2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 bıde izmırde olcan demı tatlım yazık bebıse canım... eldıven sart tabı ama annesı pısmesın...:).:) ya dusunsene eskılerın yaptıgını tuzluyolarmıs bıde.... ben temmuzun ortasında dogmusum babanem benı tuzlamıs ama ne tuzlamak 3 gun o tuzla durmusum.... ananem zor ıkna etmıs babannemı yıkayalım cocuk olcek dıye:):) canıma kastı varmıs bu babnnemın haaaa

Şeymacım o gelenek bizdede var.bizde hepimiz tuzlanmışız.ama öle 3 gün değil.tuzlanıp bi müddet bekletilip sonrada hemen tekrar yıkanıyo.seninki biraz fazla olmuş :))
[
kızlar bu arada mideleriniz ne durumda ayy o kadar çok yanıyor ki midem anlatamam hatta şimdi başladı yine :KK43:(

Canım benimde bikaç hafta öncesinde daha sık ekşimelerim vardı.ama şimdi azaldı.çok arada oluyo o da şükürki o kadar rahatsız etmiyo.e bi de alıştık canımız sertleştimi nedir pek söylenmiyom nedense.
bendede bugünlerde burun tıkanıklığı ve burnumun içinde yara gibi bişey ler oluyo..azcık kanıyo.ama bu da normalmiş sanırım.

Kocamı da tuzlamışlar kokmasın diye. Adam terleyince açıkta kalmış soğan gibi kokuyor. Hem balık mı bu canım, bozulmasın diye tuzluyorlar? Eh başlamışken kavanoza da koyup ağzını sıkıca kapayalım, turşusunu kurmuş oluruz evlatlarımızın :roflol:

:roflol: :roflol: :roflol: demi ama... ama ben hıc kokmam bılıyomusun terlesem bıle kokmm yanı... eeee 3 gun kım tuzlu kalsa kokmaz herhalde...bıde 3 gun kalmsıım babannemın planı 1 hafta tuzlu kalmammıs... 1 hafta tuzlu kalsaydım nolurdu bılmıyorum artık kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

Evet organikleri bende gördüm.ama ne bileyim hiç te rengi yok yaa..bi garip geldi bana.zaten diğer ürünlerde organik gibi yani hiç içeriğinde bebişe zarar vercek ürünler yok.belki bende 6 lı lardan bi tane organik olanlardan alabilirim yinede.bi tanede öle olsun :))

ya evet işte o renksiz oldukları için sevmiyorum
mesela hamileler içinde organik bluz yapmışlar
ren yok eee ne anladım ben:))
renksiz hayattan...

hoşbulduk tatlım biz iyiyiz birazcık açız yemek yicez birazdan zuzumla
siz nasılsınız bakalım. seda sayan öpücüğü yollayalım size kokulu kokulu :roflol: opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

ay öpün öpün bizi kokulu kokulu:))) bende sizi yiyimm:))
bizde iyiyiz canım iki lafın belini kırıyoz :) iki miiakannehir
sabahtan beri susmadık hiç çok şükürrropuyorumnanaktan

canımcım herkesin yazdığı mesajın altında MQ var
ona basıyosun cevap vermek istediklerine
mesela 3 tane seçtin
sonra sol altta cevap yaz a basıyosun
bütün mesajlar orda
hepsinin altına yazıp gönder e basıyosun:9
umarım anlatabilmişimdir:))

hımm anlamışmıyımmmm

Canım benimde bikaç hafta öncesinde daha sık ekşimelerim vardı.ama şimdi azaldı.çok arada oluyo o da şükürki o kadar rahatsız etmiyo.e bi de alıştık canımız sertleştimi nedir pek söylenmiyom nedense.
bendede bugünlerde burun tıkanıklığı ve burnumun içinde yara gibi bişey ler oluyo..azcık kanıyo.ama bu da normalmiş sanırım.

benimde burnum tıkalı ve çok hafif kanıyorrrr evet normalmişş okudum bendeeeee

ben de senin gibi düşünüyorum şeker....

olumunekankayizsmile

Yaw bir de şey soracaktım ben size: Karar vereniniz ya da alanınız var mı bebişler için yataklardan? Normal mobilyalı yataklar mı tavsiye edildi, yoksa park yataklardan mı?
Kayınvalidem sürekli fikir değiştiriyor, bir ara park yatak alalım dedi, şimdi "istersen" mobilyalı yatak al diyor. Bu huyu beni çıldırtıyor. Bir sürü şey söylüyor sonra sanki hiçbir şey dememiş gibi "sen bilirsin artık" diyor. O zaman gözümün önüne bruce lee'nin dövüş sahneleri ve cüneyt arkının duvarları yıkması geliyor nedense.

Evet organikleri bende gördüm.ama ne bileyim hiç te rengi yok yaa..bi garip geldi bana.zaten diğer ürünlerde organik gibi yani hiç içeriğinde bebişe zarar vercek ürünler yok.belki bende 6 lı lardan bi tane organik olanlardan alabilirim yinede.bi tanede öle olsun :))

Kızlar bence organikler çok gereksiz pahalı bir de.Hem herşeyini organik mi alıcaksınız
ki herşeyini organik alıcam diyen varsa tamam ama zaten diğer giysileri normal olacak.
Sadece aldığımız giysilerin 100 de 100 pamuk olduğuna bakmalıyız.Organik ben de baktım ama hiç gereği yok sonra biz onları herşeyi organik olan bir dünyaya getirmiyoruzki maalesef o yüzden alışsın keratalar.:)))))

ya evet işte o renksiz oldukları için sevmiyorum
mesela hamileler içinde organik bluz yapmışlar
ren yok eee ne anladım ben:))
renksiz hayattan...

ay öpün öpün bizi kokulu kokulu:))) bende sizi yiyimm:))
bizde iyiyiz canım iki lafın belini kırıyoz :) iki miiakannehir
sabahtan beri susmadık hiç çok şükürrropuyorumnanaktan

sayfalardan belli zaten geçmişi okumak için baya zaman ayırmak lazım.
amaan boşver kız konuşun iş ancak katlanılır oluyodur.
ne zaman ayrılmayı düşünüyosun işten canım zor olmuyo mu?

:roflol: :roflol: :roflol: demi ama... ama ben hıc kokmam bılıyomusun terlesem bıle kokmm yanı... eeee 3 gun kım tuzlu kalsa kokmaz herhalde...bıde 3 gun kalmsıım babannemın planı 1 hafta tuzlu kalmammıs... 1 hafta tuzlu kalsaydım nolurdu bılmıyorum artık kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

Tam salamura olacakmışsın ki, annen kurtarmış :roflol: :roflol: . Ben hiç tuzlanmamışım ama hayatımda ter koktuğumu bilmem. Kocam bile şaşırmıştı "sen hiç ter kokmaz mısın?" demişti. Ten yapısıyla ilgili belki de.

olumunekankayizsmile

Yaw bir de şey soracaktım ben size: Karar vereniniz ya da alanınız var mı bebişler için yataklardan? Normal mobilyalı yataklar mı tavsiye edildi, yoksa park yataklardan mı?
Kayınvalidem sürekli fikir değiştiriyor, bir ara park yatak alalım dedi, şimdi "istersen" mobilyalı yatak al diyor. Bu huyu beni çıldırtıyor. Bir sürü şey söylüyor sonra sanki hiçbir şey dememiş gibi "sen bilirsin artık" diyor. O zaman gözümün önüne bruce lee'nin dövüş sahneleri ve cüneyt arkının duvarları yıkması geliyor nedense.

:roflol: :roflol: :roflol: tatlım bence bebıs heyerde yatar yanı... bu senın kullanım acından onemlı alacagın yatak turu... yanında olcaksa kendı odana koycaksan veya anneme kayınvalıdemede gotururum dıyosan park yatak al... portatıf oldukları ıcın kullanıslı oluyo... ama oda yapcam veya oto koltugu anakucagndada yatırırım dıyosan yerınde dursun dıyosan mobılya olarak al...

Tam salamura olacakmışsın ki, annen kurtarmış :roflol: :roflol: . Ben hiç tuzlanmamışım ama hayatımda ter koktuğumu bilmem. Kocam bile şaşırmıştı "sen hiç ter kokmaz mısın?" demişti. Ten yapısıyla ilgili belki de.

bencede kesınlıkle ten yapısıyla... yazık olan bana olmus yanı sonucta:):):)

Kızlar pekı kundak yapmayı düşünüyomusunuz bebişlere???

büyükler karışıp yaptırım da bulunmazlarsa şayet ben şahsen hayır kundak istemiyorum canım baston gibi oluyo çocuk yazık diye düşünüyorum. kundağın bilinen bi yararı var mı sizce?

benimde burnum tıkalı ve çok hafif kanıyorrrr evet normalmişş okudum bendeeeee

olmamış gibi:)))

olumunekankayizsmile

eyvahedigeldismile ay canım uyma şeytana getirme aklına kötü şeyler:)))

ben mobilya düşünüyorum canım yaaa park yataklara içim ısınmadı neden bilmiyorum ama mobilya alıcaz biz:) bide lat değiştirme ünitesinden bide şifonyer:)) gardolabı var zaten yafrumunn:)))

:roflol: :roflol: :roflol: tatlım bence bebıs heyerde yatar yanı... bu senın kullanım acından onemlı alacagın yatak turu... yanında olcaksa kendı odana koycaksan veya anneme kayınvalıdemede gotururum dıyosan park yatak al... portatıf oldukları ıcın kullanıslı oluyo... ama oda yapcam veya oto koltugu anakucagndada yatırırım dıyosan yerınde dursun dıyosan mobılya olarak al...

Mobilyayı koyacak yerim yok. Apartmanda soba bacası yok, haliyle kömürlük de yok. Nereye atacağım mobilyayı? Sadece şunu düşünüyorum: park yatakta üşür mü ki bebiş fisfisfis ? Sordum satıcıya "üşümez, tavsiye ederim" dedi. Yine de emin olamıyorum.

X