmedik
ne gibi olumsuzlukları varmış

Slm kızlar bikaç gündür sütüm azalmstı aywa kompostosuyla resmen iki katına cktı gögüslerm doldu birini emerken öbüründen damlıyor mutlaka deneyin derim

kompostonun her çeşidi öyle galiba bende kayısı kompostosunda yaşadım aynı şeyi

Kızlar sizin bebekler günde kaç defa kakasını yapıyor? Bir de yemekten ne kadar sonra işleme başlıyor:)

en az 8-10 kere, nerdeyse her emmeden sonra yapıyor, bazen daha emerken yapıyor, bazen emdikten hemen sonra,
emdikten sonra yapamazsa bezini açtığımda mutlaka yapıyor

Eki Görüntüle 905825

Eki Görüntüle 905826

Eki Görüntüle 905827

Eki Görüntüle 905828

Eki Görüntüle 905829

Eki Görüntüle 905830

Eki Görüntüle 905831

Eki Görüntüle 905832

Eki Görüntüle 905833

Sultancim... harikabi cekim olmuss.. kim cekti bu fotolari
Profosyonel biri mi ..
Cidden kiskanilacak bi tablo :nazar:
Allah nazarlardan saklasin cnm..
kizina diyecek soz bulamiyprum cok tatli pamuk gibi kuzucukk

Sultancim... harikabi cekim olmuss.. kim cekti bu fotolari
Profosyonel biri mi ..
Cidden kiskanilacak bi tablo :nazar:
Allah nazarlardan saklasin cnm..
kizina diyecek soz bulamiyprum cok tatli pamuk gibi kuzucukk

çok teşekkürler canım..
fotoğrafçımızla forumda tanıştık.. ankarada ücretsiz doğum fotosu diye bi konu açmıştı kendisi.. sağolsun güzel ve keyifli bi çekim oldu :))
kızıma gelince evet senin kuzucuk gibi pamuk gibi maşallah öpmelere doyamıyorum..:nazar::nazar:
darısı başına inşallah :)))

çok teşekkürler canım..
fotoğrafçımızla forumda tanıştık.. ankarada ücretsiz doğum fotosu diye bi konu açmıştı kendisi.. sağolsun güzel ve keyifli bi çekim oldu :))
kızıma gelince evet senin kuzucuk gibi pamuk gibi maşallah öpmelere doyamıyorum..:nazar::nazar:
darısı başına inşallah :)))

Agzin bal yesin canimmmmmm:KK17:insallahhh
Valla cok ozeniyorum boyle prensesleri goruncee

benimki de öyle bazen 10 u da geçiyor
emdikten sonra hemen yapıyor sonra tekrar emmeye devam ediyor
bazen emme ve yapma seanslarımız 3-4 saat sürüyor
sonunda süt falan kalmıyor tabi, 1 ölçek veya 2 ölçek mamayı alınca 1-2 saat uyuyor

Ay neyseki benim kızım gibi olan da var... İçime su serptin canım ya... Dediğin gibi daha emmeye başlar başlamaz başlıyor takır takır.. kilo alma durumunu etkiler diye korkuyorum o yüzden endişe ettim... Benim kızım zaten düşük kilolu doğdu toparlaması lazım biran evvel geçen haftada tam istenen seviyede kilo almadığını söyledi doktor mama takviyesini arttırdım böyle habire kaka yapınca kilo alımı yine az olur diye korkuyorum... Umarım sıkıntı yoktur...

Kızlar kızımın sarılığı geçmemişti hatırlarsınız (3 gün fototerapi gördü, 3 gün de anne sütünü kestirdiler) dün 33. Gündü ve değeri hala 17 ydi binde bir bazı sarılıklar böyle geçmiyomuş o da bize denk geldi. :KK43: doktor artık ilaca başlamak zorundayız dedi ve dün gece başladık. Çok ağır bi ilaçmış zaten yeşil reçeteyle satılıyo :KK43: çok üzüldüm, çok ağladım ama napalım geçsinde sarılık başka çaremiz kalmadı artık, daha normal ten rengini göremedim yavrumun artık iyice turuncu oldu :KK43: neyse çok fazla üzülüp kafaya takmamaya karar verdim sütüm azalıcak yoksa.. Bizim de derdimiz bu olsun napalım, inşallah ilaç geçirsin tek duam o şuan. Siz de dua edin olur mu?
canm tabii dua ederiz...kıyamam geçmiş olsun..
ama Allah dermansız astalık vermesin sakın çok söylenme olur mu=((
bak beni biliyorsun bugün dr maske verebiliriz nefes alması iin dedi.yatmasındansa ona bile sevinir oldum düşün halimi.....
ben hergün3 şurup veriyorum.antibiyotık bronş acıcı ve asist.asist 2 yaşdan küçük çocuklara veriliyor birde..
Beterin beteri var cnm.inşallah en kısa zamanda geçer...
yok canım ya o kadar erken de kesilmez. sende elektrikli sağma varmıydı. eğer ondan varsa hiç dert etme.. tüm gün çalışan annelrde hep iş yerinde sağıyor.. baya emziren var böyle.
tabi esracım elektrikliyle sağıyorum 15 er dk....manuelle imkanı yok...
Ayyy canim benim kaynanada gitse cok mutlu olucan
Annem cenazeden geldi az once tam 15 saatlik yoldan
Yemek hazirliyor
Kaynanada oturuyor
Bebekle ilgili herseye karisiyor
Ben firsat vermiyorum ama sende verme
Sabah kizim emmek istiyor hadi sen git kvalti yap dio bebegi bana ver dio
Veremem dedim
Bebegim acken ben gidip bisey yiyenem dedim
Gorende kvalti hazirladi da sofra bekliyor sanir
Cok gicigim ya herseyi batiyor
cnm öncelikle başın sağ olsun yeni gördüm.ALllah geride kalanlara uzun ömür versin...

bana da heerşeyi batıyor herşeyi öyle böyle değil
yaptığı herşeyi elli kere söylüyor
bak gazını çıkarttık bak tekrar çıkarttım bak kakasını yaptırdım bak uyuttum...offf neler neler öyle daraldım ki......
ama ya sabır diyorum.
onaylamadığım bir sürü şeyi ypıyor...yapma desemde yapıyor.
en çok da sütümü çöpe dökmesine sinirleniyorum en çok.!!!!
kızlar cuma günü oğluma kavuştum genel anestezi sezeryan 54 cm 3860 gr doğdu oğlum, emzirme dışında hiç bi problemimiz yok şimdilik maşallah, mecburen mama takvisyesi alıyoruz sarılık olmasın diye sütüm hala gelmedi, oğlum da çekmiyor gelmiyor diye pompayla v.s getirtmeye çalışıyoruz inş en kısa zamanda gelir, onun dışında gayet ayaklandım bende hafif ağrılar var ama idare ediyoruz çok şükür
bende doğum yaptım kızlar 17 12 2013 22.55 te 3700 kg 50 cm normal ama zor bi doğumla dünyaya getirdim küçük prensimi
en kısa zamanda doğum hikayemide yazarım
kızlar sileride çok çok tebrik ederim.Allah analı babalı büyütsün....
öpün koklayın mis kokulularınızı bir kerecik de benim yerime....
anılım cnm geçmişin hepsine bakamadım en son yazdığım mesajdan sonrasına biraz baktım senden bişeyler görürmüyüm diye ama göremedim inşallah iyisinizdir iyi haberler vardır
ben hala şanssızlıklarla uğraşıyorum çok şükür kızım iyi inşallah bende iyi olucam
bana güç veren hep seni düşünmek oldu çok şükür en azından sorun bende ya kızımda olsaydı dedim hep sen gücünle güç oldun bana
cnm ya sen ne ince düşüneli birisin.....
Allah razı olsun senden....şurda sizden gördüğüm desteği eşim hariç kimseden görmüyorum.
bırak lohusalığı annelik duygularımı bile anlamıyorlar..
hayrola ne şanssızlığı??

amin canım evet canım çok şükür kurtulduk ama ömrümden ömür gitti benim bu doğumumda kordonu boynuna dolanmıştı neredeyse bu bebeğimide kaybediyordum acil sezeryana alındım doğduğunda mosmordu oğlum çok şükür allah onu bana bağışladı sezeryan boyunca ağladım hep allah kimseyi evladıyla sınamasın senin cimcime nasıl onu yerime öp annesi
cnm benim de oğlumun normal doğum anında kordon boynuna dolanmış ama farketmediler ve doğdu kafası mosmordu mosmor
nasıl anladılar dolandığını
beni hiç ultrasona falan sokmadılar o yüzden anlamadıklarından sezerana almadılar.
hiç olay da çıkartmadım şimdi ki aklım olsa kıyamet kopartırdım...merka ettim nasıl farkettiler?
Allah sana bağışlamış evladını şükürler olsun kucağında...güle güle büyüt....

gece 12den sabah 7 bucuğa kadar kıvrandı eylül karnı ağrıyodu galiba en son dün sabah kaka yaptı sab simplex kullanıyorum ama fayda etmedi nasıl kaka yaptırcam benn :KK43:(
kuzummm dr bana dedi ki 10GÜNE KADAR KAKA YAPMAMALARI NORMAL!! başka dr da öyle dedi o yzden bir şey önermedilerrrrr..
mrb kızlaar
yeni doğum yapan arkadaşları tebrik ediyorum
kızlar bana zaman yetmiyor yaa
siz nasıl yetişiyosunuz
şuraya girip te dertleşmeye, iki lafın belini bükmeye hasret kaldım
geceleri uyu uyan sersem gibi geçiyo sabah kalkınca zaten yorgun...
allah yardımcımız olsun....
benim bebiş altını her açmamda işiyo yaa :26: sizin de öyle mi
gerçi erkek bebekler öyle olur diye duymuştum bazen kakasını da yapıyo
üst değişmekten çamaşır yıkamaktan bi hal olduk

gizem bizim de hiç kakasını yapmadan geçirdiğimiz 1buçuk günümüz olmuştu normal sanırım stres yapma canım

anıl ne yaptı kızlar? bugün dr.a gitcekti

allahım bizi de bebişlerimizi de hastalıklardan korusun

öpüyorum hepinizii
fıstığımmm benimide her açmaya işiyor her açmaya..=)))
günde 8-9 kere değiştiriyorum altını sormuşsun da.
benimkinin kakasının çişinin asitli olduğuna karar verdik.her açmaya pişik kremi sürmeme rağmen kızardı pişik oldu azıcıkkkk..

sultancım bu ne güzellik bu ne müthiş bir anı olmuş bayıldım tek kelimeyle ...maşallah size Allah nazarlardan korusun...
benim gibi birini daha buldum sağıp veren=)
benimkide bibrerona alıştı
ama sağınca azalır dediler çok korkuyorum sultan inşalah bitmez=((
günde kaç kez sağıyorsun??
arkadaşlar bebeğim bugün 15 günlük oldu . geçen hafta sağlık ocağından monovit d3 verdiler. bugün biraz bakıyım dedim ve bazı olumsuz yorumları da okudum. siz ne yaptınız hangi ilaçları kullanıyorsunuz.
cnm bizde decavir d3 kullanıyoruz ama hiç okumadım valla
sen demişken kurum fırsat bulunca
Slm kızlar bikaç gündür sütüm azalmstı aywa kompostosuyla resmen iki katına cktı gögüslerm doldu birini emerken öbüründen damlıyor mutlaka deneyin derim
ben her gün içiyorum ayva kompostosu ama hiç arttırmadı=//

Eki Görüntüle 905825

Eki Görüntüle 905826

Eki Görüntüle 905827

Eki Görüntüle 905828

Eki Görüntüle 905829

Eki Görüntüle 905830

Eki Görüntüle 905831

Eki Görüntüle 905832

Eki Görüntüle 905833

Allah nazarlardan saklasın sizi :emir_bebek::nazar::nazar::nazar:
Maşallah bayıldım resmen :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
O nasıl tatlı bir tebessümdür ya elifin yüzünde ki =)))
Kızım bir an önce doğsun diye, çığlık atmak istiyorummm :KK52::KK52::KK52:
Allah bahtını,şansını açık etsin :nazar:
Çok güzel olmuş fotolarınız, Rabbim mutluluğunuzu daim etsin canım...:KK16:

Merhaba kizlar biraz gecmisi okuyayim dedim ve ortak bir sorun buldum gaz sancilari bizim de 3 gundur sancilarimiz var aglamaktan helak oluyor oglum onla beraber bende agliyorum ne yapsak rahatlatamiyoruz bildiginiz yontemler var mi ne yapmak gerekiyor

X