2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
çok teşekkürler canım..
fotoğrafçımızla forumda tanıştık.. ankarada ücretsiz doğum fotosu diye bi konu açmıştı kendisi.. sağolsun güzel ve keyifli bi çekim oldu :))
kızıma gelince evet senin kuzucuk gibi pamuk gibi maşallah öpmelere doyamıyorum..:nazar::nazar:
darısı başına inşallah :)))

Agzin bal yesin canimmmmmm:KK17:insallahhh
Valla cok ozeniyorum boyle prensesleri goruncee

Merhaba kizlar biraz gecmisi okuyayim dedim ve ortak bir sorun buldum gaz sancilari bizim de 3 gundur sancilarimiz var aglamaktan helak oluyor oglum onla beraber bende agliyorum ne yapsak rahatlatamiyoruz bildiginiz yontemler var mi ne yapmak gerekiyor
cnm ben AİSHA nın BEBEK KARIN BAKIM YAĞ ı nı kullanıyorum karın bölgesine sürülüyor.çok minik bir şişe biraz pahalı ama işe yarıyor
bir de topuklarına elma yağıyla masaj yapıyorum

Kızlar kızımın sarılığı geçmemişti hatırlarsınız (3 gün fototerapi gördü, 3 gün de anne sütünü kestirdiler) dün 33. Gündü ve değeri hala 17 ydi binde bir bazı sarılıklar böyle geçmiyomuş o da bize denk geldi. :KK43: doktor artık ilaca başlamak zorundayız dedi ve dün gece başladık. Çok ağır bi ilaçmış zaten yeşil reçeteyle satılıyo :KK43: çok üzüldüm, çok ağladım ama napalım geçsinde sarılık başka çaremiz kalmadı artık, daha normal ten rengini göremedim yavrumun artık iyice turuncu oldu :KK43: neyse çok fazla üzülüp kafaya takmamaya karar verdim sütüm azalıcak yoksa.. Bizim de derdimiz bu olsun napalım, inşallah ilaç geçirsin tek duam o şuan. Siz de dua edin olur mu?

geçmiş olsun canım, inşallah kısa sürede atlatır

kızlar cuma günü oğluma kavuştum genel anestezi sezeryan 54 cm 3860 gr doğdu oğlum, emzirme dışında hiç bi problemimiz yok şimdilik maşallah, mecburen mama takvisyesi alıyoruz sarılık olmasın diye sütüm hala gelmedi, oğlum da çekmiyor gelmiyor diye pompayla v.s getirtmeye çalışıyoruz inş en kısa zamanda gelir, onun dışında gayet ayaklandım bende hafif ağrılar var ama idare ediyoruz çok şükür

kızlar bende 20 aralık duma gunu saat 09:08 de oğlum ılgazı kucağıma aldım. spinal -epidural kombine oldu sezeryan.ama inanın sezeryan olduğum için cok pşmanım cok korktum resmen panik atak gibi birsey geçirdim . sakinleştirici werdiler bana yoksa daha da fena olcaktım cıkıcam vazgeçtim dedim tabi cok geçti artık .hasttanem kapandığından başka hastanede doktorum doğuma aldı ve yabancı hastane yabancı negatiflik orda başladı zaten.neyse kısa geceyim hala etkisindeyim olayın , sezeryan asla olmam bir daha ,ilk bebeğim ve artık normal doğum sansımda kalmadı maalesef.tek cocugum olur artık 2.yi düşünmüyorum bu deneyimimden sonra.Allah olmayanlara nasip etsin.ama tek tesellim sonu güzel oldu oğluma kavuştum. kimse için dua edemedim arkadaşlar inanın korkudan hiçbişey aklıma gelmedi.ama her zaman dediğim gibi Allah evlatlarımızı bize bagıslasın .. olmayanıda bebek sahibi yapsın.

Meleğime kavuştum arkadaşlar bu nasıl bir duyguymuşmkeşimeler yetmez . Rabbim bebek isteyen herkese nasip etsin inşallah. Hepiniz için dua ettim anılcım senin oğlun için ayrıca dua ettim. Hepinize teşekkür ederim

çatım hem dar hemde basık olduğu için normal doğum şansım hiç yokmuş bu nedenle spinal sez istedim şiödi hast. Deyiz bu arada. 3850 gr doğdu 38+2 de. Karışık yazdım kusura bakmayın, ağrım var karın bölgemde gazım çıkmadı henüz inş çıkar bir an önce yanımda eşim var annem var sütüm gelmedi 3. Kez mama verildi çok üzülüyorum . Saat 15.40 ta doğdu bu arada. Ameliyatım çok güzel geçti hiç korkmadım eşimde girdi yanımdaydı. 15 dak dabebeğiöiz çıktı yarım saat sonrada ben çıktım . Bu kadar şimdilik sonra yazarım yine

Merhaba bende dogum yaptim dun sabah 9:30 normal dogumla kizimi dunyaya getirdim.
Simdi evimizdeyiz sagligimiz yerinde cok sukur. Allah herkese bu mutlulugu tattirsin allah.
Anali babali buyutsun dogum yapmayanlarida allah kurtarsin diyorum

Kizlar bende dun kizimi spinal a estezi ile aldim kucagima sukur iyiyim bugun amaa emziremiyuorum cok uzgunum ,yarin cikcaz bakalim evde emebilecekmi.cok ,muhtesem bir duygumus

gözünüz aydın kızlar, Allah analı babalı büyütsün, sağlıklı, uzun ömürler versin

Uyku biraz uyku tek istegim buydu:))
Daha sadece 1 saat uyudum
Mama veriyorum simdi onu da yemio yedigi 10 cc bisey
Gunduz ne guzeldi hem uyudu hem cuk cuk emdi
Niye boyle oluyoki acaba

ben gündüzleri her uykuya daldığında uyandırıp 3-4 saat uyanık kalmasını sağlıyorum o zaman gece uzun süre uyuyor
uyandığında da karnı doyunca hemen tekrar uyuyor

Kizlar gobeginiz kac gunde dustu
Ben 14 aralikta dogum yaptim ne zmn duser acaba gobegimiz
Birde gobegi bir yere attinizmi

10 günlükken düştü bizimki
ben bi yere atmadım duruyor hala

merhaba kızlar nasılsınız yeni doğum yapanları tebrik ediyorum allah analı babalı büyütsün.. bizde tüm gün oğluşumla uğraşıyoz kendisi gece uyumuyor gündüz uyuyor ama kısa kısa... yavrum emerken yutkunurken zorluk çekiyordu doktora ggötürdük dilinde pamukçuk oluşmuş damla verdi şükür bugün daha iyi ve benmde sütüm azaldı sanırım yine emiyor ama çok zorlanıyor ve çokta gazı oluyor meleğimin:KK43:

geçmiş olsun canım

Kızlar emzik kullanıyor musunuz ben kullanmak istiyorum ama kararsızım çok kullansam anne sutunu erken bırakır mi diye düşünüyorum ama kullanmadan kizimda çok zorlanmismistim hep bana yapisikti çok zordu şimdi kullansam mi bilmiyorum hiç yardım edin bana

anne sütü alıyorsa emzik verme bence canım,
benim oğlumda özellikle geceleri sürekli saatlerce emiyor süt gelsin gelmesin, uykusunda bile bıraktıramıyorum göğsümü
ama emmeyi bırakır diye emzik vermeye cesaret edemiyorum

Ay neyseki benim kızım gibi olan da var... İçime su serptin canım ya... Dediğin gibi daha emmeye başlar başlamaz başlıyor takır takır.. kilo alma durumunu etkiler diye korkuyorum o yüzden endişe ettim... Benim kızım zaten düşük kilolu doğdu toparlaması lazım biran evvel geçen haftada tam istenen seviyede kilo almadığını söyledi doktor mama takviyesini arttırdım böyle habire kaka yapınca kilo alımı yine az olur diye korkuyorum... Umarım sıkıntı yoktur...

canım benim oğlumda 10 günlük olduğunda doğum kilosundan sadece 200 gr fazlaydı
ben de arada özellikle gece mama takviyesi yapıyorum, sütüm kalmıyor geceye kadar

canm tabii dua ederiz...kıyamam geçmiş olsun..
ama Allah dermansız astalık vermesin sakın çok söylenme olur mu=((
bak beni biliyorsun bugün dr maske verebiliriz nefes alması iin dedi.yatmasındansa ona bile sevinir oldum düşün halimi.....
ben hergün3 şurup veriyorum.antibiyotık bronş acıcı ve asist.asist 2 yaşdan küçük çocuklara veriliyor birde..
Beterin beteri var cnm.inşallah en kısa zamanda geçer...

tabi esracım elektrikliyle sağıyorum 15 er dk....manuelle imkanı yok...

cnm öncelikle başın sağ olsun yeni gördüm.ALllah geride kalanlara uzun ömür versin...

bana da heerşeyi batıyor herşeyi öyle böyle değil
yaptığı herşeyi elli kere söylüyor
bak gazını çıkarttık bak tekrar çıkarttım bak kakasını yaptırdım bak uyuttum...offf neler neler öyle daraldım ki......
ama ya sabır diyorum.
onaylamadığım bir sürü şeyi ypıyor...yapma desemde yapıyor.
en çok da sütümü çöpe dökmesine sinirleniyorum en çok.!!!!

kızlar sileride çok çok tebrik ederim.Allah analı babalı büyütsün....
öpün koklayın mis kokulularınızı bir kerecik de benim yerime....

cnm ya sen ne ince düşüneli birisin.....
Allah razı olsun senden....şurda sizden gördüğüm desteği eşim hariç kimseden görmüyorum.
bırak lohusalığı annelik duygularımı bile anlamıyorlar..
hayrola ne şanssızlığı??

cnm benim de oğlumun normal doğum anında kordon boynuna dolanmış ama farketmediler ve doğdu kafası mosmordu mosmor
nasıl anladılar dolandığını
beni hiç ultrasona falan sokmadılar o yüzden anlamadıklarından sezerana almadılar.
hiç olay da çıkartmadım şimdi ki aklım olsa kıyamet kopartırdım...merka ettim nasıl farkettiler?
Allah sana bağışlamış evladını şükürler olsun kucağında...güle güle büyüt....

canım çok geçmiş olsun
çocuklardan fırsat bulup geçmişi okuyamadım uzun zamandır, haberim yoktu senin ve bebeğinin durumundan,
Allah sana ve eşine sabır bebeğine şifalar versin
kayınvaliden ne hakla döker senin sütünü , onun her damlası bebeğin için çok değerli

evet artık geldiği kadar vercem ne yapalım.
ucu çıktı artık Denizim ama tutmuyor.aç bıraktım bir öğün vermedim ağlaya ağlaya o ağladı ben ağladım. ama gene de tutmadı.

Deniz yarı kırkta ne yapılıuyor ben hiç bilmiyorum
bi de tırnakları 40 ı çıkana kadar kesilmezmiş burda biri dedi ben onu da bilmiyordum az kalsın kesecektim dün.

cnmmm inşallah öyle olur benim de...
çok sağ ol dileklerin için.çok düşüncelisin Allah razı olsun sonsuz kere...

bana da annem söylemişti aynı şeyleri, kızım doğduğunda,
tırnakları çok uzun doğmuştu, eldiven takmama rağmen çizik içinde bırakıyordu kendini
hatta o zaman diyanete sormuştuk onlarda "batıl inanç, kesebilirsiniz tırnaklarını" demişlerdi
20 günlükken falan kesmiştim, oğlumun da hastaneden eve geldiğim gün kestim tırnaklarını

kuzummm dr bana dedi ki 10GÜNE KADAR KAKA YAPMAMALARI NORMAL!! başka dr da öyle dedi o yzden bir şey önermedilerrrrr..

fıstığımmm benimide her açmaya işiyor her açmaya..=)))
günde 8-9 kere değiştiriyorum altını sormuşsun da.
benimkinin kakasının çişinin asitli olduğuna karar verdik.her açmaya pişik kremi sürmeme rağmen kızardı pişik oldu azıcıkkkk..

sultancım bu ne güzellik bu ne müthiş bir anı olmuş bayıldım tek kelimeyle ...maşallah size Allah nazarlardan korusun...
benim gibi birini daha buldum sağıp veren=)
benimkide bibrerona alıştı
ama sağınca azalır dediler çok korkuyorum sultan inşalah bitmez=((
günde kaç kez sağıyorsun??

cnm bizde decavir d3 kullanıyoruz ama hiç okumadım valla
sen demişken kurum fırsat bulunca

ben her gün içiyorum ayva kompostosu ama hiç arttırmadı=//

Canım çok sağol :))
2 saatte bir sağmaya çalışıyorum 50-60cc arası çıkıyo günün belli saatlerinde de mama takviyesi yapıyorum. doymuyo bebiş çünkü..
Bi tanıdığımız 1 yıl boyunca bebeğini sağarak besledi canım üzülme azalmaz :))

Allah nazarlardan saklasın sizi :emir_bebek::nazar::nazar::nazar:
Maşallah bayıldım resmen :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
O nasıl tatlı bir tebessümdür ya elifin yüzünde ki =)))
Kızım bir an önce doğsun diye, çığlık atmak istiyorummm :KK52::KK52::KK52:
Allah bahtını,şansını açık etsin :nazar:
Çok güzel olmuş fotolarınız, Rabbim mutluluğunuzu daim etsin canım...:KK16:

amin canım çok sağol..
Allah seni de bebeğine sağlıkla kavuştursun inşallah..

canıım şimdi aldım internetten milupa rezene çayı.elime ulaştığında 25 günlük falan olmuş olucaz.kullanılabilir dimii?

Gizemcigim bende milupa kullaniyodum o pek etkili olmadi aktardan aldim rezene ile bi bitkinin karisimi bisey verdi. Bebek icin dedigimizde onu verdi o iyi geldi.

Selam anneler, forum ilk açıldaığından beri takip ediyorum ilk başlarda yazıyordum sonra bıraktım yazmayı neyse. Ben size bir şey danışmak istiyorum. Yurt dışında yaşıyorum, 1. çocuğum sezeryan oldu ve 2. cocuğumu imzayla normal doğurma hakkıkm var ben normal doğum istiyorum. Burada 25 aralık noel gecesi ve 2 ocak a kadar tatil. benim süper dr umda 28 de tatile çıkacağı için 25 ine hastaneye yat dedi. yani 25 i akşamı hastaneye yatıp sabaha kadar suni sancı verecekler ondan sonra da normal olursa normal yok açılma olmazsa yine ya da başka bişey olursa sezeryana alcaklar. Normalde 40 haftadan sonra 1 hafta daha bekletirdi ama tatile çıkacak diye tam günümde hastaneye yatırcak beni...
Yani sancım yok, nişanım yok ve sabaha kadar suni sancı çekip sonra sezeryan olmak istemiyorum ki birince de böyle oldu. Ne yapayım bilemiyorum. kendi sancımı beklesem mi yoksa hastaneye yatıp başıma geleceklere razı mı olsam?

Canım çok sağol :))
2 saatte bir sağmaya çalışıyorum 50-60cc arası çıkıyo günün belli saatlerinde de mama takviyesi yapıyorum. doymuyo bebiş çünkü..
Bi tanıdığımız 1 yıl boyunca bebeğini sağarak besledi canım üzülme azalmaz :))
ayy ciddi misin bak buna çok sevindim=)süpersin..duyduğum en iyi haberlerden biri bu oldu şu sıralar...
ağzından bal damlamışşş=)
bana 1 sene değil 6 ay bile yeter...inşallah ya.çünkü çevremde moral bozmaya yer arayan bir sürü insan var...
iyi çıkıyormuş valla.ben üşeniyorum 5 saate bir falan sağıyorum...

canım benim oğlumun bezi hiç kuru kalmıyor
o yüzden belli bir saate göre değil kaka yaptığını her farkettiğimde değiştiriyorum
eğer kaka yapmamışsa en geç 2 saatte bir değiştiriyorum
zaten altını her açtığımda bezi az kirli bile olsa ben yeni bez takana kadar o dolduruyor önceki bezi :KK9:

benimki de öyle bazen 10 u da geçiyor
emdikten sonra hemen yapıyor sonra tekrar emmeye devam ediyor
bazen emme ve yapma seanslarımız 3-4 saat sürüyor
sonunda süt falan kalmıyor tabi, 1 ölçek veya 2 ölçek mamayı alınca 1-2 saat uyuyor

62 ile hamile kaldım 69 ile doğuma gittim doğumdan doğumdan 2 gün sonra evime geldiğimde 64,5 kiloydum
doğum yapalı 15 gün oldu şu an da 61 kiloyum

canım mama veriyorsan ondan olabilir
benim kızımda mama ağırlıklı besleniyordu ve 3-4 gün yapmadığı olurdu
her mamadan sonra 1-2 çay kaşığı kaynamış ılıtılmış su vermemi, mamayı değiştirmemi ya da mamayı daha sulu yapmamı söylemişti doktor
bir de kızım 17 günlükken 3-4 gün yapamamıştı acile götürmüştük,
babuline diye bitkisel bir şurup vermişti yarım saate kalmadan yapmıştı

biri bebek iki çocuğa bakmak çoook zor canım Allah kolaylık versin
ben de bazen resmen ayakta uyuyorum

:KK9: biz de öyleyiz, ne emzirmeye ne bez ne üst baş değiştirmeye yetişebiliyorum
zaten çamaşır yıkama işi hiç bitmiyor, çamaşır makinası ve ütü nerdeyse hiç boş kalmıyor
bebek kucağımda emiyor, kızımı da karşıma oturtuyorum bir yandan onu yediriyorum
o arada fırsat bulabilirsem bende bişiyler yiyip içiyorum
hele tam bebek emerken ya da üstünü değiştirdiğim sırada kızın tuvaleti gelirse işte o zaman yandım
evde bir yaygara kopuyor, hangisini bırakırsam ciyak ciyak ağlıyor
valla bazen tuvalete gitmeye fırsat bulamıyorum

gözünüz aydın, Allah analı babalı büyütsün

biz de dün kullanmaya başladık d vitamini, kızımda da kullanmıştık hiçbir zararını görmedik
ne gibi olumsuzlukları varmış

kompostonun her çeşidi öyle galiba bende kayısı kompostosunda yaşadım aynı şeyi

en az 8-10 kere, nerdeyse her emmeden sonra yapıyor, bazen daha emerken yapıyor, bazen emdikten hemen sonra,
emdikten sonra yapamazsa bezini açtığımda mutlaka yapıyor

Valla 2008 haziran anneleri gurubumla hala gorusuyorum
Onlar coktan 2. Leri yaptilar buyuttuler bile
Hep derlerdi iki cocuk cok zor diye :))
Bugun Aral ın poposunu mememde keremle silince anladim
Biri annecimmm bittiiii diye tuvalletten sesleniyor digeri mememi birakmiyor
Bende gidip o sekilde sildim:KK53:
Inanilmasi cok guc ama basardim :)))
Bnm su gunkerdeki en buyuk destekcim kayinvalidem..
Allah ondan razi olsun.. bana el atmasa halim yamandi :/

3. Cocugu sanirim yapamam ztn yasta geciyor cok zor yani yasayan bilir bunu
Aysunun halini dusunemiyorum suan mesela:KK53:allah herkesin yardimcisi olsun

Son düzenleme:
Kizlarrrr bnm bebegim cok uyuyor yaaa
Aral boyle olmadigi icin kerem de endiseleniyorum
Arada kalkip emiyor bi iki dk bakinip hoppp yine yatiyor
Ama gece cok uyaniyor

Bu normal mi yaa
Birde yuzu sivilce doldu 4. Gun bitti kaka yapmadi acaba ondan mi:26:

Kizlarrrr bnm bebegim cok uyuyor yaaa
Aral boyle olmadigi icin kerem de endiseleniyorum
Arada kalkip emiyor bi iki dk bakinip hoppp yine yatiyor
Ama gece cok uyaniyor

Bu normal mi yaa
Birde yuzu sivilce doldu 4. Gun bitti kaka yapmadi acaba ondan mi:26:

eylülünde yüzü minik minik sivilceler oldu hep doktora sordum ben ama çookk normalmiş canım.kakayla alakası varmıdır ki:44:
kaka yapamadığı için huysuzlanmıyomu ağzımıza mıçtı eylül gece resmeen.akşam üstü poposuna zeytiyağı sürdüm krem sürer gibi ama içine falan sokmak gibi bişey yapmadım 1-2 saat sonra yaptı kaka:26:

bide ananem sütünden sür dedi suratına sıktım sürdüm azaldı denizimmm

Son düzenleme:
eylülünde yüzü minik minik sivilceler oldu hep doktora sordum ben ama çookk normalmiş canım.kakayla alakası varmıdır ki:44:
kaka yapamadığı için huysuzlanmıyomu ağzımıza mıçtı eylül gece resmeen.akşam üstü poposuna zeytiyağı sürdüm krem sürer gibi ama içine falan sokmak gibi bişey yapmadım 1-2 saat sonra yaptı kaka:26:

bide ananem sütünden sür dedi suratına sıktım sürdüm azaldı denizimmm

Bende dun surdum gizemim ama yok yapmiyor yaa deli olcammm
Yapmadigimiz masaj kalmadi..
Cok rahatsiz degil demekki
Arada gaz sancisi nedeniyke aglio o kdr
Sadece pirt yapiyordemekki onlar yetiyor rahatlamasima:26:

Teyzen gitmiss
Zorlaniyormusin kuzum..
Ananen ne zmn gidecek

Bende dun surdum gizemim ama yok yapmiyor yaa deli olcammm
Yapmadigimiz masaj kalmadi..
Cok rahatsiz degil demekki
Arada gaz sancisi nedeniyke aglio o kdr
Sadece pirt yapiyordemekki onlar yetiyor rahatlamasima:26:

Teyzen gitmiss
Zorlaniyormusin kuzum..
Ananen ne zmn gidecek

biz masajda yapamıyoruz kıyameti koparıyo soyduğumuz anda ona kalsa altıda temizlenmesinn o kadar huysuzki kendi suratını yolup saçını falan çekiyo :/

aşkım rahat olmasa uyurmu rahatki uyuyo pırt yetiyodur dediğin gibi..

teyzem gtti çok ağladım ama ananemde yarın akşam gidiyo.teyzem buguün 10 kere aradı özledim duramıyorum diye haftasonu gelicek.

emrah dükkana gelen bi müşterisi aracılığıyla kadın bulmuş azeri çarşamba başlicak ev işleri için çünkü ben tuvalete zor gidiyorum bütün gün memede kucakta beşiğinde uyumuyo hep kucakta uyusun alıştırdım aptal gibi ilk günlerde şimdi çekiyorum:KK43:(

selam arkadaşlar normal doğum yapıp idrar yollarında sorun yaşayan varmı? benim şişti gibi geriliyor canım çok yanıyor yaa :KK43:( bu arada kızım bir haftalık oldu hala mama emiyor beni çok fazla emmiyo günde 4 5 kere falan . inşallah alışır diye dua ediyorum..

sabah nasipse doğuma gidiyorum suni sancıyla normal doğumu denicez uyuyamıyorum heyecandan korkuda var ara ara sancılarda başladı bende, bu sancılar doğum sancısımı bilmiyorum bu gün kendimide baya yordum hayırlısı ile kızıma kavuşurum inş....

kızlar sabah sezeyan olucaz. yarın ömrümün en ağır misafiri geliyor çok heyecanlıyımm dua edin bize.

Son düzenleme:
X