2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469

Agzin bal yesin canimmmmmminsallahhh
Valla cok ozeniyorum boyle prensesleri goruncee

cnm ben AİSHA nın BEBEK KARIN BAKIM YAĞ ı nı kullanıyorum karın bölgesine sürülüyor.çok minik bir şişe biraz pahalı ama işe yarıyor
bir de topuklarına elma yağıyla masaj yapıyorum

geçmiş olsun canım, inşallah kısa sürede atlatır

Merhaba bende dogum yaptim dun sabah 9:30 normal dogumla kizimi dunyaya getirdim.
Simdi evimizdeyiz sagligimiz yerinde cok sukur. Allah herkese bu mutlulugu tattirsin allah.
Anali babali buyutsun dogum yapmayanlarida allah kurtarsin diyorum

Kizlar bende dun kizimi spinal a estezi ile aldim kucagima sukur iyiyim bugun amaa emziremiyuorum cok uzgunum ,yarin cikcaz bakalim evde emebilecekmi.cok ,muhtesem bir duygumus

gözünüz aydın kızlar, Allah analı babalı büyütsün, sağlıklı, uzun ömürler versin

Uyku biraz uyku tek istegim buydu:))
Daha sadece 1 saat uyudum
Mama veriyorum simdi onu da yemio yedigi 10 cc bisey
Gunduz ne guzeldi hem uyudu hem cuk cuk emdi
Niye boyle oluyoki acaba

ben gündüzleri her uykuya daldığında uyandırıp 3-4 saat uyanık kalmasını sağlıyorum o zaman gece uzun süre uyuyor
uyandığında da karnı doyunca hemen tekrar uyuyor

Kizlar gobeginiz kac gunde dustu
Ben 14 aralikta dogum yaptim ne zmn duser acaba gobegimiz
Birde gobegi bir yere attinizmi

10 günlükken düştü bizimki
ben bi yere atmadım duruyor hala

geçmiş olsun canım

anne sütü alıyorsa emzik verme bence canım,
benim oğlumda özellikle geceleri sürekli saatlerce emiyor süt gelsin gelmesin, uykusunda bile bıraktıramıyorum göğsümü
ama emmeyi bırakır diye emzik vermeye cesaret edemiyorum

canım benim oğlumda 10 günlük olduğunda doğum kilosundan sadece 200 gr fazlaydı
ben de arada özellikle gece mama takviyesi yapıyorum, sütüm kalmıyor geceye kadar

canım çok geçmiş olsun
çocuklardan fırsat bulup geçmişi okuyamadım uzun zamandır, haberim yoktu senin ve bebeğinin durumundan,
Allah sana ve eşine sabır bebeğine şifalar versin
kayınvaliden ne hakla döker senin sütünü , onun her damlası bebeğin için çok değerli

bana da annem söylemişti aynı şeyleri, kızım doğduğunda,
tırnakları çok uzun doğmuştu, eldiven takmama rağmen çizik içinde bırakıyordu kendini
hatta o zaman diyanete sormuştuk onlarda "batıl inanç, kesebilirsiniz tırnaklarını" demişlerdi
20 günlükken falan kesmiştim, oğlumun da hastaneden eve geldiğim gün kestim tırnaklarını

Canım çok sağol :))
2 saatte bir sağmaya çalışıyorum 50-60cc arası çıkıyo günün belli saatlerinde de mama takviyesi yapıyorum. doymuyo bebiş çünkü..
Bi tanıdığımız 1 yıl boyunca bebeğini sağarak besledi canım üzülme azalmaz :))

amin canım çok sağol..
Allah seni de bebeğine sağlıkla kavuştursun inşallah..

canıım şimdi aldım internetten milupa rezene çayı.elime ulaştığında 25 günlük falan olmuş olucaz.kullanılabilir dimii?

Gizemcigim bende milupa kullaniyodum o pek etkili olmadi aktardan aldim rezene ile bi bitkinin karisimi bisey verdi. Bebek icin dedigimizde onu verdi o iyi geldi.

Selam anneler, forum ilk açıldaığından beri takip ediyorum ilk başlarda yazıyordum sonra bıraktım yazmayı neyse. Ben size bir şey danışmak istiyorum. Yurt dışında yaşıyorum, 1. çocuğum sezeryan oldu ve 2. cocuğumu imzayla normal doğurma hakkıkm var ben normal doğum istiyorum. Burada 25 aralık noel gecesi ve 2 ocak a kadar tatil. benim süper dr umda 28 de tatile çıkacağı için 25 ine hastaneye yat dedi. yani 25 i akşamı hastaneye yatıp sabaha kadar suni sancı verecekler ondan sonra da normal olursa normal yok açılma olmazsa yine ya da başka bişey olursa sezeryana alcaklar. Normalde 40 haftadan sonra 1 hafta daha bekletirdi ama tatile çıkacak diye tam günümde hastaneye yatırcak beni...
Yani sancım yok, nişanım yok ve sabaha kadar suni sancı çekip sonra sezeryan olmak istemiyorum ki birince de böyle oldu. Ne yapayım bilemiyorum. kendi sancımı beklesem mi yoksa hastaneye yatıp başıma geleceklere razı mı olsam?

ayy ciddi misin bak buna çok sevindim=)süpersin..duyduğum en iyi haberlerden biri bu oldu şu sıralar...
ağzından bal damlamışşş=)
bana 1 sene değil 6 ay bile yeter...inşallah ya.çünkü çevremde moral bozmaya yer arayan bir sürü insan var...
iyi çıkıyormuş valla.ben üşeniyorum 5 saate bir falan sağıyorum...

Valla 2008 haziran anneleri gurubumla hala gorusuyorum
Onlar coktan 2. Leri yaptilar buyuttuler bile
Hep derlerdi iki cocuk cok zor diye :))
Bugun Aral ın poposunu mememde keremle silince anladim
Biri annecimmm bittiiii diye tuvalletten sesleniyor digeri mememi birakmiyor
Bende gidip o sekilde sildim
Inanilmasi cok guc ama basardim :)))
Bnm su gunkerdeki en buyuk destekcim kayinvalidem..
Allah ondan razi olsun.. bana el atmasa halim yamandi :/

3. Cocugu sanirim yapamam ztn yasta geciyor cok zor yani yasayan bilir bunu
Aysunun halini dusunemiyorum suan meselaallah herkesin yardimcisi olsun

Son düzenleme:
Kizlarrrr bnm bebegim cok uyuyor yaaa
Aral boyle olmadigi icin kerem de endiseleniyorum
Arada kalkip emiyor bi iki dk bakinip hoppp yine yatiyor
Ama gece cok uyaniyor

Bu normal mi yaa
Birde yuzu sivilce doldu 4. Gun bitti kaka yapmadi acaba ondan mi:26:

eylülünde yüzü minik minik sivilceler oldu hep doktora sordum ben ama çookk normalmiş canım.kakayla alakası varmıdır ki:44:
kaka yapamadığı için huysuzlanmıyomu ağzımıza mıçtı eylül gece resmeen.akşam üstü poposuna zeytiyağı sürdüm krem sürer gibi ama içine falan sokmak gibi bişey yapmadım 1-2 saat sonra yaptı kaka:26:

bide ananem sütünden sür dedi suratına sıktım sürdüm azaldı denizimmm

Son düzenleme:

Bende dun surdum gizemim ama yok yapmiyor yaa deli olcammm
Yapmadigimiz masaj kalmadi..
Cok rahatsiz degil demekki
Arada gaz sancisi nedeniyke aglio o kdr
Sadece pirt yapiyordemekki onlar yetiyor rahatlamasima:26:

Teyzen gitmiss
Zorlaniyormusin kuzum..
Ananen ne zmn gidecek

biz masajda yapamıyoruz kıyameti koparıyo soyduğumuz anda ona kalsa altıda temizlenmesinn o kadar huysuzki kendi suratını yolup saçını falan çekiyo :/

aşkım rahat olmasa uyurmu rahatki uyuyo pırt yetiyodur dediğin gibi..

teyzem gtti çok ağladım ama ananemde yarın akşam gidiyo.teyzem buguün 10 kere aradı özledim duramıyorum diye haftasonu gelicek.

emrah dükkana gelen bi müşterisi aracılığıyla kadın bulmuş azeri çarşamba başlicak ev işleri için çünkü ben tuvalete zor gidiyorum bütün gün memede kucakta beşiğinde uyumuyo hep kucakta uyusun alıştırdım aptal gibi ilk günlerde şimdi çekiyorum(

selam arkadaşlar normal doğum yapıp idrar yollarında sorun yaşayan varmı? benim şişti gibi geriliyor canım çok yanıyor yaa ( bu arada kızım bir haftalık oldu hala mama emiyor beni çok fazla emmiyo günde 4 5 kere falan . inşallah alışır diye dua ediyorum..

sabah nasipse doğuma gidiyorum suni sancıyla normal doğumu denicez uyuyamıyorum heyecandan korkuda var ara ara sancılarda başladı bende, bu sancılar doğum sancısımı bilmiyorum bu gün kendimide baya yordum hayırlısı ile kızıma kavuşurum inş....

kızlar sabah sezeyan olucaz. yarın ömrümün en ağır misafiri geliyor çok heyecanlıyımm dua edin bize.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…