2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

yok bende yapmam yazık bebısıme ya... yapanları yapmaya calısnaları gorurusemde doverım... kızlar oyle demeyın yarın dogum olcak ve herkezın basında buyuklerı olcak anne kayınvalıde babnne anane belkıde ve bırı demese otekı kesın ya tuzlayalım dıcek yada kundak yapaım... ama benı kızdrılarsa zaten lohusa olcam kırarım herhalde...

boyasız olması ilgimi çekti benimde. çünkü tekstilde lduğumdan bilirim ne kadar zararlı madde içerdiklerinii. ama renktende vazgeçemiyoruz bir orta bulucaz artık:)

Evet cnm..renkte olmayınca bi tuhaf oluyo ama bakcaz artık..

QUOTE=evaa;12238812]herkesee selamm :):)[/QUOTE]

Hoşgeldiinnn :))

nasıl alışırsa öyle gidermiş doğunca bide eve sokamazmışız kızı :)))

hava çok güzel burda oohh cam açık kuş sesleri bi yandan..insan neşeleniyor bea

Valla bende pek gezentiyimdir.bahar gelince iki elim kanda olsa evde duramam ben.ben izmirliyim bide bizim ordaki evimiz bahçeliydi.yani hayatta kapalı yerlerden hoşlanmam.zaten burdaki evimede zor alıştım.apartman olunca.hapiste gibi geliyodu bana ilk zamanlar :))

ya evet işte o renksiz oldukları için sevmiyorum
mesela hamileler içinde organik bluz yapmışlar
ren yok eee ne anladım ben:))
renksiz hayattan...

Evet şeker kendime hayatta almam heralde.ya eski bişey giymiş gibi gözüküyo.o yüzden bebişe ala ala bunumu aldın derler bide..bakcaz artık..

olumunekankayizsmile

Yaw bir de şey soracaktım ben size: Karar vereniniz ya da alanınız var mı bebişler için yataklardan? Normal mobilyalı yataklar mı tavsiye edildi, yoksa park yataklardan mı?
Kayınvalidem sürekli fikir değiştiriyor, bir ara park yatak alalım dedi, şimdi "istersen" mobilyalı yatak al diyor. Bu huyu beni çıldırtıyor. Bir sürü şey söylüyor sonra sanki hiçbir şey dememiş gibi "sen bilirsin artık" diyor. O zaman gözümün önüne bruce lee'nin dövüş sahneleri ve cüneyt arkının duvarları yıkması geliyor nedense.

Canım sanırım biz park yataklardan alcaz.çünkü herkes onları övüyor.satıcılar bile artık bunların tercih edildiğini söylüyor.sen kendinde bak araştır.yani kayınvalidene bırakma sadece.sonuçta siz kullancanız.o yüzden beğen o alsın :))

Kızlar pekı kundak yapmayı düşünüyomusunuz bebişlere???

Ben eskileri sevdiğim için yapcam:)) annemde yarım kundak filan yaparız diyo.tam yapmasakta.çünkü çocuğu tutma açısından tabi fazla sıkmadan yapılması iyi olur diyo.hemde bacakları vs düzgün olur diyo..ne bileyim eskiler yine az çok biliyo.ben yapcam yarım kundak.bide geçen e bebek mağazasında kendiliğnden kundaklı bi örtü görmüştüm.çok güzeldi.öle bişeylerde çıkmış.bi bakın isterseniz.yani günümüze modernize edilmiş gibi.ama gerçekten çok güzeldi..

olmamış gibi:)))

eyvahedigeldismile ay canım uyma şeytana getirme aklına kötü şeyler:)))

ben mobilya düşünüyorum canım yaaa park yataklara içim ısınmadı neden bilmiyorum ama mobilya alıcaz biz:) bide lat değiştirme ünitesinden bide şifonyer:)) gardolabı var zaten yafrumunn:)))

Yok canım bende bir peygamber sabrı var ki aklınız durur, çok iddialıyım yani. Aslında çok iyi kadındır ama çabuk karar değiştirmesi kızdırıyor beni. İstikrarlı olmak her zaman iyidir, öyle düşünürüm. Biz de bebeğin odasına gömme dolap yaptıracağız kısmetse, şifonyer alacağım şimdilik. Park yatakların alt değiştirme şeysi oluyormuş. Neyse neredeyse 10 gün var. Karar veririm o zamana kadar.

Mobilyayı koyacak yerim yok. Apartmanda soba bacası yok, haliyle kömürlük de yok. Nereye atacağım mobilyayı? Sadece şunu düşünüyorum: park yatakta üşür mü ki bebiş fisfisfis ? Sordum satıcıya "üşümez, tavsiye ederim" dedi. Yine de emin olamıyorum.

yok tatlım usumez herhalde ya... bıze gecen cumartesı alısverıse cıkmıstık esımleburda bı mobılyacık dukkanı var(okadar kucuk kı mobılyacık dıyorum:):)) sorduk bı besık fıyatlarını sadece salanıyo ne cekmecesı var ne dolabı yatagı uyku setı cıbındırıgı ıcınde 135 ama bısyeler yaparız dedı... ıcerde baska modeller var dedı kızlar baktık cok cok kalıtelı degı ama yıne kulanımlmıcak degıl yanı orta kalıte bı besık vardı dolabı cekmecelırı vardı ve alt degıstırme yerı vardı sallanıyoduda... ne kadar dedık yatagı uyku setı ıcınde 200 dedı ve ınanamdık yaaaa... zaten uyku setı veyatagı 200 eder yanı besıgıde hıc fenadurmuyodu...

Kızlar pekı kundak yapmayı düşünüyomusunuz bebişlere???

yok tatlım yaaaa
Allah korusun:)))

sayfalardan belli zaten geçmişi okumak için baya zaman ayırmak lazım.
amaan boşver kız konuşun iş ancak katlanılır oluyodur.
ne zaman ayrılmayı düşünüyosun işten canım zor olmuyo mu?

:))) evet canım aynen öle burası ancak bu şekilde çekiliyor
siz canım dostlarım sayesinde:))

canımcım mecbur 32.haftayı bekicem ama haziran 10 gibide yıllık izne ayrılcam 20 gün iznim var:) sonrasında da temmuz başında döncem rapor hakkımı kazanmış olucam ayrılcam:) 3 ay dayanmam gerekiyor ama gerçekten çok zor benim için
bide yanımdaki arkadaşım ayrılcak o yüzden de zor geliyor herşeyimi idare ediyodu çok iyiydik şimdi başka yeni birileri gelcek alışma zamanı falan...
neyse Allah ım inşallah çabucak inşallah hayırlısıyla geçer şu 3 ay:))

Tam salamura olacakmışsın ki, annen kurtarmış :roflol: :roflol: . Ben hiç tuzlanmamışım ama hayatımda ter koktuğumu bilmem. Kocam bile şaşırmıştı "sen hiç ter kokmaz mısın?" demişti. Ten yapısıyla ilgili belki de.

evet canım bencede ten yapısıyla alakalı ben terlemem nerdeyse ve hiç kokmam
hele kocişim şapır şapır ter döker ama koku falan hiç olmaz çok şükür:))

güneşe aldandım haftasonu çok gezdim.. sanırım biraz üşüttüm..
sen nasılsınn?? sen bebeşin hareketlerini hissetmeye başladın mı?

ay canım aman dikkat bu havalara aldanmamak lazım sıkı giyin dikkat et bebişinide üşütme tamammı canımcım
bende iyiyim sandalye başında çürüyorum:)
bebeğimide uaklaşık 1 haftadır akşamları hissetmeye başladım
o da tam göbek deliğimin orda pıtpıtlar şeklinde hissediyorum arkadaşlara sordum bebek dediler :) yeni yeni başladı:)
ya sende canımcımm varmı harekett

Selamlar, sevgiler güzel anneler...
Nasılsınız?
Biz oğlumla süperiz.
Oğlum hafta sonu özellikle göbek deliğimi çok acıttı. Hele ki geceleri dayanılmaz oluyordu.
Hafta sonu temizliği biraz abattığım için korktum.
Doktor amcamızı aradık. Aldığımız bilgileri sizinle de paylaşalım:
Göbek deliğimizin iki yanında iki kas varmış bu hafta o kaslar birbirinden ayrılıyormuş.
Canımız bu yüzden yanıyormuş.Hareket ettiği zaman göbek deliğim kalkıp iniyor.
Artık hareketleri sadece hissetmiyor arada bir yakalayabilirsek görebiliyoruz da.:))
Müthiş bir şey!!!
Ayrıca bu haftadan itibaren bebekler doğumdan sonraki uyku hallerini belirliyorlarmış.
Gündüz biz uyanıkken salgıladığımız bir hormon onların uyumalarını sağlıyormuş.
Geceleri daha hareketli olmaları bu yüzdenmiş.
Doktorumuz dedi ki bir süre sonra dikkat et hep aynı saatlerde hissedeceksin. Bu sana doğumdan sonra ne zaman uyanacağı konusunda ip ucu olabilir dedi.

Son düzenleme:
yok bende yapmam yazık bebısıme ya... yapanları yapmaya calısnaları gorurusemde doverım... kızlar oyle demeyın yarın dogum olcak ve herkezın basında buyuklerı olcak anne kayınvalıde babnne anane belkıde ve bırı demese otekı kesın ya tuzlayalım dıcek yada kundak yapaım... ama benı kızdrılarsa zaten lohusa olcam kırarım herhalde...

katılıyorum sana:1hug:

Şeyma ben çok düşünüyorum o durumları sen bırak bir de beni
babaannem büyüttü.Annemle de hiç görüşmezler ve konuşmazlar.Heeerrbiişeyimde
sorun olmuştur.İsteme olayı olacak babaannem hayıırrr buradan istenicek.Evden çıkıcam gelinliklerle hayııııır buradan çıkıcak falan filan karışık durumlar.Şimdi de gele gele benim doğuma sıra geldi babannem de gelicek doğum yaptığımda annem de gelicek kızkardeşim teyzem falan bunlar benim kendi tarafım e burası (eeşimin tarafı )zaten kalabalık halası halası kızı babaannesi kayınvalidem falan hep biraradayız.Benim halimi düşünün yani...
ama ben şimdiden hazırlık yapıyorum bu durumlara şimdiden demeye başladım herkese kimse karışmayacak valla kafamı şişmesin lohusa lohusa diyorum benim tarafı daha bir sustururum heralde ama bilmiyorum gelecek günler göstericek olanları.
BAKALIM NELER OLACAK:))))))))

Canım sanırım biz park yataklardan alcaz.çünkü herkes onları övüyor.satıcılar bile artık bunların tercih edildiğini söylüyor.sen kendinde bak araştır.yani kayınvalidene bırakma sadece.sonuçta siz kullancanız.o yüzden beğen o alsın :))

Hayır ben beğendim beğeneceğimi de, size de danışayım dedim. Hem parasını ben vereceğim, bizzat ben, kendim. Karışmasın demiyorum, karışsın ama sınırımı zorlamasın. Sonuçta sonsuzmuş gibi görünüyorsa da benim de bir sınırım var. O kadar iyi bir kadının kalbini kırmak istemem. Zor sinirlenirim ama sinirlendiğimde ağzımdan çıkanları kulağım duymaz.

Kızlar ölüyorum yorgunluktan offff bitse şu kdv. Bu arada c.tesi mobilyayı beğendim mobidic de beğendim avcılara giderken solda 1750 dedi. Perdesi halısı nevresimi yatağı avizesi herşeyi içinde istedim 2.100 civarı nakit ama 1 ayda teslim ediyormuş şimdi alırsam olmaz daha odasını boyatıcam biz de mayıs başı almaya karar verdik

Ben eskileri sevdiğim için yapcam:)) annemde yarım kundak filan yaparız diyo.tam yapmasakta.çünkü çocuğu tutma açısından tabi fazla sıkmadan yapılması iyi olur diyo.hemde bacakları vs düzgün olur diyo..ne bileyim eskiler yine az çok biliyo.ben yapcam yarım kundak.bide geçen e bebek mağazasında kendiliğnden kundaklı bi örtü görmüştüm.çok güzeldi.öle bişeylerde çıkmış.bi bakın isterseniz.yani günümüze modernize edilmiş gibi.ama gerçekten çok güzeldi..[/QUOTE]

Bacakları duzgun oluyomus onu bende duymustum ama ole cocgumun canını cıkarcaklar yazık... yarım kundagı hıc duymamıstım ben....

yok tatlım yaaaa
Allah korusun:)))

:))) evet canım aynen öle burası ancak bu şekilde çekiliyor
siz canım dostlarım sayesinde:))

canımcım mecbur 32.haftayı bekicem ama haziran 10 gibide yıllık izne ayrılcam 20 gün iznim var:) sonrasında da temmuz başında döncem rapor hakkımı kazanmış olucam ayrılcam:) 3 ay dayanmam gerekiyor ama gerçekten çok zor benim için
bide yanımdaki arkadaşım ayrılcak o yüzden de zor geliyor herşeyimi idare ediyodu çok iyiydik şimdi başka yeni birileri gelcek alışma zamanı falan...
neyse Allah ım inşallah çabucak inşallah hayırlısıyla geçer şu 3 ay:))

allah sabır versin canım benim. güzel havalarda çalışmak zaten zor bide hamiş hamiş aklın hep dışarda olur. sen de izninde acısını çıkartırsın inş. siz sağlıklı olun allah başka bişiy vermesin de çalışılıyo işte napalım.ben de mesleğimi yapıyor olsaydım belli bi zamana kadar çalışcaktım mecbur.

Nasılsınız?
Biz oğlumla süperiz.
Oğlum hafta sonu özellikle göbek deliğimi çok acıttı. Hele ki geceleri dayanılmaz oluyordu.
Göbek deliğimizin iki yanında iki kas varmış bu hafta o kaslar birbirinden ayrılıyormuş.
Canımız bu yüzden yanıyormuş.Hareket ettiği zaman göbek deliğim kalkıp iniyor.
Artık hareketleri sadece hissetmiyor arada bir yakalayabilirsek görebiliyoruz da.:))
Müthiş bir şey!!!
Ayrıca bu haftadan itibaren bebekler doğumdan sonraki uyku hallerini belirliyorlarmış.
Doktorumuz dedi ki bir süre sonra dikkat et hep aynı saatlerde hissedeceksin. Bu sana doğumdan sonra ne zaman uyanacağı konusunda ip ucu olabilir dedi.

vaaauvvv bilgiler süper ilginç.
Hoşgeldin canım ben daha öyle acı falan hissetmedim
ama 2 defa gözümle hareketini gördüm:)))

Evet cnm..renkte olmayınca bi tuhaf oluyo ama bakcaz artık..

QUOTE=evaa;12238812]herkesee selamm :):)

Hoşgeldiinnn :))

Valla bende pek gezentiyimdir.bahar gelince iki elim kanda olsa evde duramam ben.ben izmirliyim bide bizim ordaki evimiz bahçeliydi.yani hayatta kapalı yerlerden hoşlanmam.zaten burdaki evimede zor alıştım.apartman olunca.hapiste gibi geliyodu bana ilk zamanlar :))

ya evet işte o renksiz oldukları için sevmiyorum
mesela hamileler içinde organik bluz yapmışlar
ren yok eee ne anladım ben:))
renksiz hayattan...

Evet şeker kendime hayatta almam heralde.ya eski bişey giymiş gibi gözüküyo.o yüzden bebişe ala ala bunumu aldın derler bide..bakcaz artık..

Ben eskileri sevdiğim için yapcam:)) annemde yarım kundak filan yaparız diyo.tam yapmasakta.çünkü çocuğu tutma açısından tabi fazla sıkmadan yapılması iyi olur diyo.hemde bacakları vs düzgün olur diyo..ne bileyim eskiler yine az çok biliyo.ben yapcam yarım kundak.bide geçen e bebek mağazasında kendiliğnden kundaklı bi örtü görmüştüm.çok güzeldi.öle bişeylerde çıkmış.bi bakın isterseniz.yani günümüze modernize edilmiş gibi.ama gerçekten çok güzeldi..

evet canımcım bakiciz artıkkopuyorumnanaktan

Yok canım bende bir peygamber sabrı var ki aklınız durur, çok iddialıyım yani. Aslında çok iyi kadındır ama çabuk karar değiştirmesi kızdırıyor beni. İstikrarlı olmak her zaman iyidir, öyle düşünürüm. Biz de bebeğin odasına gömme dolap yaptıracağız kısmetse, şifonyer alacağım şimdilik. Park yatakların alt değiştirme şeysi oluyormuş. Neyse neredeyse 10 gün var. Karar veririm o zamana kadar.

iyi o zaman tatlışımm çokta sıkma kendini amaaa:kedi:
evet park yatakların alt değiştirme şeysi var fonksiyonel:))
karar verirsin canım yaa ama üşümezler sanmam
onların kumaş olanı da var arkadaşım aldı geçen hafta araya araya bulmuş kraftın kumaştan olan park yatağını 250 civarıydı :)) çok güzel banada gösterdi ama ben mobilya alıcam işimiz bitince katlayıp kaldırcaz :) ikeadan alıcaz herşey bi kutu kadar:)))

Nasılsınız?
Biz oğlumla süperiz.
Canımız bu yüzden yanıyormuş.Hareket ettiği zaman gödek deliğim kalkıp iniyor.
Müthiş bir şey!!!

selam tatlım hoşgeldinn
hmm çok güzel bilgilerle geldin bizeeŞeniz
bilmediğimzi ne ok şey var yaaaŞeniz
sizlerin sayesinde de bi sürü şey öğreniyorumm
sizi sefiyorum kıslarrrrŞeniz

yok tatlım usumez herhalde ya... bıze gecen cumartesı alısverıse cıkmıstık esımleburda bı mobılyacık dukkanı var(okadar kucuk kı mobılyacık dıyorum:):)) sorduk bı besık fıyatlarını sadece salanıyo ne cekmecesı var ne dolabı yatagı uyku setı cıbındırıgı ıcınde 135 ama bısyeler yaparız dedı... ıcerde baska modeller var dedı kızlar baktık cok cok kalıtelı degı ama yıne kulanımlmıcak degıl yanı orta kalıte bı besık vardı dolabı cekmecelırı vardı ve alt degıstırme yerı vardı sallanıyoduda... ne kadar dedık yatagı uyku setı ıcınde 200 dedı ve ınanamdık yaaaa... zaten uyku setı veyatagı 200 eder yanı besıgıde hıc fenadurmuyodu...

Ailelerinizden rica etseniz alsalar sizin için, siz de parasını yollasanız daha iyi olmaz mı? Ben İzmirde buldum park yatağı; 125 lira yayla gibi hem de. Sallanabiliyor, müzikli vs. Kraftınkiler 260'a satılıyor.
125 yatak+60 yatak içi+ 30 battaniye+ 50 de nevresim olsa = 265' geliyor. Markası da BabyMax miydi neydi, çıkaramıyorum tam. 2 yıl da garantiliymiş.

sorun olmuştur.İsteme olayı olacak babaannem hayıırrr buradan istenicek.Evden çıkıcam gelinliklerle hayııııır buradan çıkıcak falan filan karışık durumlar.Şimdi de gele gele benim doğuma sıra geldi babannem de gelicek doğum yaptığımda annem de gelicek kızkardeşim teyzem falan bunlar benim kendi tarafım e burası (eeşimin tarafı )zaten kalabalık halası halası kızı babaannesi kayınvalidem falan hep biraradayız.Benim halimi düşünün yani...
ama ben şimdiden hazırlık yapıyorum bu durumlara şimdiden demeye başladım herkese kimse karışmayacak valla kafamı şişmesin lohusa lohusa diyorum benim tarafı daha bir sustururum heralde ama bilmiyorum gelecek günler göstericek olanları.

allah yardımcın olsun tatlım valla ne diyim. horozun çok olduğu yerde sabah geç olurmuş misali herkes bi yandan bişiy diycek ama yapılması gereken yapılmıcak. her evde olucak bu tarz şeyler ister istemez. bide lohusa lohusa arada biz kalcaz. sanki herkes kendini orda kanıtlıycak başka zaman yok :eek:klava:

Kızlar bence organikler çok gereksiz pahalı bir de.Hem herşeyini organik mi alıcaksınız
ki herşeyini organik alıcam diyen varsa tamam ama zaten diğer giysileri normal olacak.
Sadece aldığımız giysilerin 100 de 100 pamuk olduğuna bakmalıyız.Organik ben de baktım ama hiç gereği yok sonra biz onları herşeyi organik olan bir dünyaya getirmiyoruzki maalesef o yüzden alışsın keratalar.:)))))
Bebeklerin en azindan ilk 6 ay ne giydigine yedigine onem verdigimiz kadar onem vermemiz lazim...
Piyasada unlu markalar bile artik sirf ucuz olsun daha cok kar etsinler diye ne idugu belirsiz kimyasallarla uretim yapiyorlar!!!O kimyasallarin hepsi kanserojen haberiniz olsun!
Onun icin ortada bu kadar cok alerji ve kanser vakasi var zaten, bunlarin etkileri hemen cikmiyor ortaya... Organikleri hafife almayin arkadaslar, en azindan dogumdan sonra ne olursunuz organik olmayan seyler giydirmeyin. Ben en son Cleanglobe diye bir markanin hastane cikis setini gordum, inanilmaz yumusak ve uzerinde cok sevimli ciftlik deseni var, kuzular inekler yapmislar. Yani ekru ama uzerindeki desenler super seker, ve yumusacik. Bir de omuz bezi var hani bebegi kucaginiza alinca omzumuza havlu koyariz ya onun icin yapilmis, cok ama cok kullanisli mutlaka web sitelerine girin bir bakin.

vaaauvvv bilgiler süper ilginç.
Hoşgeldin canım ben daha öyle acı falan hissetmedim
ama 2 defa gözümle hareketini gördüm:)))

Canım sorma. Donakaldım ilk gördüğümde.
Şimdi zavallı kocacığım da heveslendi öyle bakıyor karnıma.
Aksi gibi bizim sıpada tık olmuyor o zaman.sırnaşık şey

Halisnacım ellerine sağlık eklediğin için.. 27 yaşındayım bir de detaylı ultrasonografide herşey normal çıktı mçok şükür Şimdilik Eda Su diye düşünüyoruz ismimizi..

:1shok: :1shok: :1shok: tatlım Sana sımdıden Allah bol bol kolaylıklar versın.. ayyy okurkan bıle ıcım sıkıldı ınan... nası basa cıkcaksınız bukadar ınsanla... oyyy tatlısım Allahım sabrını gucunu kuvvetını artıırsın... Benımde kalabalık olur buyuk ıhtımalle... annemler amcam halam kayınvalıdem esımın 2 halası bı amcası komsumuz... herkez bısey soylıcek... dusunmek bıle ıstemıyorum yaaaa

X