2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Bugün 12 günlük olduk 3.300 dogdu cok kılolu bir bebek degil ama sanırım emzirmelerim yanlıs yedıklerıme dikkat ediyorum ama yinede gaz oluyor sürekli kahvaltı seklinde beslencem böyle giderse 😔

Bugün 12 günlük oldu biz 3.300 dogduk aslında cok büyük bir bebek değil sanırım ben yanlış yapıyorum
10 dk sonunda minik agzı yoruluyor ve uyuyor yüzüyle oynuyorum nafile uyanmıyor bırakıyorum bende 1
Saat oyalanarak yavas yavasmı 😊

Mınıklerınızı kaç dakika emziriyorsunuz ben 10 dk emziriyorum ama internette okudum ilk 10 dk yaglı süt değişmiş doymaz diye sız kac dakika emziriyorsunuz cok emınce kızım kusuyor😔

Benimki de 10dk bile bulmuyor ama zaten ilk süt daha kalitelidir ve bebekler 10dk bosaltir memeyi sonra gaz yutmaya başlar

Tabi cnmm 1 saat dolu bi emme degil
Altini da degistiriyorum
Tekrar emio falan
Yoruluyo dinleniO emio
Bir de benim kizim 2930 dogdu
2. Gun 2540 a dustu
Zayif bir bebek yani
Erken dogdu biraz

Bebeginin burnu tikananlarrr

Emmede problem yasiyor mu bebeginiz....simdi benmkininide tikanmis emmeyi birakir diye korkuyorum. Simdilik emebiliyor bir delik tikali oldiguI icin...

mrb kızlar herkesler dogmuş maaşallah
ben sarmıyorum ogluşum
pek sinirleniyo
valla ne kadar emmek isterse o kadar emiyo hiç dk tutmadım

Bebeginin burnu tikananlarrr

Emmede problem yasiyor mu bebeginiz....simdi benmkininide tikanmis emmeyi birakir diye korkuyorum. Simdilik emebiliyor bir delik tikali oldiguI icin...

ya heralde kaloriferden oluyo bizimkide tıkalı her sabah açıyorum ama gece geri tıkanıyo emeyi bırakmaz korkma ama emerken bogulacam die aglayabilir

Ben de oğluşuma kavuştum nihayet. Dün 16.40 ta genel anestezi ile geldi oğlum 3.850 kg 50 cm dünya güzeli bişey maşallah darısı bekleyenlerin başına

mrb kızlar herkesler dogmuş maaşallah
ben sarmıyorum ogluşum
pek sinirleniyo
valla ne kadar emmek isterse o kadar emiyo hiç dk tutmadım

Dakika tutuyorum ama yinede olmuyor emiyor sonra uyumaya başlıyorken kusuyor tekrar acıkıyor emziriyorum gazını alıyorum hıçkırık tutuyor kusuyor üzerini değiştiriyorum gece böyle ilerleyip gecti hala gece uykusuna gecemedik😊

merhaba kızlar, doğum yapalı 5.gunu olacak bugun we sezeryan olduğumdan cok fena ağrılarım dewam edio , benim giibi cok ağrısı olan oldu mu ? yürüyemiyorum acıdan resmen ağlıyorum:KK43:(( ne kadar zamanda gecio bu acılar? spinalden dolayıda belim cok ve sırtım cok kötü :KK43:((( Boşuna dememişler cennet annelerin ayakları altındadır diee....

canım benim ilk 3 gün şiddetli sonra bir hafta azalarak süren bir ağrım oldu
ilk 1 hafta günde 3 kez ağrı kesici kullandım, sonraki birkaç günde ağrımın artacağını hissettiğimde kullandım
bugün 18 günlük olduk bebeğimi emzirirken bebeğin ağırlığı dikişlere gelirse hafiften ağrıyor hala

Mınıklerınızı kaç dakika emziriyorsunuz ben 10 dk emziriyorum ama internette okudum ilk 10 dk yaglı süt değişmiş doymaz diye sız kac dakika emziriyorsunuz cok emınce kızım kusuyor😔

canım ben hastanede doktorumuzun söylediğini uyguluyorum
bir göğsümden ortalama 20 dk emziriyorum gazını çıkarıp 20 dk diğerini veriyorum
bebekler ilk haftalarda güçsüz olduğu için 20 dk da ancak sütün besleyici kısmını alabiliyorlarmış
eğer 20 dk dan önce bırakırsa gazını çıkarıp tekrar aynı tarafı veriyorum

Ben de oğluşuma kavuştum nihayet. Dün 16.40 ta genel anestezi ile geldi oğlum 3.850 kg 50 cm dünya güzeli bişey maşallah darısı bekleyenlerin başına

gözünaydın canım Allah analı babalı büyütsün, sağlıklı, güzel bir ömür nasiip etsin

Gunaydinnnnnnnnnnn
Terkedilmiss bi topik olduk vallaa :KK53:

Sabah 10 da dr da randevumuz vardi oglum minik minik oksuruyor diye götürmüştük
Cok sukur buuk bisey değilmiş...
Odada ki nemii ayarlamak gerekiyormus ve cok sicak olmasin odasi dedi
Bebeklerde hasta olsalar bile genellikle bogazlarinda bisey gozukmezmis
Bogazi temiz gozukse bile hasta olabilirmis..
Hala kaka yapamadigini 6. Gun oldugunu söyledik
Sadece dun az miktarda ve kati yapti dedik.. normal oldugunu söyledi
Zeytinyagi surun dedi bugun tekrar surucem oraya..
Bu arada oglum 4. 270 gr olmus
Artik sadece gece iki kez mama veriyorum 45 er cc
Dr cok iyi o zaman kilo alisi cunku cok az mama veriyorsunuz dedi..
Ona bile gerek olmayabilir kilo alimi super dedi..:nazar::nazar::nazar:
Maşallah subhanallah

Herkese kuzulariyla mutlu saglikliii stressizzzz mutlu gunler diliyorummm:KK34:

kızlar biz bugün 26 günlük olduk.ben galiba depresyondayım bebeğim dünya güzeli sütüm var sadece günde 1 kez mama veriyorum akşamları sütüm azalıyo yorgunluktan heralde.uslu da günün çoğunu uyuyarak geçiriyo :KK43: Ben onu çok seviyorum ama bakamıyorum sanki ona ağlıcak diye içim pır pır ediyo sürekli,altını deiştirrirken çok heyecanlanıyorum terliyorum,bi de bebeğimin yanında uyuyamıyorum kıpırdayınca çok heyecanlanıyorum :KK43: :KK43:hep ağlıyorum günde 10 kere bi de yalnızım akşam 6 olmasını iple çekiyorum eşim gelsin diye.lütfen bana bi akıl verin c.tesi günü psikoloğa gidicem heralde.

kızlar biz bugün 26 günlük olduk.ben galiba depresyondayım bebeğim dünya güzeli sütüm var sadece günde 1 kez mama veriyorum akşamları sütüm azalıyo yorgunluktan heralde.uslu da günün çoğunu uyuyarak geçiriyo :KK43: Ben onu çok seviyorum ama bakamıyorum sanki ona ağlıcak diye içim pır pır ediyo sürekli,altını deiştirrirken çok heyecanlanıyorum terliyorum,bi de bebeğimin yanında uyuyamıyorum kıpırdayınca çok heyecanlanıyorum :KK43: :KK43:hep ağlıyorum günde 10 kere bi de yalnızım akşam 6 olmasını iple çekiyorum eşim gelsin diye.lütfen bana bi akıl verin c.tesi günü psikoloğa gidicem heralde.

Cnm hersey yolunda maşallah.... madem yalnizsin kendi kendini telkin etmelisin
O daha minicik ve saglikli sogukkanli bir anneye ihtiyaci var.
Ne guzel bakiyorsun bebegine hemde tek basina. Bak cok sukur sütün de var uslu seni yormayan bi bebegin var. Daha ne istiyorsun. Insanlar yenindogmus bebeklerinin hastaliklari ile uğraşıyorlar
Hastane koselerinde sabahliyorlar.
Sakin korkmaa. Sen onun annesisin ve onu incitmezsin..
Her zmn rahat olmalisin kendine guven. Annelik hic bi kitaptan ogrenilmez
Yasayarak ogrenilir. Daha coktaze annesin zmnla hersey oturacak. Bu gunlerine gulup gececeksin
Hem ne demek aglicak diye korkmak. Bebek o tabikide konusamadigi icin aciktiginialtini islattigini acisini gazini ağlayarak belli edecek. Bu da suanlik onun haberlesme yontemi.
Allah herseyi cok guzel bi duzen icinde hazirlamis.
Hersey guzel ilerliyor sizin icinde hic mrk etme. Endiselerin yersiZ.
Ona yetemeseydin bunu anlardin mrk etme. Demekki iyi bir annesin sen
SAdece biraz lohusaliginda vermis oldugu sıkıntı ile depresyona girmissin.
Esindende destek almani öneririm. Birde istersenn uzman biri ile gorus
Hersey cok guzel oluacak cnm mrk etme
Bu arada cok uyumasi normal.. bnm bebegimde cok uyuyor. 2. Aydan sonra biraz biraz duzene girecekler

Canlarım nasılsınız ben iyiyim minik kızımda iyi bişey soracam kızlar göbek bağımız düştü ve dışarıda ve kızımın canı çok acıyor ne yapmam lazım bunun içinpara bağlayın falan diyorlar siz ne yaptınız düştükten sonra birde çok gaz çıkarıyor ama buna rağmen gaz sancısı çekiyoruz çözüm bulamadık bi türlü ne yapmalıyım gaz çıkarırken kendini çok kasıyor ve ağlıyor :KK43:

selamlarr geçmişi okumaya başlıyorum alıntılar yapıyorum minik kuşum başlıyor mıkırdanmaya hep yarım kaldı neyse hasta olam yavrucaklara geçmiş olsun allah şifa versın artık pek hamiş olanımız kalmadı sanırım hemen hemen herkes doğum yaptı allah analı babalı büyütsün

biz de bir aylık olduk dün aşımızı olduk çok şükür herşey yolunda bir ayda 1400 gr almışız boyumuda 3 cm uzamış yavrum büyüyorr bize agu yapıp gülücükler atacağı zamanları dört gözle beklıyoruz sabahları uyanınca eşimle ortamıza alıyoruz öyle sevimli ki sankı ondan önce yaşamıyormusuz çok güzel bir mutluluk allah herkese nasip etsin

selamlarr geçmişi okumaya başlıyorum alıntılar yapıyorum minik kuşum başlıyor mıkırdanmaya hep yarım kaldı neyse hasta olam yavrucaklara geçmiş olsun allah şifa versın artık pek hamiş olanımız kalmadı sanırım hemen hemen herkes doğum yaptı allah analı babalı büyütsün

biz de bir aylık olduk dün aşımızı olduk çok şükür herşey yolunda bir ayda 1400 gr almışız boyumuda 3 cm uzamış yavrum büyüyorr bize agu yapıp gülücükler atacağı zamanları dört gözle beklıyoruz sabahları uyanınca eşimle ortamıza alıyoruz öyle sevimli ki sankı ondan önce yaşamıyormusuz çok güzel bir mutluluk allah herkese nasip etsin

Ne kadar guzel ya Allah im herkesede banada nasip etsin insallah o kadar ozluyorum ki oglumu boyle okudukca heyecanlaniyorum hemen dogurup kucaklamak istiyorum:)

Canlarım nasılsınız ben iyiyim minik kızımda iyi bişey soracam kızlar göbek bağımız düştü ve dışarıda ve kızımın canı çok acıyor ne yapmam lazım bunun içinpara bağlayın falan diyorlar siz ne yaptınız düştükten sonra birde çok gaz çıkarıyor ama buna rağmen gaz sancısı çekiyoruz çözüm bulamadık bi türlü ne yapmalıyım gaz çıkarırken kendini çok kasıyor ve ağlıyor :KK43:

Cnm biz gobegine sargi bezini para gibi yuvarlak yaparak diktik.onu gobegine koyup tulbentle belini guzelce sariyoruz. Gaz sorunu bizde de var maalesef. Ne yaparsak yapalim sanirim bu gaz probleminin cozumu olmuyor bunu anladim.hep anlik cozumler buluyoz birgun gaz ilaci iyi gelirken baska gun rezene cayi yada masaj iyi geliyor.her gun cozum yollari degisiyor iste.

X